N*. MIDDELBUIIGSCHE CO URA Zaturdag 25 Januari) 1834. Nationale iïlilitic. NIEUWSTIJDINGEN. 23uit?cfclattb. JVatt {strijk. jQebetrlattfreti. BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, brengen bij deze ter kennis van alle de genen die daarbij eenig belang mogten hebben dat de eerste zitting van den Militie-Raad zal plaats hebben op Zaturdag den 15 Februarij, des morgens ten tien uren, op het gewoon lokaal in de Abdij binnen deze Stad dat voor dezelve zullen moeten compareren alle degenen, welke zich tot vrijwillige dienst bij de Nationale Militie voor dezen jare hebben verbonden mitsgaders alle de voor één jaar vrijgestelde dienstpligtige Lotelingen van de gewo ne en buitengewone ligtingen van 1830, 1831, 1832 en 1833. Dat tot het afgeven der attesten of certificaten aan bovengemelde Lo telingen, tot bekoming van vrijstelling voor de dienst der Nationale Militie, door eene Commissie uit het Stedelijk Bestuur, zal worden ge vaceerd op Vrijdag den 7 Februarij aanstaande, van des morgens 10 tot des middags ten 12 uren. Wordende mitsdien alle belanghebbenden bij deze aangemaand om zich van de benoodigde bewijsstukken te voorzien en zich op de voor schreven plaats en uren voor den Militie-Raad te sistéreu. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 23 Januarij 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. du BUISSON BECIUSL. 1». Ter ordonnantie van Hun Ed. Aclnb. VAN PAN11U YS. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, brengen bij deze ter kennisse van alle degenen, die daarbij belang heb bendat dé Alphabetische Naamlijst van alle de Personendie aan de lig- ting van dit jaar moeten deelnemen, ter visie van elk en iegelijk zal lig gen op het Raadhuis alhier, van den 15 tot den 19 Februarij aanstaan de, des middags van 12 tot 2 uren, ten einde een ieder in staat zoude zijn om ingeval op die lijst eenige Personen of omstandigheden mogten voorkomen, die op dezelve nog zouden behooren te worden aangetee keudof daarvan zouden moeten worden weggelaten, zulks ter kennis- se van den Militie.Commissaris te kunnen brengen. Wordende tevens alle Ingeschrevenen en derzelver Ouders, Voogden, Curators of Gemagtigden verwittigd dat de Loting voor Ingezetenen van deze Stad, zoo binnen als buiten de Poorten, uitmakende het eer ste Militie-Kanton zal plaats hebben op Woensdag den negentienden Fe- bruarij aanstaande, des morgens ten tien uren, op de Voorzaal van het Stadhuis alhier. Terwijl al verder elk en een iegelijk wordt verwittigd, vooreerstdat de bewijzendie behooren te worden bijgebragt tot staving der redenen van vrijstelling, welke op den dag der Loting zullen zijn aangevoerd uiterlijk binnen vijf dagen na de Loting ter Stedelijke Secretarie moeten worden ingediend. Ten tweede dat tot het afgeven der attesten of certificaten tot beko ming van vrijstellingen voor de dienst der Nationale Militie, door eene Commissie uit het Stedelijk Bestuur, zal worden gevaceerd op den een- en-twintigsten Februarij aanstaandevan des morgens ten tien tot des middags ten twaalf uren. En ten derde: Dat allen, die zulks zouden mogen verlangen, na dere inlichting kunnen bekomen omtrent de bewijsstukken tot staving hunner reclames benoodigd, ten Raadhuize dezer Stad, van heden tot den 19 Februarij aanstaande, van des middags teu 12 tot des namiddags ten 2 uren. En op dat niemand hiervan onkundig blijve zal deze worden ge drukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads.Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 23 Januarij 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. DU BUISSON BECIUS, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANIIUYS. FRANKFORJ" den 17 januarij. Volgens de jongste Eweedsche dagbla den, wordt aan 'slands werven te Stokholm Karlskrona en Gothenburg sedert eenigen tijd buitengemeen ijverig aan eenige oorlogsvaartuigen ge arbeiddoch moet dit niet als een oorlogzuchtige maatregel beschouwd worden. Op grond van bijzondere brieven uit Londen, van het begin dezes jaars, wil men alhier weten, dat het Britsche kabinet in de laatste no ta s die aan hec Russische hof zijn medegedeeld, wel is waar geprote steerd heeft tegen het beginsel, dat Rusland zich uitsluitend tot bescher mer der Porte zoude opwerpen, maar dat het genoemde kabinet zoo vol doende inlichtingen omtrent de inzigten van Rusland bekomen heeft, dat de ministers zich vooreerst gerustgesteld verklaren, en de werkelij ke oplossing der vraag aan de.toekomst overlaten. Volgens berigt uit Rome heeft de Fransche abt de la Mennaisy overeenkomstig de begeerte van Z. H. den Paus, zich thans zonder voor behoud onderworpen aan de grondstellingen, die in den bekenden rond- gaanden brief van den Paus vervat zijn, en is deze acte insgelijks door den abt Lacordaire en meer andere geestelijken, welke in de door de kerk verworpene dwalingen van den abt de la Matwais gedeeld hadden onderteekend. Ook de geleerde theatijn J. Bentura had zijne door den Paus veroordeelde stellingen herroepen en verlof bekomen om naar Ro me in den schoot der gemeente tertig te keeren. Er heeft hier een gerucht geloopenals of de moordenaar van Kaspcr Hauser ontdekt en in Stuttgardt gevat zou zijn. Het zou, zoo als men er bijvoegt, een militair persoon zijn. Wat daarvan zij men vleit zichdat in alle gevallen de moordenaar zich wat vroeger Of waf later verraden zal. Van doctor Hartmann vindt men, in een geacht Weencr blad, eenctl brief uit Anspaclr betreffende den aan Kasper Hauser gepleegden moord, waarin onder anderen, door genoemden doctorgezegd wordt: Ilt sprak nog op den dag van zijnen dood met hem, en vernam van hem woorden welke ik daarna verstond; woorden, waaruit bleek, dat hij waande nnil de grens zijner onzekerheid en twijfelingen gekomen te zijn. Niemand vernam van hem een woord van het aanzoek eenes vreemden om hem te spreken, maar aan verscheidene personen, zoo ook aan mij, gaf hij ze kere wenken, welke hij in de vertelling eenes drooms inkleedde. „Hart mann," zeide hij tot mij, „mogelijk morgen reeds zal ik weten, zal do wereld weten, wie ik ben. Reeds twee nachten verschijnt mij in den slaap eene gedaante, die mij stellig belooft om mij bepaald berigt nopens njijne afkomst te geven. Rijk zeer rijk ben ik dat is zeker wat iit echter meer ben, dat is mij niet klaar, maar morgen, morgen, kan ik h'ëc u zeggen." Ik antwoordde hein: Hoe Hauser, een droom, een een» voudige droom „Ja," hervatte hij, deze droom brengt mij zekerheid; slechts moest ik de mij onbekende gedaante zweeren dat ik nooit mij nen vervolger aan het geregt zou overleverenen dit beloofde ik hem." Het Wat des namiddags ten twee uren als hij dit sprak. Kort daarna stootte hem dezelfde onbekende, van wien bij gesproken had, den dolk in hef hart. Nog voor zijn einde bezocht ik hem op zijn bed hij drukte tflij de hand, en stotterend zeide bij mij: „Doctor, had ik tl toch geen leugen gezegd, gij had mij gered; ik ben in een afschuwelijken val gé» lokt. God zal echter rigten met dit vertrouwen sterf ik." PARJJS den 19 januarij. De kamer van afgevaardigden heeft zich in de laatste dagen bezig gehouden, eerst met eene wet over de inrlg- ting van het stedelijk bestuur van Parijs, en daarna met een voorstel van den heer 1'aranttot algeheele afschaffing der majoraten, die uit kracbf der wet van 1826 waren ingesteld. Bij de behandeling der wet omtrent" het bestuur van Parijs heeft de zoogenaamde behoudende partij de over hand gehad, en zorg gedragen, dat het aantal der burgers, die tot dé verkiezing der raadsleden medewerken, niet te groot werd. De beraad» slaging over het voorstel van den heer Pararit heeft eenen anderen uit slag gehad. Vrij algemeen was men het eens dat de instelling van affe. lijke erfgoederen, die van den vader op den oudsten zoon overerven, met de tegenwoordig in Frankrijk heerschende denkwijze strijdig was, en dat dus de majoraten voor het vervolg verboden moesten worden doch eenige zeer ijverige liberalenzoo als de heeren Salverte en Glais- Bizoinwilden deze gelegenheid waarnemen, om van hunne afkeer van den adel in het algemeen te doen blijken, en de meerderheid der ver» gadering heeft in het wezen der zaak hunne denkbeelden omhelsd. Zoo als het ontwerp van wet, hetwelk met 208 tegen 29 stemmen is aange nomen, thans ligt, kunnen, bijvoorbeeld, de zonen dergenen'die onder Napoleon tot den adelstand zijn verheven, hunne adelijke titels niet wet tig meer voeren. De heer Jaubertdie de wet van alle terugwerkende kracht wilde ontdoenheeft zich te vergeefs op de artikels der grond wet van 1830, waarbij de oude en nieuwe adel erkend wordt, beroe» pen men heefc hem toegevoegddat het geheele denkbeeld van erfelij- ken adel, thans, en vooral na de afschaffing der erfelijkheid van het pair schap, in Frankrijk een woord zonder zin was geworden. - Waarschijn lijk zal incusschen deze wet bij de pairs wel verandering ondergaan. De oneenigheid met den minister de Broglio isdoor toedoen des konings, weder bijgelegd. Hij zelf is er de oorzaak van geweest, daar hij zijn zegel had gehecht aan de verklaring van den heer Bignon zon der zijne ambtgenooten te voren desvvegens te raadplegen. De derde partij neemt steeds toe in aanzien en vermogen. Schier dagelijks worde de heer Dupin aangezocht, om, een of ander ministerie te aanvaarden. Men beweert, dat hij eerlang zal geroepen-worden om in overeenstem ming met den heer de Broglio een nieuw bewind te zamen te stellen. De menigte schijnt steeds de staatkunde te vergeten, ten einde zich met vermaken bezig te honden. De bals en partijen der ministers zijn veel drukker bezocht dan in 't verleden jaar. Men geeft ook veel meer concerten en nieuwe tooneelstukken. De eerstgenoemde!) beginnen en eindigen met de muziek van Beethovenen ten aanzien der laatsten zijn het steeds de heeren Hugo en Dumasdie om den voorrang dingen." Van de Spaansche grenzen schrijft men, onder dagteekening vtm den 13 dezer De zaken schijnen in de Noordelijke provinciën van Spanje meer en meer eene ernstige wending te nemen. Een courier, die den li Sarn- gossa verliet, heeft de volgende berigten van daar overgebragt „I11 Barcelona heerscht eene buitengewone gisting; de bevolking is met de bezetting handgemeen geworden. De kapitein.generaal Blartdcr heeft zich aan het hoofd eener nieuwe partij geplaatst, en zich onaf- haiikefijk verklaard. Deze geheel onverwachte stap maakt het gouver nement bezorgd. Van alle zijden worden troepen naar Barcelona ge zonden. Jn de Bnskische provinciën is de gemeenschap weder geheel ge stremd. Men ziet noch couriers, noch reizigers te Bchobia aankomen en ié te Irnn en St. Sebastiaan voor eenen aanval van de zijde der in- surgenten beducht. De bezetting van laatstgenoemde plaats telt 2000 man, die onophoudelijk onder de wapenen moeten zijn. De weg van Ayarsnn naar Tolosa is geheel door de insurgenten bezet, xiie het land in eene gestadige onrust houden. Lecusa AyarsunBerra Foncarnbien, EIBonda en Tolosa, worden beurteling door beide partijen uitgeplun derd." MIDDELBURG den 24 januarij. 7,, M. de Koning beeft, bij be sluit van den 16 dezer, vastgesteld een reglement aangaande den te doè- nen aanpeil van Turf, waarbij onder anderen in art, 1 bepaald wordt: Alie turf, die, waar ter plaatse ook opgeslagen cf geborgen, doof eenigen eigenaarbeheerder of huurder van eenige veenderijöf dópr eenigen in turf handel- of neringdoenden persoonof wel door elk en een iegelijk uitoefenende eene of meer der in art. 34 der wet van den s6 decemberen in art. 33 van hec reglement voor de ic'rjgulieré veen derijenvan den 16 januarij, opgenoemde fabrieken, trafieken of takken van nijverheid of eindelijk door eenig schipper of voenpaiv, op den 'eersten februarij 1834, hetzij voor eigene rekening, lietZij voor rëffemrig

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1