NY 29. MIDDELBURG SCIIE COURANT. Stbuevtcntit fJitfeHcatie. JVanfciri jfc. Zaturdag 8 Maart 1834. BcficubmAfcing. NIEUWSTIJDINGEN. 29uit0cftlattb. ücbctrlanbeti. Burgemeester en wethouders der stad middelburg maken bekend, dat, op Maandag den 10 Maart 1834, in eene der Zalen van het Raadhuis, des middags ten twaalf uren, in het openbaar zal worden aanbesteed, het met Mopklinkers bestraten van den Weglei dende naar de algemeene Begraafplaats buiten de Zuid.Dam of Slijk- poort dezer Stad, en dat het bestek en voorwaarden dier Aanbesteding, van heden af, voor een ieder zullen ter lezing liggen, op de Stedelijke SecretariedagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd van des voor- middags ten tien tot des namiddags ten twee uren zullende de Stads- Architect, bij wien inmiddels nadere inlichtingen te bekomen zijn, op Zaturdag den 8 Maart aanstaande, des middags ten twaalf uren, de noo. dige aanwijzingen doen op het terrein. Middelburg, den 20 Februarij 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat door den Heer Staatsraad Gouverneur der Provincie, is in vorderbaar verklaard het Kohier der Personele Belasting, wegens geda ne Schattingen der Wijken K Nvoor het dienstjaar ingegaan den 1 Mei 1833, en eindigende den 1 Mei 1834, en dat hetzelve ter invor dering aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen is toegezonden. Zullende deze worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 3 Maart 1834, Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed, Achtbaren VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, overwegende dat bij Zr. Ms. besluit van den 1 Julij 1832, No. 13, de Stad is belast geworden met de voldoening der aan bijzondere Perso nen verschuldigde Gelden, wegens Leverantien en Arbeidsloonen in het laatst van 1809 en het begin van 1810, aan de Hospitalen en Kazerne, ring, op dadelijk bevel en bestelling van het toenmalig Stedelijk Bestuur gedaan en verdiend. Gelét op de dien ten gevolge bij den Raad dezer Stad, op den 26 Februarij 1833, genomene Resolutie, alsmede op Zr. Ms. besluit van den 17 April daaraanvolgende, No. 35, waarbij door hoogstdenzelven wordt berust in de voorgestelde verevening der voorschreven Pretentien, tegen zeventig ten honderd van derzelver bedrag, zoo als met alle ach- terstallige schulden dezer Stad heeft plaats gehad; Roepen bij deze op elk en een iegelijk die, ter zake voorschreven, mogt vermeenen eenige Pretentien, ten laste dezer Stad, te kunnen doen gelden om vóór of op den eersten April aanstaande het bedrag der- zelve op te geven ten Kantore van den Heer Stedelijken Ontvanger, op het Raadhuis dezer Stad, dagelijks, behalve des Zaturdags en Zon en Feestdagen, van des morgens ten negen tot des namiddags ten één uurten einde die opgaven zouden kunnen worden vergeleken met de in der tijd daarvan ingediende Rekeningen en Declaratien waarna, bij accoord bevindingtot de voldoening van het verschuldigde zal worden overgegaan. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 6 Maart 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van dezelve VAN PANHUYS. De Provinciale COMMISSIE van ONDERWIJS in ZEELAND zal ha re gewone Voorjaars-Vergadering houden binnen Middelburg in de Abdij op Woensdag den 9 April 1834, des voormiddags te half-elf uren; zullende op Donderdag, den 10 dier maand, des morgens te negen uren, worden overgegaan tot het examineren der Adspiranten naar eenigen Rang als Onderwijzer, welke, boven hunne getuigschriften van goed gedrag, afgegeven bij den Burgemeester hunner woonplaats, respectivelijkelk een authentiek attest van hunnen geboortedag zullen moeten overleggen en zich, ten minste acht dagen te voren, bij den School-Opziener van hun District zullen hebben aangemeld. Middelburg, den 7 Maart 1834. De Secretaris der Provinciale Commissie van Onderwijs voornoemd ADR. P. van DEINSE. FRANKFORT den 3 maart. Berigten uit Berlijn houden indat de minister van buitenlandsche zaken, Ancillon, geheel hersteld is, en zich den 1 maart naar Weenen op reis moest begevenom aan de beraad slagingen van het minister-congres deel te nemen. De wetgevende raad der vrije stad Frankfort, heeft den 27 febru arij met eene groote meerderheid een voorstel van den senaat aangeno menstrekkende om eene bepaling eener wet van 1824 af te schaffen, volgens welke er onder de Israëlitische ingezetenen dier vrije stad niet meer dan dertien huwelijken in een jaar mogten gesloten wordeneene bepaling, die deels tot veel zedeloosheid aanleiding gaf, deels ten ge volge had, dat jonge paren, die op de lijst der huwelijks kandidaten wa ren ingeschrevensoms jaren lang moesten wachten 0111 hunnen wenseh vervuld te zien of genoodzaakt waren zich met der woon naar elders te verplaatsen. De vechtkunst met de bajonet, welke de heer van Selthitzkapi. tein bij de Saksische ligte infanterie, gevestigd heeft, wordt te Parijs met goed gevolg onderwezen. Er zal echter voor het tegenwoordige niet ligt eene infanterie gevonden worden, die de Saksische in het vechten met de bajonet evenaart. Hiertoe draagt bij, dat in Saksen de oefening daarin door generaals en kolonels sterk aangemoedigd wordt. De ligte infanterie en die van linie wedijveren daarin met eikanderen. Uit Petersburg meldt men, dat de Turksche gezant, Muschir Achmed-pacba die hoofdstad verlaten heeft, om naar Konstantinopel terug te keeren, en dat er tusschen Rusland en de Vereenigde Stacen vail Noofd-Amerikaop den 18 december 1832, een traktaat van handelen scheepvaart gesloten is, hetwelk den 8 januarij 1833 door den keizer geratificeerd is geworden. PARIJS dan 1 maart. In de zitting der afgevaardigden van heden heeft de minister van oorlog, Soulttwee ontwerpen van wet ingediend, bij het eene waarvan 80,000 man van de ligting van 1833 onder de wape nen geroepen worden, terwijl bij het andere eene som van a millioeneu aan het ministerie van oorlog wordt toegestaan tot aanvulling van de mili- taire pensioenen. De maarschalk Soult heeft zich in de laatste bijeenkomst der com missie voor het budget zoo zeer te verdedigen gehad, dat hij te huis komende ernstig ongesteld is gewordenen onderscheidene malen is ader gelaten. De generaal Lafayette daarentegen is geheel hersteld en meent in de volgende week de zittingen der kamer weder bij te wonen. -i— De heer Cabet heeft zich in cassatie voorzien, intusschen zijn ef reeds inschrijvingen geopend om de hem opgelegde boete te betalen. Volgens het Journal des Débats zou de keizer van Oostenrijk zeer ernstig ongesteld zijn. Men leest in een der liberale bladen, dat de koning zich niet met den Pruissischen gezant heeft onderhouden over de Luxemburgsche aan gelegenhedendoch wel met den Wurtembergschen maar dat de mi nister de Broglie den eerstgenoemdenbij gelegenheid eener soiréeaan zijn hotel, in 'topenbaar en vrij hevig daarover heeft aangevallen, en het opligten van den heer Hanau eene daad van hooggaande kwade trouw heeft genoemd dat de Pruissische gezant daarop heeft geant woord dat de hertog de Broglie zeer wel wist, dat de generaal Du- moulin zijne bevelen geenszins van Pruissen maar van de bondsverga. dering ontving; dat Frankrijk overtuigd behoorde te zijn van de begeer te der twee groote Duitsche mogendheden om de Luxemburgsche zaak ten einde te brengen; dat dezelve reeds zoude zijn ten einde gebragt indien Frankrijk dit had gewilddat hij steeds in dat opzigt de meest bevredigende instructien had ontvangen, en dat hy derhalve flezen aan val'als eene persoonlijke aanranding moest beschouwen. De herigtgever verzekert, dat de Pruissische gezant zich terstond daarop uit het gezel schap heeft verwijderd. De berigten uit Lyon van den 24 februarij melden, dat al de ge touwen weder aan den gang zijn dat onder de genootschappen eene groote tweespalt is ontstaanen dat verscheidene werklieden hebben verklaard er geen deel meer aan te nemenomdat zij door de opperhoof den bedrogen warenvan welke laatsten sommigen die de zoogenaam de reserve-kassen in bewaring hadden zich zoek hebben gemaakt. In St. Etienne is de rust niet verder gestoord. Te Chalons moet dezer da gen ook eenige gisting zijn waargenomen welke echter door de doel treffende maatregelen van het bewind is bedwongen. De laatste berigten van Lyon van den 27 februarij vermelden, dat de rust niet verder werd gestoord, doch dat de politie zich thans met een meer naauwkeurig onderzoek bezig hield. Bij de meeste der leden van de maatschappij der regten van den mensch werden huiszoekingen gedaan, en de redacteur van een der republikeinsche bladen, laGlaneuse is in hechtenis genomen. Een der deelgenooten aan den inval in Savoye van de Fransche grenzen ondernomen, te Grenoble te huis behoorendewerd door de Sardinische troepen gevangen gemaakten weinige dagen later te Cham- bery dood geschoten. Het schijnt dat een ijverige vrijheidsvriend van dit noodlottig einde getuige wasimmers den 24 der vorige maand vierde men te Grenoble een plegtig lijkfeestwaarbij een handvol aarde zoo het heette, met het bloed van dien ongelukkigen doorweekt, als zijn lijk vertegenwoordigde, werd begraven, en een ander zijner vrienden ge legenheid vond om allerhevigste verwenschingen tegen den Sardinischen koning, die zijne staten had durven verdedigen, en tegen het vorstendom in het algemeen uit te braken. MIDDELBURG den 7 maartMet de jongste Javasche couranten tot den 29 november II. loopende, heeft men berigt, dat de heer commissa ris-generaal over Neerlandsch Indie, van den Bosch, den 13 dier maand, aan boord van Zr. Ms. korvet Amphitrite, kapitein .7. P. Machiel- sen, van Sumutra ter reede van Batavia was teruggekeerd. Den 9 was mede te Batavia aangekomen Zr. Ms. fregat Algiers, kapitein A. J.J. van Lutzenburguit Texel. Het dagbladdat in de vesting Luxemburg wordt uitgegevenbe helst onder dagteekening van den 1 dezer Gisteren, ten 8 uren des morgens, is de heer Hanau in vrijheid ge steld. Na een bezoek bij zijne ouders te hebben afgelegd is hij naar Beettembourg vertrokken. Een officier heeft hem tot op eenen vrij aan- merkelijken afstand buiten de vesting vergezeld. Thans zullen de groote en kleine bladen der Belgische patriotten, ja zelfs het mislukt geschrift, dat op kosten der gewestelijke kas leefc (het dagblad van ArlonJzegekreten aanheffen. De geestkracht vati den heer d'Huartde geestkracht van de tweede kamer, van den senaat, vm teopoldzullen met magt van gelukwenschen worden overladen. Het beir der snoevers zal uitroepen, dat de in vrijheid stelling van den heer Hanau het onmiddelijke, blijkbare gevolg is van het zenden van 3000 man naar het Luxemburgsche. Het is dus pligt oin reeds dadelijk een verkoelend middel aan de mannen der omwenteling toe te dienen, en zorg te dragendat zij hunne overwinning op derzelver wezenlijke waar- de schatten.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1