N°. 4o. MIDDE LBURGSCIIE COÜRAN Donderdag- 3 April 1834. s! NIEUWSTIJDINGEN. iDuitöchlrtuö. (groot-iSvittaujc.. üïcöcarlanösa. 49l 95 88J - 71 - *9* 95 r', 89 11* j 7«i ?Sf ADVFRTF.iSTlEN. De belanghebbenden in de bijzonder voordeelige onderlinge BRAND WAARBORG-MAATSCHAPPIJvoor de Provincie ZEELAND, ge vestigd te Middelburgworden bij deze uitgenoodigd in eene bijeenkomst op Maandag deti 21 April 1834, des midciags ten ia uren, in de Tuin kamer van de Sociëteit St. Jorisop de Balans alhier: tot het opnemen der Rekening over 1833. A' de genen welke iets te pretenderen hebben vanof verschul digd zijn aan den Boedel en Nalatenschap van wijlen JAN de BRUYNE, overleden te Koudekerkegelieven daarvan opgave en betaling te doen, ten Huize van P. J. Maas, Secretaris der Gemeente Meliskerke en al daar woonachtig, in kwaliteit als Executeur Testamentair in bovenge- melden Boedel, vóór of uiterlijk op den 10 April aanstaande; zullende 11a opgemeld tijdstip geene Pretentien meer kunnen worden aangenomen. FRANKFORT den 28 maart. Den 20 hebben te Neustadt, in Rijn- Beijeren weder ernstige ongeregeldheden plaats gehad. Men begon met des avonds, nabij eene der poorten, de bekende vrijheidsiiedjes aan te heffen. De vrederegter zond de koninklijke gendarmes derwaarts om aan het rustverstorend geschreeuw een eind te maken dan zij werden met beschimpingen ontvangen en toen zij eenige der belhamels grijpen wilden, met stokken, bijlen en andere wapenen aangevallen en met stee- nen gesmeten, zoo dat een der gendarmes gewond werd en zij eindelijk onverrigter zake moesten aftrekken. Men heeft opgemerktdat er ook uit sommige huizen steenen geworpen zijn. Men verhaaltdat tusschen den koning van Denemarken en diens zoon, prins Frederik eene verwijdering zou bestaan, en dat, ten ge volge daarvan, die prins zich naar het afgelegen slot J5gers prüs had begeven, om aldaar te vertoeven tot dat een linieschip is uitgerust, waarmede hij eene reis naar de Middellandsche Zee doen zou. Een adjudant van den admiraal Roussin is in de eerste dagen de zer maand door Belgrado gepasseerd naar Parijs gaandeen derwaarts overbrengende het antwoord van de Porte op de laatste vertoogen der ka binetten van Frankrijk en Engeland. In dat antwoord zou door de Por te hoofdzakelijk zijn aangetoond, dat het op S julü II. met Rusland ge sloten traktaat niets gemeens heeft metnoch strijdig is tegen vroegere commerciële verbindtenissen met andere mogendhedenwelke steeds blij ven, in zoo verre daardoor de vriendschappelijke betrekkingen van de Porte met de Russische natie niet verkort worden. Aan niemand zou den wijders, volgens dit antwoord, uitsluitende regten door den sultan zijn toegestaan noch aan iemand het regt toegekend zijn om de Darda- nellen of den Bosphorus binnen te loopenzonder vooraf verkregen ver lof der Porte. In Rusland is, bij eene keizerlijke dag-orde van den 6 dezer, overeenkomstig het in december 11. gearresteerde reglementde gansche artillerie der garde en der armee nieuw georganiseerd. LONDEN den 30 maart. Eergisteren namiddag heeft de prins de Tal- legrand een gesprek gehad met lord Grey en daarna met lord Palmerston. Het gouvernement heeft depeehes ontvangen van lord Howard de IVal- den Zr. Ms. ambassadeur te Lissabon. Op het bureau van binnenlandsche zaken is den 27 een kabinetsraad gehouden die twee uren heeft geduurd. De prinses Victoriade vermoedelijke erfgename van den troon is sedert eenige dagen ongesteld geweest, doch bevindt zich thans merke lijk beter. -— Eergisteren zijn hier twee schepen van Noorwegen gearriveerdmet eene lading ijswaaraan door de zachtheid van den winter gebrek begon te komen. Eene dier ladingen is bij de Douane aangegeven als waard zijnde 80 ponden sterling. Gisteren, laat in den namiddag, kwam eene expresse van Falmouth in de City aan, met berigten van Lissabon, aangebragt door Zr. Ms brik Savage welke den 16 dezer die plaats verlaten had. Deze berigten luiden voor de zaak der jonge koningin ongunstig daar de Miguelisten te Santarem eene zeer dreigende houding hebben aangenomen. Zij had den buiten de stad verschansingen opgeworpen en maakten zich gereed tot eenen aanval op de troepen der koningin. Het liet zich aanzien dat de strijd nog langen tijd duren kon. MIDDELBURG den 2 april. Een transport koloniale troepen, sterk 3 officieren en 100 man, komende van Harderwijk, onder geleide van den isten luitenant van het algemeen depot der landmagt, Dutter de Ba- rentteis gisteren, met het schip waarmede dezelve gekomen waren, in het dok te Vlissingen, op zijde het handels-vaartuig Schimmelpenninck ge haald. Zijnde alstoen die manschappen dadelijk op genoemd koopvaardij schip over gegaan, om bij de eerste gelegenheid naar Java te vertrekken. Uit Arneinuiden wordt ons gemeld, dat II. vrijdag, op de hoogte van den Banjert, van eene vischschuit, die naar binnen kwam, de per soon van Job de Ridder is over boord geslagen, en, ondanks alle aange wende pogingen om hem te redden, is verdronken. Hij was slechts 23 i 24 jaren oud nalatende, behalve zijne ouders, eene weduwe; zijnde hij nog maar over veertien dagen getrouwd. Hij had aan een paar nieu we laarzen, nieuwe lederen mouwen en eene nieuwe zoogenaamde kazak. Men vertrouwt dat, wanneer hij hier of daar mogt komen aandrijven, zijn lijk behoorlijk zal worden begraven. Op den 27 dezerbij het aanbreken van den dag, zijn door de man schap van twee Scheveninger visscherspinken genaamd het Huis van Oranje en Prinses Marianneonder het beleid van de stuurlieden M. Vrolijk en IV. Korving, met groot levensgevaar en gedurende een hevi- gen storm, acht schipbreukelingen gered van het wrak van het Pruissi- sche brikschip Henrietta, kapt. Christiaan Kremermet eene lading zout van Liverpool naar Bremen bestemd. Dit vaartuig was reeds den 26 op de Eijerlandsche gronden bij Texel gestranden nagenoeg geheel verbrij zeldzoodat de schepelingen elk oogenblik den dood te gemoet zagen, toen het aan genoemde Scheveningersna buitengewone moeite en in spanning, gelukte het wrak te naderen en de manschap van hetzelve te reddenmet uitzondering van den kapiteindie door de golven wegge spoeld werd. De schipbreukelingen zijn den 29 te Scheveningen aan wal gebragt, en worden aldaar verpleegd. De Pruissische Staats-Courant berigt, dat Z. M. de Koning van Pruissen aan den kamerheer en hofmaarschalk van Z. K. H. Prins Frede rik der Nederlanden, d'Tvoyde star van de tweede klasse der orde van den rooden adelaar, en aan den kapitcin-ter-zee en adjudant van Z. K. H. Prins Frederik, van den Bosch, de St. Johanniter-orde geschonken heeft. - Men verneemtdat Z. M. onze Koning het verzoek van Constant Polari zich ook genoemd hebbende Carrara om gratie of mitigatie van straf, waartoe hij, bij arrest van het hof van assises van Zuid-Holland, in dato den 8 maartwegens den diefstal der diamanten enz.van H. K. K. II. Mevrouw de Prinses Van Oranje, is veroordeeld, heeft gedeclineerd en gewezen van de hand. De Belgische bladen spreken nog altijd van bewegingen van Befgf. sche troepen naar het kamp van Schilde en naar de grenzen van Noord. j Braband. Inttisschen zijn alle deze bladen, met uitzondering alleen vali j degenen, die regtstreeks in dienst der Belgische gezagvoerders staan, i reeds tot de verklaring moeten komendat al hetgeen men omtrent de j toebereidselen toe eenen inval van het Nederlandsche leger in Belgie Vet» i haald heeft, verzonnen en verdicht is geweest. Wat de Belgische mi» j nisters bewogen heeft, om de plotseling opgewekte vrees voor dien in- val te voedenwordt in de bladen niet volkomen opgehelderd. De Brtisr» j selsche Courrier spreekt van een daarmede in verband staand voornemen der Fransche regering, om voor de derde maal Belgie te bezetten. Het zelfde blad zegt, dat bij het geheele Belgische leger, zoo aan voetvolk ruiterij als artillerie, thans slechts 27,000 man onder de wapenen Zijnj- zoo dat men, na aftrek der bezettingen van de voornaamste vestingen» in Belgie naauwelijks 10,000 man te velde zou kunnen brengen. Te Leuven is men thans ijverig bezig met het doen onderteeke» nen van verzoekschriften, strekkende om de hooge school dier stad in stand te houden. De stedelijke regering van Luik heeft, bij een besluit van den 2 1 maart, eene geldleening van 395,159 franken geopend, ten einde daar uit de slagtoffers der plunderingen van maart 1831 de door hen geledene schade te vergoeden. De Courrier Beige deelt de petitie mede door de uitgewekene Ita. lianen aan den Belgischen oorlogs-minister gerigt, waarin zij verzoeken, om bij een eventnelen oorlog met Holland als vrijwilligers te dienen. Men schrijft uit Coblentz den 25 dezer, dat het water, hetwelk in de vorige maanden tot eene ongemeene hoogte gestegen was nu in tegendeel, vooral in den Rijn, een ongemeen lagen stand heeft aange nomen. Het water was ten gevolge der noord-ooste winden afgeloopen en in Zwitserland was weinig sneeuw gevallen zoo dat de schippers eenen zeer lagen waterstand in den aanstaanden zomer voorspelden. Reeds nu was deze stand voor de scheepvaart, met name tusschen Coblentz eu Mentzzeer belemmerend. De stoomvaartuigen op den Rijn hadden in hunne geregelde dienst nog wel geene stremming geleden, doch moes. ten zich tot het overbrengen van passagiers beperken, en konden op waarts nagenoeg geene vrachtgoederen medenemen. Bij St. Goar worden zij met anderen verwisseld, die dan verder tot Mentz de dienst waarne» men. De Lahn en Moezel zijn tot hiertoe nog tamelijk hoog. Van Parijs den 28 maart wordt gemeld: Het blad, dat reeds eenmaal eenige inlichtingen omtrent het doel der zending van lord Dur- ham beeft medegedeeld, berigt thans, dat die staatsman in last zou heb ben om het Fransche kabinet bekend te maken met de geheime inzigtetl van Ruslandaan welke mogendheid ten laste wordt gelegdniet ter goeder trouw te handelen in de zaken der Nederlanden in die van Tur kije en ook ten opzigte der Fransche omwenteling." PRIJZEN der EFFECTEN te Amsterdam den 29 Maart i834. Werkelijke Schuld idem Nieuw Grootb Rest. Uitgest. dito Kansbiljetten f Amortisatie-Sijndicaat 3g pet. Oorlogslasten Schatkist-biljetten Vrijwillige Negot. ,_i83i Handel-Maatschappij Fransche 5 pet. inschrijv. Engelsche gecons. 22 - ioo| Rusland bij Hope& Co, Leening IIJJ, idem inschrijvingen Spanje rente Amsterdam Oostenrijk, bij Goll&Co. 4 pet, certificaten Negot. Metaliek g5J - 96 Pruissen i83n. f DenemarkenNeg. Londen. Napelscbeüsrt ificaten 88 - 88i J-Jeden verloste voorspoedig vaneenen welgeschapen ZOON, L. Adri- aansen geliefde Echtgenoot van Vlissingen B. de KOSTER MESLIER, den 31 Maart 1834. Familie en Bekenden gelieven deze voor bijzondere en algemeene ken nisgeving aan te nemen. Middelbuig den 19 Maart 1834. De Directeur der voornoemde Maatschappij» P. DE w IJ S. TOLLENS ZOON, Grossiers in Verwwaren te Rotterdam, an nonceren dat S. van KLAVEREN, voormaals Reiziger van hun Huis, zich niet meer in hunne dienst bevindt. De ondergeteekenden geven hiermede kennisdat zij op hedeo een HANDEL in VERWWAREN, en al wat daartoe betrekking heeft, aan gevangen hebben, onder de Firma van van KLAVEREN ENGELS, waarvan het Kantoor gehouden wordt in den RijstuinL. 40. Rotterdam, 1 April 1834. S. van KLAVEREN, J. W. ENGELS Jr., Grossiers in Verwwaren. D« ondergeteekendezijnen WINKEL als BORSTELMAKER, in de korte Sint-Pieterstraat, geopend hebbende, beveelt zich in de gunsc zjjncr geëerde Stadgenooten. J. FR.EDER.IKS.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1