N°. 146. MIDDELBURGSCHE C O U EpKMft Donderdag1 5 December 1833. 'Q Qbücvtcntic. OUutftrtidAtie jSnnbtcaat, NIEUWSTIJDINGEN. ÏDuitschl Attb. (èroDUlSrittattje. £tcberlanben. L Var h De COMMISSIE tot verevening en amortisatie van de gevestigde Schulden der Stad Middelburg maakt bekend, dat bij de jaarlijksche uitloting van Honderd Stuks Kansbiljetten der Stedelijke Rentelooze Schuld, welke op den 29 November 1833 heeft plaats gehad, zijn uit geloot de Nummers hiernavolgende gemeld, te weten: Nos. 57, 83, 231, 236J, 299, 379, 442, 469, 499, 57°' 653 673 Ö96, 751, 753, 815, 868 907, 923 936, 937, 963, 971 993 io99» H18 1176, 1231 1268, 1272, 1294, 1329, 1361 1421, 1438, 1444, 1451, 1477, 1534, 1598, 1613, 1819, 1852, 1920196620162041 2043 2061 2110, 2141 2194, 2223 2244, 2271, 2313, 2346, 2390, 2394, 2402, 2422, 2497, 2560, 2592, 2646, 2663, 2672, 2673 06872689, 2693 2719, 2722, 2738, 2803, 2814, 2823, 2867, 2883, 2922, 2962 3003, 3024» 3110, 3114, 3169. 3183, 3204, 3214, 3226, 3229, 3274. 3287, 3311. 33»4' 33373372 3406. 34ó° 354*5. De houders der voorschreveu Kansbiljetten worden mitsdien uitgenoo- digdom dezelve ter conversie in rentegevende Obligatien van gelijk bedrag, na den 1 januarij 1834, ten Kantore van den Heer Makelaar Abraham van den Broecke Jz.te Middelburg, als tot de overneming dier Kansbiljetten geautoriseerd, over te brengen zullende aan denzelven tot goedmaking der kosten van het proportioneel zegel en de drukloonen, een-en^zeventig cents voor ieder Kansbiljet moeten worden betaald. Gedaan ten llaadhuize der Stad Middelburg, den 2 December 1833. Op last der Commissie voornoemd VAN PANHUYS, Secretaris. ADMINISTATIE DER DOMEINEN, WEGEN, VAARTEN, ENZ. Agentschap Middelburg. AANBESTEDING. Op Donderdag den negentienden December 1833, des voormiddagsten tien uren, zal de Agent van het Domein te Middelburgten overstaan van den Notaris Dirk Johan vau der Horst Serléin eene der Zalen van het Stadhuis aldaar, publiek aanbesteden: Het doen der VERNIEUWINGEN en HERSTELLINGEN aan de Dotnaniale Gebouwenonder het Agentschap Middelburg gele genmet hec éénjarig onderhoud derzelve, breeder bij het Be stek omschrevenmet leverantie der benoodigde MATERIALEN. Het Bestek zal van nu af aan ter lezing liggen ter Secretarie van het Provinciaal Gouvernement, en van het Plaatselijk Bestuur te Middel- burg, ten Kantore van den Agent van het Domein te Middelburg, en van den Notaris D. J. van der Horst Serlé. Nadere inlichtingen zijn te bekomen te Middelburg, bij den Opzigter der Dotnaniale Gebonwen G. J. Beckersterwijl drie dagen voor de be steding de aanwijzing in loco zal geschieden te beginnen aan het voor. malig Oost-Indisch-HuisWijk O. No. 243, precies ten tien uren. De Agent van het Domein voornoemd G. van der MIEDEN. De ondcrgeteekendeOntvanger der Directe Belastingen in de Gemeente Middelburg, verzoekt alle Schatpligtigen om, bij het ontvangen van hunne Aanslagbiljetten, ONVERWIJLD de vervalleneof des verkie. zende meer termijnen, der tioor hun verschuldigde Belastingen, ten zij nen Kantore aan te zuiveren en niet te wachten tot dat zij alle de Be lasting-Biljetten ontvangen hebben met oogmerk om dezelve als dan te zamen te betalen, vermits hijop hoogen last, verpligt is, tegen alle de ten achteren blijvende Belasting.Schuldigendwangmiddelen te moe ten bezigen. Middelburg, den 2 December 1833. W. A. de HAZE BOMME. FRANKFORT den 29 november. In bijzondere berigten uit Berlijn leest men Uit Petersburg alhier ontvangen brieven bevestigen de tij ding, dat de gezanten van Engeland en Frankrijk eene nieuwe en stelli ge protestatie hebben ingediend tegen de tusschen Rusland en de Porte in IConstantinopel ontworpen en thans met den Turltschen gezant te Petersburg finaal te sluiten verdragen, aan welker voltooijing de sultan zich te meer laat gelegen liggen daar hij bij zijne jongste tegenspoeden de overtuiging erlangd heeft, dat de werkelijke bijstand van zijnen mag- tigen nabuur hem van oneindig meer nut was, dan de onderhandelingen van zijnen divan niet de gezanten van twee andere groote mogendheden." Van Liverno schrijft mén dat den 18 aldaar overleden ls het kind waarvan mevrouw de hertogin van Berry te Blaye bevallen was. Brieven te Munchen uit Napoli ontvangen melden, dat koning Otto bij zijne terugkomst in die stad met de grootste blijken van vreugde en hartelijkheid onthaald is. Alles was er volmaakt rustig. Een gerucht, dat zelfs de ordonnance-officieren des konings en anderen, die Zr. Ms. persoon omringen, zoo als Bozzaris, Carpuni en Christosgearresteerd zouden zijn, is stellig tegengesproken. LONDEN den 30 november. Men heeft tijdingen van Lissabon tot den 21 dezer. In den stand der zaken aldaar had geene verandering plaats gehad. Van weerszijden werden de militaire positien versterkt. De vreemde en vooral de Engelsche officieren in dienst van dom Pedro schij nen zeer misnoegd over de wijze, waarop zij behandeld worden. Zij zeggendat het volk in Portugal zeer gunstig voor dom Miguel gestemd is en dom Pedro wegens zijne willekeurige wijze van handelen haat. Nog melden zijdat de troepen van dom Miguel op een afstand van 6 a 7 mijlen van Lissabon staandoch dat hij zelve te Santarem is. 's GRAVENHAGE den 2 december. Naar aanleiding der gemaakte j bedenkingen van de afdeelingen der Tweede Kamer van de Staten-Gene- raai, nopens de wet omtrent de grondbelasting over 1834. zal dit ont werp gewigtige veranderingen ondergaan. De veranderde wet, ten dien aanzien aan de Vergadering aan te bieden, zal van gelijken aard zijn als de wet, voor 1833 aangenomendoch bij deze was de toepassing van het kadaster tot een vierde gedeelte der grondbelasting beperkt, en nu zal zij tot de helft worden gebragtterwijl daarmede vergezeld zal gaan eene vermindering tot twaalf opcenten van de twintig op de grondbelas ting, nog voor de ioopende dienst wordende geheven; hierdoor zal hec bezwaarhetwelk voor sommige eigenaren verwacht wordtworden weggenomen, en de toepassing van het kadaster geleidelijk worden voortgezet. Aan de heffing van de provinciale- en gemeente-opcenten zal dan geé- 11e verandering worden toegebrngt, en dienvolgende ook kunnen vervallen de vrees van sommigen voor de belemmeringen, welke het wegvallen iran deze bepaalde opcenten voor de provinciale of plaatselijke admiui- stratien zou veroorzaken, zoo wel als die van anderen, voor het over drijven van zoodanige opcenten, wanneer geene beperking daaromtrent bij de wet is gemaakt. Verder is van regeringswege te kennen gegeven, dat geene zorgen ge spaard zijn en de laatste hand er thans aan gelegd wordt om het hoogst moeijelijke en hoogst belangrijke werk van het kadaster naar billijkheid en waarheid tot stand te brengen, en men zich vleit, dat de werkzaam heden van de staats-commissie, benoemd voor het onderzoek ran recla mes, naar aanleiding van de wet van 2 januarij 1832, het kadaster zul len zuiveren van die abuizen, welke in een zoo uitgebreid en zamenge- steld werk onvermijdbaar zijn dat die werkzaamheden aanvankelijk de gelukkigste resultaten beloven en de hoop mogen doen voeden, dat voor het onpartijdig onderzoek, aan de commissie opgedragen, ztjIIen verdwij nen de hij velen bestaande denkbeelden van overdreven schattingen et! van onregelmatigheden in de uitvoering. - De Staats-Courant vau hedeu behelst den Fransehen en Hollandscherj tekst van de op den 18 november te Zonhoven geslotene militaire over eenkomst. Zoo men verneemt zijn de 13de en 14de •afdeelingen infante rie alsmede een eskadron huzaren bestemd om het tegenwoordig gar nizoen van Maastricht af telossen, en zonde reeds morgen een gedeelte dier troepen zich derwaarts op weg begeven. Men meldt uic Berlijn van den 27nov., dat HH. KK. IIH.jde Prins en Prinses Frederikbenevens hoogstderzelver Dochter, Prinses Louisc daags te voren uit 's Hage aldaar zijn aangekomen. Door het stedelijk bestuur van 's Grgvenhage bij eene missive van den 8 der vorige maand, aan H. K. K. H. Mevrouw de Prinses van Oranje het aanbod gedaan zijndevau de aan de stad behoorende weder helft van den grond en opstand van liet gebouw, door H. K. K H. tot een hospitaal, bekend onder den naam van IVillems-hospitaalbestemd en ingerigt, zijnde die der andere helft door de Vorstin uit eigen fond sen aangekocht, zoo heeft het bestuur het genoegen gehad daarop een aliervleijendst antwoord, onder dagteekening van den 13 november, te bekomen, waarbij H. K. K. H.op de meest verpligtende wijze, den eigendom aanvaart van het stads gedeelte van het hospitaal, onder betui ging van Hare opregte aandoening en erkentelijkheid voor de in boven staande missive vervatte gevoelens en het daarbij aangeboden geschenk T en met verdere te kennengeving dat H. IC. K. H. het voorregt genieten de, van door de dierbaarste en roemrijkste banden aan het land verbon den te zijn, welks bevolking ieders achting heeft mogen wegdragen, een dubbel genoegen zal vinden, om het lot der ongelukkigen onder die bevolking en derzelver verdedigers te helpen verzachten. MIDDELBURG den 4 december. M.en verneemt uit Vere, dat een zeker gedeelte der haven-zaten aldaar tot zoodanige diepte gebragt-wor- den, dat kleine oorlogs-vaartuigen eu zeeschepenin hef aanstaande wintersaisoendaarop eene veilige legplaats hebben zullen, en zelfs bij dood tij uit de haven kunnen gebragt worden hetwelk door de hooge aanslikking dier zaten anders voor den aanstaanden winter reeds niet meer doenlijk zoude geweest zijn; waarom dan ook tot groot genoegen van de ingezetenen, deze gedeeltelijke uitdieping geschiedt van de beschik kingdes bestuurs verder vertrouwende, het geheel in zoodanigen staat te zullen gebragt zien, om daarvan, bij voorkomende gelegenheid, de gewenschte vrucht-gevolgen in re oogstenterwijl het algemeen aldaar den vurigen en billijken wensch koestertdat dezelfde beschikking in het voordeel dezer plaats worde genomen weike in den laatst afgeloopen* winter zoo veel ondersteuning, vooral voor den behoefrigen ingezeten, heeft opgeleverd, en waarvoor menig onbekend noodlijdende den be schikker van dien nog zegent. - De Liniburgsche Nouvelliste vermeldt, dat de Belgische minister van finantienbij eene depeche vau 25 november, aan den directeur der douanen en accijnsen te Hasselt, den weg had opgegeven .welken het garnizoen van Maastricht met deszelfs bagagie zal nemen, met uic- noodiging0111 daarvan de op de route gestationeerde ambtenaren te 011- derrigten. Volgens de Belgische bladen zou onze regering aan het Belgisch bewind den vrijen doortogt van de in de Luiksche fabrieken vervaardigde geweren door Maastricht hebben toegestaan en had men daarentegen van de Belgische zijde den vrijen doorvoer door Venloo van de Ilollandsche koopwaren vergund. Van den anderen kant houdt de Belgische Moniteur het berigt, dat de minister van finantien, overeenkomstig zijne Vroegere verzekering aan den senaat, aan de overwegingeii van den raad de yraag had voorgelegd, over het al of niet behouden van de douane-Iini/rond de vesting Maastricht, en had deze beslist, dat, aangezien de overeen komst van 21 mei, die, naar de bepalingen van het traktaat van Mentz de vrije vaart tusschen Maastricht en Holland vestigde, dje stad, tetj aanzien van Belgie, in een' toestand plaatste, welke de wegneming der douane-linie onmogelijk gedoogde, er geene reden bestond, 0111 zich met de vraag omtrent de opheffing bezig te houden. Men vindt in het Ancwerpsche handelsblad eene uitgewerkte lijst der koopvaarders, die voor den Belgischen opstand aan te Antwerpen ge vestigde scheepsreeders toebehoordendoch thans onder Nederlandsche vlag varen, en beschouwd kunnen worden niec meer aan Belgie te be- booren. Op die iijst komen 50 schepen voorte zamen metende 24,730 ton. De 40 kleinere koopvaarders die aan de haven van Antwerpen zijl» blijven behcoren, meten, volgens hetzelfde blad, tezamen slechts 7112 ton.

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1