N". 34. MIDDE LBÜRGSCHE O R A M T. Donderdag 20 Maart 1831. NIEUWSTIJDINGEN» iDuitsjdsl.mb. Frankfort den 14 maart. Ten gevolge der overeenkomsttus. schen de kantons Bern Waad en Genève gesloten, zijnde uitgewe- ne Polen, die zicli op het grondgebied der beide laatste bevonden den 5 en 6 dezer, onder behoorlijk geleide, naar de Bernsche grenzen over- gebragten van daar in verschillende rigtingen door het kanton ver spreid. Het veertigtal dat te Genève was vereenigd weigerde in den beginne deze stad te verlaten doch de tusschenkomst van eenige gen darmen-was voldoende, om hen tot inkeer te brengen. (Sroot-SStfiitatijc. i).£Ï>cvlauöcu. !/--rv ADVERTENTIEN. 5°- 20. 10. A'le de genen welke iets te pretenderen hebben vanof verschul digd zijn aan den Boedel en Nalatenschap van wijlen JAN de BRUYNE overleden te Koudekerkegelieven daarvan opgave en betaling te doetf» ten Huize van P, J. Maas, Secretaris der Gemeente Meliskerke en al daar woonachtig, in kwaliteit als Executeur Testamentair in bovenge- melden Boedelvóór of uiterlijk op deii 10 April aanstaandezullende na opgemeld tijdstip geene Pretentien meer kunnen wordeft aangenomen. Den 7 maart is te Schnepfenthalbij Gothamet groote plegtig- heid 'en in tegenwoordigheid van den regerenden hertog van Cobtirg- Gotha het vijftigjarig bestaan gevierd van het beroemde door den heer Salzmann aldaar gevestigde opvoedings-gesticht. 1Den 6 dezer is in het dorp Bindersleben nabij Erfurt, brand ont staan ten gevolge waarvan omtrent 40 gebouwen zijn in denasch gelegd. LONDEN den 15 maart. Gisteren heeft de Nederlandsche gezant, de heer Deciel, op het bureau van buitenlandsche zaken gewerkt. De prins de Talleyrand heeft ook gisteren lord Pa/merston een bezoek gegeven. Een voorstel van den majoor Fancourtom het slaan bij de Engel- sche armee geheel af te schaffen is gisteren met 027 tegen 94 stemmen verworpen. Het ministerie is voornemens het parlement van woensdag den 26 dezer tot den 14 april op reces te doen scheiden. Er is gisteren morgen een courier van Cowes aangekomen met be- rigt van een bedroevend voorval aan boord der Marthavan Lagoona kapitein Drummond, geladen met mahonijhontbestemd naar Liverpool, welk schip eergisteren avond in Cowes is binnengebragt door vier lood sen die hetzelve in eenen hulpeloozen staatop eenen aanmerkelijken afstand in zee, voor de haven van Cork, hadden gevonden. Het schip schijnt zeventig daqen reis te hebben gehad gedurende welken tijd de kapitein ligte sporen van verstandsverbijstering had doen blijken doch niettegenstaande deze omstandigheid was het volle bestuur des schips aan hem overgelaten. Jl. zaturdagechtergreep hij plotseling eene groote bijl ter hand schoot op den stuurman toedie op het dek aan het scheepsboord stonden gaf dien ongelukkigen man zulk eenen slag dat hij over boord in zee stortte om nimmer weder te worden gezien Terstond daarop viel de kapitein den het digst bij hem staanden matroos te lijf en sloeg ook dezen dood; dus zijn vernielingswerk voortzetten de, vloog hij met hetzelfde heillooze wapen twfee andere manschappen der equipagie aan en bragt hen jammerlijke verwondingen toe, In dien toestand gelukte het hun hem te ontvlugtenen de overige manschappen vatteden de wapenen op om zich te verdedigen; de rampzalige kapitein, dit ziende, wierp zich uitgeput op de kampanje neder en viel in slaap. Nu bond en boeide het overgebleven scheepsvolk hem zooda nig dat hij buiten staat was verder onheil te stichtenen zoo sjorden zij hem nu in de kajuit op zijne kooi vast. In dien ongelukkigen toe stand werden zjj door de loodsen gevonden en in Cowes opgebragt. *s GRAVENHAGE den 16 maart. Gisteren middag ten drie uren, is Z. K. H. de Prins van Oranje, met hoogstdeszelfs oudsten Zoon, dén Erfprins, in goeden welstand uit Petersburg, en laatst uit Berlijn, in deze residentie teruggekeerd. Bij besluit van Z. M. zijn benoemd, tot gewoon hoogleeraar in de Tactilteit van wijsbegeerte en letteren aan de hoogeschool te Utrecht, de heer L. G. Visscheren tot rector-magnificus bij gemelde hooge school, voor het volgend akademie-jaarde heer H.J. Royaardshoog leeraar in de faculteit der godgeleerdheid. De luitenant-kolonel Bake is als opperbevelhebber der forten Lillo en Liefkenshoek eervol ontslagen. Ook is aan den luitenant ter-zee van de tweede klasse, Jamei John baron MeMll van Carnbee, op zijn verzoek, een eervol ontslag uit het vaste korps zee officieren der Nederlandsche marine verleend geworden. De generaal majoor de Virieu lid van het hoog militair geregtshof, is als zoodanig tot luitenant generaal bevorderd, en Aan den kapitein G. J. Papewagenmeester bij het hoofdkwartier van het leger te velde, is de rang van majoor titulair toegestaan. Ter kennisse van het leger is gebragt, dat door Z. M. aan den kolonel 0. J. H. graaf van Limburg Stirurn adjudant van Z. K. H. den Prins van Oranje, en aan den kolonel il. A. Klereh, kommanderende de afdeeling grenadiers, vergund is het aannemen en dragen der aan hen re- spectivelijk door Z. M. den Keizer aller Russen geschonkene versierse len der orde van St. Wladimir, 3de klasse, en van St. Anna, 2de klas se, met diamanten omzet. Z. M. beeft den reeder en koopman te Antwerpen J. B. Donnet vergund, zich met zijn handelhuis, onder de firma van J. B. Donnet Co., te Rotterdam te vestigen, en aan hem Nederlandsche zeebrieven toegezegd voor de aan gemeld huis liehoorende schepen de Ortelius, de Alacasser en de van de IVerve. Naar men verneemt, zal de aanstaande loterij met 1000 loten wor den vermeerderd, en zal op het laatste uitgeloot wordend nommer eene premie van 25,000 worden gesteld. MIDDELBURG den 19 maart. Krachtens bekomene vergunning bij besluit van heeren gedeputeerde Staten van Zeeland, zal er eene week markt van granen en andere vruchten van den akker, zoo ook van mee krappen, in de gemeente van Kolijnsplaat worden gehouden op den woensdag van iedere week, des voonniddags van 10 tot 12 uren, aanvang nemende met den eersten woensdag in de maand april aanstaande. - Gisteren is ter reede van Vere binnengekomen de Hanoversche kof Anna Comelia kapitein D. H. Daniels, van Embden, met stukgoede ren bestemd naar Middelburg, 's Rjjks schepente Viissingen in het dok gelegen hebbende, halen successivelijk uithetzelveen zullen hunne stellingen op de Schelde hernemen. Zr. Ms. korvet Euridice, kapit.-luit.-ter zee Courier dit Dubicart blijft ter reede dier stad gestationeerd. Dertien kanonneerbooten zijn eergisteren van de Schelde ter flfcüe Vlissingen gekomen. De schepen Apoliokapt. M. van Dijck en Eugeniekspt.^ A. Meulenaaronlangs van Antwerpen te Vlissingen binnengekomen "#trri thans naar het NieuWe Diep vertrokkenöm voor Holiandsche handel, huizen te gaan varen, Uit het 4de district verneemt men, dat den veld-arbeiderslandlieden en andere partikulieren of dienende personen, geboren Belgen, en welké zich 11a 1830 aldaar met er Woön hadden nedergezet, is aangezegd onverwijld ons grondgebied te verlaten. Den 14 dezer had binnen de gemeente Stiphout, in Noórd-Bra- band, een schrikkelijk ongeluk plaats, door het plotseling instorten Vari den koren-windmolenhetwelk werd veroorzaakt dóór bet breken vail den ondersten kruisbalk; onder het malen sloeg dezelve eensklaps achter over, en viel in eenen puinhoop neder; van de 7 personendie óp dén molen waren, is er niemand aanmerkelijk gewond geworden, dan dé mo lenaar S. A. van 1-Villwelke onder het zware hout raakte, en daardoor aan het hoofd zoo zwaar is gekwetst, dat hij bewusteloos uit de puin4 hoopen werd gehaald, en vier uren daarna is overleden, nalatende eene ontroostbare weduwe met drie kinderen waarvan het oudste slechts vijf* jaren telt. [-Jeden nacht, ten half één uur, overleed, tot mjjtie en mijner Zuster bittere droefheid, zeer onverwachts, in den ouderdom van bijna 5? jaren,, mijn geliefde Vader, HENRIK JOHAN van DEINSE. Vrienden en Bekenden gelieven deze voor bijzondere en algemeend kennisgeving aan te nemen. Qp begeerte van den Overledenenzullen er geene uiterlijke teefee- nen van rouw worden aangenomen. Middelburg CORNELIS van DEIN SE. den 19 Maart 1834. gij het overlijden van mijn waarden Echtgenoot, ANDRJES SNIJ DER, op den 14 Januarij 11., bijzondere deelneming in dit voor mij zoo smartvol verlies ondervonden hebbende, betuig ik daarvoor door- deze, ook voor mijne Kiuderen, mijne erkentenis. Middelburg J. van GIN HOVEN, denzo Maart 1834. Wed. A. Snijder. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ, A.an het Kantoor der gekwalificeerde Kollecteurste Middelburg zijn te bekomen HEELE en GEDEELTEN van LOTEN in Koop en Huur, voor de Vijfde en laatste Klasse der tóisce Loterij, waarvau de trekking der Eerste IVeek begint Maandag den 24 Maart 1834, te weten» In Koop Heel Lot Half Vijfde Tiende Twintigste f71 - 35 - 14 - 7 - 3 00. 55. In huur voor de Eerste tVeek Heel Lot Half Vijfde Tiende Twintigste f 18 - 9 3 - 1 00. e>o. 6 o, 8 o« 9°« Bii dezelven wordt GENERAAL CONTRA-BOEK gehouden. J)e belanghebbenden in de bijzonder voordeelige 'ohdërJinge BRAND- WAARBORG-MAATSCHAPPIJ, voor de Provincie ZEELAND, ge vestigd te Middelburgworden bij deze uitgenoodigd in eene bijeenkomst op Maandag den 21 April 1834, des middags ten iü uren, in de Tuin kamer van de Sociëteit St. Jorisop de Balans alhiertot het Opnemen der Rekening over 1833. Middelbuig den 19 Maart 1834. De Directenr der voornoemde Maatschappij, P. d E W IJ s. J)e ondergeteekende vervaardigt alle soorten van WERKEN van' HAjAR, voor Portretlijstjes, Medaillons, Sleutels, Ringeti, Spelden enz.» zoo Boom- Bloem- als Veerwerken. Hij neemt de vrijheid zich teil dien einde in de gunst van een ieder aan te bevelen, H. WASSER VAL, Seisdam, Q.20, te Middelburg. Boekverkooper S. van BENTHEMte Middelburg is voorne mens op Maandag den 24 Maart en volgende dagen op het Molenwa ter, Wijk E. No. 51 ten overstaan van den Notaris Abraham van den Broecke Adr. Zoon te verkoopen eene extra fraaije Verzameling zindelijk geconditioneerde Latijnsche FranscheHoog- en Nederduitsehe BOEKEN» in onderscheidene vakken van wetenschap, kunst en smaak, Waaronder vele nieuwe en voorname werken voorkomenbenevens eenige zeer zeldzame en uiterst schoon bewerkte MANUSCRIPTEN óp PËRGA- MENTnagelaten door en een deel uitmakende der Bibliotheek van den Wel-Eerw. Zeer Geleerden Heer J. H. GILLISSEN, laatst Predikant bij de Nederduitsehe Hervormde Gemeente te Middelburg. Alles breeder omschreven in den daarvan gedrukten Catalogus, van welke bij bovenge- nöemden Boekverkooper nog eenige weinige voorhanden zijn. Vrijdag en Zaturdag zal alles voor een ieder te zien zijn. ]yjen zal op Dingsdag den 25 Maart 1834, des avonds ten zes uren precies, in het Logement de Kampveersche Toren te VERE, ten over staan van.den Notaris IV. M. Snijder en getuigen, in het openbaar en aan den meestbiedende te koop aanbiedenin één Perceeleen HUIS en ERVE, met daar annex KOETSHUIS, staande en gelegen bii de Zandijksche Poort binnen Vere, Wijlt C. No. 30, Sectie A. No. 479, en een daarnevens staande STALLING (zeer geschikt voor eene Mel- kerij), gemerkt Wijk C. No. 3 1 Sectie A. No. 480. Omtrent de voorwaarden van Verkoop en de Lasten kan acht dagen 1 tevoren toelichting ten Kantore van gem'elden Notaris verkregen worden.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1