Hf COÜ li A N N% 24. MIDDELBURGSCHÉ Dingsdag Slbuctrtentis. iUcbctflanböcltc 4$AMbcUBl«vitiïcïi«Tjïp ij. "«.I's DtoK0FFIJ' "reemle ald1"- Te AMSTERDAMDingsdag den .11 Maart 1834. ÜcbeirlauböcItÊ ^anbcl-ftlaatedtapjjij. NIEUWSTIJDINGEN. JxAnfertjfi. iücbcrlfitibsyi;. Hl 25 Februarij 1834 -c Burgemeester en wethouders der stad middelburg maken bekend, dat, op Maandag den 10 Maart 1834, in eene der Zalen van het Raadhuis, des middags ten twaalf uren in het openbaar zal worden aanbesteed, het met Mopklinkers bestraten van den Weg, lei- dende naar de algemeene Begraafplaats buiten de Zuid-Dam of Slijk- poort dezer Stad en dat het bestek en voorwaarden dier Aanbesteding van heden af, voor een ieder zullen ter lezing liggen, op de Stedelijke Secretarie, dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, van des vodr- middags ten tien tot des namiddags ten twee uren zullende de Stnds- Architect, bij wien inmiddels nadere inlichtingen te bekomen zijn, op Zaturdag den 8 Maart aanstaande, des middags ten twaalf uren, de noo. dige aanwijzingen doen op het terrein. Middelburg, den 20 Februarij 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN zullen, op Vrijdag den 7 Maart 1834, des middags ten 12 uren pre cies, ten Raadhuize dier Stad publiek en aan den meestbiedende presen teren te verhuren De JAGT onder de Ambachtsheerlijkheden Koudekerke, Bckerke en Krommenhoeke mitsgaders Zoutelande en Weerendijke. Zullende de Jagt der gemelde drie Ambachtsheerlijkheden niet in co- mulomaar ieder afzonderlijk worden verhuurd, op de voorwaarden, welke ter Stedelijke Griffie ter lezing liggen. Vlissingenden 20 Februarij 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. J. B E C K E R Vt. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbaren De Stads-Secretaris A. van der SWALME. De DIRECTIE maakt bekenddat de VOORJAARS-VEILINGEN der Maatschappij, van 1834, .zullen gehouden worden op de dagen en Plaatsen en bestaan zullen uit de Artikelen en hoeveelhedenhier on der gemeldals Te ROTTERDAMDonderdag den 6 Maart 1834. 379 Vaten NOTENMUSCAAT 147 Dito FOELIJ J liggende aldaar. 350 Dito NAGELEN J Vrijdag den 7 Maart 1834. 32,003 Balen Java KOFFIJliggende aldaar. IVoensdag den 10. Maart 18." 4. 10,986 Kisten en Kistjes THEE liggende aldaar. Te MIDDELBURG, IVoensdag den 19 Maart 1834. 18,002 Balen Java KOFFIJ, liggende aldaar. De Maatschappij geeftbij deze aankondigingde verzekering dat zij vóór hare gewone Zomer.Veilingengeene andere Koffijen vóór hare gewone Najaars- Veilingengeene andere Thee en Specerijen, dan de bovengemelde partijen aan de Markt zal brengen. De Monsters der Specerijen en Koffij zullen op Woensdag den twaalf den, en die van de Thee op Vrijdag den veertienden dezer verkrijgbaar zijn terwijl de Conditiën in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, den 4 Februarij 1834. VAN DER IIOUVEN President. K001J Directeur fungSecretaris. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar te MIDDELBURG, o{!> Woensdag den 19 Maart 1834, zullen geveild worden: 2075 Kanassers en Kranjangs Java SUIKlïll, liggende aldaar; waar- van de Monsters, benevens de Verkoop-Conditien, in tijds zullen wor den uitgegeven. Amsterdam, den 4 Februarij 1834. VAN DER HOUVEN, President KOOIJ Directeur fung. Secretaris, PARIJS den 20 februarij. De kamer der afgevaardigden hééft zich gisteren met een ontwerp van wet bezig gehouden, waarbij de algemee ne staf van het leger aan eene nieuwe organisatie wordt onderworpen. - Volgens het ministerieel avondblad volharden de werklieden te Lyon in hunne weigering om te arbeiden doch de dag van den 16 de zer, de voornaamste van het karnaval, was echter zonder de minste stoornis der openbare rust voorbij gegaan. Te Marseille heeft eenige wanorde plaats gehad. De zoogenaamde republikeinen maakten van des vasten-avonds vermakelijkheden gebruik om voor het gouvernement en voor den persoon des koniugs beleedigen. de voorstellingen te vertoonenwerden daarop door de politie uiteen gejaagd, vervolgd, en eenige hunner gekwetst. De generaal Damrétttont die de militaire divisie van Marseille kommandeerc, en zich alhier be- vondis heden in allerijl derwaarts vertrokken, MIDDELBURG den 24 j-'ebruarij. Uit 's Hnge wordt gemeld dat jonkhr. F. C. de Jonge, lid van de Eerste Kamer, uit hoofde van ern stige en voortdurende ongesteldheid, van Z. M. zijn ontslag verzocht y - 1i. - - 'tri'/' en eervol bekomen heeft als lid van de commissie tot onderzoek der Kh. daster-reclamesen in deszelfs plaats is benoemd de heer tor. iïinityer, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal De provinciale Staten van Noord-Braband, hebben in hunne buiten, gewone bijeenkomst, op den 18 dezer, tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in plaats van wijlen mr. A.J.J. II. Ver heien benoemd den heer mr. J. B. tl. van de Mortellid der Gedeputeerde Staten in die provincie. Z. M. heeft, bij besluit van den,13 dezer, een reglement vastge steld op den vrijdom der accijnsen op den turf en de steenkolen voor sommige fabriekentrafieken en takken van nijverheid en vv.erkzaaitiheitl verleend, In het door de Belgische kamer van afgevaardigden aan vorst Leq- pold aangeboden adres, over het voorgevallene in het Luxemburgschei wordt gezegd: Dat Belgie, bij bet traktaat van mei 1833 in het be zit is gesteld van Luxemburg; dat de kamer met leedwezen ziet, tj.it de opofferingen, welke Belgie zich getroost, in het belang van den yrede, niet op hare waarde worden geschat; dat eene magt, met- welki Belgie niet in oorlog is, geweid heeft gebruikt, in stede van onderhandel»!, gen te beproevendat de nationale eer grievend is beioed.igd dat otilt de matiging hare grenzen heeftdat spoedige en krachtdadige maatrege» jen noodzakelijk zijn geworden, en dat de ltaraer bereid is, offl de na tionale regten te beschermen- en den vórst al die middelen te verzeke ren, welke gevorderd mogten worden, om voldoening te erlangen en de waardigheid des lands voortaan te doen ontzien." Vorst Leopold heeft op d.t adres het volgend antwoord gegeven; Mijne lieeren ik deel de gevoeiens die gij mij daar uitdruktuw gedrag is een nieuw bewijs van de regtmacige zorg der kamer Van afge vaardigden voör de nationale eer en 't belang vari het iaiid. Ik zal niet toesta-afi dat mijn gouvernement vóór de eindschikking in 't minst afstand doe van een staat van bezit, óns door de Londeri- sche overeenkomst Van 21 mei gewaarborgd, Het zal de regtendie aan ons verzekerd zijn zoo in het groot hertogdom als in het overig Belgie verdedigen, zonder nogtéhs de bé trekkingen met de Duitschö bondsvergadering, tveike de constittufé geëerbiedigd heeftuit het oog te verliezen; Mijri gouvernement heeft een eerbied getoondwaarvan het natiónaél congres 'tvoórbeeld gegeven .had, door zich bij eene jongsce akte aan de striktste cóepasSing van de militaire beschikking van 20 mei 1831 te houden. De vredelievende geestdie mijn gouvernement bestuurd heeft heeft den uitslag niet gehad die uien verwachten móest, ffiaaf die daar om door Europa niet miskend zal Worden. Mijn gouvèrnetfient is èveü als gij overtuigd, dat deze jongste daad van geweld door de Dtiitsche bondsvergadering niet veroorloofd isals welke eene bestendige zorg voor de handhaving van den algemeenen vrede heeft betoond; Ik neem met voldoening het aanbod aan der kamer van afgevaardig den om 's lands regten te ondersteunen en ora bijstand ie verleeneri aan de uitoefening der magt, die aan mijne agenten de hun verschuldig de bescheriiiing verzekert: Ik zal van die aanbiedingen gebruik maken zoo wanneer de middelen die mij ten dienste staan onvoldoende werdén bevonden." Dit antwoorddoor de teruggekeerde commissie aan de kamer terstond in hare zitting van den 20 medegedeeld werd stilzwijgend en «aar 't schijnt, met weinig genoegenzonder aanmerkingen of töejuichtngerf aangehoord. De Belgische senaat heeft denzelfdeii dag ook een adres in den zin van dat der afgevaardigden schobn in meer betamelijke ter. men, opgemaakt, hoofdzakelijk houdende, dat, daar Belgie óp het beZit van Lukemburg, op grond der overeenkomst van 21 ureiregc hééft, dé senaat niet twijfelt, of de bewuste daad van geweld, op het sin Belgie dienvolgens toekomend grondgebied gepleegd, zou door de Duitsebe bondsvergadering worden afgekeurd mogt het anders zijn zoo rekende de senaat op de zorg van den vorstgelijk deze op deszelfs medewer king mogt steunen. In den senaat te Brussel is den ai, bij monde van den heer Del- lafaillehet antwoord door vorst Leopold op het adres dier kartier gegéw ven overgebragt. Hetzelve kwam hoofdzakelijk met het antwoord aan de afgevaardigden gegeven overeen, dat namelijk de overeenkomst vdn 21 mei een staat van bezit van het Luxemburgsche had bevestigd wel ke reeds te voren, in mei 1831 tnsschèn wederzijdsche militaire be velhebbers was geregeld geworden, en welke het Belgisch bewind tót op de sluiting van een eind-traktaat zou handhaven dat Hij voorts met den senaat de hoop voedde, dat het jongste voorval door de Duitsche bondsvergadering zoude afgekeurd wordenen dat de fnede onderteekè- naars van voormelde Londensche overeenkomst, den daardoor aan Belgie gegeven waarborg zotide doen gelden. Bij de afgevaardigden zijn de disctissien óver'het binnènlandsch bud get voortgezeten is door dezelve de van wege het bestuur gevraagde som van 300,000 fr. voor het artikel van handel en nijverheid toege staan. Door den heer Mccus werd bij de behandeling Van dit arti&él sterk op de daarstelling aangedrongen van eeh ministerie voör handel en nijverheid waarbij ook de douanen Zouden gevoegd Worden, zulks voof- al ter meerdere behartiging van den Belgischen handel eri ter tvéring van de' vreemde koopwarenwaardoor men, zeide de spreker, in Belgie ver pletterd écrasésj werd. Naar men dacht zoudën de discussien bü de afgevaardigden over het door den heer de Merode voor een paar dagen uitgebragt rapport, betreffende de hangende kwestien in het Luxemburg sche, welk rapport ter speciaal onderzoek voor de léden gedrukt is gé worden, op heden, maandag, aan dé orde worden gesteld. De Belgische bladen willen steeds dat het bestuur te Brussel vpor- hémens zoude zijn, eene versterking van troépen naar het Luxemburg sche te Zenden. Volgens PEmancipatibn zouden de 5de en iodé regè- nienten op marsch gaan, enf de généraal Narp óver deze troepen het be vel voeren. De Libéral verhaalt dat de hoofden van korpsen van déó oorlogs-ririnistef last hadden gekregen oiü voorlöopig dc dagelijkscHe vef- loven te schorsen. Het dagblad van Luxemburg dé opligting en gevangenzetting bin nen de vesting, van den districts-commissaris te Bcett'einburgHanaie vermeldende, zegt: Deze arrestatie wordt toegeschreven aan de hard. Pékk+gheid waarmede de heer Hcrnatt da uitvoering van dé ligting der

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1