MIDDE LBERGSGHE COÜRAKI» N°. 28. Donderdag 2? öh GEI %>2- 6 Maart 1831» Vetrijk bcr Hiaten et» (Sèwigtén. VAN YREDKNBURCÜ. Ter ordonnantie van dezelve VAN DER HEI M. NIEUWSTIJDINGEN. 53ttit0chl«utö. FRANKFORT den S8 februarij. Van V^eenen tne'ldt meli, dat de ml4 nisters der conferentie dagelijks in de afdeelingen bijeen komen en ei geene algetneene .Vergadering te wachten is alvorens de rapporteurs VAR die afdeelingen met hunnen arbeid gereed zullen zijn. Men zegtdat Z. M. de keizer van Oostenrijk voornemens is eend binnenlandsche reis te gaan doen. De berigten uit Italië luiden gunstig, en men is zeer tevreden pvef het gedrag en de goede gezindheid, die de Pieincmtezen bij itöi itahslÉg* der Polen hebben aan den dag gelegd. Men schrijft uit Italië, dat in Chambery en Turyn een groot rtSiUtil. personen in verzekerde bewaring gesteld is, die onder vermoeden liggen' van aan de jongste onderneming in Savoye déél genomen te hebben, Het politiebestuur alhier heeft onlangs een verbo'd uitgevaardigd' tegen alle gemeenschappelijke bijeenkomsten tegen het 2ariienrottéh of heen en weer loopen van lediggangetsals mede tegen het zingen eii eieren langs de straten. De overtreders zulleft met boeten of arrest ge straften, indien zij vreemdelingen of handwerks-geZellen zijnde stad uitgejaagd worden. - De Nürrnb. Correspondent meldt uit Berlijn den 21 febritSflj htt volgendeZoo men thans verneemt zoude te Weenen de vereffen! tusschen Holland en Belgie door den volkomen natuurlijken en voor den handel der beide statenzoowel als voor de naburige landen nllefgiinJ stigsten afstand van geheel Luxemburg voltrokken wofden, Hierdöof zoude dus gatisch Luxemburg voor Holland behouden en de weigering -der Nassausdhe agnaten uic den weg geruimd zijn. Het regelen def Schef- de-kwestie zoude dus nu nog het eenige ptinc zijn, welks gelukkige be slissing aan de diplomatische kunst zoude zijn opgedragen. Over del Duitsche aangelegenheden ziet men eerlang eenige gewigtige officiële op helderingen te gemoec. Te Konstantinopel was men, naar de laatste partiküliere berfgfen, wel uitwendig rustig, maar in geen aangenatnen toestand, daar de hana del, door gebrek aan vertroüwen in de regering, stil staaf en men met vrees het voorjaar te gemoec zietals wanneer rneii nieuwe möexjelijlt- heden van de zijde van Mehemed-Ali verwachc. Uit Alexandrie meldt men, vafi den 20, dat de onder koning be vel gegeven heeft de Polen, welke zich ten getale Van 450 man, uit Marseille naar Egypte wilden begeVan, in zijne staten niet toe te laten, De Poolsche generaal Dembinskidie zich naar Syrië had begeven, wal te Alexandrie terug gekeerd zeer ontevredenzoo het schijnt over def wijs waarop hij door Ibrahim-pacha ontvangen is. Bij zijne weder komst heeft hij aan den onder-koning zijn ontslag gevraagdhetwelk deze gemeend heeft hem te moeten verleenen. (Broot'lSrittAtsje.. LONDEN den 1 maart. Donderdag heeft sir IV. Ingelb-j in het frtfis der gemeenten zijne motie gedaau tot het benoemen eener commissie, ten einde te onderzoeken naar de mogelijkheid om de mouttaks, of be lasting op het bier, geheel of gedeeltelijk af te schaffen. Dit VoorStel werd door den marquis van Chandos ondersteund alsmede door de heereri Denettkolonel Davieskolonel li-^oodBaring en anderen, en bestre den door de heeren IVarburton GisborneClaj en lord Alihorpwaar na het, tot niet weinig genoegen der ministers, met 271 tegen 170 etl dus met eene meerderheid van 101 stemmen werd verworpen. De minister lord Althorp heeft gisteren voorgesteld om de th'óns be staande regten op de suiker nog gedurende een jaar te heffenetl na eene korte woordenwisseling heeft het huis hiermede genoegen genomen. De begrooting der uitgaven voor het leger is gisteren avond bij het huis ter tafel gebragt, en onder anderen is de sterkte der armee op 88,95a man bepaald, nadat een voorstel van den heef Humedie dif ge tal op 9000 man verminderen wilde, met 283 tegen 46 stemmen afge- keurd was. De groote meerderheid, die voor de ministers in de laatste debatten van het huis heeft gestemd is niet zonder invloed op den prijs der fondsen geweest. jjlebetrlattbeti. 's GRAVENHAGE den 2 rnafirt, Z. K. H. Prins Frederik der pïl» derlandenis heden morgen, ten vier Oren, uit deze residentie naaf Berlijn vertrokkenvan waar Z. K. H. met hoogstdeszelfs gemalin binnen kort wordt terug verwacht. Z. D. de hertog van Saxen-Werraar is gisteren morgen van hier naaf Eindhoven vertrokken. De directeur-generaal voor de marine heeft ter kennis van alle zee varenden en daarbij belanghebbenden gebragtdat thans op den toren van Goedereede in plaats van het daarop gestaan hebbend steenkolenvnur een nieuw kustlicht is opgesteld geworden bestaande in lenticplair lamplichthetwelk alie avonden wordt ontstoken om geregeld zot hei aanbreken van den dag door te branden en dat dit nieuwe licht een jjpt EDEPUl'EERDE STATEN van ZEELAND; in aanmerking nemende, dat, naar aanleiding van Zijner Majesteit's liesluiten van den 28 September 1819 Staats blad no. 4g,) en van den 3o Maart 1827 [Staatsblad, no. i3 jaarlijks een her ijk van al de Nederlandschc maten en gewigten welke in omloop aijn gebragt en in den handel gebruikt worden, behoort plaats te hebben. Gelet op het Reglement op den herijk in deze Provincie, van den i5 Februa- rij 1822. Gezien de missicve van Zijne Excellentie den Minister van Sinnenlandsche Zaken van den 17 December 1833, no. ga; Besluiten .- Art. 1. De herijk over het jaar i834 van de Nederlandsche maten en gewigton, welker gebruik in het vorige jaar verpligtend is geweesten mitsdien van alle ge- wigten, lengte-maten, inhouds-malen voor drooge waren, vocht-maten voor den handel in het klein en in het groot, mitsgaders van dc wisse zal worden aange vangen met den 1 April aanslaande en gesloten op den i5 Ju lij daaraanvolgende. 2. De letter P zal, overeenkomstig Je bovengemelde aanschrijving, voor de ijk- leuer gedurende dit jaar gebezigd wordenen op al de geijkt of herijkt wordende maten en gewigtenbenevens het bijzondere merk van den Arrondissements- of Ad junct-ijker worden afgedrukt of ingebrand. 3. De Arrondissements- en Adjunct-ijkers zullen, overeenkomstig art. 5 van voor schreven Reglement, behalve in de plaats hunner woning nog in zoodanige Ge meenten van derzelver Arrondissement tot den herijk vaceren als nader door ons zullen worden aangewezenen op de dagengedurende welke zij niet in de Gemeen ten buiten hunne woonplaats vaceren, ten minste gedurende vier uren daags, hun ne kantoren geopend houden, om aan de Ingezetenen gelegenheid te geven tot de Verificatie hunner maten en gewigten. 4. Zij zullen van de urenwaarop hunne kantoren zullen geopend zijn mitsga ders van de dagen op welke zijuit hoofde der vereischte vacatiën in andere Ge meenten niet tot den herijk der maten en gewigten ten hunnen kantore zullen va ceren, aan Burgemeesters en Wethouders hunner woonplaats kennis geven, welke daarvan, door publicatie en door insertie in de Stedelijke of in de binnen derzelver Stad meest gelezen wórdende eourant, aan de belanghebbende zullen doen kennis dragen. 5. De Arrondissements- en Adjunct-ijkers zullen Burgemeester en Wethouders of Assessoren der Gemeente, in welke zij, volgens de nader overeenkomstig art 3 te doene aanwijzing, tot den herijk zullen vaceren, van hunne op handen zijnde komst ten minste acht dagen te voren informeren, en zullen deze gehouden zijn, de Bur gemeesters en Assessoren der andere Gemeenten, voor welke gelijklijdig wordt ge vaceerd, daarvan kennis te geven, ten einde de Ambtenaren, publieke Administra tien Kooplieden Winkeliers en andere belanghebbenden door hen worden verwit tigd van de plaatsen van den lijd, waarop tot den herijk zal worden gevaceerden van hunne verpligtiog om de bij hen in gebruik zijnde maten en gewigten, mitsga ders de strijkels der halve en kwart mudden te doen herijkenzullende de Plaatse lijke Besturen behalve de ten dezen vereischte openbare bekendmakingtevens zoo veel mogelijk de belanghebbende Ingezetenen hunner Gemeente, welke zij weten dat van maten en gewigten gebruik makenten hunnen huize eene waarschuwing of kennisgeving laten doen. 6. De Burgemeesters der Steden en Gemeenten worden uitgenoodigd om aan den Arrondissements- of Adjunct-ijkervoor den aanvang ven den herijkof bij deszelfs komst in de Gemeente eene naamlijst te doen geworden van de Inwoners hunner Gemeente welke, uit hoofde van hunne betrekking of hun bedrijt verpligt zijn gebruik te maken van maten of gewigten. Tot het opmaken dezer lijsten zal het register der Patentpligtigen worden geraad pleegd en voorts op dezelve ook gebragt worden de Ambtenaren en publieke Admi nistratien, welke in derzelver ambtsbetrekkingen van maten of gewigten, tot het constateren van levcrantien of werken gebruik moeten maken. b. De Arrondissements- en Adjunct-ijkers zullen, betrekkelijk de door dezelve in iedere Gemeente, in welke zij hebben gevaceerd, gedane verificatie en herijk, een relaas opmaken en daarbij opgeven de Ambtenaren publieke Administratien en Partikiilicrcn welke in de vorengenoemde lijsten begrepen zijnde hun niet zijn gebleken aan derzelver vcrpligting betrekkelijk den herijk te hebben voldaan. Afschriften dezer relazen zullen door de Arrondissements- en Adjunct-ijkers na den afloop van den termijngedurende welken de herijk is opengesteldaan ons worden gezonden. 8. De Arrondissements- en Adjunct-ijkers zullen ten minste tweemaal in het jaar, op onbepaalde tijden, en voorts zon dikwijlszij zulks noodig achten, vergezeld van den Commissaris van Politie, of bij ontstentenis van zoodanig Ambtenaar, van een Lid van liet Plaatselijk Bestuur in al dc Gemeenten van derzelver District visitaticn doen in de openc werkplaatsen, magazijnen en winkels, op de markten, vleeschliallen publieke wagen en op de molens, en zich daarbij verzekeren, dat in dezelve geene dan de nieuwe maten en gewigten aanwezig zijn, en dat dezelve be hoorlijk zijn herijkt. Zij zullen de oude afgeschafte maten en gewigten alsmede die, welke niet zijn herijkt, in beslag nemen, en met het deswege op te maken Proces-verbaal aan den Officier bij de Reglbank van Eersten Aanleg van het ressort inzenden van hun verrigte te dezen en van het resultaat hunner bevinding in elke Gemeente, zullen zij bij derzelver aan ons in te dienen rapporten, omstandige op gaven doen. 9. Dien onverminderd zullen de Burgemeesters der Gemeenten ten platten Lande naar aanleiding van art. 62 en 82 van het Reglement op het Bestuur ten platten Lande, ten minste vier malen in net jaar, gelijke visitatie doen en zorgen, dat af schriften van de daarvan opgemaakte Processen-verbaal, overeenkomstig laatstgemeld artikel, aan den Staatsraad Gouverneur worden ingezonden. E11 worden Burge meesters en Wethouders der Steden uitgenoodigd om de vereischte orders te stel len, dat gelijke opnemingen door den Commissaris van Politie of het Lid van het bestuur, hetwelk melde Politic is belast, worden gedaan. :o. Het wordt aan alle op publiek gezag aangestelde of heëedigde Landmeters Wegcrv en Meters verboden, ecnige certificaten, weeg-of meetbrieven af te geven .waarin de maat of het gewigt anders dan in de nieuwe alleen wettige benamingen is uitgedrukt; en zullen door dezelve geene andere dan de wettig erkende maten en gewigten mogen worden gebezigd. »i. Insgelijks wordt aan de Plaatselijke Besturen Godshuiznn of Armbesturen en aan alle Ambtenaren en publieke Administratien verboden, eenige acten plans, stekken of beramingen te doen opmakenaan te nemen of daarop regard te slaan, in welke de hoeveelheden en afmetingen niet in de nieuwe malen of gewigten zijri opgegeven. 12. Aan alle Ambtenaren, publieke Administratien en Ingezetenen binnen deze Provinciewordt bij dezen derzelver vcrpligting herinnerd om de door lyen gebe- i zigd wordende maten en gewigten binnen den 111 art. 1. bepaalden termijn te doen herijken, hij gemis van welke formaliteit, de door hen gebezigd wordende of in! derzelver opene werkplaatsen, magazijnen of winkels bevonden wordende maten en j gewigten in beslag kunnen worden genomen, en degenen, die bevonden worden dc- I zelve te hebben gebruikt, of in hunne openc werkplaatsen, magazijnen of winkels voorhanden te hebben, volgens de bepalingen van Zijner Majesteit's Besluit van den i 3o Maart 1H27 {Staatsblad no. i3,) zullen worden verwezen in eene boete van f 10 tot f 100. Aan dezelve worden tevens herinnerd de bepalingen van art. i4 van Zijner Maje steit's Besluit van den 18 December 1819 Staatsblad no. 57,) volgens welke al les wat met de maten voor drooge waren, in dat Besluit opgegeven wordt geme tenmet den strijkcl behoorlijk moet worden afgestreken, en dus allen, die van zoodanige maten gebruik maken, ook van strijkels voor dezelve behooren te zijn voorzien, van welke die voor de halve en voor de kwart mudde ook moeten worden geijkt en geverifieerd; wordende dc Plaatselijke Besturen, alsmede de Arrondisse- ments-ijkers aangemaand om voor de nakoming dezer verordeningen tc waken, en daarop bij hunne visitatien, zoo veel een ieder aangaat, tc letten; terwijl van de bevinding te dezen in de bij. art. 7 en 9 bedoelde Processen-verbaal of relazen spe ciale melding zal worden gemaakt. 13, Alie Ambtenaren en publieke Administratien worden uitgenoodigd, aau.de na koming van het tegenwoordig Besluit de band te houden en worden dc Plaatselijke Bestuten aangeschreven, om de Arrondissements-ij kers in de uitoefening hunner functiënzoo veel mogelijk, behulpzaam tfe lijn, cti spöfciaai, óp derzcltëf ÜSjhycdU'"C1 ge, dadelijk den Commissaris van Policie, of daar waar zoodanig Ambtenaar ïfjiét aanwezig is, of verhinderd wordt de vereischte assistentie te verleeneneeti Lui' van het Plaatselijk Bestuur te delegeren, om dezelve bij de door llëfi vdorganöiriëttp visitatie van winkels en werkplaatseri te vergezellen. i4. Dit Besluit zal, dóór insertie in het Provinciaal JU adgebragt worden ter kennisse van de Districts-CommissarisscriBurgemeesters en Wethouders der Steden en Burgemeesters en Wethouders óf Assessoren der Gemeenten teu plalttij Lande, mitsgaders van de Arrondissements-ën Adjünct-jjkers tot informatie én tra- rigt; en wijders in dc binnen de Provincie uitgegevenë nieuWspapiëTeii Wördirt gè- ineereerd, en door de zorg der Plaatselijke Besturen worden afgekondigd en aartge- plakt in al de Steden en Gemeenten dezer Provincie ten welken einde cëri genotg- zaam aantal in plano gedrukte exemplaren van hetzelve aan voornoemde Besturen zal worden toegezonden; zullende wijders exemplaren van dit Besluit «ordèlj gèkpp- den aan den Heer Procureur-Crimineel, dë Règtbankcn van Eersten Aanleg errt)ffi-; eieren bij dezelve en aan de Vredereglera iu dë Provincie Zeeland. Middelburg, den 27 Februarij i854r Gedeputeerde Staten tpórifoériid

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1