N\ 6. MIDDF.LBURGSCHE O Dingsdag ipufoiicatte. ISckenbmakitig. NIEUWSTIJDINGEN. 2DuitsdiUub. Gï 14 Januarij 1834. (Ssrcüt'-ötrittrtMje,. Jfv.tuïivijk- Burgemeester en wethouders der stad middelburg, brengen bij deze ter kennisse van de Houders van Obligatien, een laste derzelve Stad, dat, naar aanleiding van de bepalingen bij de Stede lijke Begrooting over 1833 gemaakt, de Intressen op dezer Stads Obli gatien, over dat jaar verschuldigd, verschenen den 31 December 1833 zullen worden betaald met een half ten honderd, gelijk staande met een zesde van den nominalen Intrest, in de Obligatien uitgedrukt. En worden mitsdien de belanghebbenden uitgenoodigd om hnnne Obligatien, tot de ontvangst van den daarop verloopen Intrest, over te brengen ten Kantore van den Heer Stedelijken Ontvanger, op het Raad huis alhier, met bijvoeging van eene Lijst in duplo waartoe de noodi- ge exemplaren bij de Stadsdrukkersde Erven J. C. Altorfertot den prijs van vijf cents per exemplaar, zijn Verkrijgbaar gesteld, zullende door den Heer Stedelijken Ontvanger, tot de overneming der Obligatien, worden gevaceerd voor de eerste maal op Vrijdag den 7 Februarij 1834, en voorts telken Vrijdag, van des morgens ten tien tot des middags ten twaalf Uren, tot en met dén 29 April dezes jaars; terwijl aan de be langhebbenden, bij de overneming, één der twee exemplaren van voor- schrevene Lijsten als Renversaal zal worden afgegeven, ora telkens daar op den eerstvolgenden Dingsdagdes morgens tusschen tien en twaalf uren de bevorens overgebragte Obligatien terug te ontvangengelijk tijdig met den Intrest, welke daarop, naar aanleiding van bovengemelde bepalingen tegen afschrijving zal worden betaald. En opdat een iegelijk van den inhoud dezer kennis drage zal deze worden afgekondigd en aangeplakt mitsgaders in de Nederlandsche St aats- Courant en die der Steden Middelburg en Haarlem geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 9 Januari) 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. du BUISSON BEC1USL. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtb. VAN P A N II U Y S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, als daartoe door den Raad van gemelde Stad gemagtigd, maken bij deze bekend dat op Woensdag den vijftienden Januarij 1834, des voormid dags ten tien uren, ten overstaan van den Notaris Dirk Johan van der Ilorst Serlé, in het openbaar zal worden overgegaan tot den verkoop van eenige zachte en harde OLMEN BOOMEN, staande gedeeltelijk op de Stads Büiten-Singels en gedeeltelijk binnen de Stad; en dat de conditiën en voorwaardenwaarop deze verkoop en het roeijen der Boomen zal ge, schieden, vijf dagen te voren ter lezing zullen liggen bij den Stads.Archi tect, bij wien alle verdere inlichtingen deswege zullen te bekomen zijn. Gedaan ten Raadhuize der Sta'd Middelburg, den 23 December 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd., H. du BUISSON BECIUSL. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. NB. Men zal beginnen met de Boomen aan den Singel buiten de Langeville. Poort. PENSIOEN-FONDS voor de AMBTENAREN tot de RIJKS- ONTVANGSTEN. Ten Kantore van den Ontvanger van het Fonds té Middelburgzullen, gedurende de loopende maanden Januarij en Februarij 0p de gewone werkdagen, tegen intrekking van gezegelde kwitantien, worden uitbe taald de Pensioenen over het 2de halfjaar 1833. De Ontvanger voornoemd A. J. BOESSES. WEENEN den 30 december. Men verzekertdat het Oostenrijksche kabinetom voor te komen dat het tusschen Rusland en Turkije ge- slotene of- en defensive traktaat geene aanleiding tot nieuwe voor de rust van Europa te duchten ernstige verwikkelingen geve, bij het Rus sische hof is tusschenbeide getreden en het sluiten van een traktaat tusschen de beide keizerlijke hoven bewerkt heeftwaarbij beide rege ringen het voortbestaan des Turkschen rijks zelfs in het geval van het uitsterven der thaiw regerende dynastie, en zuiks met uitsluiting van Mehemed-AHegewaarborgd hebben. Hiervan zou eergisteren door vorst Metternich aan den Engelschen gezant kennis gegeven zijndie zijne volle goedkeuring hieraan heeft gegeven. FRANKFORT den 6 januarij. De Pniissische minister Ancillön bè- vindt zich te Berlijn ernstig ziek, zoo dat het hem niet mogelijk zijn zal zich naar Weenen te begevenwerwaarts nu in zijne plaats de heer ge heim-justitie, raad graaf vort Alvcnsleben zal gaan. De koning van Napels heeft aan twee ter dood veroordeelde za- menzweeidersRossarol en Ancelotti, die een aanslag op zijn leven ge smeed hadden genade geschonken op het oogenblik dat zij het scha vot beklommen. Dit heeft onder het volk veel vreugde veroorzaakt en de koning die zich des avonds in den schouwburg vertoonde, is met luid gejuich begroet. HAMBURG den 7 januarij Volgens brieven uit Berlijn, zoude in de onlangs plaats gehad hebbende zittingen der stenden van Westphalen en van Rhijn-Pruissen, over gewigtige staatkundige aangelegenheden ge handeld zijn. In de vergadering der eerstgenoemde stenden moet weder gesproken zijn van de invoering der rijks-stenden, en in die van Rhijn- Pruissen moet men zich beklaagd hebben over afwijkingen van de (Fransche) verordeningen op de regtspleging. DRESDEN den 20 december. Gisterenavond was Dresden het schouw- tooneel van eene der ontzettendste gebeurtenissen. Tegen 7 uren des avonds ontdekteu eenige lieden, bij het flaauwe schijnsel der half be wolkte maanboven op het dak van een huis van den bakker Jdnisch dat vijf verdiepingen hoog isen van de eene zyde naar het plein van de Wilsdrufferpoort en het nieuwe posthuis, van de andere zijde naar de Annensteeg loopt, eene nachtwandelaarsterzich met vrouwelijken ar beid, en, naar het scheen, met toebereidselen voor de gewone kers feestviering onledig houdende. Het dak van genoemd huis is zeer steil, en steekt meer dan to ellen boven de aangrenzende huizen uit. Duizen. 'de menschen verzamelden zich, binnen korten tijd, voor hetzelve, en eene diepe stilte heerschte onder hen, daar men, en niet zonder rede, vreesde, dat het minste gerucht de ongelukkige zou kunnen wakker ma ken en haren plotselingen val zou ten gevolge hebben. Soms ging zij op den rand der vorst zitten, en hield zij zich bezig met het opmaken jvan heur haar, dan weder stond zij op en wandelde van de eene zijde van het dak naar de andere. Al spoedig vernam men, dat zij de doch. ter ven den bakker zeiven en een schoon meisje van 19 jaren was, dat van hare moeder een niet onaanzienlijk vermogen geëfrd had. Een der policie-commissarissenvan policie-dieiiaren vergezeld, kwam, op het berigt van het plaatsgrijpend tooneeltoesnellen; maar niemand die een geschikt redmiddel wist uit te denken. Zoo verliepen 4 angstvolle uren. Onderscheidene malen ging het slapende meisje tot aan den uitersten rand der pannen en boog zij zich geheel voorover naar de zijde der straat, hetwelk alle aanschouwers met schrik vervulde, daar men ieder oogen blik haar nederstorten van zulk eene aanmerkelijke hoogte tegemoet zag; dan wandelde zij weder het steile dak op, ging op de nok zitten en sprak, en zong in haren droom. Eerst bedacht de commissaris van policie, oin eenen grooten voorraad van hooi en stroo, boven den stal van het on geveer tachtig schreden van het huis des bakkers verwijderde postge- bouw liggende, met behulp van honderden dienstvaardige handen, te doen aanbrengen en daarop beddendekens en kussens te stapelenom bij her nederstorten den anders onvermijdelijken dood van het meisje te voorkomen. Met het gereed maken van dit reddingsmiddel zou echter te veel tijd verloopen: waarom men besloot, hetzelve niet te bezigen. Een ander sloeg voor, om het reddingsnet, hetwelk men bij ijsgang, op dé Elve tusschen de palen der brug plaatst, te laten halen en hetzelve aan lange staken te bevestigen, 0111 haar hierin op te vangen maar ook dit middel werd geoordeeld te lang te zullen aanhouden. Anderen boden zich aan, om, met touwen om hun midden vastgemaakt, uit de vijfde verdieping op het dak te klimmen en de ongelukkige te grijpen; maar men oordeelde dit middel voor meer gevaarlijk, dan doeltreffend, wij! de nachtwandelaarster, hun naderen gewaar wordende, dadelijk zou ont waken en nederstorten, eer men haar nog had bereikt. Inttissclien ver zekerden de hardvochtige vader en de ongevoelige stiefmoeder, die het arme meisje altijd zeer hard hadden behandelddat hunne dochter liet dakvenster der vijfde verdieping, waaruit zij op het dnlc gek lom men Was, eindelijk wel weder zou inklimmen, op welke verzekering men dan ook van het aanwenden van redmiddelen afzag. Even na 11 nren kwam de nachtwandelaarster met vasten tred van de nok af tot aan den uitersten rand der pannen; plaatste zich op de gévellijst, zat daar eenige minuten met voorovergebogen ligchaam, in diep gepeins verzonken, stond vëf. volgens op en ging naar het bewuste dakvenster. Dri*r flikkert haar een op den zolder brandend licht in de oogenzij geeft een gil die óhwib. lekeurig door duizenden wordt herhaald, en de ongelukkige stort, dadc. lijk, van boven neder en sterft den ijsselijlesten dood. Of het licht op den zolder door onvoorzigcigheid van eender policie-beambtenof door den vader zeiven daar was blijven staan, is nog onbewezen. Tegen laatstgenoemden heerscht echter groot vermoeden van achteloosheid. Ge heel deze stad is over dit treurig geval in rouw en de verbittering ,te- gen de ouders der zoo rampzalig omgekomene dochter is algemeen. Vroö- ger reeds lag genoemde bakker .lanisch onder sterke verdenking, de moe der van bet ongelukkige meisje door vergif van het leven beroofd re hebben. Ten 5 uren was het meisje op de sofa ingeslapenen k.orc daarop, volgens getuigenis van den bakkersknecht, die liaar óp den trap was tegengekomennaar boven gegaan; zoodat zij waarschijnlijk reeds ten half 6 het dakvenster was uitgeklommenvoor hetwelk zij hare schoenen had laten staan. LONDEN den 3 januarij. De openbare inkomsten van dit Rijk Zijn ook weder in het laatst verloopene vierendeel janrs verminderd. In ver gelijking inet het gelijke tijdvak des vorigén jaars hebben dezelve eene vermindering van 91,547 p. st. ondergaan. De inkomsten over het ge- heele jaar hebben 442,494 p. st. minder bedragen dan die van het jaar 1832; alleen de in- en uitgaande regten hebben 612,894 p. st minder opgebragt tiaarenregen hebben de accijnsen 183,741 p. st. meerder op geleverd. De tegenstanders van het tegenwoordige bewitui laten niet na, aan te merken, dat dit reeds het vijfde jaar is, dat 's lands inkomsten gedurig minder worden en dragen boven al de vermindering van de op brengst der in- én uitgaande regten als een zeer ongunstig teelten van den toestand des handels voor de vermeerdering van de opbrengst der accijnsen wordt toegeschreven aan de, voor de zeden en bijzondere wel. vaart der middel-klassen verderfelijke vermeerdering van bierhuizen wel- lte in de laatste jaren door het bestuur bevorderd is. P AR IJS den 9 januarij. De zitting der afgevaardigden, van den C, ter beraadslaging over het ontwerp van adres van antwoord op 's konings aanspraak, is zeer onstuimig geweest. De generaal Bugeaud heeft in zeer bittere bewoordingen aan de drukpers hare buitensporigheden, aan de rege ring hare toegeeflijkheid en aan de republikeinen hunne, alle orde om- verstootendegrondbeginselen verweten. Mijne heeren", zeide hij ten slotte zijner rede, „men heeft zelfs de heiligheid van den eed geschon den zelfs leden dezer kamer hebben een programma van het genoot schap der regten van den mensch geteekend." De heer Hoyer d'Argenson riep op deze gezegdendat hij het woord vorderde, en verklaarde, dat zijne innige overtuiging, zijn staatkundig stelsel, zijne godsdienstde gelijkheid was, wel te verstaan eene gelijk heid van regten en niet van maatschappelijke betrekkingen. De beer Barthe liet zich na dezen spreker, zeer sterk tegen genoemd genootschap uit, zeggende onder anderen, dat hetzelve de omvecstoo- tiug van al onze instellingen ten doel had. Deze rede en die van den heer d'Argenson gaven tot geene geringe opschudding aanleiding- - Eindelijk zijn in de zitting van heden de discussie» over het ach ei

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1