MIDDE .LBURG SCHE COÜ li AN T. N". 128. Donderdag ££ïrt.at*0cfntwiua. SlbpcKiettite. Amortisatie jSmtbicaat. NIEUWSTIJDINGEN, (öroot-ïsrittaxïje.. jfcauktrijk- SS®*# 21 October 1833. ülcibcflattbsn. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, brengen bij deze eer kennis van de In- en Opgezetenen dezer Ge meente dat eene algemeene Brandscbouwing aan alle de Huizen, Pakhui zen en Gebouwen zal plaats hebben, door Heeren Commissarissen over den Brandvergezeld van Generale Brandmeesters en verdere Beambten op Maandag den vierde November aanstaande en volgende dagen. Wordende mitsdien een ieder aangemaand, om voorschreve Ambtenaren in derzelver betrekkingen behoorlijk te erkennen, in hunne Woningen en Gebouwen toe te laten en inspectie te laten nemen mitsgaders derzel ver uitspraak omtrent het aanleggen verbeteren en veranderen der vuur- plaatsenschoonmaken van schoorsteenenverleggen van Brandstoffen ais anderzins ten spoedigste na te komen en in alles zich naauwkeurig te gedragen overeenkomsrig de bestaande Reglementen van Politie en op den Brand zullende tegen de nalatigen en overtreders gestrengelijk wor den toegepast de straffen en boeten bij gemelde Reglementen bepaald en vastgesteld. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden gedrukt, af gekondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Cotirant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 31 October 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. du BUISSON BEC1US I. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES, verwirti- gen bij deze: Dat de JAARMARKT binnen dezelve Stad, krachtens daartoe beko- mene magtiging van het hooger Bestuur zal beginnen den a6 October en eindigen den 9 November des loopenden jaars. Dat op dezelve geene KwakzalversHoroscooptrekkers en dergelijke toegelaten en alle DraaibordenDobbelspelen Rijfelaars en Bedelaars geweerd zullen worden. Dat de aanvragen om plaatsen vragtvrij zullen moeten geschieden, aan de Marktmeesters C. Zitters en K. van de Volkereaan welken een ieder alvorens te kunnen worden geadmitteerddeszelfs Patent zal moeten vertoonen. Gedaan te Goes, den 19 October 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR van NISSE Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris, L. de FOU W, Jz. ADMINISTRATIE DER DOMEINEN, WEGEN, VAARTEN, ENZ. Provincie Zeeland. Agentschap Middelburg. AANBESTEDING. Op Donderdag den Zevenden November 1833 des voormiddags ten tien uren, zal er, ten overstaan van den Notaris Dirk Johan van der Horst Serlien onder voorzitting van den Agent van het Domein te Middelburgin een der zalen van het Stadhuis aldaar, publiek wórden aanbesteed het maken en inbrengen van eene nieuwe Rigasche BINNEN- ROEDE in den As van den Kóorn-Wihdmolen genaamd de Koe, staande op een der wallen der Stad Veremet het doen der verdere herstellin gen en vernieuwingen; breeder bij het Bestek omschreven, met bijle vering der benoodigde Materialen. Het Bestek zal van nu af aan ter lezing liggen ter Secretarien van het Plaatselijk Bestuur te Middelburg en Vere; ten Kantore van den Agent van het Domein te Middelburg, en ten Kantore van den Notaris J. van der Horst Serlé. Nadere inlichtingen zijn te bekomen te Middelburg bij den Opzigter der Domaniale Gebouwen G. J. Beckersterwijl drie dagen voor de Be steding de aanwijzing in loco zal geschieden. De Agent van het Domein voornoemd G. van der MIEDEN. LONDEN den 19 october. De Russische ambassadeur, prins Lieven heeft eergisteren eene conferentie met lord Palmerston gehad. Gisteren heeft de heer Dedelde Nederlandsche minister, wederom op het bureau van buitenlnndsche zaken gewerkt. Ook de Belgische mi nister heeft aldaar gearbeid. De Oostenrijksche gevolmagtigdevon IVessenbergheeft eergisteren een bezoek bij den Nederlandschen minister, den heer Dedel, afgelegd. Woensdag heeft de koning op het paleis van St. James een gehei men raad gehouden, waarin besloten is het parlement tot den 12 decem ber te prorogeren. LONDEN den ao october. Het gouvernement der koningin donna Maria heeft eene nieuwe leening gesloten met de vorige contractanten voor twee millioen ponden sterling waarvan een vierde gedeelte dadelijk voorgeschoten zal worden. Eindelijk heeft men berigten ontvangen van kapitein Ross, die voor vier jaren eene ondekkings-reis naar de Noordpool heeft ondernomenen dien men verloren aclute. Reeds in het eerste jaar van den togtzijn schip vergaan zijnde, heeft hij.met zijne manschappen twee winters in het wrak van het schip de Furydat door kapitein Parry in 1825 is moeten verlaten worden, doorgebragt. Eindelijk heeft hij, 11a veel kom mer en armoede te hebben doorgestaan, eenen walvischvanger bereikt, waarmede hij dezer dagen in Schotland met zijne geheele eqoipagie, uit genomen drie man welke overleden zijnbehouden is aangekomen. PARIJS den 19 october. Het officieel dagblad van Madrid van den 12 dezer, in den avond van gisteren door buitengewone gelegenheid ontvangen, behelst de volgende berigten Z. Exc. de heer de Raynevalgezant van Frankrijk, heeft de eer ge had bij H. M. de koningin-regentes ten gehoore te worden toegelaten 0111 hoogstdezelvenamens Z. M. den koning van Frankrijk, de betui ging van condoleantie bij het overlijden van haren doorluchtigen echtge noot, en van geiukwensching bij de troonsbeklimming harer dochter, Isabella IIover te brengen. Getrouwe tolk der gevoelens van het FraDsche hof, heeft zijne exc. de koningin in bewoordingen van harte lijke genegenheid aangesproken, en namens zijnen vorst verklaard, dat deze haar, als vriend, als bloedverwant en als goede nabuur, zijne dienstenom de regten harer dochter te handhaven en in alle omstandig heden de hulp aanbood, die zij van Frankrijk met regt kon vorderen. De koningin-regentes heeft deze betuigingen met erkentelijkheid en met die genegenheid, die zij sinds lang voor haren vriend en bloedver- want, den koning der Franscben koesterde, beantwoord. Doordrongen van erkentelijkheid, heeft zij den heer de Rayneval verzocht, om aan zijn hof den opregten dank over te brengen, waarmede zij zulk een edelmoedig aanbod dat ten doel heeft om de vriendschapsbetrekkingen tusschen de beide rijken aan te kweeken had ontvangen. „In den namiddag van den 3 dezer heeft er eene beweging, tegen het wettig gezag gerigt, te Bilbao plaats gehad. De corregidor van Bis- caye en een der gedeputeerden is genoodzaakt de vlugt te nemen. In de verwarring heeft een jong menschschoonbroeder van den lnatsten het leven verloren. Op den 7 is een dergelijke opstand te Vittoria uit gebroken. De aanstokers dier wanorde hebben de brievenpost van Ma drid naar Parijs aangehouden. Dit voorbeeld heeft men ook te Logrono gevolgd. In de omstreken is intusschen alles rustig geblevende geest der bevolking is daareven als elders voortreffelijk. In deze hoofdstad heerscht thans de beste ordehet zijn slechts eenige koninklijke vrijwilligers die de rust hebben gestoord." Hetgeen men, behalve deze berigten, bij geruchten van de grenzen heeft vernomen, is heden onbeduidender dan ooit, daar het zich geheel tot herhalingen bepaalt van wat reeds vroeger werd vermeld. Intusschen heeft de toon van vertrouwen waarmede het bovenstaande in het offi cieel dagblad werd neder geschreven, en de zekerheid, dat althans een gedeelte der verspreide geruchten ongegrond was, op den prijs der fond sen eenen zeer gunstigen invloed gehad. De organisatie van het leger op de Spnansche grenzen schijnt thanl definitief vastgesteld. Het bevel over de beide divisien is aan de gene raals Harispe en Bourij de Castellane opgedragen die als brigade kom mandanten onder zich hebben de generaals de St. JosephMylins en Gus- sler. Men schijnt inzonderheid op eene talrijke en welbediende artillerie bedacht te zijn, immers van onderscheidene kantenzelfs uit Nantes en Rennes zijn daartoe batterijen geleverd. Volgens berigt uit Rome van den 5 october had Z. H. de Paus op den 30 september een geheim consistorie gehouden, waarin tien nieuwe bisschoppen waren voorgedragen. In hetzelfde consistorie," zegt het berigt, „deed de Heilige Vader eene aanspraak aan de kardinalen, waar in hij de inbreuken op de regten der kerk schilderde, die de tegenwoor dige regering in Lissabon zich veroorloofd heeft. Alle de maatregelen en besluiten van deze regering tegen de kerk worden daarin opgesomd en aangetoond hoe zulk eene handelwijze niet slechts tegen alle regt en billijkheid aandruischt, maar ook het geheele verval der kerk na zich moest slepenen dat wel in een land, hetwelk door de kerk steeds het allergecrouwste was genoemd geworden. Voorloopig vergenoegt zich in tusschen 7.. Heil. met daartegen te protesteren, hopende dezelve nog al tijd dat deze regering beteren raad aannemen hare besluiten intrekken en de kerk weder ten volle in hare oude regten herstellen zal; en mee» nende hij, dat, zoolang men niet stellig van het tegendeel overtuigd was, nog geen gebruik gemaakt behoorde te worden van die wapenen, welke de H. Vader, als opperhoofd der kerk, ter zijner beschikking heeft. Dit is hoofdzakelijk hetgeen van den inhoud dier aanspraak be kend is geworden. Dezelve is gedrukt aan de vreemde gezanten mede gedeeld." Den 3 dezer bad de kroonprins van Beijeren een bezoek bij den Paus afgelegd die zich nog den eigen dag naar Castel-Gandolfo moest begeven om aldaar eenigen tijd te vertoeven. 's GRAVENHAGE den 20 october. Gisteren morgen heeft, naar men verneemt. Zijne Exc. de baron Verstolk van Soelen de portefeuille van het ministerie van buitenlandsche zaken wederom aanvaard, De opperkamerheer heeft bekend gemaakt, dat, op dingsdag den 22 dezer, het hof den rouw zal aannemen, voor den tijd van vier we ken ter gelegenheid van het overlijden van Z. M. den Koning van Spanjezullende gedurende de eerste twee weken de halveen gedu rende de twee laatste de ligte rouw gedragen worden. ZIERIKZEE den 21 october. Ter vervulling der vakatunr, veroor zaakt door het vertrek van ds. .7. Borsius, th. doet.naar Middelburg, werd heden, door den eerw. kerkeraad der NederduitscheHervormde ge meente, gemaakt het volgende twaalftal van predikanten: DD. L. Proes th. doet.te Doorn; T. C. R. Httydekoperth. doet.te Woudenberg; C. M. Pleytete Hillegom; .7. Tachlerth. doet., te Purmerend kV. G. S. Lix-raaven te Loenen op de Veluwe.7. F. Asmain de Rijp; A. C. van Eldik Thieme te Waddingsveen A. Heyblom te Noordgou- weII. M. C. van Oost er zeete Eikerzee; B. Kam, te Dreischor G. .7. de JVitte Brouwershaven, en N. E. Ernst Vettente Renesse en Noordwelle. MIDDELBURG den 23 october. Uit 's Mage wordt gemeld, dat Z, M. de Koningbij gelegenheid der plegtige opening van de gewone zitting der Staten.Generaalden 21 dezer, op zijnen geheelen weg, zoo wel bij het verlaten van als bij den terugkeer naar het paleis, door de leven digste blijken van eerbied en vreugde is vergezeld geworden. Ongemeen groot was het aantal toeschouwers, zoo van de inwoners der residentie als van de omstreken, Een brief uit Groningen, van den 19 dezer, alhier ontvangen, bevat het volgende wegens de cholera-lijders aldaar Zie hier eene naauwkeurige opgave, mij nit eene echte bron ter hand gesteldhoedanig het geweest is met den staat der krankheid qi*

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1