N°. 3 9. MIDDELBURGSCHE C O U R A N Ti.: Dingsdag W. G& 1 April 1834. ^latiottaU RlUitiis. NIEUWSTIJDINGEN. JVatsferijlu üle bctrUit ben. jit' tr'- V De PrÜs dezer Courant isin de drie maanden2 50en franco per Post 2 75. De Advertentien worden berekend a 25 Cents de regelmet uitzondering der Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakin-» gen, waarvan de prijs van 1 tot 6 regels is 1 50, en voor iederen regel daarboven 25 Ceats. De abonnementen voor de Courant worden voor niet minder dan drie maanden aangenomen, en de betaling geschiedt comptantj of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 uren, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. verkiest geplaatst te hebben. Dezelve moeten niet op zegel geschreven wordenalzoo alleen het regt van zegel wordt betaald. BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, brengen bij deze ter kennisse van een ieder dien zuiks zoude mo gen aangaan, dat de derde Zitting van den Militie-Raad, bestemd tot beoordeeling en goedkeuring der Plaatsvervangersalsmede tot regeling van hetgeen betrekking heeft tot de Nummerverwisselingzal plaatsheb ben, voor de Inwoners dezer Gemeente, op Donderdag den 10 April aan staande, des morgens ten tien uren, in de Abdij binnen deze Stad, en dat, tot het afgeven van Certificaten van goed gedrag, ten behoeve van Plaatsvervangers, door de daartoe bevoegde Commissie, ten Stadhuize zal worden gevaceerd op Vrijdag den 4 dierzelfde maand, des morgens van tien tot twaalf uren. Wordende de belanghebbenden tevens indachtig gemaakt, dat volgens art. 7 der Wet van den 28 December 1833 Staatsblad no. 75), als Plaatsvervangers, voorde ligting van dit jaar, zullen worden toegelaten, alle Ingezetenen, onverschillig in welke Provinciën zij gevestigd zijn, en hoe lang zij in dezelve gewoond hebbenen dat alverder, bij datzelf de artikelde Nnminerverwisseling wordt toegestaan aan alle geloot heb bende Personen der Kantonswelke deel maken van hetzelfde Militie- Ressort. Terwijl eindelijk alle Ouders, Voogden, Curators of Gemagtigden worden herinnerddat zij voor hunne afwezige Zonen of Pupillen zich ten dage en ure voorschreven, ter plaatse hierboven vermeld, zullen moeten vervoegen. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 25 Maart 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. BERLIJN den 23 maart. Z. K. H. prins Willem, broeder van Z. M. den koning, is tot gouverneur der bondsvesting Mentz, en de generaal- majoor en tegenwoordige kommandant dier plaats, baron von Muffling tot viee-gouverneur benoemd. In een brief van den 19 maart leest men het volgende: De voorbarige oordeelvellingen der Fransche dagbladen over de aanleiding tot de in hechtenisneming en vrijlating van den Belgischen districts-commissaris Hanauzijn door de Frankfurter Ober Post-Amts Zeitung en andere dagbladen op eene treffende wijze wederlegd gewor den. Deze naar het schijnt officiële wederleggingen van ongegronde redeneringenbehooren de aanmatiging der Fransche dagbladschrijvers te verminderen, en hen voor het vervolg af te leeren om op den voor gewenden overwegenden invloed van het Parijssche kabinet op vreemde aangelegenheden te pogchen. Evenzoo zullen zij opzigtelijk de Luxem- burgsche aangelegenheden weldra de stelligste overtuiging erlangen dat hunne beschuldigingals of die zaak door de Nederlandsche regering opzettelijk slepende gehouden wierd, van allen grond ontbloot is." FRANKFORT den 25 maart. De Pruissische minister van buitenland- sche zaken, de heer Ancillonis den 17 te Weenen aangekomen en beeft met den prins von Metternic'i bereids een langdurig gesprek gehad. Tegen den 20 verwachtte men eene conferentie-zitting. Ofschoon het geen in deze bijeenkomst verhandeld wordt geheim blijftmeent men echterdat men zich daar een geest van zachtheid heeft voorgeschre vendie de woelingen der nieuwigheidzoekers beperken wil, zonder in de bestaande orde van zaken gewigtige veranderingen te maken. Te Weenen spreekt men van deze minister, conferentie daarom niet veel, de wijl men zich overtuigd houdt, dat zij meer de algemeene belangen dan Oostenrijks bijzondere ten doel heeft. Men meent, niet zonder grond, dat de tegenwoordigheid van den heer Ancillon veel spoed aan de zaken zal bijzetten, zoodat de onderscheidene gevolmagtigden reeds vóór het eind van april zouden kunnen huiswaarts keeren. De reeds vroeger van de Oostenrijksche zijde bekend gemaakte overeenkomst tusschen Oostenrijk, Pruissen en Rusland, betreffende de onderlinge uitlevering van stnats-misdadigersis nu ook van de Pruissi sche zijde openlijk medegedeeld. PARIJS den 25 maart. De wet tegen de staatkundige vereenigingen is eindelijk heden door de kamer van afgevaardigden in haar geheel aan genomen, met verwerping ook van het amendement des heeren Tesre, om ze voor niet langer dan vijf jaren verbindende te verklaren, maar met deze wijzigingen: dat bij de toepassing der wet steeds verzachtende om standigheden zullen worden in aanmerking genomen; dat zij, die hunne woningen tot het houden van strafbare vereenigingen hebben laten ge bruiken, slechts dan strafbaar zullen zijn, wanneer zulks willens en we tens geschied zij en dat het aan het goedvinden van den regter wordt overgelaten oin veroordeelden al dan niet,.na het eindigende der opge legde straf, onder het toezigt der politie te stellen. Er was ook nog een voorstel gedaan, om van deze wet bij eene opzettelijke bepaling tut te zonderen de vergaderingen betrekkelijk de verkiezing van afgevaar digden; maar men heeft daarvan afgezien op de uitdrukkelijke verklaring van den--minister van justitiedat liet gouvernement die uitzondering er kende als in den geest der wet liggende, en overigens de wet ook itt alle opzigcen ontoepasselijk hieid op enkel toevallige zamenkomsten tot een wettig doelwelke het kenmerk niet hadden van eene opzettelijke staatkundige vereeniging of maatschappij. De nieuwe verkiezing van officieren der Parijssche nationale garde heeft eenen voor de bestaande orde van zaken zeer gunstigen uitslag opgeleverd. Lord Durhamde schoonzoon van lord Greyis alhier aange komen, en heefc, vergezeld van den Engelschen ambassadeur, gisteren een zeer lang gesprek met den hertog de Broglie gehad. Men meent dat aan zijn lordschap opgedragen iseen eind te maken aan het ver schil dat tusschen Frankrijk en Engeland over de traktaten van Rus land met de Porte zou ontstaan zijn. 'sGRAVENHAGE den 27 maart. Z. K. H. de Prins van Oranje is heden morgen ten 5 uren, uit Tilburg, in deze residentie teruggekeerd. Z. Exc. de heer Dedelbuitengewoon gevolmagtigde van Z. M. te Londen, is gisteren ochtend hier aangekomen. De luitenant-kolonel Bakedie onlangs zijn eervol ontslag als kommandant van Liefkenshoek ontvangen heeft, houdt zich thans te Am sterdam bezig met bijeen te brengen de resultaten van zijn onderzoek tot het aanleggen van een' ijzeren spoorweg van Amsterdam naar Keulen. Die weg zal van eerstgenoemde stad loopen langs den Zuiderzeedijk toe aan de Vecht, tusschen het kasteel en de stad Muiden, op Naarden Larenvoorbij Soestnaar Amersfoortwaar het eerste station zal ein digen; van Amersfoort, lans Lunteren en Eeden regt cp Arnhem aan, waar de tweede station moet aangelegd worden van daar door het Vel- perbreek op den IJsselpasseert die rivier over eene te bouwen brug bij Westervoort, en bereikt de Pruissische grenzen nabij Genderingen waar de derde station zal wezen van daar zou dezelve zich regtstreekj op den Munsterschen straatweg naar de vesting Wesel rigtenbuiten welker rayon het vierde station zou gevestigd worden; van Wesel zou dezelve loopen op de Lippe, in eene regte lijn langs Dinslahen op de Röhr, nabij Duisburg, en vervolgens naar Muiheimwaar het vijfde station ZOU zijn; van Muiheim, langs Dusseldorp, op den Elberfeld- schen straatweg, waar de zesde station zou zijn; vervolgens op het park van Binrath naar Muiheim aan den Rijn, en eindigt te Duits, tegen over het Keulsche entrepot. Men berekent, dat tot het aanleggen van dezen weg, met den aan. koop van het noodige materieel, reservekas, enz., een kapitaal van on geveer f u,000,000 zal vereischt worden; terwijl de opbrengst op 5J pet.en bij vermoedelijke vermeerdering van circulatieop ruim 8 pet, gerekend wordt. MIDDELBURG den 31 maart. Den 27 dezer hebben zich aan onze voorposten bij Axel weder twee Belgische deserteurs aangemeld, gediend hebbende bij hec 2de regement jagers te voet in garnizoen te Antwer penen hun verlangen te kennen gevende ora in Hollandsche dienst te treden. Men meldt uit Belgie, dat bij de veiling der paarden van Z. K. H. den Prins zan Oranje te Tervueren, eenige Belgen, uit hoogachting voor dien vorst, de vier schoonste hebben gekocht, om aan Z K. H. te worden aangebodenzijnde deze paarden bereids gelukkig over de grenzen gebragt. In de zitting der Belgische afgevaardigden van den 28, is de wet op den ijzeren spoorwegbij definitive stemming en met eene meerder heid van 56 op de 84 aanwezende ledenaangenomen geworden. Het ontwerpzoo als het nu veranderd isis van den volgenden inhoud Art. 1. Er zal een stelsel van ijzeren spoorwegen in hec koningrijk worden daargesteldhebbende Mechelen toe centraal punt en zich rigten- de van daar ten oosten naar de Pruissische grenzen over Leuven Luik en Verviersten noorden op Antwerpen, ten westen op Ostende over Termonde, Gent en Brugge, en ten zuiden op Brussel en naar de Fran sche grenzen door Henegouwen. Art. 2. De onderneming zal geschieden op *s lands kosten en door de zorgen van het gouvernemenc. Art. 3. De kosten voor de uitvoering zullen door middel eener lee ning die nader bij eene wet zal worden bepaald, gedekt worden. Art. 4. In afwachting van de negotiatie voor de leening wordt aan het gouvernement een crediet van iomillioenen franken geopend, hetwelk geheel of gedeeltelijk zal gedekt worden door de uitgifte van schatkist bons, naar aanleiding der wet van 16 februarii 1833. De voorschotten of de schatkistbons zullen uit de eerste fondsen van de leening worden gerembourseerd. Art. 5. De opbrengst van den weg uit de tollen die jaarlijks bij eene wet zullen geregeld wordenvoortspruitende, zullen strekken tot dek king van de intressen en de amortisatie der leeniDgalsmede voor de jaarlijksche kosten van onderhoud en beheer van den nieuwen weg. Art. 6. Vóór den 1 julij 1835 en jaarlijks tot aan de voltooijing van den arbeid, zal er aan de kamers een gedetailleerd verslag van alle ope ratien waartoe de tegenwoordige wet autoriseert, gegeven worden. Additioneel artikel. Van het oogenblik der openstelling van den ijze ren spoorweg, tusschen Luik en Antwerpen, zal de tol van de kanalen in Henegouwentot den taks van den tol op den ijzeren spoorweg te vescigen, per ton en kilometer, verminderd worden. De kamer heeft zich tot den 22 april aanstaande geadjourneerd. - Naar men verneemtzijn in Belgie de verlofgangers van de natio nale militie van de jaren 1827 en 1828 tegen den eersten april opgeroe pen om zich bij hunne korpsen te vervoegen.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1