f.'1 N". »9- MIDDELBURG SCHE COÜRAN T. 1 '°%l KT"K™ia"e' ™i JAVA SÜ,KER- Bl Donderdag 13 FcbruarMIS^Ai-j ^Publicatie. Bclicitbwaïung. NIEUWSTIJDINGEN. dSlëbetrlatibctt. ADVERTENTIEN. O W BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Hoofdplaats der Provincie Zeeland herinneren bij deie alle de In- en Opgezelcnen deier Gemeente, aan de Wet van den 26 Ventose 4de jaar, zijnde van den navolgenden inhoud Art. 1. Binnen de tien dagen na de afkondiging dezer Wet, zullen alle eige naars, pachters, gebruikers of anderen, hunne eigene gronden of die van anderen bebouwende, elk voorzooveel hem aangaat, verpligtzijn oin de hoornen op de gron den staande van Rupsennesten te zuiveren of te doen zuiveren op pcene van eene boete van ten minste drie. en ten hoogste tien dagen arbeids, 2. Zij zullen op dezelfde straften gehouden zijn de Rupsennesten en Netten van de boomen hagen of struiken afgenomen, aanstonds te verbranden, en zulks op zoodanige plaatsen, alwaar zulks zonder gevaar van brand aan bosschen, boomen of struiken noeh ook aan huizen en gebouwen zal kunnen geschieden. 3. De Bestuurders der departementen (Gouverneurs), zullen binnen hetzelfde tijdstip de boomen welke zich op onverpachte nationale Domeinen beviuden van Rupsen doen zuiveren. 4. De Agenten der gemeenten en hunne Adjuncten, (Bnrgemeester en Wethou ders of Assessoren), zullen ieder in den zijnen, verpligt zijn, op de uitvoering de zer Wet toe te zien; zij zijn verantwoordelijk voor het verzuim, hetwelk ten dezen mpgt worden ontdekt. 5. De Commissarissen van het uitvoerend bewind bij de Plaatselijke Regeringen zijn verpligt, om binnen het tweede tiental dagen na de afkondiging der Wet, eene schouwing te doen op alle met hoornen, houtgewassen hagen of struiken be plante gronden, ten einde zich te overtuigen, dat de wering van de Rupsennesten naar behooren is volbragt, en om daarvan aan den Ministerwien het aangaatrap port te doen. 6. De wering der Rupsennesten zal in de volgende jaren, vo'rtr den 1 Ventose (20 Februarij) moeten geschieden, op straffe als hierboven is bepaald. •j. Indien eenigc eigenaar of pachter hierin, op het gezegde tijdstip nalatig mogt zijn zullen de hoofden der Besturen en hunne Adjuncten zulks ten koste van den nalatigen door arbeidslieden ter hunner keuze doen verrigten; de kosten deswege zullen bij bevel van inbaarverklaring van den Vrederegter, op de kwitantien der ar beidslieden van de gezegde eigenaars of gebruikers worden verhaald zonder dat de betaling daarvan van de boete zal kunnen verschoonen. De tegenwoordige Wet zal op den 1 Pluviose (22 Januarij) op bevel van den Commissaris van het uitvoerend bewind, door de zorg van de hoofden van de Plaat selijke Besturen worden afgekondigd." En willen mitsdien alle eigenaars en gebruikers van gronden met houtgewas be plantmet den meesten ernst hebben aangemaand om zoo in hun eigen als in het belang hunner naburenstiptelijk naar te komen de bepalingen in bovengemelde Wet omschreven, en daardoor voor te komen de straffen, welke op de nalatigen in dezen zullen worden toegepast. En opdat niemand hiervan onkundig zoude blijven, zal deze worden gedrukt, af gekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 6 Februarij i834. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJl E VELD. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURGbrengen bij deze ter kennis van alle belanghebbendendat Hun Edel Groot Achtbare de Hee- ren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, hij een besluit van den 3i Januarij i834 ProvBlad no. 11) hebben gearresteerd, de Lijst der bevoegd erkende Beoefe naren van de onderscheidene takken der Geneeskunst in deze Provincie voor het jaar i834, en dat de voorschrevene Lijst, benevens die van de voorwerpen, welke de Drogisten niet beneden de bij elk dcrzelve bepaalde hoeveelheid mogen verkoo- pen mitsgaders de Lijst der Vergiftenwelke in de Winkels moeten worden afge slotenvan heden af, tot en met den vijftienden Maart aanstaande, ter Stedelijke Se cretarie voor een ieder ter inzage zullen liggen, dagelijks, van des middags ten twaalf tot des namiddags ten twee uren. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 6 Februarij i834. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achth. VAN PANHUYS. iötcbettlanbdrfic ^anbcl-itlaatöcïtajjpi^ De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar te AMSTERDAM, op Woensdag den 26 Februarij 1834, zu"en geveild worden; waarvan de Monstersbenevens de Verkoop-Conditienin tijds rullen worden uitgegeven. Amsterdam, den 15 Januarij 1834. VAN DER HOUVEN, President. KOOIJ Directeur fung. Secretaris. De In- en Opgezetenen dezer Stad en Ambacht, welke tot heden na. latig zijn gebleven in de voldoening hunner verschuldigde termijnen van Aanslag, in het Stedelijk middel der Lantaarn-, Brandspuit- en Nachtwacht-geiden over de dienst van 1832, worden bij deze uitge- noodigd, tot eene onverwijlde aanzuivering dcrzelve, en zulks wel vóór of op den 17 dezer, terwijl na dat tüdstip de middelen van dwang, ingevolge Zijner Majesteits besluit de dato 16 Jnlij 1828, fStaatsblad no. 48) voorgeschreven tegen de zoodanigen der nalatigen zullen wor den te baat genomen; wordende ten dezen almede ten laatsten male tot voldoening van hun verschuldigde aangemaand dezulken der nalati gen in het Stedelijk middel, ten behoeve der achtergelatene betrekkin gen van Vrijwilligers bij de Armee en uitgetrokken Schutters, over de dienst van 1833. Middelburg, den 6 Februarij 1834. DE TROIJE,Nz. De Personen, welke genegen zijn 0111 den vacanten Post van KINDER - MOEDER, in het Gesticht No. 3 Burger-Weeshuiste vervullen, kunnen zich ten dien einde, van heden tot den 2=; dezer, vervoegen bij den Heer C. SchuttersVoorzitter der Directie over gemeld Gesticht. PARIJS den 8 februarij. Na eene vrij hevige discussie heeft de ka mer van afgevaardigden zich met het ontwerp van wet, over het uitven ten van geschriften, vereenigd, behoudens echter, dat zij de bepaling, waarbij alle de geschriften, minder dan twee vellen druks beslaande aan het zegel zouden zijn onderworpenheeft ter zijde gesteld Inde zitting van heden verdedigde het lid ddr-t kaiMefr-tegen de aanklagt van het ministerie, ter zake van de door h,em openbaar geuitte allerhevigste anti-monarchale gevoelens, doch werd echter de verlangde autorisatie om hem voor het hof van asïises te vervolgenmet eene groote meerderheid, verleend. Het dagblad van Geneve van den 4 dezer geeft een naauwkeurig verslag van eenen mislukten togt der uitgewekene Polen op het Sardinisch grondgebied. Het blijkt daaruit, dat de generaa Romarinoin den mor gen van den 2 aan het hoofd van nagenoeg aoo man eenige posten van douanen heeft ontwapend en tot Villa-grande is doorgedrongen, doch aldaar zich door de Sardinische troepen omringd ziende, zijne onderne ming heeft opgegeven, en zelfs in den nachc van den 3 zich geheel alleen heeft weg gemaaktzijne manschappen zonder aanvoerder achter, latendezoo dat deze zich gehaast hebben naar het Zwitsersch grondge bied de wijk te nemen en aldaar de wapenen neder te leggen. Tegen den zin van het kantonnaal bestuur zijn deze vreemdelingen voorts door een gedeelte der bevolking te Geneve binnengehaalden te Carouge gehuisvest, om van daar zoodra mogelijk naar het kanton Waad terug te keeren. Ter dier gelegenheid moet men ernstig beducht zijn geweest dat de rust te Geneve zoude gestoord wordendaar nog steeds een aan tal uitgewekenen aldaar vereenigd zijn. Volgens bijzondere berigren van de Spaansche grenzen, zoude het kabinet van Madrid aan de Noordsche mogendheden eene nota hebhen toegezonden, waarbij ten ernstigste op de erkenning der jonge koningin wordt aangedrongen zoodanig dat men, ingeval die mogt achter blijven, de gezanten dier mogendheden hunne paspoorten dreigt te geven. Voorts wilde men alhier ter beurze wetendat het Spaansch gouvernement voor het oogenblik van eene buitenlandsche leening had afgezien. MIDDELBURG den 12 februarij. In het afgeloopen jaar '1833 binnen deze stad en derzei ver ambachten gehuwd 127 paren; geboren 472 kinderen, te weten 243 van het mannelijk en 229 van het vrouwe lijk geslacht; 26 zjjn doodgeboren. Onder de geborenen waren 57 in onecht, zijnde 32 van het mannelijk en 25 van het vrouwelijk geslacht, Vooits zijn overleden 467 personen, als 214 van het mannelijk en 253 Van het vrouwelijk geslacht. Hebbende de bevolking dezer stad op den 1 januarij 1833 bedragen 14,010 personen. Zijne Exc. de generaal der infanterie, baron Chasséheeft den 7 dezer het opperbevel over de vesting Breda aanvaard. De onlangs uit de West-Indien terug gekeerde korvet Hippome- NES, thans voorloopig gekommandeerd door den kapitein-ltiitenant-ter. zee G. IVillinkzal met den 15 dezer maand worden opgelegd en bui ten dienst gesteld. Te Berlijn is een Russische courier aangekomen met de tijding, dat de onderhandelingen over het traktaat van den 8 julij tusschen Rus land en de Porte, thans, tot groote geruststelling van alle belangheb benden in de Oostersche zaken waren gesloten. Het Brusselsch blad EEmancipationvan den n dezer, deelt hec uittreksel mede van eene door hem zoogenoemde Engelsche correspon dentie, omtrent de wijze waarop de Belgische zaken op dit oogenblik te Londen door lord Palmerston beschouwd worden. Deze berigten, voor de echtheid waarvan trouwens gemeld blad niet durft instaan, komen op het volgende neder: De thans te Londen overgebleven Belgische zaak gelastigde Wallez had in last gekregen om zich over de handelwijze van onze regering ten aanzien van Luxemburg bij lord Palmerston te be klagenen had met dezen omtrent die kwestie een lang onderhoud gehad. De Engelsche diplomaat had het Belgisch bestuur tot geduld en gema tigdheid aangemaand en te kennen gegevendat hoezeer Engeland en Frankrijk Belgie wenschten van dienst te zijnhet behoud van den vre de hun echter meer dan dit ter harte ging. Omtrent de Luxemburgsche kwestie had lord Palmerston niet verzwegendat de koning van Beije- ren en de hertog van Nassau steeds tegen de gedeeltelijke vervreemding van dit gewest bleven protesteren. Ook was er volgens den Londen- schen berigtgever geen twijfelof de prins van Oranje had den keizer van Rusland geheel overgehaald0111 zich tegen alle voorstellen tot eene eindelijke schikking der IIollandsch-Belgische aangelegenheden te verkla ren tenzij de voorstellen daartoe dezerzijds gedaan ten grondslag wier den aangenomen. r Emancipation onthoudt zich, op den hierboven ge noemden grond van alle aanmerkingen op de berigten van zijnen cor respondent. Voorts vermelden nog de Belgische berigten de komst te Brussel van den burgemeester te Luik, Jammedie een gehoor bij vorst Leopold verzocht had, waarschijnlijk over de zaak der stedelijke verkie zingen. - in den avond en nacht van den 28 januarij is het stadje Dransfeld in Hanover, uit ruim 300 huizen bestaande, in minder dan tien uren tijds door een zwaren brand vernield waarbij verscheidene menschen en ook veel vee het leven hebben verloren, ontzettend is de ellende hierdoor te weeg gebragcdoch van alle kanten wordt hulp aangebragt. Een persoon en deszelfs vrouw, van brandstichting verdacht, zijn naar Munden gevoerd. PRIJZEN der EFFECTEN, te Amsterdam. den jo Februarij |834. Werkelijke Schuld idem Nieuw Grootb Rest. Uitgest. dito Kansbiljetten Amortisatic-Sijndicaat 3(- pet. Oorlogslasten Schatkist-biljetten Vrijwillige Negot.i83r Handcl-Maatschappij Fransche 3 pet. inschrijv. Engelsche gccons. 4g| 4 94J - - 21$ - - 7iJ - 100J - lot - 100 - 73J - 9'i| 1 is'i 22 89I 72 rooj i 75J Rusland, bij Hope Co. 102 bi02j Leeuing fSïjJ, 102| -102$ idem 4§§J, g4J - q5 inschrijvingen 6SJ - 68f Spanje rente Amsterdam 58| - 68| Oostenrijk, bij GollötCo. - 4 pet. certificaten Negot. Metaliek gS| - g5t Pruissen i832. g5 - g5j Denemarken Neg. Londen. 75j - Napclsehe certificaten 87 - 87J Qoes den 7 Februarij 1834. Gisteren avond, omstreeks elf uren, overleed, na eene kortstondige ziekte, tot onze bittere droefheid, onze

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1