N". i53. MIDDELBURGSCIIE Dingsdag publicatie. NIEUWSTIJDINGEN. ZJnitödtlatib. ©roöt-ISrtttawje. 5 November 1833. Jfraufeirijlï. ileberlauben. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, ontvangen hebbende eene missive van den Heer Scaatsraad Gouver neur dezer Provincie, van den 30 October 1833, B. No, 1284 2de Afd. Brengen hij deze ter kennis van alle Ingezetenen, dat krachtens, de daartoe bij Koninklijk Besluit van den 2<5 dezer inaand No. 85 ver leende magtiging, en in afwachting van Zr. Ms. nadere beschikking, met de voorloopige heffing van Honderd Stedelijke Opcenten van den Rijks-Accijns op het Gemaal, op den voet als bij Publicatie van den 29 April dezes jaars (zie Stads-Courant van den 30 daaraanvolgende), is bekend gemaakt, tot aan het einde van het loopende jaar 1833 zal wor den voortgegaan. En opdat niemand hiervan onwetenheid voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Randhuizeder Stad Middelburg, den 31 October 1833, en afgekondigd den 4 November daaraanvolgende. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. du BUISSON BECIUS1. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. ADMINISTRATIE DER DOMEINEN, WEGEN, VAARTEN, ENZ. Provincie Zeeland. Agentschap Middelburg. A A N B-E ST E D IIV G. Op Donderdag den Zevenden November 1833, des vooriniddags ten tien urenzal erten overstaan van den Notaris Dirk Johan van der Horst Serléen onder voorzitting van den Agent van het Domein te Middelburgin een der zalen van het Stadhuis aldaar, publiek worden aanbesteed het maken en inbrengen van eene nieuwe Rigasche BINNEN- ROEDE in den As van den Koom-Windmolen genaamd de Koe, staande op een der wallen der Stad Veremet het doen der verdere herstellin gen en vernieuwingen; breeder bij het Bestek omschreven, met bijle vering der benoodigde Materialen. Het Bestek zal van nu af aan ter lezing liggen ter Secretarien van het Plaatselijk Bestuur te Middelburg en Vere; ten Kantore van den Agent van het Domein te Middelburg, en ten Kantore van den Notaris D. .7. van der Horst Serlé. Nadere inlichtingen zijn te bekomen te Middelburg bij den Opzigter der Domaniale Gebouwen G. J. Beckersterwijl drie dagen voor de Be- fteding de aanwijzing in loco zal geschieden. De Agent van het Domein voornoemd G. VAN DER MIEDEN. FRANKEORT den 30 october. Een brief uit Weenenvan den 22 dezer, behelst het volgende: Gisteren is een Oostenrijkscheen heden een Russische courier uit Berlijn alhier aangekomen. Hunne depeches betreffen, naar het schijnt, den uitslag der te Berlijn plaats gehad hebbende onderhandelingen. Men verzekert algemeen dac graaf Nesselrode in zijne zending te Berlijn vol komen geslaagd is. De president der Duitsche bondsvergadering is nog alhieren zal er denkelijk blijven tot de opening van de Dtiitsche con- ferentien. Het Fransche kabinet geeft zich veel moeite om zijn in vloed in Turkije weder te vestigen en dien van Rusland te verzwak ken; men houdt het er echter voor, dat die pogingen vruchteloos zul len blijven. Het Britsche kabinet voegt zich bij het Fransche in het protesteren tegen het tusschen de Porte en Rusland geslotene traktaat doch voert een minder dringende taal. Karei X zal zich in Stiermark vestigen en dus slechts voor een korten tijd naar Praag cerugkeeren. De hertogin van flerry zal haar verblijf nemen in Italië." In bijzondere brieven uit Berlijn, van den 27 dezer, leest men het volgende: „De berigten welke omtrent de reis van Z. K. H. den kroonprins, door Westphnlen en de Rijn-Provincienalhier ontvangen worden, luiden zeer gunstig. De prins is overal, en bepaaldelijk ook in de rijke streken van EIberfeld, door de ingezetenen op de hartelijkste wijze ontvangen. Men verzekert ook, dat Z. K. II. zeer te vreden is over de stemming der gemoederen van de inwoners der Rijn provinciën, welke de revolutionaire partij van een naburigen Staat meermalen als weinig Pruissisch-gezind heeft willen doen doorgaan, 's Prinsen reis zal denkelijk langer duren dan men in den beginne verwacht had. Men zegtdat onze regering zeer voldoende antwoorden ontvangen heeft op de mededeelingendie zij, in gemeenschap met Oostenrijk en Rusland, te Parijs gedaan heeft betreffende de aangelegenheden van Span je, en dat zij de verzekering heeft bekomen, dat het Fransche bewind slechts het herstel der rust in dat rijk en de zekerheid van den troon der koningin bedoelt. Bij gelegenheid van deze diplomatieke mededeelingen moet ook, naar men verder verhaalt, de zaak van Neufchncel te Parijs ter spraak zijn gebragt, doch men zegt, dat de minister de Broglie wei nig genegenheid heeft betoond, om in die betrekkingen van genoemd vorstendom eene verandering te maken, en zich daarbij voornamelijk ge grond heeft op de bedenking, dat de traktaten van 1815 behoorden ge handhaafd te worden." LONDEN den 30 october. Berigten van Lissabon tot den 20 mel den dat dom Miguel sedert den 11 zijnen terugtogt naar Santaram heeft voortgezet en die stad heeft bereikt, zijnde op zijnen terugtogt door de troepen van dom Pedro vervolgd. De generaal Saldanha welke deze troepen kommandeert, had den 18 zijn hoofdkwartier te Cartaxo, weini ge uren ten zuid-westen van Santaram. Er waren voorts nog verschillen de geruchten welke echter zeer bevestiging behoeven. Naar men verneemtheeft de nog levende weduwe van den be roemden en algemeen bekenden Bricschen wereldreizigerkapitein Cook welke thans te Clapham haar verblijf houdt, den ouderdom van too ja ren bereikt. ^BCITE V PARIJS den 31 october. De jongste berigten uit Spanje melden, dat d# tijding omtrent eene beweging van den generaal Sarsfield op Miranda nog werd betwijfeld, en men dus zijne aankomst aldaar als voorbarig be gon te beschouwen. De troepen der koningin welke van Madrid zijn afgezondenwaren nog niet verder dan Burgos gevorderd. Te Barcelo- na en Girona was de rust nog niet gestoord. De voorgenomene wapenschouw van den 3 dezer schijnt onder de nationale gardes ontevredenheid te veroorzakendewijl zij vermeenen dat de burgerwapening niec moet dienen om tot vermaak van vreemde vorsten te paraderen. '•GRAVENHAGE den 31 october. Heden middag is de commissie uit de beide Kamers der Staren-Generaal met de gewone plegtigheid bij Z. M. den Koning ontvangenen heeft aan hoogstdenzelven het adres van antwoord op de troonsrede aangeboden, hebbende de president, bij het overgeven van hetzelveden Koning te kennen gegeven dat hec met eenparigheid van stemmen door de beide Kamers was vastgesteld. Dit adres behelst onder anderen de volgende zinsneden Bemoedigend is het terugzigt op het voorbeeldig geduldden on» wankelbaren moed en de veelvuiëige opofferingen der natie, bij den drnk, welken zij zoo onverdiend leed. Met zelfvoldoening ziet zij op het waardig gedrag harer zee- en krijgslieden, dat zelfs bij vijanden hoogen roem verwierf. Het was de vervulling van eenen heiligen pligt en een natuurlijk uitvloeisel tevens van het Nederlandsch karakter, om zoo veel mogelijk het lot der slagtoffers van den onregtmatigen aanval te helpen verzachten. Eigen kracht en zelfstandvastigheid waren het, welke die natie gedurende de laatste jaren bewaarden voor bezwijken onder de onverklaarbare miskenning harer regten eendragtgegrond op vertrou wen en eerbied voor wet en orde, hielden baar staande, ook zonder vreemde ondersteuning. Te midden der beroeringen des tijds, heeft zij getoond wat een eenstemmig volk vermag wanneer het de handhaving geldt zijner teederste belangen. Niet vruchteloos zal dit zijn al rnog» "ten ook de berekeningen der buitenlandsche staatkunde onze regtmatige verwachting te leur stellen. Wij blijven nogtans de hoop voeden, dat door het wijs beleid der regering waaraan zich het volk bij voortduring getrouwelijk aansluit, eene billijke en spoedige schikking, welke meer en meer behoefte is gewordenonze betoonde standvastigheid en U. M. onvermoeide zorgen voor de eer en welvaart des Vaderlandszal liekroo- nen en dat wij alzoo ten laatste die aannemelijke afdoening zullen zien tot stand gebragt, waarvan ons de jongste mededeelingen van U. M. nog maals gunstige voorteekenen aanwezen. Wij hebben mee de grootste belangstelling vernomen hetgeen U. M. ons omtrent den toestand der geldmiddelen aankondigde. Wij hopen en vertrouwendatnaar mate de voortduring van de buitengewone omstan digheden waarin wij ons nog bevindenonzeker bljjftgeëvenredigde zorg zal worden aangewend, om ook de buitengewone uitgaven, welke die omstandigheden vorderen, tot het hoogstnoodige te beperken. Uit dit oogpunt vooralzagen wij met genoegen het verleenen van groote verloven hij het leger, waarvan wij de voortzetting en uitbreiding, zoo vee! onze toestand gedoogt, wenschelijk achten, als een geschikt mid del om, zonder de verlamming onzer strijdkrachtenhet hooge doel van bezuiniging der buitengewone geldmiddelen en teruggave der ingezetenen aan hunne gewone werkzaamheden te bereiken. Sirel de Staten-Generaal hernieuwen wederom de plegtige verzeke ring van ijverige medewerking tot bevordering van *s Rijks belangen. Ook zij wenschen vuriglijk dat deze zitting niet voorbij ga, zonder ons den eindpaal te doen bereiken van onzen onzekeren toestand. Met kalmte inmiddels bestendig voortgaande, en van het verlangen doordrongen om in volkomen overeenstemming met U. M.tot het' heil hunner landgenooten mede werkzaam te kunnen zijn zullen zij even als U. M.met een onbepaald vertrouwen op den Allerhoogste de toekomst verbeiden die Nederland beschoren is." Na het voorlezen van het adresheeft het Z. M. behaagd in zin en substantie te antwoorden Ik ontvang met genoegen het adresdoor de Staten-Generaal met eenparigheid van stemmen aangenomen. Die eenparigheid toont mij het eenstemmige der gevoelens waarop ik durfde rekenen. Zij zal mij tot een prikkel strekken om te blij-; ven waken voor de vrijheid, de waardigheid en de wezenlijke belan- gen der Natie. Ik reken verder op dezelve en hoop, dat wij, door de ondersteuning der Voorzienigheid, betere tijden mogen te gemoec gaan, en zullen blijven ondervinden de kracht der spreuk onzer vade- ren Eendragt maakt magt 's GRAVENHAGE den 1 november. Door de commissie voor de ver zoekschriften is omtrent eenige requesten rapport uitgebragt, als: om trent een verzoekschrift van eigenaren van kleine huizen te Amsterdam, zich beklagende over de bepaling van art. 24 der wet van 29 maart jl. betreffende de betaling van het personeelomtrent een request der Sta ten van Vriesland, waarbij de geheele invoering van het kadaster, of ver mindering van den aanslag van luin gewest in de grondbelasting, ver zocht wordt; omtrent een stuk van C. Mulder, te Amsterdam, waarbij op nieuw eene belasting van alie onroerende goederen, berekend op 2 millioenen perceelen, verdeeld in 20 klassen, wordt voorgesteld, waar door alle overige belastingen zouden kunnen vervallen. De Kamer heeft besloten alle deze stukken ter griffie te doen neerleggenen de rappor ten der commissie te doen drukken. Ten aanzien van een request van zekeren de Pestiauxte Charleroi, die zich over de gedragingen van de procureurs-generaal en des konings te Brussel, Charleroi en Luik be klaagt, is de Kamer tot de orde van den dag overgegaan, omdat hetzel ve van geen ingezeten des Rijks afkomstig en in eene vreemde taal op- gesteld is. Z. K. H. Prins Frederik is uit Keulen in deze residentie terug gekomen. AMSTERDAM den 30 october. In het hotel het TVapen van Amster dam op hot Rusland alhier, zijn, uit 's Gravenhageaangekomen de prins Felix von Schwartzenberg en de graaf Allcgrizaakgelastigden va» Ooscenrjjk aan het hof der Nederlanden.

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1