MIDDELBURG SCHE G O N°. 127. Dingsdag 22 21m0*riTö»ttis ^««bicaat. NIEUWSTIJDINGEN. ZhiitsdtUub. ©irojot-Isrittawjc. ilcbcvliuibcn. 99 j 9°j 644 5aï - 9°i - 65 - 53J 904 - 91J ADMINISTRATIE DER DOMEINEN, WEGEN, VAARTEN, ENZ. Provincie Zeeland. Agentschap Sas-van-Gent. KANAAL VAN NEUZEN. O AANBESTEDING. p Donderdag den 31 October 1833, des voormiddags ten elf uren, zal de Agent van het Domein te Sas-van-Gent, daartoe behoorlijk ge- authoriseetden al of niet in tegenwoordigheid van eenen Inspecteur der Domeinen, ten overstaan van den Notaris .7. Mullié en getuigen, in het Logement van .7. C. Steenkamp te NEUZEN, eerst in twee Perceelen en daarna in massain het openbaar aanbesteden Eerste Perceel a. Leverancie van Steenkolen, Olie, Smeer, Touwwerk en wat dies meer zijten dienste der Sluis- en Brugwerken van het Kanaal van Neuzen. J>, Eenige uit te voeren Timmer-, Schilder- en Metselwerken. c. Het onderhoud der Sluizen, Bruggen en Duikers tot ultimo Junij 1834. Tweede Perceel a. Het vernieuwen der Vieugels van Rijzen Pakwerk aan de Duikers op het Kanaal, enz. b. Leverancie en verwerken van eenigen Vletgrond en Briksteen, e. Vermeerdering der Oever-defensie, bewesten den Kop des westelijken Havendij.ksmet een Zinkstuk groot 2400 vierkante Ellen, 760 las ten Briksteen, en het Afdammen eener Geul in het Strand, boven laag water. De Aanbesteding in Perceelen geschiedt bij Inschrijvingmet borgt- stelling en Opboden die van de massa alleen met verzegelde Biljettenl, welke, terzelfder tijd als de Inschrijvingen op de Perceelen overhan digd, na de voorloopige Aanbesteding in Perceelen, zullen geopend worden. Het bestek voor bovengenoemde werkenligtbehalve op de gewo ne publieke plaatsen ter lezing in het lokaal van het Provinciaal Gou vernement te Middelburgter Secretarie van Neuzenen ten Kantore van de Agenten van het Domein te Neuzen en te Middelburg; zullende drie dagen voor de Aanbesteding de noodige aanwijzing in loco wor- den gedaan. De Agent voornoemd, E. C. L. D'HANEN S. De MAJOOR, Plaatselijke Kommandant van VERE zal, krachtens au torisatie van het Departement van Oorlogop den 1 November 1833 des voormiddags ten 12 uren aanbesteden de Leverantie van het MU- NITIE-BROOI), ten behoeven van de troepen die alhier garnizoen hou den of zullen houden, voor het jaar achttien honderd vier-en-dertig en zulks op de voorwaarden welke op zijn Bureau ter lezing leggen. Vere, den 21 October 1833. De Majoor, Plaatselijke Kommandant, J. B. L. K E S S L E R. BERLIJN den 14 october. Het regeringsblad van den Pruissischen Staat kondigt heden aan clat bet Z. M. den koning heeft behaagd om den kamerheer en legatie-raad von Arnim te benoemen als hoogstdeszelfs buitengewonen gezant en gevolraagtigden minister bij Z. M. den koning der Belgen. FRANKFORT den 1 <5 october. Tot dusverre houdt men het daarvoor, dat het voornaamste oogmerk der bijeenkomsten van de monarchente Schwedt en Miinchengratz heeft bestaan in het bespreken van de noo dige verordenigenten einde Dtiitschland en Italië te vrijwaren voor den invloed der Fransche republikeinsche propagande en beweert men, dat te dien einde het protectoraat over Duitschland aan Pruissenen dat over Italië aan Oostenrijk zal worden toevertrouwd, met de noodige magt en middelenom het gezag dezer mogendheden als zoodanig te doen gelden. In de veronderstellingdat deze opgaven niet zonder grond zijn is men, en met reden, benieuwd naar de wijze, op welke die besluiten in Frankrijk zullen worden opgenomen en beoordeeld. Volgens berigten uit Berlijn wil men thans aldaaren nu de Siaatszeitung de benoeming van den Pruissischen gezant in Belgie heeft aahgekondigd weten, dat de Oostenrijkscbe gezant, graaf Dietrichstein eérlang de reis naar Brussel zal aannemen. LONDEN den 16 october. Volgens berigten uit Portugal, tot den 8 dezer is er sedert den 24 september nog niets belangrijks tusschen de strijdende partijen voorgevallen. Intusschen schijnt het zeker, dat de zaak der koningin donna Maria zeer gunstig staat, terwijl die van dom Miguel als hopeloos wordt beschouwd. Het bevestigt zich dat de maarschalk de Bourmopt zijne dienst heeft verlaten, en wel ten gevolge van misverstand tusschéu hem en dom Miguel. Een stoomschip gela den met alle de goederen en het zilverwerk van de koningin is bij Pe- niche gestrand en bij die gelegenheid in handen van de guerillas der miguellisten gevallen. *s GRAVENHAGE den 17 october. Z. K. H. de Prins van Oranje is gisteren middag ten 2 uren alhier aangekomen. Heden ziet alhier het licht het programma voor de opening van de ge wone bijeenkomst der Staren-Generaal op maandag aanstaande; Z. M. vergezeld van de beide Prinsen, zal zich op de gebruikelijke wijze naar de vergaderplaats der Staten-Generaal begeven. Naar men verzekert, zullen de ontwerpen van wet, welke aan de kamers zullen worden voorgedragen meercndeeis van finantiêlèn aard zijn. Men verwacht dat dezelve tot belangrijke raadplegingen zullen aanleiding geven, daar zij, ónder anderen betrekking zullen hebben tot de opne ming der brandstoffen onder de rij der rijks-nccijnsen waaromtrent reeds herhaaldelijk beraadslaagd is, doch hetgeen tot dus verre door de Twee de Kamer is afgewezen alsmede tot de gehcele toepassing van het ka daster op de grondbelasting, nopens welk werk, blijkens de in de laat ste Zitting tot tweemalen toe gehoudene beraadslagingen over hét ont werp der grondbelasting, de gevoelens der leden zeer uiteenloopen. De afvoering der kosten van de kolonierr, van de begrooting, en de nieu we middelen op de brandstoffen, zullen welligt eenigzins te gemoet ko men in het te kort waarvoor Z. Exc. de minister van finntitien in het begin dezes jaars, voorde afstemming der accijnsen op de brandstoffen, zijne vrees te kennen gegeven heeft. AMSTERDAM den 17 october. Op gisteren en heden is alhier, on der voorzitting van Z. Exc. den heer van Tets van Goudriaanminister van financiën, gehoiiden de gewone zitting van het amortisatie syndicaat in welke de verrigtingen gedurende het tiende boekjaar, geëindigd den 30 junij 1833, 611 de rekening en verantwoording deswege, met alge» meene stemmen door de vergadering goedgekeurden de door de per manente commissie gedane voorstellen aangenomen zijn geworden. Men sprak heden ter beurs, dat, volgens berigten uit 'sHage, onze financiële toestand gunstig moet beschouwd worden en men tot gee- ne heffing zou behoeven over te gaan. Men geefc dit als beurs-gerucht, zonder voor de echtheid te willen instaan, niettemin heeft het zeer gun. stig op onze binnenlandsche fondsen gewerkt en bleven dezelve zeer ge. wild. Door deze willige stemming vonden zich ook voor Russische fondsen koopers tot verhoogde koersen. Buitenaf wordt verhaalddat het gouvernement voornemens zoude zijnom bij het eerstvolgende semestre van de rente der 2J pet. wer kelijke schuld dat gedeelte in bons te beulendat bij het traktaat van Pruissen, dat met eeriige wijzigingen door ons ais giondsiag der onder handelingen is voorgesteld, aan de Belgen wordt voorgedragen, natnfclijlt 8,400,000. Deze maatregel zou alleen betrekking kunnen hebben op de 2! pet. en op geene andere omdat de overige leeningen na de revolu tieen dus door Holland alleen gecontrakteerd zijn en het syiidikaet zal moeten gelikwideèrd worden. Daarenboven is dit laacstë eene instel ling, die geheel op zichzelven staat, en genoegzaam in staat is, om a pari alle deszelfs schulden af te lossen; de laatste door het gouverne ment gedane leeningen zijn hetzelve, zoo het schijnt, bijzonder gunstig geweestdaarbij komen de fondsen uit de Oost thans geregeld in. (Men weet, dat de 3, pet. syndikaat hebben gestrekt tot intrekking van de leening, die voor de Oost geschied was). De bovengenoemde maatregel wordt in verband gebragt met verdere bezuinigingen, die men bij het leger wil invoeren. Door deze bezuini gingen zoude men alsdan in staat zijn om met eene kleine leening da zaken gaande te honden, op denzélfden voet, als het tot hiertoe plaats gehad heeft. Den 19 october. Van 'sHage den 18 schrijft men: Heden middag ten 1 uur is de kabinetsraad vergaderd geweest, en heeft de prins von Schwarzenberg ten hove het middagmaal gebruikton der de genoodigden bevond zich mede de minister vati Staat jh. G. C, Clijford. Nog is het doel der jongste buitengewone zending niet bereikt; ech ter wordt aan den goeden uitslag niet geheel gewanhoopt. Men wil dat al de leden van den kabinetsraad overhellen 0111 aan de voorstellingen van den buitengewonen gezanc gehoor te geven, en vooreerst en vóór alles de inwilliging van den bondsdag, betreffende den afstand van Luxemburg, te vragen welke demarche het eenig middel is om de onderhandelingen ce Londen weder te doen hervatten." UTRECHT den 15 october. Te Soesc heeft gisteren namiddag een hevige brand plaats gehad bij den herbergier Jan Otterloo waarbij de huizing en 4 andere woningen benevens eene smederij en een hooi berg een roof der vlammen zijn geworden, MIDDELBURG den 21 october. Gisteren had in de gemeente ICoü- dekerke een treffend voorval plaats. Het zoontje van den landman J. Aamoudseslechts 11 jaren oud zijnde, wilde zich van een geladen ge weer, dat aan den zolder hingmeester maken, en had het ongeluk, dat bij het aangrijpen van hetzelve, het schot losbarstte, en hem den voet en het gewricht verbrijzelde, en tengevolge daarvan dadelijk is rtoeteft worden geamputeerd, welke operatie ook onmiddellijk door den heer L. P. Reuseoperateur, heel- en verloskundige dier gemeente, is ge schied, met dat gelukkig gevolg, dac men alle hoop op behoud van des- zelfs leven en herstel voedt. Den 18 dezer is, te Aardenburg, Adriana Petronella Zonnevjl/ef huisvrouw van C. IVaeyhaert den Deckervoorspoedig doch ontijdig, voorde eerste bevalling, verlost van vier welgeschapene dochters; zijnde de drie eerste doodgeborendoch heeft het vierde of laatste nog bijna een half uur geleefd. De verlossing is geschied door behulp van den heer .7. C. Ie Grondgenees- en vroedmeescer aldaar. Een klein detachemenc mariniers., behoord hebbende tot de equil pagie van de kortelings uit de Wesc-Indie teruggekeerde brik dz Cou rier, is den 17 dezer te Vlissingen aangekomen. - Te Parijs was den 17 tijding, dat niet alleen Bilbao en een ge deelte van Biscaye, alsmede Vittoria en eenige districten van Navarre hec gezag van don Carlos hadden erkend, maar dat ook te Madrid het volk in opstand was geraakt en de Fransche gezant, die zich"tusschen beide had gesteld, door hetzelve was vennoord; dat voorts Córdova zich mede voor don Carlos had verklaard, en dat deze te Placentia was aangekomen. Deze berigcen werden echter over 'c algemeen voor over dreven gehouden. PRIJZEN der EFFECTEN, te Amsterdam den 19 Oetober i833. Werkelijke Schuld 48 4 494 idem Nieuw Grootb 9*1-9^2 Rest. Uitgest. dito 14 - ïjS, Kansbiljetten 21 - 2i| Amortisatie-Sijndicaat 85| - 54 pet. 68 - 69 Oorlogslasten994 - 100 Schatkist-biljetten loij -ioi| Vrijwillige Negot. i83i 101J -io2| Hamiel-Maatschappij q5J - 94J Fransc.hc 3 pet. insclirijv, 724 - 70 Engcische gecons. Rusland bij Hopeü Co. Leening idem ffjf, inschrijvingen Spanje rente Amsterdam Oostenrijk, bij Goll&Co. 4pet. certificaten Negot. Metaliek Pillissen i332 Denemarken Neg. Londen. NapcLche certificaten 100 kioo| -ivo,

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1