MIDDEL BURG SCI IE COURANT, N°. 14 Zaturdag 23 November 1833. •«V Q«tnbc0tcbiti0 NIEUWSTIJDINGEN. £3uitöcM«uüï>. jTAUlivijfi. ÜUbetrUttbets. V*-. der leverantien van de CAMPAGNE-V1VRESAZIJN en LEG- STROO ten behoeve der Troepen in de onderscheidene bezet tingen in het 4de en 5de District van ZEELAND. De waarnemende Militaire Onder-Intendant, belast met de administra- tive dienst in de Provincie Zeeland, zal, krachtens autorisatie van Zijne Excellentie den Heere Luitenant-Generaal, Opperbevelhebber der Troepen in gezegde Provincie, van den 17 November 1833, No. i6(5o% naar aanleiding der daartoe oncvangene bevelen van Zijne Excellentie den Ileere Directeur Generaal van Oorlog, van den 14 bevorens, No. 26, onder goedkeuring van eerstgenoemde Excellentie, mitsgaders onder nadere homologatie van het Departement van Oorlog, op de onder te noemene plaatsen en tijdenten overstaan van de Heeren Plaatselijke Kommandanten aldaar, in het openbaar aan de minstinschrijveuden aan besteden de Leverantie van de benoodigde CAMPAGNE.VIVRES AZIJN en het LEGSTROO, ten behoeve der bezettingen in het 4de en 5de District van deze Provincie; bestaande de CAMPAGNE VIVRES, in MUNITIE-BROOD) met uitzondering voor het Fort Frederik Hen drik en BreskensVLEESCH, ZOUT, RIJST, JENEVER en het BRANDHOUT, allen in te gaan met den 1 Januarij eerstkomende, voor eenen onbepaalden tijdtot weder opzeggens toe. De Aanbesteding zal plaats hebben, te weten: Te BRESKENS, op Donderdag den 5 December aanstaande, des voor middags ten 12 uren, voor de Troepen die zich bevinden, of in het vervolg mogten aankomen, te Breskens en Fort Frederik Hendrik; Te OostburgSchoondijkeBakkers-Polder en ZuidzandeSluis en Sint- Anna Te Aardenburg, RonduitSophia- en Isabella-PoldersSint-Kruis en Grooten Boom Te IJzendijkeZuiddiepeMaurits-PolderVerlaatIVaterlandskerkje en Turkijen Te BiervlietHoofdplaatSasputSluis No. 1 Helena-PolderKapita len-Dam en Magdalena-Sluis. Te NEUZEN, op Zaturdag den 7 December aanstaande, des voormid dags ten 12 uren, voor de Troepen die zich bevinden of in het vervolg mogten aankomen Tc Neuzen, Axel, Sas-van-CentHulst en daaronder respeciiveiijk be- hoorende Dorpen. Strekkende wijders tot narigt der gegadigden 1. Dat de voorwaarden, waarop de Aanbesteding, ten dagen als vo ren, zal plaats hebben, van heden af ter lezing liggen in het Bureau van den ondergeteekendenzoowel als in dat van de Heeren Plaatselijke Kommandanten respectivelijk te Breskens en te Neuzen. 2. Dat de Conditiën van Betaling, bij die voorwaarden in het breede Omschrevenzijnvoor comptant en zonder eenige korting. 3. Dat vooral de artikelen van Campagne-Vivreszoo als die hiervo- ren zijn genoemd, alsmede voor de Azijn en het Legstroo, te zamen in één biljet, en voor de plaatsen in ieder District hiervoren omschreven, in ééns zal moeten worden ingeschrevenzullende op zoodanige Inschrij ving, waarbij dit niet in acht is genomen, geen regard worden geslagen. 4. Dat de namen, voornamen en woonplaats van den Inschrijver, mits gaders die van zijne Borgen duidelijk zullen moeten worden geschreven. 5. Dat de prijzen der Inschrijvingen naauwkeurig in schrijfletters en in Guldens en Cents en honderdste gedeelten van Cents moeten worden uit gedrukt, en dat de biljetten door de Inschrijvers zeiven onderteekend moeten zijn. 6. Dat de biljettenbehoorlijk op gezegeld papier geschreven en ver zegeld op het Bureau van de Heeren Plaatselijke Kommandanten respec tivelijk te Breskens en te Neuzen bezorgd en gestoken moeten worden in de daartoe bestemde en gesloten bus, uiterlijk des middags vóór twaalf urenvan den dag der aanbestedingna welk tijdstip geene Inschrij vingen meer zullen worden aangenomen. 7. Dat alle biljettenwelke niet in den verlangden form zijn ingerigt of op ongezegeld papier geschreven, alsmede die, welke eenige bijzon dere voorwaarden bevatten, die niet bij het bestek van aanneming zijn vastgesteld, buiten aanmerking gehouden en verworpen zullen worden en dat bij de biljetten gevoegd zullen moeten zijn bewijzen van het Plaatselijk Bestuur der woonplaats van den Inschrijver en zijne Borgen waaruit zal moeten blijken, dat zij ieder voor zich genoegzaam solvabel zijn tot het behoorlijk volbrengen der leverantiendie daarbij zulleu moeten zijn uitgedrukt. Middelburg, den 22 November 1833. De waarnemende Militaire Onder-Intendant belast met de Administrative-dienst in Zeeland G O R D O N, Adj.-Insp. FRANKFORT den 17 november. Uit Weenen wordt van den 7 de zer gemeld: „Met opzigt tot de plaats, waar de Duitsche minister-con- ferentien zullen gehouden wordenweet men nog niets stelligswaar schijnlljk echter zal het bij het oorspronkelijke voorstel blijven om de. zelve te Weenen te houden. De goedkeuring van Ptuissen wordt eerst daags hierop te gemoct gezien." Het wordt meer en meer waarschijnlijk, dat de hertog van Lucca werkelijk staande zijn jongste verblijf in Duitsehland de godsdienst zijner vaderen heeft verlaten en tot het Protestantismus is overgegaan. Op een aanzoek van den Paus, om zich deswege te verklaren, heeft hij geweigerd te antwoorden. Spanje heeft ook geweigerd 0111 hem de apa- nage, welke hij als Spaansche prins trok, verder te betalen, zoo lang hij het bewijs niet leverde dat hij niet tot het Protcstantsche geloof over gegaan zij. PARIJS den 18 november. Alle de pogingen om de handwerlts-gezel- Icn tot een redelijk vergelijk met hunne vorige meesters te bréngen, zijn tot nu toe mislukt. De minister van binnenlandsche zaken heeft thans, uit de verschillende wijken der hoofdstad, eenige personen vah invloed tot commissien bijeen geroepen, om de aanleiding dier wanorde en de hulpmiddelen daartegen aan te wenden op te sporen. De bekende abt de la Mennais is voor eenige dagen door den bis schop van Rennesop last van den Paus in den ban gedaan. De heer Laffitte heeft tegen den 14 januarij zijn hotel ten verkoop aangeslagen. Hij is hiertoe genoodzaakt, doordien de koning, welke voor hem bij de bank borg gebleven is, een millioen Weigert te betalen en het beneficie van het regt van uitwinning ingeroepen heeft. Het ministerieel dagblad le Journal de Paris vermeldt heden ria: men door middel van den telegraaf van £.lyonne heeft vernomen* dat de insurgenten van de grenzen waren terug getrokken, en zich l>ij Tolosa vereenigdenwaarschijnlijkhetzij ten gevolge eener Voorwaart- sche beweging van den generaal Saarsfieldhetzij omdat de priester Me- rino eenen aanval op Burgos wilde wagen. Men hield het overigens thans voor zeker dat de kolonel Erazo naar Spanje was teruggekeerd en meende men hem te Irun te hebben gezien. Hetzelfde dagblad zegtdat men zeer ten onregte zoo veel gewigt heeft gehecht aan de tijding door het Journal des Débats medegedeeld dat vier oorlogschepen de blokkade der haven van St. Sebastiaan zouden doen opbreken dat toch deze geheele maatregel geen ander doel had dan den handel langs de kust, die door eenige kleine vaartuigen te Bif- bao uitgeloopenscheen bedreigd te wordente beschermen. Hot schijnt overigensdat deze bezorgdheid van het gouvernement niet volkomen gegrond is, daar zich het berigt bevestigt, dat de insurgenten den han del trachten levendig te houden en te Bayonne aanzienlijke bestellin gen hebben gedaan, waarvan de invoer des te gemakkelijker zal zijn, daar zij te gelijker tijd de regten hebben verminderd. Voorts schrijft men van Bayonne van den 15, dat de insurgenten til», schen Irun en Tolosa niet minder dan 9 bataillons koninklijke vrijwilli gers hadden vereenigd dat Irun zelve door 1500 goed gewapende man schappen was bezet, waarvan een detachement, op den middag van den 13, van het bruggenhoofd aan de Bidassoa bezit had genomen, en al daar thans de wacht hield. Herhaalde reizen had zich reeds het gerucht verspreiddat de generaal Saarsfield tot Miranda was doorgedrongen en op Vittoria aantrok, doch telkens had de uitkomst de voorbarigheid be wezen. Er was eindelijk over Oloron een courier uit Madrid aangeko men die den 6 dezer deze hoofdstad in volmaakte rust verlaten had. Ook het Journal des Débats vermeldtdat het observatie-leger aan dè Spaansche grenzen met eene divisie, uit twee brigades infanterie eneene brigade kavallerie bestaande zal versterkt worden. *s GRAVENHAGE den 20 november. Op den 1-8 dezer is te Sonho. ven, tusschen wederzijdsche hoofd-officiereneene militaire overeen komst gesloten, tot regeling der uitvoering van het laatste gedeelte van art. 4 der conventie van den 21 mei jl.betrekkelijk de vrije gemeen schap tusschen de vesting Maastricht en de grenzen van Noord-Braband en tusschen de gezegde vesting en Duitsehland. Er zijn acht dagen be. paald voor de uitwisseling der rntificatien van deze overeenkomst. Bij besluit van Z. M. van den 4 dezer zijn de statuten van de maatschappij tot het werktuigelijk spinnen van katoenen garens onder de benaming van Enschedesche katoenspinnerijbekrachtigd. Het doel dier maatschappij bestaat uitsluitend in het spinnen van ka toenen garens en den verkoop daarvan zoo binnen als buiten 's lands. Haar duur is op twintig achtereenvolgende jaren vastgestelden het ka pitaal is bepaald op 150,000 guldens waarvan vijftig aandeelen, ieder van 3000 guldensgemaakt zijn. Z. M. de Koning heeft voor ze» aandeelen ingeteekend. MIDDELBURG den 22 november. Gisteren namiddag is te Vlissin- gen ontscheept een detachement koloniale troepen, komende van Harder wijk, en bestemd ter versterking der aldaar in bezetting liggende divisie. In de zitting van de Belgische kamer van vertegenwoordigers, van den 18 dezer, is liet antwoord voorgelezen, hetwelk vorst Leopold op het adres dier kamer gegeven heefc. Dit antwoord luidt aldus lk dank u voor de gevoelens, die gij jegens mij, in naam van de kamer der vertegenwoordigershebt uitgedrukt. Zij treffen mij te meer omdat zij eenstemmig z-ijm De regering gevoeltevenzeer als gij, mijne heeren, de noodzake lijkheid 0111 het onderwijs, dat op kosten van den staat wordt gegeven, door eene wet te regelen, Zij heeft de bijeenkomst der kamers niet af gewacht om zich met dit gewigtig ouderwerp bezig te houden, waar omtrent zij de verlichte kennis van eene bijzondere commissie gemeend hoeft te moeten raadplegen. Ik kan niet anders, dan in uwen wensch deelen om Belgie bevrijd te zien van de betaling der achterstallen van het gedeelte der schuld hetwelk te ziinen laste is gebragt. Deze zaak is bij de onderhandelingen waaraan mijne regering deel heeft genomen niet uit het oog verloren. Onze aanspraak op deze kwijtschelding zal te gegronder worden, naar mate Holland aan het tot stand brengen eener finale schikking langere vertragingen in den weg zal leggen. Mijne heeren, ik zie met levendig genoegen de eensgezindhieddie tusschen de hooge staatsmagten bestaat. Zij strekt tot waarborg voor de krachtdadigheid der pogingenwaarmede zij gemeenschappelijk aan de bevordering der algemeene welvaart zullen arbeiden." De Pruissische gezant in Belgie baron von Arnim heeftvolgens de Brtisselsche bladen, den 17 dezer zijne geloofsbrieven als zoodanig, aan vorst Leopold overhandigd, Door het Belgisch bestuur is thans bepaaldelijk eene commissie be noemd, die met de taak is belast een wet-ontwerp op het onderwijs, voor zoover dat van liet bestuur afhankelijk is, op te maken. Dezelve bestaat uit de heeren de Gerlache deTheux, de BehrcP liane, Devaux IVarnkoenig en Ernst. Van eene andere zijde meldt de Brusselsche Courtier dat de bijeenkomst van bisschoppen te Mcchelen waarvan hij onlangs gesproken heefc, II. zaturdag was gehouden geworden, en dac men in die bijeenkomst, behalve over de scheuring van den abt Helsen ook nog had geraadpleegd over de oprigting eener katholijke universi- tcit te Leuvenovereenkomstig liet plandoor den lieer de Rubfipno

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1