MIDDE LBLIIGSCIIE C O UgteA'-N T. N'. 129. Janferijfc. Zatiirdag PwZECFJ-P: 26 ShntfrtidAttjC jSjmbtcaat. NIEUWSTIJDINGEN. ïDuttechl.tttb. (örooUlSrittanjc. üïcberlau&eit. ADMINISTRATIE DER DOMEINEN, WEGEN, VAARTEN, ENZ. Provincie Zeeland. Agentschap Sas-van-Gent. KANAAL VAN NEUZEN. O AANBESTEDING. p Donderdag- den 31 October 1833, des voormiddags ten elf «ren, zal de Agent van het Domein te Sas-van-Gent, daartoe behoorlijk ge- anthoriseerden al of niet in tegenwoordigheid van eenen Inspecteur der Domeinen, ten overstaan van den Notaris J. Mullié en getuigen, in het Logement van .7. C. Steeukamp te NEUZENeerst in twee Perceelen en daarna in massa in het openbaar aanbesteden Eerste Perceel: a. Leverancie van Steenkolen. Olie, Smeer, Touwwerk en wat dies meer zij, ten dienste der Sluis-en Brugwerken van het Kanaal van Neuzen. b. Eenige uit te voeren Timmer-, Schilder- en Metselwerken. c. Het onderhoud der Sluizen, Bruggen en Duikers tot ultimo Junij 1834. Tweede Perceel a. Het vernieuwen der Vleugels van Rijzen Pakwerk aan de Duikers op het Kanaal, enz. b. Leverancie en verwerken van eenigen Vletgrond en Briksteen. c. Vermeerdering der Oever-defensie, bewesten den Kop des westelijken Ilavendijksmet een Zinkstuk groot 2400 vierkante Ellen, 760 las ten Briksteen, en het Afdammen eener Geul in het Strand, boven laag water. De Aanbesteding in Perceelen geschiedt bij Inschrijving, met borgt- scelljng en Opbod, en die van de massa alleen met verzegelde Biljetten', welke, terzelfder tijd als de Inschrijvingen op de Perceelen overhan digd, na de voorloopige Aanbesteding in Perceelen, zullen geopend worden. Het bestek voor bovengenoemde werken, ligt, behalve op de gewo ne publieke plaatsen, ter lezing in het lokaal van het Provinciaal Gou vernement te Middelburgter Secretarie van Neuzenen ten Kantore van de Agenten van het Domein te Neuzen en te Middelburg; zullende drie dagen voor de Aanbesteding de noodige aanwijzing in loco wor. den gedaan. De Agent voornoemd, E. C. L. D'H A N E N S. FRANKFORT den 20 october. De Russische minister van buiten- landsche zaken, graaf von Nesselrodeen de Oostenrijksche gezant bij het Russische hof, luitenant-veldmaarschalk graaf von Fiquelmontzijn van Berlijn naar Petersburg terug gekeerd. De prins von Metternich is den 11 van Weenen naar Lintz vertrok ken waar de keizer van Oostenrijk en de koning van Beijeren zich reeds bevonden. De prins werd tegen den 19 te Weenen terug gewacht en dan meende men wel iets stelligs omtrent de voorgenomen ministerië le conferentien te hooren. Tot dien tijd zou ook de graaf von Munch. Bellinghausen voorzitter van den Duitschen bondsdag, te Weenen blij ven. Tot nog toe weet men niet waar en wanneer die conferentien zullen plaats hebbenook is men even onkundig van de zakendie -daar moeten behandeld worden. Men houdt het er voor, dat alles, wat over,het oprigten van een keizerrijk van Duitschland en het herstellen van een algemeen Duitsch geregtshof gezegd is, geen geloof verdient, doch dat er bij die conferentie zake zal zijn van maatregelen tot beves tiging der rust en zekerheid van geheel Duitschland, ja van gansch Eu ropa. De gevolmagtigden der Duitsche hoven zullen welligt ook moe ten beraadslagen over het lot van het groothertogdom Luxemburg. Ter wijl de prins Felix von Sc'warzenberg naar 's Hage gezonden is met een bijzonderen last, zegt men, dat de provisionele Oostenrijksche zaakge lastigde te Kassei, graaf Dietrichstein naar Brussel zal gaan, om er in dezelfde hoedanigheid te blijven tot na de aankomst van den heer Neu- rnanndie tegenwoordig in Italië is. In Zwitserland schijnt alles tot rust te komen sedert den 16 de zer moeten de bondstroepen het kanton Bazel geheel ontruimd hebben en de landdag te Zurich ook gescheiden zijn. LONDEN den 20 october. Met betrekking tot de zending van den prins von Schvttrzenberg naar 's Gravenhageleest men in den Morning- Post het volgende artikel 9 De instructien, door de Noordsche mogendheden aan den prins von Schwarzenberg medegegeven bij deszelfs vertrek naar 's Gravenhage zijn zoo wij vernemen, zonder achterhoudendheid medegedeeld gewor den aan al de leden der conferentie, in de volle overtuiging, dat er niets in dezelve gevonden kan worden hetwelk den allergeringsten arg waan kan doen opvatten tegen de volle opregtheid en goede trouw der gouvernementen, door welke die instructien zijn afgegeven, of eenigen twijfel kunnen doen opvattenomtrent derzelver wezenlijk en ernstig verlangen, om de zoo lang gerekte geschillen tusschen Holland en Bel- gie tot eene billijke en voldoende schikking te brengen. Noch de taal, noch de inhoud dezer instrucrien heeft, of kan eeni ge klagten doen ontstaan bij eenige der mogendheden, welker vertegen woordigers de Londensche conferentie zavnenstellen. Maar ofschoon geene klagt over deze instructien heeft of kan bestaan zoo verzekert men evenwel, dat het den Franschen en Engelschen ministers onmogelijk is geweesthunne teleurstelling en hun misnoegen te dier gelegenheid te verbergen. Zijn onze berigten juist, dan zijn deze instructien gesteld in eenen toon van volmaakte en hartelijke vriendschap jegens den Koning der Ne derlanden, behelzen dezelve niet te minste afkeuring over eenig gedeelte van het vroegere gedrag van deszelfs gouvernement noch bevatten de zelve eenige de minste bedreiging, om in het vervolg eenig bestuur daar over te willen oefenen. Zij gevenzoo als te wachten was een sterk verlangen te kennentot het eindelijk regelen van al de nog onbeslist geblevene vraagpunten, maar tot derzelver regeling op goede en billijke voorwaarden, zoo verre de belangen van Holland betreftterwijl Zij zorgvuldig elke uitdrukking vermijden, die bij mogelijkheid verwrongen zou kunnen worden tot het minste teeken of de geringste aanduiding van eenige neiging aan den kant der Noordsehe mogendheden om den koning der Nederlanden te dwingen tot eenigen maatregeldie zijns oordeels het welzijn zijner onderdanen of de onafhankelijkheid van zijn gebied in de waagschaal zou kunnen brengen. Wij hebben te vergeefs getracht, ons eenig begrip te maken van de hernieuwde aanvallen op den Koning der Nederlanden, en van al die po gingen tot het strooijen van zaden van tweedrngt en misnoegen onder deszelfs onderdanen die laatstelijk zoo zeer hebben doorgestraald in sommige der dagbladen, welke tot het bestuur van Engeland behooren en die ons bedunkens wel en te regt verondersteld worden uit eene of ficiële bron herkomstig te zijn. De sluijer van dit geheim is thans op geheven. Deze aanvallen op eenen onden en getrouwen bondgenoot deze driftige doch onvermogende pogingen tot verbreking der eendragt en vernietiging van het wederzijdsch vertrouwen en van de wederkeeri- ge genegenheid tusschen den Koning en het Volkwelke Holland voor het tegenwoordige zoo gunstig onderscheiden van de meeste, ja, wij vreezen zelfs te moeten zeggenvan alle andere landen van Europa deze aanvallendit blijkt ons nu zijn slechts de Palmcrstonsche wij» van lucht te geven aan eene teleurstelling en een misnoegen, die van redelijken grond ontbloot, zich in geenen meer regelmatigen vorm en op geene meer edelmoedige of meer waardige wijs kunnen doen kennen. De duistere werken van Downingstreet tot dit einde, mogen in Engeland van eenigen invloed zijn, om het tegenwoordige lage karakter van ons departement van buitenlandsche zaken, zoo mogelijk, in nog verdere verachting te doen zinken maar in Holland kunnen Zij van geene uit werking zijn. In weerwil van al wat de raddranijers van Downingstreet mogen schrijven, zullen de Koning der Nederlanden en zijne Ilollandsche onderdanen als een enkel man vereenigd blijven in derzelver weerstand tegen vreemde onderdrukking, en zullen zij, ook zelfs in het uiterste, dat vertrouwen op eene beschermende Voorzienigheid behouden, hetwelk de steun en toeverlaat van den regtvaardigen is." Als een van de vele bewijzen van het ontzettend toenemen van den handel in de Vereenigde Staten van Noord-Amerikakan worden aangevoerd, dat te Nieuw-York door het tolkantoor, in eene week. aan tolgelden ontvangen isde verbazende som van 603,000 dollar». PARIJS den 21 october. Men zegt, dat de generaal Flahout met eene bijzondere zending naar Petersburg vertrekt, en welligt van daar zal terugkeeren, om te Weenen de conferentien der mogendheden bij te wonen. Een stoomschip heeft den 15 dezer te Toulon de tijding ovetge- bragtdat bet de Fransche expeditie onder den generaal Trezel gelukt was zich geheel van de stad Bugia meester te maken, en dat de Ara bieren hoezeer nog immer in vijandige houding echter hunne aanvai- len hadden gestaakt. Men schrijft dat een Fransch genootschap van den beroemden wis kundigen Hoêni IVronski, voor 4,000,000 fr. zijne ontdekking gekocht heeft, bestaande in een nieuw systema van stoomwerktuigen om rijtuigen in beweging te brengen op gewone wegen, en voor alle andere voer tuigen zoo als de ploeg, krijgsmaterieelenz. - In den Courrier du Nord leest men: Men verzekert ons dat het hoofdkwartier van het Noorderlegertot welks ontbinding niet zoo als aangekondigd was besloten isnaar Valenciennes zal worden overgebragc. Naar het schijnt is het ministerie, verre van onze Noordelijke grenzen van troepen te willen ontblooten integendeel voornemens er eene aan zienlijke magt bijeen te houden terwijl andere korpsen zich aan de Py- reneën zamentrekken. De berigten tot den 13 dezer, door een courier uit Madrid overge bragt, luiden als volgt: De openbare fondsen, die voor eenige dagen eene merkbare daling hadden ondergaanhebben zich thans nagenoeg hersteldvooral nadat men de officiële tijding heeft, dat de meeste der militaire bevelhebbers» en onder deze de generaal Sarsfieldhet gezag der koningin hebben er kend. De rust in de hoofdstad is niet gestoord, doch het manifest, door de koningin afgekondigdheeft geenen gunstigen indruk gemaakt, en over het geheel zijn de beide ministers de Zea Bermudez en Cruz zoo weinig geacht, dat men dagelijks met verlangen eene verandering in bet bestuur te gemoec ziet. Bourmont en eenige Fransche officieren houden te Valencia- de- Al- cancara quarantaine, en zullen vervolgens waarschijnlijk het schier-eiland verlaten. In Nnvarra hebben zich onderscheidene dorpen voor don Carlos ver klaard. In Kacalonie daarentegen bieef alles rustig; slechts eenige klei ne benden guerillas doorkruisten het land, doch werden door de troepen, de koningin toegedaan, vervolgd. Een drietal derzelve was gevangen gemaakt en dadelijk gefusileerd. In Biscaye wint de opstand dagelijks veld en zijn alle mannelijke inwoners onder de wapenen geroepen," 's GRAVENHAGE den 22 october. In de op heden gehondene zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal is men, 11a een voorafgegaan onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw verkozen leden overgegaan tot de benoeming van drie kandidaten voor het voorzitterschap. Er wa ren 43 leden tegenwoordig; bij de eerste stemming geen der leden-eene volstrekte meerderheid hebbende, moest men tot eene tweede, en zelfs daarna tot eene derde stemming tusschen de heeren van Ssvinderen en Sijpkens overgaan. Bij deze laatste stemming zich 23 voor den heer S\jp- hens en 20 voor den heer van Swinderen verklaard hebbende, werd cle eerstgenoemde.als eerste kandidaat op de lijst gebragten vervolgen» die lijst aangevuld door de benoeming van de heeren Bijleveld en Collbt-tPEs* cury. De commissie benoemd zijnde om deze iijst aan 7.. M. aan te bieden scheidde de vergadering. Den 23. Heden heeft Z. M. de Koning, uit de aan Hoog»t- denzelvc aangebodenenominatie van drie leden Jer Tweede KapieL'van

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1