c o u R|||pr. MÏDDE .LBURGSCHE M N°. 18. Dingsdag 11 Februari) ilcbcrlaubcdic $anbsï~ftïant5cïia|jjïij. NIEUWSTIJDINGEN, tüht it 0 dn la ub. (0TO0t-3örittrt«)c. jgZcbsrlaitbsm. 7^79 De DIRECTIE maakt bekend, dat de Peilingen van Koffij en Suiker te MIDDELBURG zullen plaats hebben op [Poensdag den 19 Maart 1834, in plaats van op Donderdag den 20 Maart 1834, zoo als in de annopce van 4 dezer is vermeld. Amsterdam, den 6 Februari] 1834. VAN DER IIOUVENPresident KOOIJ Directeur futig. Secretaris. Vergadering van het Middclburgsche Departement der Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen, op Woensdag den 13 Februari) 1834, des avonds ten zes urenin het Museum Medioburgense- Perslag van hft Bestuur der SpaarbankPoor lezing en Bijdrage. Namens Bestuurders P. de MARET TAK, Secretaris. De Personen, welke genegen zijn om den vacanten Post van KINDER MOEDER» in hef Gesticht No. 3 (^Burger-lVeesliuisjte vervullen, kunnen zich ten dien einde, van heden tot den 25 dezer, vervoegen bij den Heer C. Schutters, Voorzitter der Directie over gemeld Gesticht. FRANKFORT den 4 februari]. Bij besluit van den 4 januarij heeft de keizer van Oostenrijk bekend gemaakt, dat hoogstdezelvetot meer dere bevestiging der tusschen Rusland, Pruissen en zijne staten bestaande vriendschappelijke betrekkingen, met genoemde hoven overeen gekomen is, dat al wie in een van de drie rijken zich aan hoog verraad gekwet ste majesteit of gewapenden opstand schuldig gemaaktof deel genomen heeft aan eene zamenzwering tegen de veiligheid van den troon en de regering, in geen dier staten ondersteuning zal kunnen vinden, maar da delijk uitgeleverd worden aan dengene, onder wiens gebied hij behoort. Deze bepalingen zullente rekenen van den 1 maartin volle werking komenzonder evenwel terugwerkende kracht uit te oefenen. Den 6 januarij had te Petersburg, ter eere van het driekoningen feest en van den verjaardag der grootvorstin Anna Pawlonain de kapel •3wui bet s^inter-paleiseene godsdienstoefening plaats, in tegenwoordigheid van Z M. den keizer, den prins van Oranje en zijn zoon, en de prin sen August van Wurtenburg en Peter van Oldenburg. Na de mis wer den onder het losbranden van het geschutde vaandels en standaarden van de bof-grenaders en garde-regementen met wijwater besproeid.. Op aanzoek van den Griekschen gezant hebben alle de Beijefsche troepen, welke zich nog in Griekenland bevinden, bevel gekregen zoo spoedig mogelijk naar Beijeren terug te keeren. LONDEN den 5 februarij. In de aanspraak waarmede Z. M. het parlement gisteren in persoon geopend heeftkomen onder anderen na alvorens met een enkel woord van de gunstige ontvangst gewag gemaakt te hebben welke de bill ter emancipatie der negerslagen in West-Indie, tot dus verre in de Brirsehe koloniën is te beurt gevallen en tevens eenige hoofdpunten opgesomd te hebben welke thans de onmiddellijke beraadslaging van het parlement zullen vorderen; aangaande de tegen, woordige becrekkingen van Engeland met de andere vreemde mogendhe den vai) het vasteland de navolgende zinsneden voor Jlet is het bestendige doel mijner staatkunde geweest, om aan mijn volk het onafgebroken genot van den zegen des vredes te verzekeren. Hiertoe is mij de goede verstandhouding, welke zoo gelukkig tusschen mijn gouvernement en dat van Frankrijk gevestigd is, zeer veel te stade gekomen en de verzekeringen, welke ik van de vriendschappelijke ge zindheid der andere mogendheden van het vasteland ontvang, geven mij hoop op een voortdurend wel slagen mijner pogingenr Ik heb echter te betreuren, dat eene finale schikking tusschen Hol. Jsnd ep Belgie nog niet bewerkstelligd is, en dat de burger-oorlog in Portugal steecis voortduurt. Gij kunt verzekert zijn, dat ik mij zorg vuldig elke gelegenheid zal ten nutte maken welke mij de middelen zou kunnen verschaffen, om bet vestigen van eenen staat van zekerheid en vrede bevorderlijk te zijn in landen welker belangen zoo naauw met die mijner staten verbonden zijn. By den dood van wjjlcn den koning van Spanje heb ik geenszins geaarzeld, om de opvolging van de infante, deszelfs dochter te erken nen en ik zal met de grootste bezorgdheid een wakend oog honden op den gang der gebeurtenissen welke een gouvernement zouden kunnen aangaan, waarvan de vreedzame vestiging van het uiterste aanbelang is voor dit land en voor de algemeene rust van Europa. De rust van Turkije is, sedert de overeenkomst roet Mehemcd-Ali niet gestoord noch zalzoo ik vertrouwdoor eenig nieuw gevaar bedreigd worden. Mijn toeleg zal zijn, alle verandering in de betrek kingen van dat rijk met andere mogendheden te voorkomenwelke des- zelfs toekomstige vastigheid en onafhankelijkheid zou kunnen aandoen." SLUIS (in Zeelandden 5 februarij. Heden werd het metalen kruis, op de meest plegtige wijze uitgereikt aan honderd, en tien ingezetenen dezer stad, die niet alleen in het jaar 1830, bij den opstand der Bel gen, maar ook gedurende den tiendaagschen veldtogt in 1831, zich moe dig, getrouw en vrijwillig vereenigden tot handhaving van de goede or de enonder het bevel van den dapperen en edelen van Hopbcrgen destijds alhier het opperbevel hebbende, deel genomen hebben aan de krijgsverrigtingentoen dit gewest vijandelijk werd aangevallen. Reeds vroeg in den morgen wapperde Neerlands vlag van het stadhuis en van meest alle partikuliere gebouwen, terwijl ten acht uren de op geroepen burgers, versierd met de geliefde Oranje kleur, en aangevoerd door hunnen kommandant, den heer J. B. Bckaarlid van den stede tijken raad alhier, op de markt vergaderden, om zich naar Oostburg te begeven, alwaar de uitreiking van het eermetaal zon plaats hebben. Begeleid door het reserve-bataillon der 9de afdeeiing infanterie, alhier gekantohiieerden gekominandeerd wordende door den heer majoor J. AL IPeylandkwamen gemelde burgers ten elf uren te Oostburg aan en schaarden zich op de weide bchoorende aan den heer burgemeester der stad. Het iste bataiUon der 9de afdeeiing, eenige detachementen schutterij in den omtrek gekantonneerdalsmede het korps vrijwillige ja gers te paard, aldaar gerangschikt zijnde, arriveerde de heer kolonel Le- delkommanderende het 4de district dezer provincie en de 9de afdeeiing infanterie, met deszelfs staf, luj wiens aankomst het muzijk der afdee iing het Vaderlandsche volkslied aanhefte. De burgers in eenen krrtig geformeerd zijnde, hield gemelde heer kolonel tot hen eene treffende en doelmatige aanspraak, in dezelve te kennen gevende, dat de latere uit gifte van hei eermetaal niets aan deszelfs waarde verminderdeals ztjii- de de certificaten van dezelfde dagteekening als de vroeger uitgereikte en wordende alzoo de daden der getrouwe burgerij gelijk gesteld met die van het groote leger. Het kruis en de certificaten uitgereikt zijnde, werd de dagorder van Z. Exc. den luitenant-generaal, directeur generaal van oorlog, gedagtee- kend den 11 september 1832, door den heer R. G. van Andringa de Kempenaariste luitenant-adjndant bij den staf, voorgelezen, waarop de heer Bekaarkommandant der burgerwacht, in naam van zijne brave me deburgers, in eene doelmatige aanspraak, den heer kolonel, voor deszeUs medewerking en invloed, den welmeenenden dank toebragt, verzoekende dat hij de tolk geliefde te zijn hunner dankbetuiging bij Z. M. onzen beminden Koning, voor dit-blijk van Zr, Ms. toegenegenheid, met de verzekering, dat wanneer het Vaderland immer hunne diensten verlangen mogt, steeds bereid te zullen zijn, om aan de eerste roepstem daartoe volgaarne te beantwoorden. Bjj het eindigen van elke dezer aanspraken en bij het defileren der troe pen, weergalmde de lucht van het driewerf hoeraleve de Koning! leve ie kolonel! terwijl het muzijk zich bij afwisseling liet hooren, waarna de Sluissche bezetting en de met het eermetaal bekroonde burgers, uit geleid door bet muzijk der afdeeiingmet de meeste ordeden terugtogt naar Sluis aannamen. ^Alhier aangekomen, werd de stoet opgewacht door de edel achtb. ra- gering dezer stad, en, geschaard op de markt, met eene aanspraak be groet doot den heer burgemeester A. Blankertwelke door den heer kómmandant beantwoord zijndede kring geformeerd werden genoem de heer kommandant zijne getrouwe medeburgers op eene indrukwek kende wijze bedankte, voor de eensgezindheid en standvastige!) ijver, waarmede zij hunne taalt volbragt haddenen voor het vertrouwen ih hem, als hunnen aanvoerder, gesteld. Algemeen was de vreugdeen krijgslieden en burgers vereenigden zich om de genoegens van dezen dag door gepasce vermakelijkheden en broederlijke vereenigingen te verhoogen. Des avonds vergaderden de heeren officieren der militaire bezetting, benevens de heereii officieren er onder-officieren der burgerwacht, op uitnoodiging der stedelijke r&- gering in de groote zaal van het stadhuiswelke zamenkomst vereerd is geworden met de tegenwoordigheid van den lieer kolonel en deszelfs suf. De kazernen waren op eene smaakvolle wijze verlichtterwijl de bezetting en de bekroonde burgers op eenige ververschingen zijn|ont- hiald geworden. Zoo is de vreugde van dezen dag, ongestoord en ge pist, geëindigd: lang zal dezelve ons in het geheugen blijven, ter wijl viij ons daardoor krachtig voelen aangemoedigd, om steeds voor Vaderland en Koning, wanneer het dierbaar erf onzer vaderen door on heilige handen mogt worden aangevallente strijdenen met onzen arm te helpen verdedigen. MIDDELBURG den 10 februarij. Door Heeren Burgemeester en Wethouders is den 6 dezer de gewone jaarlijksche publicatie afgekon digd wegens het zuiveren van rupsen-nesten hetwelk vóór den 20 de zer maand moet zijn geschied. Ook is ten zeiven dage door Hun Ed. Achtbaren eene bekendmaking gedaan dat de lijst der bevoegd erkende beoefenaren van de onderscheidene takken der geneeskunst, alsmede die van de voorwerpenwelke de drogisten niet beneden de bij elk derzelve bepaalde hoeveelheid mogen verkoopen, mitsgaders de lijst der vergiften welke in de winkels moeten worden afgesloten, tot den 15 maart aan staande ter Stedelijke secretarie ter inzage zullen liggen, van des mid dags ten 12 tot des namiddags ten 2 uren. Beide deze stukken znllert in ons eerstvolgend No. in hun geheel worden geplaatst. Volgens berigten uit 's Hage meende men er inliet zekere onder- rigt te zijn dac de agnaten van het huis van Nassau stellig geweigerd hadden tot eenigen afstand van Luxemburg hetzij geheel of gedeelte lijk hunne toestemming te geven. Volgens eenen partikuiieren brief uit Batavia, van den 18 octo- ber II., hield zich de inspecteur over de thee-kuituur op Java over. tuigd dat binnen weinige jaren eene volle lading thee, geheel o.p zijn Chineesch behandeld, van daar naar het vaderland zou kunnen inge scheept worden. De kunde en ijver van den inspecteurde heer Jacob- sou werden zeer geprezen. Met gevaar van zijn leven heeft liij bij herhaling Chinezen en millioenen thee planten en veelvuldige machines voor het fabriekwezen van China naar Java overgebragten aldaar vele uitgestrekte thee,tuinen aangelegd, die in vollen bloei staan. Het Brusselsch blad PUnion bevestigt hetgeen door andere BelgU sche bladen voor eenige dagen reeds ais gerucht aangekondigd was.'dat de zaak, met betrekking der stedelijke verkiezingen van Luik, aau de uitspraak van de correctionele regtbank zal worden onderworpen. Bij de vier-eu-twintigste nitlocing, den 3 februarij te 'sGravenhage gedaan zijn ter aflossing aangewezen de volgende nommers der obliga- tien (oorlogslasten) rentende 5 per centvoortgesproten uit de fret van 22 November 1830 Staatsblad no. 81), te weten: No. 205 2118 4003 di 37 10270 396 2476 4104 6176 7881 10340 510 2854 4257 6190 8043 10468 600 2905 4353 6484 8198 10651 691 2951 4432 <5.543 8204 10906 879 3274 5199 6799 8333 11022 1072 3333 532(5 6918 8529 11104 1783 3528 5380 6950 954t m 65 1849 3/93 557° 7H9 I0200 11328 '1979 3 979 591 <5 7634 10248 11360

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1