MI DDE LBUBGSCHE C O ïïiï^z- N°. i4- jgm ^oog-föcrcgtehof Zaturdag 1 Februarij #uf watt Cïööiösrö NIEUW STIJ DINQ EN. - - V ==Ü5SP T E IN DE 'X GRAVENHAGE. PROVINCIE ZEELAND W bevelschrift. ij Mf. CORNELIS FELIX van MAANEN, Minister van Justitie, als door Zijne Majesteit bij voortduring belast met de waarneming der functien van Eersten President Van het Hoog-GeregtshoF te V Gravenhage Bevelen uit kracbte Van de Wetdat de Assises in de Provincie Zee land, voor het eerste vierendeel jaars van den jare 1834, zullen geo pend worden te Middelburg, op Maandag den 24Sten Maart eerstko mende des morgens ten tien urenop den voet bepaald bij de artikelen id, 17 en 18 der Publicatie van den 11 December 1813. Benoemen om dezelve te presideren Jonkheer Mr. Jacob Petrijs Tvo Diert van Melissant, Raad in bovengemeld IIoog-Geregtshof En gelasten, dat deze ter diligentiê van den Heer Procureur-Gene raal zal worden bekend gemaakt en afgekondigd. Aldus gedaan te 's Gravenhage, den 20 Jantiarij 1834. VAN M A A N E N. Van wege den Heer Eersten President De Eerste Griffier van het Hoog-Geregtshof J. H. S P E I R M A N. REGLEMENT aangaande den te doene aanpeil van Steenkolen uit krachte van art. 8 der.lVet van 26 December 1833, (Staatsblad no. 73). [BeUoorende tot de Publicatie van HII. Burgemeester en Wethouders deler Stad, in ons vorig No. geplaatst.] Art. 1. Alle Schaalkolen grove MaatkolenKolengruis of Sintels of Cinderswelke door eenig in die voorwerpen van belasting handel- of neringdoende persoon, of wel door elk en een iegelijk uitoefenende eene of meerder in art. 6 der wet van den 26 December 1833 Staatsblad no. 73), opgenoemde fabrijken oftrafijken of takken van nijverheid, in zijn huis, pakhuizen, kelders, loodsen, schuren of andere bergplaatsen buiten *s Rijks- of partikulier entrepot, of eindelijk door eenig schip, per of voerman in of op zijn vaar- of voertuig op den I Februarij 1834, hetzij voor eigene rekening, hetzij voor rekening van een ander, mogt worden bezeten of beheerd zullen voor den accijns in aanslag worden genomenop den voet van dien bij art. 1 der gezegde wet voor elke soort bepaald. 2. De m het voorgaande artikel opgenoemde bezitters of beheerders zijn verpligt om, vóór middernacht van den 31 Jantiarij 1834, aan den Ont vanger der accijnsen over de Gemeente, waar hunne Steenkolen zich op dat tijdstip zullen bevinden, eene schriftelijke opgave te doen van de hoeveelheid en soort van de hierboven gemelde brandstoffen, waarvan zij den accijns volgens het voorgaande artikel mogten zijn verschuldigd en zulks met bijzondere aanduiding van het huis, pakhuis of andere bergplaats of vaar- of voertuig, alwaar de partij is gelegen. Van het doen dezer aangifte zijn slechts uitgezonderd diegenen hun ner, wier voorraad niet meer dan drie duizend ponden of vijf gn dertig mudden mogt bedragen. Ter vermijding van alle misvatting, zal aan den aangever een bewijs van aangifte worden uitgereikt. Voor zoo verre eenig handelaar of koopman mogt verlangen voor den accijns, wegens zijnen voorraad mits de hoeveelheid van achtduizend ponden, of twee en negentig mudden, of meer bedragende, het genot van crediet op termijnen te erlangeft, bij art. 4 van gezegde wet, aan handelaars of kooplieden toegekend, zal hij verpligt wezen zulks bij de aangifte kenbaar te maken en zich voorts te dien aanzien te onder werpen aan de bepalingen in dezelve wet vervat; behoudens niet te min zijne verpligting tot betaling van den accijns, op den voet van art. 11 hierna volgende, wegens zoodanige hoeveelheden Kolen-, Gruis of Sin tels als na den 31 Janunrij 1834, doorhem, overeenkomstig art. 3 van ons besluit van den 26 December 1833 (Staatsblad no. 74), met gelei-biljetten mogten zijn vervoerd. 3. Gedurende de maand Februarij 1834, zullen de ambtenaren der directe belastingen, in- en uitgaande regten en accijnsen, het regt hebben om den, volgens het tegenwoordig Reglement, aangegeven voorraad te onderzoeken, en aan te peilen daar, alwaar de voorschreven belasting schuldigen dezelve, overeenkomstig hunne aangifte mogten hebben ge borgen of opgeslagen. Weigering of verhindering van het onderzoek of der peiling, zal ge straft worden volgens de algemeene wet over de heffing der regten van in-, uit- en doorvoer en van de accijnsen. De ambtenaren zullen niet alleen voorzien moeren zijn van hunne com missie, maar ook van de aangifte zelve, of kopijen of extracten van dienvoor zoo verre die aangiften gedaan zijn. Het vervolg in ons volgend no.~) BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Brengen bij deze ter kennisje van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat door den Heer Staatsraad, Gouverneur der Provincie, is invorderbaar verklaard het Kohier der Personele Belasting, wegens ge dane Schattingen der Wjjken G.H. en L voor het dienstjaar inge gaan den 1 Mei 1833 en eindigende den 1 Mei 1834, en dat hetzelve ter invordering aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen is toegezonden. Zullende deze worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in de zer Stads-Couranc geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 30 Januarij 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adver teert, dat, van af Maandag den 3 dezer, ten zijnen Kantore zullen worden uitbetaald alle de Pensioenen, over het laatste halfjaar 1833. Middelburg, den 1 Februarij 1834. De Administrateur voorn., P. POUS. De Nederinndsche Israëlitische Godsdienstige SCHÖOL-CöMMlSa SIE, over liet ressort Middelbwg, op Woensdag den Februarij aan* staande, in het gebouw van het Instituut van Onderwijs Chesed Neg/lur lm j het gewoon jaarlijkscli Examen zullende honden brengt zulks mitsdeze ter kennis van degenen, welke door hunne bijdragen dat Instituut hel pen in stand houdenzullende aan de zoodanigen toegang tot dit Exaitfe'W worden verleend. Middelburg, den 31 Jantiarij 1834. De School Commissie voornoemd, Van wege dezelve N. W. PRAAG, Lid en Secretarii.' MIDDELBURG den 31 januarijZ. M. heeft, bij besluit Vtft denl Jj januarij 11.benoemd de civile leden en hunne plaatsvervangers in de on- derscheidene militie-raden, voor de ligting der nationale militie van 1834, Die voor Zeeland zijn: in den militie-raad zitting houdende te Middel burg jonkheer mr. Marinus Cornelis Paspoort van Crijpskerkelid der Statenen jonkheer mr, Cornelis Jacobus Vcrsluijs Van Krabbendijke en Nieuwlandelid van den raad der ^tad Middelburg. Tot derzelver plaats* vervangers, de heer mr. Daniël Marinus de Supervillelid der Staten, en de heer Cornelis Anthotiij Rethaan Macarélid van den raad tiet stad Middelburg, Bij besluit van Z. M. van dert 9 januarij jl. is tot militair lid van den bovengemelden militieraad benoemd de heer Aüfmorthkapitein bij bet feserve-bataillon der 18de afdeeiing infanterie, in garnizoen te Willemstad, Den 28 en 29 dezer hebben zich weder eeu trompetter Vaii het regement guides, te Brussel, en een jager te voet van het 3de regement, te Oudenaarden, als Belgische deserteurs, aan onze voorposten in het' 5de district aangemeld. Het rivierberigt uit Keulen van den 29 dezer houdt in dat op den 26 dezer, de Rhijn aldaar, sedert den vorigen dag, wederom 8 duin» was gerezen en toen 24 voet 9 duim aan -de peilschaal teekeade. Op de hoofdrivieren binnen dit Rijk bleef de was van bet Water me de aanhouden. De Pannerdensche waard begon in te loopen. De dui ken waren overigens voortdurend in goeden weerbaren staatter wijl de afslag niet van belang is vermeerderd. Wegens den toenemenden wa» van het water, zoude de schipbrug over den Ijssel te Deventer wórden weggenomen en geborgen. Ten gevolge van dezen voortdnrenden aanwas van hef water is thana de buitengewone rivier-correspondentie ingesteld in de provinciën Noord. BrabandGelderland en Overijsselen de dienst dier correspotidentMi dus in werking gebragc. De thans ontvangen Javasche couranten tot dan 12 october H. fcd- vatten geen nieöws Van eenig belang; alleen schijnt de opstand aan de westkust van Sumatra gedempt te zijnvermits de derwaarts vertrokken commissaris-generaal te Batavia teruggewaCht werd. Het dagblad van Luxemburg van den 24 vermeldt, dat een de. tachement troepen van het garnizoen sterk 200 manzich naar de zij- de van hec Grunwalder-bosch dat nabij den grooten wegnaar Trierligt, begeven heeft, en, den omtrek afgezet hebbende, waarbinnen zich een vijftiental houtstroopers bevonden, deze, nog voorzien van hunne snoeimessen naar de vesting gebragt heeftwaar zü voorloopig gevan. gen gehouden werden. In den namiddag van den 27 heeft te Gent, op het plein der Re- coiletten, een schouwspel plaats gehad waardig de tijden van onweten. heid en van de regering der Spaansche inquisitie, namelijk het gevecht van een tijger met een stier, waarbij zich al het barbaarse behetwelk dien tijd kenmerkte, heefc vertoond. Den 24 heeft men te Luik ten gevolge van nieuwe ongeregeld* heden in den schouwburgvoor de tweede maal het publiek de zaal doen ruimen. Den 25 dezer zijn in de kamer der gedeputeerden te Parijs met eene groote meerderheid van stemmen, ter zijde gelegd de petitien ra kende de uitgeweken Polen, welke, zoo als vroeger gemeld is, toeval lig met een Pruissisch schip, dat hen naar Amerika moest overbrengen, te Havre aangekomen zijn en nu in Frankrijk verlangden te blijven. Dd minister heeft beloofd dac het hun veroorloofd zou wezen te Havre te vertoevendoch zonder eenig regt of aanspraak op onderstand. Het voorstel tot afschaffing der majoraten, bij de afgevaardigden door gegaanmoet in de kamer der pairs ernstigen tegenstand vinden. Uit Madrid, van den 16 dezer, wordt gemeld, dat de bevolking zich over de verandering, die het ministerie had ondergaan Zeer tevre den betoonde. Men meende dat de nieuw benoemde ministers reeds vooraf met de meerderheid van den raad van regentschap, over het stel sel dat zoude moeten gevolgd wordenwaren overeengekomen dat dien ten gevolge eerlang eene nationale vertegenwoordiging, bestaande uit eene kamer van notabelen en eene kamer van afgevaardigden, zoude worden bijeengeroepen; dat men de onafhankelijkheid def Zuid-Atneri- kaansche staten zoude erkennen, immers daarover door tusschenkómst eener bemiddelende mogendheid in onderhandeling treden dat eeue .al gemeene amnestie, zonder eenige uitzondering, zoude worden afgekon digd dat eindelijk door eene krachtdadige tusschenkomstzoo aan den burger-oorlog in Portugal, als aan den opstand in naam van don Carlos een einde zou worden gemaakt. Volgens bijzondere berigten zou de Pausselijke nuntius te Madrid door het nieuw ministerie verzocht zijn het S.paansch grondgebied te verlatenen zulks om dat de officiële kalender te Rome don Carlos als koning van Spanje vermeldt. Arnemdiden, 28 jatmttrq 1834. Hartelijk dank, waarde B.! voor de toezending van een Russisch coupou van N. N.No. 23524, groot 50 verschenen primo Sept. 1833, ten behoeve van onze waarlijk armen. Uw menschlievend voorbeeld keure God in Chrirtus goed, en vólde vele navolgerswant de nood is hier groot. Namens het Armbestnur, J. WANRGO V.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1