N", 38. MIDDE.LBUHCfSCHË O O ft A N T. Zaturdag 29 Maart 1834. Publicatie. 41ebc«rl.i«b0cïïc NIEUWSTIJDINGEN. JVanfsttijfc. iSlebcHAïiïsctt. jFS)s* .#Sy .,x -* f-( ',r 'XV Jf Burgemeester en wethouders der stad middelburg, brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat door den Heer Staatsraad, Gouverneur der Provincie is invorderbaar verklaard liet Kohier der Personele Belasting, wegens ge dane Schattingen der Wijken O. Q. binnen deze Stad en A. E. buiten de Stad, voor het dienstjaar ingegaan den I Mei 1833 en eindigende den 1 Mei 1834, en dat hetzelve ter invordering, aan den Heer Ont vanger der Directe Belastingen is toegezonden. Zullende deze worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 37 Maart 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BIJLEVELD, Ter ordonnantie van dezelve, VAN PANHUYS. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar, te Rotterdamop Dingsdag den 29 April 1S34, zullen geveild worden: 378 Kisten Sumatra 1 SUIKER, liggende te 9,223 Kanassers en Kranjangs Java j Rotterdam. 2,538 Dito Dito Dito liggende te Dordrecht. Waarvan de monsters benevens de verkoop-conditien, in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, den 26 Maart 1834. VAN DER HOUVEN, President. KOOIJ Directeur fung. Secretaris. PARIJS den 24 maart. De discussie over het ontwerp van wet te gen de staatkundige genootschappen voortzettende, heeft de kamer van afgevaardigden heden de bepaling aangenomen dat ieder lid eener onge oorloofde vereeniging, met eene gevangenisstraf van twee maanden tot een jaar en eene boete van 50 tot 1000 franken zal gestraft worden; het een en ander bij herhaalde overtreding te verdubbelen. De oppositie schijnt thans hare krachten te sparen om het amendement te ondersteunen, waarbij mende wetals een tijdelijke maatregel, slechts voor drie of vijf jaren verbindend zoude verklaren. Het Journal des Débats wijdt heden een uitvoerig artikel aan het betoog, dat deze wij ziging bij de menigte eene zeer nadeelige uitwerking zoude hebben en daarenboven ook met de beginselen in strijd is. De berigten uit de departementen getuigen alle van de verbitte ring waarmede de zoogenaamde republikeinen de thans in deliberatie zijnde wet beschouwen. Wijd en zijd zijn de volksmaatschappijen bij een gekomen, om zich in permanentie te verklaren, of wel bij voor raad het besluit te nemen dat men zich aan die wet niet zal onderwer pen. Om zich met des te meer vertrouwen tegen de maatregelen van het bestuur te kunnen verzetten, heeft men zich vooral toegelegd, om ook bij de troepen aanhang te vinden; bij het ministerie van oorlog moe ten dienaangaande vrij ontrustende berigten zijn ingekomen. Volgens het Journal des Débats zijn de tijdingen die men onder dagteekening van den 16 dezer uit Madrid heeft ontvangen, vrij gunstig. De laatste decreten hadden in de hoofdstad eenen goeden indruk gemaakt. Men verzekerde dat de gezant van dom Pedro aan de koningin een hulp korps van tien duizend man had gevraagd, en dat het ministerie niet on gezind was om daarin toe te stemmen. Van onderscheidene kanten waren bij het gouvernement nadere voor stellen tot eene leening ingekomen, doch daar voor het oogenblik in de finantiele behoeften was voorzien, scheen men zich ten dien aanzien niet te willen overhaastenmaar welligt door concurrentie gunstiger voorwaarden bedingen. Bijzondere berigten van dezelfde dagteekening luiden minder voor- deelig, immers zonde de oproeping der stedelijke schutterij te Madrid tot eenige ongeregeldheden hebben aanleiding gegeven, waarbij de me nigte, door eenige liberalen aangevoerd, zich voor het paleis van den heer Burgos had verzameld, om op diens ontslag aan te dringen. De berigten van de grenzen bevestigen 1111 eindelijk, dat de insurgen. ten zich werkelijk van Vittorin hebben meester gemaakt, doch deze stad na een kort verblijf weder hebben verlaten, gijzelaars met zich voeren de, en 11a vooraf, volgens sommigen, onderscheidene ingezetenen te hebben vermoord en alle wapenen medegenomen. *s GRAVENHAGE den 25 maart. De graaf van Reede door Z. M. den Koning met eene bijzondere zending bij Z. D. den hertog van Nas sau belast, is van hier naar zijne bestemming vertrokken. Voorts wil men weten dat ook van wege de kabinetten van Weenen en Berlijn een buitengewone gezant naar genoemden hertog zal worden gezonden, De eerstvolgende openbare zitting van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal is bepaald op dingsdag den eersten april, des namiddags ten één uur, Krachtens Zr, Ms. besluit van den 13 dezer, is den 22 daaraan volgende door den minister van financiën vastgesteld, eene 162ste lote rij, welke zal bestaan uit 21,000 loten, 10,500 prijzen en 2 premien en waarvan de vijf klassen zullen beginnen te trekken op 26 mei, 9 jtinij23 juni], 7 julij en 21 julij. De voornoemde 2 premien zullen worden toegevoe d te weten: de eene van ƒ25,000, aan den lnntst- nitkomende der tien hoogste prijzen van de vijfde of laatste klasse, wel ke tien hoogste prijzen zijn: 1 van ƒ100,000, I van ƒ50,000, I van ƒ25,000, 1 van ƒ10,000, 1 van ƒ5000, 1 van 2500, en 4 ieder van 1500. De andere premie, van ƒ5000, zal zijn voor bet laatst uitko mend lot der loterij. Dezer dagen is bij koninklijk besluit bepaalddatten einde han del en scheepvaart te gemoec te komenin de bezwaren welke voort spinten uit deii accijns op dé steenkolen, voor zooveel berteft tdé-ia- diigen welke langs de rivieren worden ingevoerd, en welkeA^esieiiv^ zin naar plaatsen, die niet als losplaatsen zijn aangewezen, alsnoijpalS''^" ztodanig worden opgegeven de stéden 's Hertogehbosch éii Gra'.'C iii Nïord-Braband. GRONINGEN den 24 maart. Eergisteren in deri Vroegen mórgen is de eerste voorloopige proefvaart genomen, niet een door cie heerert Sratingh en Becker ondernomen en vervaardigd stoom-rijtuig hetwelk eeien togt door de stad over hellende en dalende strateii en over bbgeil heft afgelegd welke togt met ziflk eenen aanvankelijk goeden uitslag isbekroond geworden, dat meli zich vleit, dat, bij verdere afwerking èr voleindiging van dit werktuig, zoodanig rijtuig niet alleen bruikbaar zil zijn over de nieuwere elfene steen- en rotswegenmaar ttok zell'4 d;n stoot der meer oneffené keisteenwegen zal kunnen verduren en ook diarop zal kunnen worden aangewend. Deze voorloopige proef heeft vnoreersc moeten dienen, om de noodige bewijzen te géven van de ge- naegzaam beschikbare stoomkracht, van de rigcigheid der werktUigclijké irrigting, en van de genoegzame bestuurbaarheid van liet geheel doof éin persoon, en tevens, 0111 die bezwaren aan te wijzen, die alleen doof etn onmiddellijk gebruik kunnen kenbaar worden. Dit een en ntidef heeft men dan 1111 zoodanig bevonden dat meri tot de verdere geheelë afwerking beeft beslotenom het aldus zoo mogelijk tot verder gebrttik beschikbaar te maken. DORDRECHT den 26 maart. Heden namiddag zijn hier doorgeko- m;n een aantal rijpaarden van 7.. K. H. den Prins Veldmaarschalk, van Tilburg naar 's Gravenhage gaande onder dezelve waren naar men ver neemtverscheidene rijpaarden van Tervueren. Z. K. H. zelf wordt heden avond mede hierdoor gewacht, van Tilburg naar de residentie terug keerende. MIDDELBURG den 28 maart. Den 25 is het derde perceel der vestingwerken van Neuzen aanbesteed, voor eene som van ƒ:48,000 4 aan de lieeren Schram Si Comp, te Sliedrechc. Maandag 11. heeft zich te Vlissingen een korporaal der mariniers met name Sthroo door een geweerschot van het leven beroofd zijnde de aanleiding tot deze wanhopige daad onbekend. Den 25 liep ter beurs van Amsterdam het gerucht, dat de agnaten var( het huis van Nassau, welke tot nu toe tot de aftreding van Luxem- luug hunne toestemming weigerden zieh ten gevolge der voorstellen, door de groote hoven gedaan, meer geneigd betoonen hunne inwilliging te verleenen. In hoe verre dit gegrond is kan men niet beslissen. On ze binnenlandsche effecten hebben zich echter over het algemeen iets veibeterd de handel was niet onaanzienlijk. De Belgische bladen geven wed'er een uitvoerig verhaal Vah een togt, die een gedeelte van het garnizoen van Maastricht, op dén 22 de zer, den straatweg van Tongeren op en naar de zijde van het dorp kes- selt, geuiaakt had. Zij vermelden tevens, als vermoedelijk daarmede in verhand staande, d3t een adjudant van den staf den 24 van Brussel naar de zijde van Hasselt was vertrokken. j:en bacaillon van het ade regement Belgische jagers is voor éeti paar dagen over Leuven te Antwerpen gekomen, om van daar voorwaarts die plaats te worden gekantonneerden vervolgens méc eenige andere troepen het kamp van Schilde weder te betrekken, dat sedert het vorige jaar voor de ontvangst der troepen onderhouden is geworden. De zitting der Belgische afgevaardigden van den 24 is voorname lijk besteed géworden met het aanbooren van het rapport der centrale sectie over de verschillende amendementenop het eerste artikel van het ontwerp des ijzeren spoorwegs voorgeslagen, en die aan het eind der vorige zitting ter onderzoek in hare handen waren gesteld. Bij monde van den heer Smits werd door dezelve de ter zijde stelling van het groot ste gedeelte dezer amendementen aangeraden doch daarentegen de aan neming voorgesteld van het gedeelte van het amendement van den heef de Puydtwaarbij het evenwigt tusschen de tollen van de provinciën Henegouwen en Luik voorgesteld wordt, met welk gevoelen zich ook de minister van binnenlandsche zaken vereenigd had. Voorts hechte de centrale sectie haar zegel aan het amendement van de Vlaamsche afge vaardigden, waarbij de gelijktijdige aanleg van de wegen naar Ostende en Antwerpen wordt verlangd; ook hiermede had de minister van bin nenlandsche zaken genoegen genomen. Een amendement *t welk de heer Quirini had voorgesteld, en dat ten oogmerk had, de onderneming voor- loopig te beperken tot de daarstelling van het gedeelte van Leuven toe aan de Duitsche grenzen, ofschoon door den heer F. de Merode met be kwaamheid verdedigd, werd door de overgroote meerderheid verworpen, gelijk zulks door de centrale sectie voorgeslagen was. Omtrent een an der amendement van den heer Detheuxdie tot proeve de aanleg van het gedeelte wegs tusschen Leuven en Verviers wenschte te zien on dernomen zal in de zitting van den 25 door de kamer worden beslist. De beruchte Vidocq bevindt zich op dit oogenblik te Londenten einde aan het bestuur der Engelsche bank eene door hem uitgevondene soort van papier aan te bieden, met welk gebruik voor banknooten het vervalschen derzelven, zoo hij verzekert, onmogelijk wordt. Op de rivier de Shannon in Engeland is dezer dagen eene ijzeren S stoomboot van 130 voeten lengte van stapel geloopen. Deze boot is inwendig in vijf onderscheidene afdeelingen verdeeld, zoodat al ontstond in eene dezer afdeelingen een lek, er nogtnns geen gevaar van zinken bestaatdezelve heeft voorts twee stoomwerktuigenelk van 45 paar denkrachtzij is voor de binnenlandsche vaart in Ierland bestemd. PRIJZEN der EFFECTEN, te Amsterdam den 26 Maart i834. Werkelijke Schuld idem Nieuw Grootb Rest. Uitgcst. dito Kansbiljetten j Amorlisatic-Sijndicaat pet. Oorlogslasten Schatkist-biljetten Vrijwillige Negot. i83i Handel-Maatschappij Fransche 5 pet. insehrijv. Engelsche gccons. 4g$ 9S| - 22 - 88$ - 7*ï 100$ - 100$ - 7« s 4gfl Ws 1ii t 22$ 89 71! 100$ 100$ 100$ 78k Rusland, bij Hope Co. Leening IJS, inschrijvingen Spanje rente Amsterdam Oostenrijk, bij GollüCo.' 4 pet. certificaten Negot. Mctaliek Pruissen i832. DenemarkenNeg. Londen, Napelsche certificaten 102 102J 95 67$ 65$ 97* 85 J 95* 96» a 102$ -102$ - 9S i - 67-J - 65$ - 97* - 85$ - 9S - 9<">s 88$ - 89

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1