c o u «ji 'iJS t|7 21 December 1833. £t&t>crtentic, |JubItcï<c Cïrtiibc0tcbtu0. I-hibIic.it ie» NIEUWSTIJDINGEN. *3uit;scïtlrtu&» (Brool-üiritlanje» ilfibetrUuben» Burgemeester en wethouders der stad middelburg verwittigen bij deze een iegelijk dien zulks zoude mogen Aangaan dat op Maandag den 23 December aanstaande, des middags ten twaalf uren, ten Raadhuize zal worden overgegaan tot de Verpachting van den Taux op de Slagboomenstaande op den Straatweg, loopende tusschen de Steden Vlissingen en Middelburg, en dat de Conditiën van Verpach ting drie dagen te vorenop de Stads Griffievoor een iegelijk zul len ter lezing liggen. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage zal deze worden gedrukt en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 16 December 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. du BUISSON BECIUSL. P. Ter ordonnantie van Hnn Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN zul len, op Vrijdag den 27 December aanstaande, des middags ten 12 uren precies, ten Raadhuize dier Stad, in het openbaar aanbesteden: Het doen van eenige HERSTELLINGEN en het maken van een Nieuwen Steenen KAAIMUUR, aan de Noordzijde der Engel, sche Kaai binnen deze Stadtusschen de provisionele Ladings plaats van de Stoomboot de Schelde en het Sint-Jans Gildehuis met alle de daartoe vereischte leverantien. Zijnde het bestek, waarop de voormelde Aanbesteding zal geschieden, ter inzage van een ieder op de Stedelijke Griffie berustende terwijl alle noodige inlichtingen bij den Stads Architect te bekomen zijn en de vereischte aanwijzingen in loco, drie dagen vóór de Besteding., zullen worden gedaan. Vlissingen, den 10 December 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. J. BECKE R. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtb. De Stads-Secretaris A. VAN DER SWALME. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN, brengen bij deze ter kennis van de I11- en Opgezetenen, dat eerstdaags eene aigeineene Brandschouwing aan de Huizen, Pakhuizen en Gebouwen binnen en op het grondgebied van deze Stad zal plaats hebben, door heeren Commissarissen van het Brandwezen, vergezeld door Brandmees ters en verdere beambten der Brandspuiten alsmede van Wijkmeesters. Wordende mitsdien een ieder aangemaandom gemelde Ambtenaren in derzelver betrekking te erkennenin hunne Woningen en Gebouwen toe te latenen inspectie te laten nemen, mitsgaders derzelver uitspraak omtrent het aanleggen verbeteren en veranderen van Vuurplaatsen schoonmaken der Schoorsteenenverleggen van Brandstoffen als ander zins, ten spoedigste naar te komen, en in alles zich naauwkeurig te ge dragen overeenkomstig de bestaande Brand-Reglementenop pcene dat tegen de nalatigen en overtreders gestrengelijk zullen worden toegepast de straffen en boeten bij gemeld Reglement bepaald en vastgesteld. En op dat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden afgekon digd en aangeplakt, mitsgaders in de Middelburgsche Courant geplaatst. Vlissingen, den 13 December 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. J. B E C K E R. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtb., De Stads-Secretaris, A. van der SWALME. De Plaatselijke SCIIOOL-COMMISSIE binnen deze Stad brengt ter kennis van de daarbij belanghebbende dat de Jongelingenwelke ver langen, met den in Januari van het jaar 1834'beginnendeCursus, tot de Latijnsche Scholen te worden toegelaten daarvan in persoon zullen moeten kennis geven aan den Voorzitter der Commissie, den Heer ECremet Jzvóór of uiterlijk op Donderdag den 28. dezer loopende maand December Zullende hun de dag van het te houden Examen alsdan worden opgegeven. Middelburg den 20 December 1833. J. R E ITZSecretaris. De Nederlandsche Israëlitische Godsdienstige SCIIOOL-COMMISSIE over het ressort Middelburgdoor Hun-Ed. Achtbaren de Heeren Burge meester en Wethouders gemagtigd zijndeom tot instandhouding van hcc Instituut ten zinspreuk voerende Chesed Negnurim voor het aan- staande jaar, wederom eene inschrijving van vrijwillige bijdragen te ope nenheeft de eer mede te deelen dat zij tot dat einde eerstdaags, op de gewone wijze, de vereischte biljetten zal doen rondbrengen. Meermalen heeft de Commissie in de milddadigheid van hare geachte Stadgenooten ruime stof tot dank-erkentenis gevonden ook nu durft zij op hunne vernieuwde medewerking rekenen zijnde het al dan niet instandhouden van voorzeide zoo nuttige inrigting voornamelijk van den uitslag der vrijwillige bijdragen afhankelijk. Middelburg, den 20 December 1833. De School-Commissie voornoemd Van weg e dezelve, N. W. PRAAG, Lid en Secretaris. FRANKFORT den 13 december. De opening van het ministerieel congres, te Ween enzal in de eerste dagen van januarij plaats hebbéh. Een der meest geachte Duitsche bladen bevestigt hetgene reeds te voren nopens de openingen der drie mogendheden aan Frankrijk is gemeld. Van harentwege is verklaard, dat bijaldienten gevolge der propaganda, eenig souverein met eene omwenteling mogt worden be dreigd en hare ondersteuning mogt inroepen zij dezelve niet zouden terug houden. Op deze wijze hebben de mogendheden het algemeews beginsel van niet-interventie geloochend, en van de zijde van Frankrijk is voorhands daar tegen in 't midden gebragtdat hetzelve geene inter ventie in Zwitserland en in Belgie zoude dulden. De gezanten der drie mogendheden hebben deze bedenking doen gelden in zoo verre derges lijke tusschenkomst nimmer zoude kunnen plaats hebben dan met tóestem ming van al de magten welke de onzijdigheid dier landen hadden ge. waarborgd. Naderhand moet echter door den Franschen minister zijn ta kennen gegeven, dat ook eene tusschenkomst in Piemont niet zoude worden geduld doch moet de regtmatigheid van dergelijke vordering ;ioor de verdere mogendheden nog geenszins zijn erkend. In eenen brie! uit Rome, van den 30 november, wordt gëschre- vendat aldaar het gerucht liep dat Z. M. de koning der Franschen Zich aangeboden had, om de tusschen den Heiligen Stoel en Portugal bestaande geschillen door zijne bemiddeling bij te leggen. De kerke lijke betrekkingen tusschen den Paus en Frankrijk waren nog niet gere geld en leverden nog groote zwarigheden op. I De jongste berigten uit Konstantinopel melden, dat de sultan meer ën meer vijanden onder de Turksche bevolking bekomten personelijlj weinig of geen ontzag meer inboezemt; dat hij zich meestal met beuze larijen ophoudt, en zich zeer dikwerf te buiten gaat, zoo dat men fteeds ducht dat de reeds zoo dikwerf herhaalde opstand tegen zijn igezng van Azie tot Europa zal overslaan. Zijne krijgsmagt is in een Hechten toestand. Mehemcd daarentegen arbeidt steeds voorten ver. meerdert zijne magt aan alle zijden, zekerlijk met het voornemen, om jvan de eerste gelegenheid, die zich zal opdoen, gebruik te maken, te» einde den sultan op nieuw te bevechten. LONDEN den 14 december. De Belgische minister van de IVeijer li naar Brussel vertrokken. De bladen verkondigen bfl de vermelding van dit berigt, dit de onderhandelingen over de Belgische aangelegenheden op nieuw zijn geschorst. De Courier meent zijne lezers te kunnen ver kondigen dat dit opschorten moet worden toegeschreven aan de over tuiging van de meerderheid der leden van de conferentie, dat Z. M. de koning der Nederlanden niet gezind is om te onderhandelen, en ten voorwendsel neemtdat de leden der Duitsche bondsvergadering niet -eensgezind zouden wezen, ten aanzien van de verdeeling en den afstand' van Luxemburg. Het is intusschen bekend, dat de reden der vroege re opschorting is geweest het niet nemen van de noodige maatregelen van de zijde van Nederland om de toestemming der bondsvergadering tot den bedoelden afstand te erlangen en dat gezegde monarch om de ze wel of kwalijk gegronde reden uit den weg te nemen, zich te dien einde aan de gemelde vergadering heeft gewend en alzoo heeft gedaan hetgeen van hem te regt of ten onregtewerd gevorderd. Het be ruchte avondblad van lord Palmerston komt, met de aan hetzelve eigene hatelijkheid, zoo dikwerf het de Belgische zaken betreft, terug óp ze ker ontwerp, om oud-Nederland wekelijks eene som gelds aan te reke nen voor bet dralen in het aannemen van de wel bekende 24 artikelen. Een onzer meest geachte bladen oordeelt, op grond van bijzondere berigten van de Spaansche grenzen, dat men zich nog niet kan vleljen met het spoedig herstellen der rust in Spanje dat don Car los in het ge heim door de drie mogendheden wordt ondersteund en dat het grootste gedeelte der bevolking, en geheel de geestelijkheid, zoo de wereldlijke als reguliere, op zijne hand is; dat de koningin wel is waar het leger aan hare zijde heeft, maar dat hetzelve slechts 40,000 man sterk is, en daarbij 36 vaste steden en vestingen moet bewaken dat men gedu rende den winter den kleinen oorlog zal voortzetten, die, gemerkt het gering aantal troepen, over welke in liet open veld kan worden beschikt, moeijelijk zal worden verhinderd, en dat het dan zeer mogelJk is, dat de partij van don Carlos in het voorjaar eene algemeene beweging beproeft. In berigten tiit Lissabon van 3 dezer wordt melding gemaakt van voorstellen, welke, door middel van den kolonel Hareaan dom Miguel zouden zijn gedaan. Deze voorstellen zouden door Frankrijk, Enge land en Spanje zijn ondersteund, en ten oogmerk hebben, om paal en perk te stellen aan den burger-oorlog in Portugal. 's GRAVENHAGE den 17 december. Zondag avond, ten half elf uren is Z. K. II. de Prins van Oranjebenevens hoogstdeszelfs oud ste Zoon, uit deze residentie naar Petersburg vertrokken. Dezelve worden vergezeld door den kolonel der grenadiers Klerck en den graaf O. van Limburg Stirumadjudant van Z. K. II. Naar men verneemt zullen HH. KK. HH. zich het eerst naar Weimar begeven, en, na een kortstondig verblijf aldaar, de reis naar Berlijn voortzetten, waar hoogst- dezeiven zich insgelijks een paar dagen zullen ophouden, om vervol gens naar Petersburg te vertrekken. Er zijn hier te lande berigten uic Java ontvangen, tot den at au gustus, Dezelve behelzen weinig nieuws. De opheffing van het embar go hier te lande was aldaar op dat tijdstip nog niet bekend. Te Menado waren, den 17 junijde equipagie en passagiers van het Fransche koop vaardijschip le Grand Duguesne, te Havre te huis behoorendedoor Zr. Ms. koloniale schooner CtRci luitenant der iste klasse G. E. Pool aangebragt; welk schip, in de straat Makasser, een prooi der vla'mmen was geworden. De manschappen hadden vijf dagen met de booten in zee gezwalkt, toen zij door de Cerc£ opgenomen werden, alwaar zij op de menschlievendste wijs verpleegd zijn geworden. MIDDELBURG den ao december. Het is voorzeker niet onbekend, dat H. K. K. H. Mevrouw de Prinses van Oranje niet ophoudt hoogst- derzelver levendige belangstelling in liet lot der brave verdedigers van het Vaderland, en in dat van htintie nageiatene betrekkingen te betoo- nenzoo als verschillende berigten in onze dagbladen daarvan telkens nieuwe bewijzen opleveren, en men nog onlangs, in de Staats-Courant (die van 14 october jl.110. 244}, een berigt opmerkte, aangaande den afloop eener loterij van inlandsch vervaardigde voorwerpen, te 's Grs- venhageopgerigt onder het toezigt van H. K. K. H. Mevrouw de Prin ses van. Oranjeom, met het provenu daarvan, iu den uood van eenige

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1