MIDDELBURG SCHE COÜ |»:T N'. i i 4- Zaturdag 21 Scptcm%| 1333. te Rotterdam] 3,589 dito sumatra DiTojhsgende «^"«dam. P. P O u s. Slrtubcstcbifigcn.. NIEUWSTIJDINGEN. Shtitsdtlimb. (Sroot-Brittanje, ilcbcrlanbcn. r.rv l - w T'-r! v De DIRECTIE maakt beltend, dat de NA JA AllS-VEILING EN der Maatschappij, van 1833, zullen gehouden worden op de dagen en plaatsen, en bestaan zullen uit de artikelen en hoeveelheden hieronder gemeldals Donderdag den 2 6 September 1833. 410 Vaten NOTENMUSCAAT1Aa 140 dito FOELIJ (liggende te te AMSTERDAM 360 dito NAGELEN j sterdam Donderdag den 3 Octohcr 1833, 140,862 Balen Java KOFFIJ) L 6,871 dito Sumatra DITO/ te Amsterdam. Dingsdag: den 8 Oetober 1833. 136,218 Balen Java KOFFIJ1,. D 3,239 dito Java DITO, liggende te Dordrecht IVoensdag den 9 Oetober 1833. 8,345 Kisten en Kistjes THEE liggende te Rottcrd. De Maatschappij geeft bij deze aankondiging de verzekeringdat zij vóór hare gewone Foorjaars-Feilingen van 1834, geene andere Specerijen, Keffij en T/iee, dan de bovengemelde partijen, aan de Markt zal brengen. De Monsters zullen verkrijgbaar zijn als volgt Van de Specerijen op Vrijdag 30 Augustus. n KofF'j op Dingsdag den 3 September. n Thee, op Maandag den 16 dito. Terwijl de Conditiën in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, den 26 Augustus 1833. G. SCHIMMELPENNINCK, President. DE CLERCQ, Directeurfung. Secretaris. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adver. teert, dat, van Maandag den 23 September 1833, zoo ten zijnen Kan. tore als bij de respective Ontvangers hunner woonplaatsenzullen wor den uitbetaald alle de Tractementen aan 's Rijks Ambtenaren in deze Provincie over het derde kwartaal 1833. Middelburg, den 20 September 1833. De Administrateur voorn., De CENTRALE DIRECTIE van WALCHEREN zal, onder nadere goei tenring van het Ministerie van Binnenlandsche zaken, op Maandag C"yvf«t tem'1Cr '^33 des middags ten ia uren, aan het Landshuis te WEST KAPELLE aanbesteden het aanbrengen van een' Achter-Aan leg aan een gedeelte van den Dijk te LFestkapelleover eene uitgestrekt heid van nagenoeg 400 Ellen, ter gemiddelde breedte van ongeveer 20 Ellen, aan te brengen uit de achtergelegene gronden; en zal, twee da gen te voren, aanwijzing daarvan op het lokaal geschieden; zullende ook van dien tijd af aan de conditiën en bestekken ter lezing leggen en verdere informatie» te bekomen zijn bij den Heer Hoofd-Ingenieur in de Provincie Zeeland, den Opper-Commics van voornoemde Directie, als mede bij den Commies te Westkapelle. Middelburg, den 19 September 1833. De DijKS-DIRECTIE van de Loven- en JVUlcmskcrke-Polders zal, op bandag den 30 September 1833. des morgens om tien uren, publiek £%fl"jen aa" te besteden ten Logemente van .7. C. Steenkamp, te NEU- 1" 1°' voortmten der Oever-defentie aan den onderzeeschen Oever vaneen -oven-Polder, bestaande in het zinken van drie Rijszinkstukken angs ie wal en waarvan de noodige aanwijzing zal gedaan worden, op Zaterdag den 38 September 1833. Nadere onderrigting te bekomen, bij den Dijkgraaf .7. Scheelede Ge zworens onzen en M. van de JVege te Hoeken bij den Penning meester Dregmans, te Neuzen. BERLIJN den 14 september. Z. M. de koning is, den n in goeden welstand te Maagdenburg aangekomen, en heeft den 12 vergezeld van de koninklijke prinsenden hertog van Cambridgeden hertog van Bronswijk en een talrijken generaalstafeene wapenschouw gehouden over het vierde legerkorps, dat voor het kamp bij Maagdenburg inslag- orde stond Z. M. bij het voorbijrijden der gelederen met een luid ge- juisch begroette en vervolgens voor hoogstdenzelven defileerde. De koning was zeer te vreden over de houding der troepen en liet haar .gisteren bij het dorp Barleben groote manoeuvres verrigten. Deze bcrigten uit Maagdenburg zijn de eerste die hier, doormiddel Va'ijhivvlrolS)Tt>Priste telegrafen, zijn overgebragt. f KFORT den 15 september. Te Scutari in Albanië, zou volgens tiidingen over Venetie ontvangen, een groote opstand uitgebroken zijn. De aanhangers van Husséin, die reeds eenmaal vergiffenis van de Porte voor hunne oproerigheden ontvangen hadden, zijn wederom opgestaan, om den algezetten paclia aan het hoofd van het bewind te herstellen. Bij het afgaan van de laatste brieven, op den 15 augustus, duurden de troe- beieu nog voort. LONDEN den 17 september. De baron Ferstolk van Soelenminister van buitcnlandsche zaken in de Nederlanden en een der speciale minis ters bij de confereutie alhier is zondag van hier vertrokken. Zaturdag heeft Z. Exc. zich naar Passanger begeven, het landgoed van den graaf Cowperwaar ook lord Melboume en lord Palmtrstonbenevens prins Lieven, prins Esterhazy de baron von IVessemberg de baron von Bu/ow en andere diplomate» moesten komen. Gisteren namiddag ten twee uren is de koningin van Portugal met de hertogin van Braganza en haar gevolg, te Portsmouth aan boord ge gaan van de stoomboot de Soho die terstond in zee stak, vergezeld van liet goJiveruemcnts.stooiuvaaMuig de Salamander, Het woei een vveste storm en men dachtdat de Saho, bij hot eiland Wight, des avonds ten anker zou komen, en heden ochtend, bij aldien de wind niet opstak, naar Lissabon zou vertrekken. 's GRAVENIIAGE den 17 september. Z. Exc. de minister van-bui. tenlandsche zakenbaron Ferstolk van Soeleneen van Zr. Ms. gevol- magrigden bij de conferentie te Londenis gisteren namiddag met de stoomboot de Batavier van Londen te Rotterdamen van daar met zijn eigen rijtuighetwelk hem derwaarts van hier te gemoet gegaan was gisteren avond ten half 8 uren in deze residentie aangekomen. Zoo als men algemeen verzekert, werd hij door de regering verwacht, óm aan de zelve mondelinge ophelderingen omtrent den stand der onderhandelingen fe gevenen tevens deel te nemen aan de deliberatien over de reeds voor eenigen tijd door de Londensche conferentie aan ons gouvernement voor gelegde vier vragen, waarop tot heden niet geantwoord is, gelijk ook tor nog toe geen besluit schijnt genomen te zijn omtrent de vordering der conferentie, dat, namelijk, onze regering zich tot de Duitsche bondsver gadering wende om hare toestemming te vragen ten opzigte van het aan Belgie toegekende gedeelte van Luxemburg en zoolang hieraan niet vol daan wordt, is, zoo als bij herhaling verzekerd worde, aan geene her vatting der zamenkomsten van de Londensche conferentie te denken. Heden heeft er een langdurige kabinetsraad plaats gehad, welke door Z. Exc. is bijgewoond. - Zondag zijn weder depeches uit Londen hier aangebragt. Door Z. M. is tot eersten griffier bij het hoog-geregtshof alhier benoemd de heer mt. .7. ff. Speirman, commies griffier bij voornoemd hof, die tot dus verre de functien van eersten griflier heeft waargenomen. MIDDELBURG den 20 september. Van hier is naar Noorwegen ge zeild het pinkschip St. Peter kapitein S. Pedersen met ballast. Den 16 dezer is te Breda weder een Belgisch deserteur aangebragt, die tot het regement guides behoorde, en, na zijn paard en equipement verkocht te hebben zich in burger kleeding aan onze voorposten heeft aangegeven. Dit is reeds de één.en dertigste overlooper dier natie, welke sedert het begin dezer maand te Breda is doorgekomen. Wij hadden heden het genoegen om, door vriendelijke aanbieding, een exemplaar te zien van de zilveren en bronzen medaille, welke door eenige voorname ingezetenen der stad Antwerpen voor den generaal Chassi vervaardigd, en aan denzelven in goud is ter hand gesteld, en waarvan wij reeds over eenigen tijd melding maakten. Waarlijk het is eene voor den grijzen held zeer uitstekende hulde, van door den vijand zoodanige blijken van vereering en erkentenis te worden aangeboden. De medaille is vrij groóter dan een drieguldenen zeer fraai uitgevoerdmen vindt op de eene zijde het wel gelijkend afbeeldsel van den generaalmet dit bijschriftD. H, Baron Chassó général d'infanteriecommandant de la citadelle d'Anvcrs. Op de keerzijde ziet men, ter linkerzijdes de bres en het bastion Toledo en een deel van de puinhoopen der citadel. Regts de gespaarde stad. Tot bijschrift leest men, boven de bres: Faleureux en dèfendant (Dapper in het verdedigen). En boven de stad: Cénéreux en épargnant (Edelmoedig in het sparen). Tusschen deze beide tegen stellingen ziet men eene krans, half van lauwerbladen en half van eiken, loof, als zinnebeeld der vergelding aan krijgs- en burgerdeugden den ge neraal toegekend. Tot randschrift heeft de medaille: Dec. mdcccxxxii. en aan de beneden zijde het wapen van de stad Antwerpen. Door eenige ingezetenen van 's Gravenmoer is, op den ii dezer, op eene plegtige wijze, aan Covert van Beekinwoner dier gemeente, die- nende als fuselier bij de 10de afdeeling infanterie, eene zilveren tabaks doos met eene doelmatige inscriptie, ter gedachtenis van mede-verdediging der citadel van Autwerpen in december 1832, vereerd. Uit Antwerpen wordt omtrent de weder in staat van verdediging stelling der citadel geschreven dat men tegenwoordig arbeidt aan het wederoptrekken van den muur in de bres van hec bastion Toiedo. Vele lieden vreesden intusschen, dat het jaargetijde reeds te ver gevorderd was voor het ondernemen van dergelijke constructien. Het binnengedeelte van de citadel is tegenwoordig nagenoeg geheel en al opgeruimd. Alle de ingeslagen gaten zijn gevuld ende traversen en borstwering-hellingen her steld. Het garnizoen dat tegenwoordig in de citadel de wacht houdtis in voorloopig opgeslagen barakken gelegerd naardien alle verblijven mee. rendeels ingestort warenen daarna geheel omvergehaald hebben moeten De kruidmagazijnenhet hospitaal, de geblindeerde batterijende poter nes zijn weder in volkomen orde; de terraswerken zijn hersteld, gelijk mede de voornaamste communicacien. De bres aan de linkerzijde van de lunette St. Laiirent is door middel van fascienvverk hersteld geworden zoodat er kortom weldra geen spoor meer van het beleg zal overblijven. In het binnengedeelte van het verbrand arsenaalnabij de citadel, worde ook wederom, voor een groot gedeelte, een der voornaamste gebouwen, van die er vóór het bombardement bestonden, opgetrokken. Dit gebouw is voor een magazijn van het artillerie materieel bestemd. Naar het Brusselsch blad EUnion verzekertzou door liet Belgische bewind besloten zijn, om de troepen die zich alsnog aan de grenzen bevinden, tegen den aanstaanden winter in het midden van het land te doen terugtrekken en te doen kazerneren. Uit Brussel schrijft men, onder dagteekening van den 15 dezer, dat de minister directeur van oorlog aan de depót-kommandanten der on derscheidene wapenkorpsen infanterie eene circulaire had gezonden, hou dende, dat de toegestane verloven, die met oetober aanstaande eindigen, tot het laatst van december kunnen verlengd worden. Sedert eenigen tijd klagen de Belgische bladen zeer over de ver woestingendie de oogziekte onder het Belgische leger aanrigt. In hec kamp van Castiau zijn eenige honderden krijgslieden daardoor aangetast, en ook bij andere regementen moet deze ziekte, welker ware aard tot nu toe een geheim schijnt, vrij sterk heerschen. Er is," zegt een dezer berigtennaauwelijks eene gemeente meer, waarin zich niet sommigen onzer miliciens bevindendie in een treurigen toestand uit de krijgsdienst ontslagen zijn: sommigen zijn geheel blind, en bij anderen is het gezigc zoo verzwakt, dat zij geen arbeid kunnen verrigten en dus ten laste hunner bloedverwanten komen. De Moniteur heeft reeds de namen van 279 dezer ongelukkigen medegedeeld, die een pensioen zijn waardig •gekeurd. Vorst Leopold en zijne gemalin zijn thans met het bezoeken van

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1