N". i37. MIDÖELBURGSCHE C O U R A IV T. Donderdag 14 November 1833. ifyoi »an &0$>i&<c& NIEUWSTIJDINGEN. 23ui<scltUnb. ilebe vlanbcti. "i 7°i 9'i 655 58} 95 - 9°i ZEETIJDINGEN. 'j #OO0-©CVC0l0Ïtöf TE' IN DE ""S GR AVE N HA G E. PROVINCIE ZEELAND. W BEVELSCHRIFT. ij Mr. CORNELIS FELIX van MAANEN, Minister van Justitie,, als door Zijne Majesteit bij voortduring belast met de waarneming der functien van Eersten President van het Hoog-Geregtshof te ,s Gravenhage, Bevelen uit krachte van de Wetdat de Assises in de Provincie Zee. tandvoor het vierde vierendeel jaars van den jare 1833, zullen geo pend worden te Middelburgop Maandag den 16 December eerstko mende, des morgens ten tien uren, op den voet bepaald bij de artikelen inS, .17 en *8 der Publicatie van den 11 December 1813. Benoemen om dezelve te presideren den Heer Mr, Jacob Schonck Raad in bovengemeld FIoog-Geregtshof En gelasten, dat deze ter diligentie van den fleer Procureur-Gene raal zal worden bekend gemaakt en afgekondigd. Aldus gedaan te 's Gravenhage, den 5 November 1833. VAN MAANEN. Van wege den Heer Eersten President: De Eerste Griffier van het Hoog-Geregtshof: J. H. SPEIRMAN. De COMMISSIE van LANDBOUW in ZEELAND brengt ter ken nis van de daarbij belanghebbenden dat bij dispositie van het Departe ment voor de Nationale Nijverheid en de Koloniën de dato 30 Septem- ber 1833, tot Veearts der isce Klasse, voor het district Walcheren, is benoemd geworden de Persoon van J. C. KEGELAAR, woonachtig te Middelburgop de Markt, I, No. 11. Uit naam der Commissie voornoemd J. H. LIEBERT, Secretaris. FRANKFORT den 7 november. Bij het Pruissische ministerie van buitenlandsche zaken merkt men eene ongeineene drukte op. Bij den minister Ancillon worden dikwerf conferentie!) gehouden, die de gezan ten van Oostenrijk en Rüilari,d bijwonen. Men zegt, dat aan de kabi netten van Parijs en. Londen openingen gedaan zijn; doch van welken aard, hoort men niet. Het zou niet onmogelijk wezen, dat men beide hoven wilde verzoeken zich niet in te laten met de zaken van Duitsch- land, dat bij de ophanden zijnde ministeriele conferentien niet noodig en zelfs hoogst schadelijk zou kunnen zijnwanneer eene bemoeijing van buiten *s lands de besluiten der Duitsche vorsten soms krachteloos mogt maken. Men herinnert zich, hoe lord Palmentonbij gelegenheid van het besluit van den bondsdag van 1832, eene nota inleverde en zich het regt voorbehield om ten geschikren tijde te protesteren. Toen ook werd hem betoogd, dat dit onstaatkundig was, en de redenen, waarop men die meening gronddeschijnen zoo voldoende geweest te zijn en 200 veel indruk op het Ëngelsch kabinet gemaakt te hebben, dat hij die stilzwijgend aannam. Nu zou men welligt eene tweede nota van dien inhoud willen voorkomenen beletten dat driftige of ongeschikte handen zich staken in het regelen der belangen van het vasteland. Dat Rusland het met Oostenrijk en Pruissen eens is, kan niet betwijfeld worden, en blijkt genoegzaam uit de bijeenkomsten der monarchen en het langdurig verblijf van den graaf von Nesse/rode in Berlijn. Intusschen is het te ho. pendat het aan de mogendheden gelukken zal den vrede te bewaren terwijl het geen bewijs behoeft, dat zij den oorlog, mogt die onvermij delijk worden door het teleurstellen harer verwachtingen, niet vreezen. Zoo men in Parijs en Londen ook den vrede behouden wil, waaraan niet te twijfelen is, en men zich over eenige punten kan verstaan, mag men zich eene gelukkige toekomst beloven. In Berlijn schijnt menvolgens een bijzonderen brief van daar ont vangen, berigten uit Spanje te hebben, die zeer ongunstig voor de ko ningin luiden, dewijl daarin gezegd wordt, dat zij het bij alle partijen verkorven heeft en in Spanie geen juist midden bestaat, waarop zij steu nen kan. Men wil, dat Frankrijk haar geraden heeft zich des noods naar Barcelona te begeven, terwijl de Fransche troepen de Pyreneën zouden overtrekken en aan de Ebro post vatten. Mogt dit geschieden dan is het te verwachtendat geheel Spanje van haar afvalt en zich voor don Carlos verklaart. DeFranschen zouden nier over de Ebroga3n, en alleen beoogen om de royalisten in het zuiden van Frankrijk te belet ten eene gemeenzame zaak met de Spanjaarden te maken. GRONINGEN den 5 november. Gisteren avond hield het grootste gedeelte der studenten aan deze hoogeschool eene luisterrijke maskerade door de voornaamste straten dezer stad zijnde eene voorstelling van den zegenrijken intogt van Columbus in Barcelona, na deszelfs terugkomst uit Amerika. De trein die voorafgegaan werd door het korps muzijkanten der stedelijke schutterij, bestond: in eene lijfwacht te voet van dezen ontdekker van het vierde werelddeelAmerikanen met hunnen koning in derzelver nationale kleeding, met pijlen en bogen gewapend; matrozen met papegaaijen en andere vogels, vier wagens met buit gemaakte goe deren Columbus met zijn gevolg de koning van Spanje, benevens Spnan- sche edelen en geestelijken met derzelver gevolg, allen te paard in prach tige costumes en door een aantal flambouwen vergezeld. Duizenden van nanschoiiwers begeleidden dezen optogt, welke van zeven tot negen uren duurde, en, zoo als men verneemt, geregeld is afgeloopen en ver volgens door onderscheidene bijeenkomsten in gulle vrolijkheid is besloten, •s GRAVENHAGE den 10 november. In de afdeelingen van de Twee de Kamer der Staten-Generaal houdt men zich ijverig bezig met het on derzoek der verschillende financiële wetten onlangs aan dezelve Kamer voorgedragen. Eene der afdeelingen zou die taak reeds afgewerkten haren arbeid ter perse geleverd hebben. Eerst na dat alle de afdeelingen gereed zullen zün en derzelver gezamenlijke arbeid gedrukt aan alle de leden zal zjjn rondgedeeld, zoo zal het nog wel wat verloopen, alvo rens er openbare beraadslagingen over kunnen plaats hebben. Waarschijn lijk zal ook de behandeling van eenige titels van het burgerlijk wetboek bij de Kamer nog wel voorafgaan. Zr. Ms. oorlogsfregat Algiers, gekommandeerd door kapitein A. A. .7, van lutzenbitrgden 20 junij uit Texel naar Batavia vertrok - ken, is den 18 augustus, na eene voorspoedige reis, te Bahia binnen, geloopen om versch water in te nemen. ROTTERDAM den 11 november. Aan de scheeps.timmerwerf Rotter dams IVelvaren is heden geregeld van stapel geloopen het fregatschip Rhoon en Pendrechtgekoperd en geheel afgebouwd, en in het bijzon der voorzien van ruime en luchtige inrigtingen voor passagiersgroot 1200 tonnen, gebouwd voor rekening van de heeren A. van Hobohen en Zonen, door den bouwmeester B. de Hoogen zal in de volgende maand december naar Batavia vertrekken. Voor dezelfde rekening is op nieuw de kiel gelegd voor een fregat ter grootte van iooo tonnen, genaamd India. MIDDELBURG den 13 november. Ook Zr. Ms. brik de Panter, kommandanc Edelingis den 11 dezer van Vlissingen naar Texel gezeild. Aan de voorposten te Hulst hebben zich eergisteren weder twee deserteurs aangemeld, zijnde de eene een Belg en de andere een Duit- scher van geboorte, beide laatstelijk gediend hebbende bij det depót van het 12de regement te Dendermonde. In den avond van den 10 zijn vorst Leopold en zijne echtgenoot van hunne reis naar Parijs te Laeken terug gekomen. Men meende te Brussel reeds bekend te zijn met den inhoud der aanspraak, door dien vorst bij de opening der kamers te houden, welke omtrent den staat der finantien vrij gunstig zou moeten luiden ook wilde men weten dat de lang verwachte Oostenrijksche en Pruissische gezanten bij de opening der kamers zonden tegenwoordig zijn. Volgens de jongste berigten Uit Spanje heeft de koningin.weduwe den 23 october een besluit van amnestie uitgevaardigd waarbij eene al- geheele kwijtschelding van alle regtsvervolging wordt uitgestrekt ook tot die personen welke, uithoofde van hun vroeger staatkundig gedrag, van de vroegere amnestie van 15 november des vorigen jaars waren uit gesloten. Overigens zijn deze berigten vrij ongunstig voor de zaak der jonge ;koningin. Er was zelfs tijding, dat het gansche legerkorps van den ge neraal Sarsfield de partij van don Carlos had gekozen en zich aan den 'priester Merino zou hebben aangesloten. Ook in de p rovincien Asturie Gallicie en Leon moeten zich sporen van eenen opstand hebben ver toond, welke veel bekommering gaven. Deze nadeelige tijdingen hebben het Fransche gouvernement doen beslui ten deszelfs observatie-leger met twee divisien te versterken en zoo na mogelijk aan de Spaansche grenzen te doen post va tten. PRIJZEN dek EFFECTEN, te Amsterdam den tl Norember 1833. VVerkelijke Schuld idem Nieuw Grootb Rest. IJitgest. dito Kansbiljetten Amortisatie-Sijndicaat 3} pet. Oorlogslasten Schatkist-biljetten Vrijwillige Ncgot.i83i Handel-Maatschappij •Fransche 3 pet. inschrijv. Engelsche gecons. 48} 93 li 21} 86} 70 100 101} 102} 94 7*} 4?rV 93i 87} 1 ooi il 103 'J 102} I. ■n*i 1 7H Rusland, bij Hope de Co, Leening idem inschrijvingen Spanje^ renie Amsterdam Oostenrijk bij fiollü Co, 1 4 pet. certificaten Negot. Metaliek Pruissen i83a DenemarkenNeg. Landen. Napelsche certificaten jooj 101} kiot -101} - 92 - 65} - 58} - 95} 92 90 - 92} "i VLISSINGEN den 12 november. Gisteren is alhier ter reedo freko- hien Hendrikus Everharduskapt. A. Kremer van Riga naar Abbeville, met lijnzaad en tonnetjes. Ook zijn sedert eergisteren, voor Antwerpen bestemdalhier ter roede gekomen de volgende schepen: the Fbresier, kapt. C. EMis, van Rio- Janeiro met koffij tVilliams kapt. T. Marshall, van Mnllmet paar den; Emma, kapt, J. Leefsnijder van Londen, met stukgoederen; de Uniekapt. H. B. Voss van Riga, met lijnzaad; the Rojal George kapt. G. M. Blair, met passagiers en goederen, en le Saus Repos, kapt. J. Verstratcn met stukgoederen, beide van Londen; the Eliza kapt. S. v. Stevensvan Boston met koffij en suiker Frederikkapt, W. A. Wagenaar, van Liverpool met klipzout; le Cerarekapt. F. Cnfficio van Palermo, met fruit; Louisa, kapt. C. E. Valk, van Riga, met lijnzaad. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen, en van den io dezer tot heden van onze reede naar zee gezeild: de Kleine Angelinakapt. B. 'Roskamp, naar Papenburg, met glas en steen; the Sea Nymph kapt. G. Lawson, naar Newcastlemet ballast; the Atlantic kapt. A. Smith naar Leith, met boomschors; de Harmonie, kapt. F. C. Bunting, naar Ëmbdetimet steen; the Reform, kapt. R. Bomoft, naar Yarmouth met boomschors; de twee Zostrekapt. J. L. Pieman, naar Cuxhaven, met stukgoederen; Fynekapt. G. G. Page, naar Ynrmonth met boom schors; de Vrede kapt. N. Jansen, naar Denemarken, met ballast; de twee Gebroeders, kapt. J. Loets, naar Embden, en Calypso, kapt. M. J. de Jongenaar Cuxhavenbeide met stukgoederen Aurora, kapt. H. G. di Wall, op avontuur, met ballast; President, kapt. T. W, Nutcke naar Stettin met stukgoederen; Hebekapt. J. W. Douglas, naar Lon den met boomschors; Attentiokapt. J. Lenger, naar Embden, mee steen; Margaretha kapt. P. Cassêns, naar Bremenmet stukgoederen; the Travelier, kapt. G. Andersen naar Londen, met boomschors; For- tttnakapt. J. J. Albers, naar Embden, met rogge; Prince of IVaterloo kapt. C. Pits, naar Londen, met stukgoederenthe Swal/otikapt. D, Archernaar Huil, met boomschors; Ceorge Canningkapt. E. Lilsbeck, naar Petersburg, met suiker; Helena, kapt B. J. Henken, naar Stock- ziel met arduinsteen; Anna Margarethakapt, H, Pieper, naar Ham burg, met ballast. VEILE den 13 november. Eergisteren is alhier binnengekomen het Fransche galjootscheepje les hult Frèrcskapt. Barbedeurnevan Calais, met ballastnaar Rotterdam gedestilleerd.

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1