MIDDELBURG SCIIE COURA n't. N°. 120. Zaturdag flnjblicatie. 53cïicnbsu*fii«0. NIEUWSTIJDINGEN, fiolen, DnitociilAttb, 5 October 1833, JVau&trijft. ülc&etianbctt. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, ontvangen hebbende eene circulaire van den lieer Staatsraad, Gou verneur dezer Provincievan den 23 September 1833 {Provinciaal Blad 110. 100). Brengen bij deze ter kennis van alle belanghebbenden, dac Z. M.bij Hoogstdeszeifs besluit van den 12 September jl.no. 120, heeft gelie ven te bepalen 1°. Dat aan de Miliciens der-Ligtingen van 1826, 1827 en 1828, on verschillig of zij onder de Wapenen of met onbepaald Verlof zijn, die mogten verlangen een Huwelijk aan te gaan, daartoe de vergunning zal worden verleend. 2°. Dat aan alle met onbepaald Verlof zijnde Miliciens en Vrijwilli gers, die daartoe hun wensch mogten te kennen geven, is toege staan om weder naar hun Korps terug te keeren. 3'. Dat aan dg met onbepaald Verlof van hun Korps afwezige Leden der SchutterijenVrijwilligers en Militiensdie, tijdens hunne in lijving hun beroep maakten van de Buitenlandsche Zeevaart of Vis- scherijvoor zoo verre zij zullen bewijzen werkelijk de gelegen heid te hebben gevonden om dat beroep buiten 'slands, op Sche pen, voor Nederlandsche rekening uitgerust, uit te oefenen, en wijders zullen hebben aangetoondbjj hun Korps hunne Wapens ingeleverd en hunne afrekening, voor zoo veel noodig, tot stand gebragt te hebbendoor den Gouverneur der Provincie de ver- eischte toestemming kan worden- verleend tot de uitoefening van hun beroep van Buitenlandsche Zeevaart of Visscher. Wordende de Verlofgangers onder het laatste nummer begrepen al- verder onderrigt, dat zij tot bekoming van de daarbij bedoelde permis sie, tot uitoefening van hun beroep als Buitenlandsch Zeevarende, of als Visscher, zich deswege, schriftelijk, hetzij regtstreeks aan den Heer Staatsraad Gouverneur der Provincie hetzij aan het Stedelijk Bestuur Zullen moeten wenden, en dat bij de aanzoeken tot zoodanige permissie zal behooren te worden opgegevende Gemeente tot welke de belangheb bende behoortzijn Naam en Voornaamhet Korps tot hetwelk bij be hoort wanneer hij hetzelve met onbepaald verlof heeft verlaten en dat daarbij tevens zal moeten worden overgelegd eene verklaring van het Plaatselijk Bestuurluidende dat de belanghebbende tijdens zijne in lijving bij het Korps, werkelijk zijn beroep maakte van de Buitenland sche Zeevaart of Visscherij en dat hij thans werkelijk (met aanduiding van Schip, Gezagvoerder en Reeder) wederom de gelegenheid heeft ge vonden om dat beroep op een voor Nederlandsche rekening uitgerust Vaartuig buiten 's lands te kunnen uitoefenen. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze wprden afgekon digd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Srads-Conrant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 30 September 1833 en afgekondigd den 3 October daaraanvolgende. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. du BUISSON BECIUS1. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN, Zullen op Dingsdag den 22 October 1833 des middags ten 12 uren, ten Raadhuize dier Stad, itLhet openbaar aan den minstbiedende aanbesteden: Het verlichten der Stad Vlissingen, met de leverantie en het on derhoud van al het daartoe benoodigde, gedurende den tijd van zeven achtereenvolgende Jareningaande den I Januarij 1834, en zullende eindigen den 31 December' 1840. En zulks op de voorwaarden, welke ter inzage van een ieder ter Ste delijke Griffie berustende zijn. Vlissingen, den 1 October 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd J- J. B E C K E R, Vt. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, De Stads-Secretaris A. VAN DER SWALME. REGENTEN over de GODSHUIZEN te Middelburg zullen op Dingsdag den 8 October 1833, des voormiddags ten tien uren precies, in eene der Vertrekken van het Gesticht No. 1 'Gasthuisin het open baar aanbesteden de levering van de in de Godshuizen, gedurende het jaar 1834, benoodigde LEVENSMIDDELEN, BRANDSTOFFEN enz. omschreven in de voorwaarden van Aanbesteding, welke voor een ieder dagelijks, met uitzondering van den Zondag, in gemeld Gesticht ter ezing liggen. WARSCHAU den 24 september, Z. M. de keizer van Rusland isop de terugreis uit Bohemen eergisteren morgen in gewenschten welstand te Modlin aangekomenin welks omtrek zich reeds de Russische troepen uit de onderscheidene deelcn van het koningrijk Polen tot een revue ver zameld hebben. De prins stadhouder veldmaarschalk Paskewitsch was Z. M. voor eenige dagen te gemoet gereisd. Eergisteren hebben de le den van den administratie- en staatsraad zich van Warschau naar Modlin begevenom den monarch hunne hulde toe te brengen. FRANKFORT den 09 september. Terwijl hetgeen dezer dagen tns- schen de monarchen en de kabinetten van Oostenrijk Pruissen en Rus- Jand verhandeld werd, nog een diep geheim is, heeft een der dagbladen goedgevonden het volgende berigt uit Berlijn mede te deelen. Bij de conferentie» te Schwedt en Münchengrntz iszegt men een Enropisch hoofdgeschil beslistnamelijk dac betrekkelijk de Hollandsch-Belgische zaak. De eeuwige draling van de conferentie moede, zouden he drie monarchen bepaalde besluiten daaromtrent genomenen inzonderheid vast- ,/y gesteld hebben, dat Luxemburg in geen geval van het Duitsche verbond zal mogen gescheiden worden maar bij Holland blijven zal. Ook om- trent onderscheidene andere punten is men tot een besluit gekomen het. welk hoofdzakelijk wel misschien ten voordeele van Holland zal uitge. vallen zijn. Daar er eene krachtige taal te Parijs en Londen gesproken wordthoopt men zijndocl niet te missen. Iïet geschil, opzigtens Luxem burg» heeft invloed op de Pruissische betrekkingen gehad, doordien de beslissing daarvan ten voordeele Van hec Duitsche verbond ook de beslissing ten aanzien van N3ufchatei geregeld heeft. Men gevoelde na melijk, dat de inconsequentie, om ten aanzien van Luxemburg bij de tractaten van 1815 te blijven, en ze ten aanzien van Neuenburg te ver breken, mee niets zou te regtvaardigen zijn. Derhalve heeft men zich naar de omstandigheden gevoegd." Indien men handelsbrieven, die over Corfu en Triest uit Kon- stantinopel aangekomen zijn, geiooven raag, dan zouden door den onl langs in die hoofdstad plaats gehad hebbenden brand duizende huizen in de asch gelegd zijn, en later noch verscheidene malen pogingen tot brandstichting zijn ontdekt, terwijl de ontevredenheid meer en meer toe nam en zich openlijk begon te vertoonen. Ook de reguliere troepen, wier soldij eene aanzienlijke vermindering had ondergaan, hadden zich met de misnoegden vereenigdzoo dat men in den grootsten angst voor een opstand verkeerde. Nog schrijft men uit Belgrado, dat aldaar eet» Russische courier was aangekomen, die Konstantinopel den 6 verlaten had, met de tijding, dac er weder een verschrikkelijke brand had ge woed, die de geheele streek van Fanar tot aan Solimanie Zamissi met twee duizend huizen vernield had, waaronder zich vele molens bevon den die de stad van meel voorzienhetwelk een oogenblikkelijk gebrek aan brood veroorzaakte. De sultan moest zich in een zeer bedenkelij- ken toestand bevonden en zijn leven niet veilig geacht hebben. Hij zou uit dien hoofde den Russischen gezant verzocht hebben hem nogmaals hulptroepen te zenden, waartegen de ambassadeurs van Engeland en Frankrijk nadrukkelijk hadden geprotesteerd. Al deze tijdingen verdienen evenwel nadere bevestiging. PARIJS den 30 september. De dag der meerderjarigheid van Hendrik V is in de hoofdstad zonder de minste stoornis ten einde geloopen. Zoo wel de dienst in de kerken als de maaltijdenter dezer gelegenheid door de aanhangers der partij van dien jongen vorst aangelegdhebben niet tot de minste onrust aanleiding gegeven. In Marseille daarentegen moetvolgens de jongste berigten zoomen een dagblad dier stad, le Peuple Sou ver ai n geiooven kan, (welk blad echter in een hevigen revolutionairen geest geschreven wordt en dus steeds partijdige opgaven mededeelt), veel gis ting heerschen tusschen de patriottische en carlistische partijen aldaar. Den 23 des avonds had, Juidens dat blad, eene bende van iaacscgemel- de partijmet stokken en ander wapentuig voorzien onder het geschreeuw van leve Hendrik Vde stad doorkruisten zoo op straat als in een pa triottisch koffijhuis een aantal lieden geslagen en mishandeld: in den avond van den volgenden dag was het op het St. Louis plein tot een gevecht tusschen de beide partijen gekomen en kwam de gewapende magt tus schen beide om de vechtenden te scheiden. Gemeld blad kondigt voorts aan, dat de groote karlistische beweging, waarvan zoo lang gesproken was, bepaaldelijk den 30 zou plaats hebben, en verzekert, dat de hee- ren de MenarsKergorlai en andere legitimistische hoofden in Marseille reeds waren aangekomen. Bijzondere berigten uit Toulon bevestigen, dat men, uit voorzorg, troepen langs de kust en in de omgelegen dor pen verspreid heeft. De Gazette de France meent te kunnen verzekeren, dat de hertogin van Berry, van den heer de Chateaubriand vergezeld den 28, en dus den dag vóór de meerderjarigheid van haren zoon, te-Praag aangeko- men is. Bijzondere berigten uit deze hoofdstad verzekeren, dat een buiten gewoon courierdie den 25 Madrid verlaten had, dezen morgen aan de Russische ambassade de tijding aangebragc heeft, dat de toestand van den koning van Spanje zoodanig wasdat men vreesde dat hij de maand no vember niet zou bereiken, en men in dit vooruitzigt reeds een raad van bestuur met de koningin aan het hoofd benoemd had. Deze tijding door den Russischen gezant aan den heer de Broglie medegedeeld zijndehad deze verscheidene ambassadeurs bij zich ontboden en waren er, na korte beraadslaging, depeches naar Londen, Madrid en Petersburg verzonden. 's GRAVENHAGE den 1 october. Heden heeft alhier de installatie plaats gehad van de nieuw benoemde raadsheeren, alsmede van de advo- katen-generaal en eersten griffier bij het hoog-geregtshof. De vijf kamers van voornoemd geregeshof zijn deswege ten één uur publiek vergaderd, onder voorzitting van den eersten kamer-president, den baron van Hu~ genpoth van /lerdt111 wiens handen de nieuw benoemden den eed van zuivering, bij de grondwet voorgeschreven, hebben afgelegd. In eene gepaste aanspraak heeft de president, vervolgens, de ambts-pligcen van de nieuw benoemden geschetst en zijn vertrouwen aan den' dag gelegd, dat ieder hunner in zijne betrekking tot de stipste en onzijdigste handha ving van het regt zal medewerken. Ook de nieuw benoemde leden van de regtbank van eersten aanleg hebben heden ochtend den eed afgelegd en zijn in functie getreden. In de staatkundige wereld schijnt op dit oogenblik, voor zoo verre de Belgische aangelegenheden betrefteen volkomen stilstand plaats te hebben. Prins Tallcyrand is thans te Parijs terug, en de Belgische gevol- magtigde Goblet heeft zich van Londen verwijderd of zal weldra van daar vertrekken. Van de zijde van Engeland worden intusschen herhaalde vertoogen aan onze regering gezonden, maar of dezelve beantwoord wor den is onbekend. Frankrijk schijnt echter daaraan volstrekt geen deel te hebben. Het berigt dat hier de Oostenrijksche generaal Clammmet eene diplomatische zending aan ons hof belast, reeds zou aangekomen zijn, is tot nog toe te voorbarig geweest. Die generaal wordt evenwel hier eerstdaags gewacht, en zijne komst met groot ongeduld te gemoet gezien, te meer, daar hij zich te Münchengratz bevond, tijdens de conferentien van de Noordsche monarchen aldaaren hij ook regtstreeks van daar in deze residentie moet aankomen. Tot liet gerucht van zijn arrivement schijn»

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1