coüiam tSJJ N°. a3. MIDDELBURG SC1IE Zaturdag fJuMieatis, NIEUWSTIJDINGEN. SDiiitecïïlflwb. (Brotfi-ÏSrittattjc. 22 Februarij 183L jDCAUKvijlü insrtr— jjlebcirlanbett. Burgemeester en wethouders der stad middelburg ontvangen hebbende eene circulaire van den Heer Staatsraad, Gou verneur van de Provincie Zeeland, van den 14 Februarij 1834, C^>0' vineiaal Blad tio. 15.) Brengen bij deze ter kennis van alle daarbij belanghebbende Ingezete nen dezer Stad, dat, in het belang der Plaatsvervangers huisgezinnen welke ten gevolge van het ophouden der wekelijksche of maandelijksehe betalingen, door de Commissionairen met welke de Huisvaders als Plaatsvervangers voor de Mobiele Schutterij hebben gecontracteerdin treurige omstandigheden zijn gebragtdoor de Departementen van Bin- nenlandsche Zaken, van Oorlog en van Justitie, onder goedkeuring van Z. M. is bepaald, dat zoodra de Regterlijke Magt de vernietiging van het tusschen den Plaatsvervanger en den Commissionair bestaand con tract welke steeds in overeenstemming met de bestaande wetgeving door eerstgemeide vooraf behoort te worden verkregen zal hebben uit gesproken het ontslag van den Plaatsvervanger zal worden verleend, en tevens den Geremplafeerde opgeroepenom de dienst in persoon te komen opnemen, die daarvan alleen zal kunnnn worden ontheven, wan neer hij doet blijken zich met den voor hem in dienst gestelden persoon te hebben verstaan, of wel op nieuw een ander geschikt persoon tot Plaatsvervanger stelle; terwijl het dien onverminderd aan den Ge- raiitplafeerde onverlet zal worden gelaten om de schade, welke hij door de evengemelde Regterlijke verbreking van het contiact, tusschen den Commissionair en den Persoon die in zijne plaats diende aangegaan heeft geleden of verder mogt lijden, op den Commissionair te verhalen. En worden de belanghebbenden alverder onderrigtdat zij in hun be lang behooren te beginnen om bij de Regtbankonder welke de Com missionair ressorteert, door middel van een zaakbezorger, die zij bij den President dier Regtbank moeten aanvragen, en die hun om niet zal wor den toegewezen de vernietiging van het tusschen hem en den Commis sionair bestaande contract te verwerven, en dat, op de overlegging van het vonnis der Regtbank die vernietiging bepalende, de Heer Staats raad Gouverneur der Provincie aanstonds den Geremplayeerde tot de dienst zal oproepen en het ontslag van den Plaatsvervanger zal bevor deren zoo zij zich niet tot voortdurende dienst, door eene tusschen hem en den Geremplafeerde onder hoogere goedkeuring aan te gane nadere verbindtenismogten willen laten vinden. Burgemeester en Wethouders achten voorts de gelegenheid gepast, om de Ingezetenen in het algemeen te waarschuwen tegen de zoogenaamde Commissionairen in Plaatsvervangersdoor wier handelingen reeds me nigeen zoo zeer is te leur gesteld, en tevens een ieder aan te raden om t}e tusschenkomst van die lieden te vermijden en, ter zake van Plaats vervanging, liever met degenen, wien zulks regtstreeks aangaat, de daar toe noodige onderhandeling aan te vangen en tot stand te brengen. En zal deze worden gedrukt, en op de gebruikelijke wijze afgekon digd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 20 Februarij 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BIJLEVELD. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. HAMBURG den 14 februarij. Volgens het Zweedsch blad Minerva liep te Stockholm de spraakdat de regering eene verklaring aan de andere kabinetten had toegezonden, waarbij zij te kennen gaf van zich Volmaakt onzijdig te honden in den twist tusschen twee groote Europe- sche zeemogendheden. Waartoe dan Zwedens toerusting? vraagt zich dit blad daarop af, doch beantwoordt ook weder die vraag met te verzeke ren, dat zulks uit voorzorg geschiedde, zeggende ten slotte: al hetgeen ten aanzien dezer gewigtige aangelegenheid is voorgevallen, zal vermoe delijk ter kennisse komen van de geheime commissie, welke Z. M. voor nemens is door de rijksstanden te doen instellen. - Volgens bijzondere brieven uit Italië, was aldaar het gerucht verspreid, dat het revolutionaire genootschap, hetwelk onlangs onder den naam van het jeugdige Italië bekend is geraakt, den dood van al de in Oostenrijksche dienst staande Italianen gezworen had. De moord zoo wel van den politie-dirccteur te Panna als die van een Italiaan, welke ais overste bij de Oostenrijkers diende, werd op rekening van dat ge nootschap gesteld. FRANKFORT den 16 februarij. Alhier is het protocol van de eerste zitting der ministers te Weenen bij de commissie van den hoogen Duit- schen bondsdag aangekomen. Wat men ook uit andere plaatsen, voor namelijk uit Berlijn, over den gang der onderhandelingen te Weenen schrijven mag zulke berigten kunnen niets dan gissingen inhouden. De regeringen zijn overeengekomen, om de diepste geheimhouding omtrent de werkzaamheden van het congres in acht te nemen, en hare besluiten eerst dan bekend te makenwanneer zij in dadelijke werking gebragt worden. Uit officiële te Munchen uitgegevene bescheiden blijkt, dat in het jaar 1833 het aantal der in die hoofdstad geboren onechte kinderen, niet alleen met dat der wettige geboorten gelijk staat, maar hetzelve nog over treft, De Beijersche bladen behelzen menige treffende aanmerking om trent dit treurige blijk van zedenbederf, hetwelk zelfs in de, anders we gens zedeloosheid het meest bekende stedenniet geëvenaard worde, LONDEN den 15 februarij. In de dagbladen leest men het volgen de: Men verneemt, dat de minister Palmerston geweigerd heeft aan eenige verdere beraadslaging over de zaken van de Nederlanden deel te nemen, zoo lang de tegenwoordige stand van zaken in dat land voort duurt. Men zegtdat aan deze verklaringdie door zijn lordschap plegtig is medegedeeld aan de gevolmagtigden der Noordsche mogendhe den de terugroeping van den baron von fVessemberg door het Oosten- rijksche hof moet worden toegeschreven. Onde 11ussc h e n fz jEfcu plomaten van tijd tot tijd eene conferentie houden aaAde ambassade, gelijk zij gedaan hebben gedurende eene v o\g us. 1 der conferentie» in het hotel van buitenlandsche zaken." PARIJS den 17 februarij. Men wil dat de kamer der gedeputeer denzoodra het budjet zijn beslag zal hebben erlangd, Zal wórden ont bonden. Men begint te spreken van eene geldleening van 250 k 300 raillioenen welke eerlang in Frankrijk zal dietien te Worden onderno menom in het erkende te kort bij de geldmiddelen te voorzien. De onlangs aangenometie wet, over het uitventen van vlugschrif ten, is reeds heden afgekondigd. Uit Zwitserland schrijft men, dat de groote raad van het kanton Bern op den 10 dezer besloten heeft, de uitgewekene Polen weder op te nemen; zonder zich echter tot voorziening in hun onderhoud te ver binden, en onder uitdrukkelijke voorwaarde, dat ook de kantons Waad en Genève gemeenschappelijk alle pogingen zonden aanwenden, om die vreemdelingen in Frankrijk te deen toelaten. 's GRAVENIIAGE den 18 februarij. Z. K. H. de Prins van Oranje wordt binnen kort uit Petersbnrg in deze residentie terüg verwacht. Op Hoogstdeszelfs reis herwaarts zou zich Z. K. H. eenige dagen te Berlijn en te Weimar ophouden. Bij eene aanschrijving van Z. Exc. den miriister van binnenlandsche zaken, van den 27 der afgeloopene maand, zijn de provinciale besturen verzocht tot het inzenden van eenen nominativen staat van de kinderen, welke, volgens de bepalingen van 's Kónings besluit van den 17 augus tus 1827, in de termen vallen van naar de koloniale gestichten der Maarschappij van Weldadigheid te worden opgezonden. Bij deze aan schrijving worden op nieuw die besturen de bevordering der kolonisatie" van kinderen aanbevolen, met uitnoödiging, om zülks insgelijks aan de plaatselijke besturen te doen. Naar men verneemtzullen de ongehuwde schutters en de onge huwde plaatsvervangers bij de schutterijdes begeerendekunnen wor den toegelaten toe de koloniale diénst voor den tijd van zeS jdren. MIDDELBURG den 21 februarij. Den 18 dezer hebben zich aan onze voorposten te Oostburg, als Belgische deserteurs aangeboden een serjant-majoor en een serjaiitBelgen van geboortealsmede een grena dier zijnde een Franschman. Den 18 dezer is ter reede van Vere gearriveerd de Nederlandscha kof de Hoop op Welvaart, kapitein I. A. Panjervan Bordeaux, met wijn en brandewijn, naar Rotterdam gedestineerd. Uit Falmouth wordt van den 10 dezer gemeld, dat Zr. Ms. trans portschip Dordrecht, kapitein-luitenant F. Jonker, aldaar is binnen gevallen, komende van Hellevoetsluis en naar Suriname en Curayao ge destineerd. De directeur-generaal van de marine heeft ter kennis van alle zee varenden en daarbij belanghebbenden gebragt, dat de mast van het over de uiterton van het Goedereesche wester-zeegat tegen den ooster aanlig gend wrak van een Engelsch sloepsehip weg geslagen, en daardoor het gezigc daarvan benomen zijnde benoorden het wraktot aanwijzing daarvan, in eene diepte van 17 Rijnlandsche voeten of 530 Nederland- sche duimen met laag watereene zwart en wit geruite óf wrakton is geplaatst geworden, óp dé volgende peilingen, het westhoofd van de Goedereede zuiden de Goedereesche toren Z. O. t. O., circa 4 kabel lengten beneden de houten kaap en den Zierikzeesche toren, ongeveer 6 kabellengten buiten het westhoofd van de Goedereede. De heer administrator apöstolicus den Dubbeldenwelke dezer da gen het bestuur der aangelegenheden van de R. K, kerk van Maastricht en Luiksgestel is opgedragen 't welk een en ander voorheen behoorde tot het bisdom van Luik, heeft twee geestelijken benoemd, die zich eer lang naar Maastricht zullen begeven. De jongste geschillen in het Luxembürgscheinzonderheid ten aan zien der kwestie van de ügting der nationale militie, schijnen het Bel gisch bestuur hoe langer hoe meer in verlegenheid te brengen, naardien men van de zijde van het militair bestuur der bondsvesting steeds op den- zelfden vastberaden voet blijft voortgaan dien men aangekondigd had in deze zaak te houden, en het Belgisch bestuur daarentegen, van achte ren, te zeer inziet, dat het zich ten deze, even als in zoovele anderé aangelegenheden, veel te ver overijld heeft; zulks doet in Belgie met ongeduld de aan de kamer beloofde nadere inlichtingen te gemoet zien, schoon men wel reeds vooruit genoeg opmaken kan, dat zulks met de daad op niets zal neerkomen, Hoe of het met de zoogenaamde eerste zamenkomst van militie-raden binnen den strategisehen omtrek afgeloo- pen is, kan uit een berigt van het Luxemburger blad blijken, waarin het van den 10 uit Mersch schrijft, dat geen enkel milicien van gezeg den omtrek opgekomen was, maar dat een groot aantal jonge lieden van hunne makkers, in de buiten-gemeenten woonachtig, een extract van de decisien van den militie-raad ontvangen hadden houdende dat men zich tot eene andere sessie had geadjourneerd. Voorts verhaalt het Arlonsch bladdat in de eerste dagen dezer maand Pruissische detachementen de dorpen van den strategisehen omtrek hadden bezochten overal het besluit de oproeping van de militie betreffende hadden weggeno men. Ten slotte verhaalt het Brusselsch dagblad Emancipationdat een der Luxemburgsche afgevaardigden hetzelve mededeelitig gegeven had van een brief, luidens welken een korps van een duizendtal Pruissen, in den nacht van den 15 op den 16 uit Luxemburg getrokken, het dorp Beettembourg, drie uren van de stad en één uur buiten den strate gisehen omtrek, hadden gecerneerdmet geweld bij den districts-com- missaris Hanau waren binnengedrongen en dien ambtenaar naar Luxem burg hadden gevoerdwaar hij thans gevangen zat. Wat van dit laatste waarheid zijzal zeker spoedig nader blijken. Volgens F Emancipation had dit berigt den 17 des avonds te Brussel in de bijzondere kringen veel opspraak gemaakt, en zou een der leden van de afgevaardigden, waarschijnlijk de zoo even bedoelde van wege de provincie Luxemburg, den 18 in de kamer om een geheim comité wegens de aangelegenheden van zijn gewest verzoeken. Het bovenstaande berigt van de opligting eens Belgischen ambtenaars

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1