ZEETIJDINGEN. AD VERTEN TIEN. STOOMJAGT PRINSES MARIANNE De STOOMBOOT RE SCHELDE 5Ï ve, eene ligte aardtrilling gevoeld te hebben. Ook te Axel is, naar men zegt, iets dergelijks waargenomen. Den 27 augustus. Ook heden was het voor de goede ingezete nen dezer stad weder een feestdag. De edel achtb. heer Jacob Levinus van Dortmontadjunct-houtvester in het 2de jagt-districtlid van de provinciale kommissie Van landbouw, door Z. M. onzen geliefden Ko- ning, bij besluit van 23 juüj, no. 85, tot burgemeester dezer stad, in plaats van wijlen zijnen waardigen voorganger, den wel-edel geb. heer Hendrik Ferdinand baron von Raden benoemd zijnde, werd in die betrek king geïnstalleerd. Zeer vele woningen der ingezetenen waren met vlag gen Versierd; eenigen hadden voor het huis van Z. E. A. eene prachtige eerepoort opgerigtop den weg naar het tegenwoordige stadhuis v\aren eerebogen geplaatst, een gedeelte van dien weg was met guirlandes ver sierd. Z. E. A. vertrok ten 10 uren, terwijl het carillon vaderlandsche toonen deed hooren, naar de vergadering des rnads, in welke hij met beleefdheid ontvangen werd, en in zijne genoemde betrekking zitting nam. Dadelijk werd hiervan aan de zamengevloeide menigte bij publi catie kennis gegeven, waarop "net luide vreugdegejuich van leve onze burgemeesterdoor de lucht weergalmde. Daarna begaf Z. E. A. zich weder naar deszells woning, begeleid door de E. A. heeren wethouders en twee leden van den raadbenevens den heer secretarisen achter volgd wordende door de juichende menigte, die voor het huis van Z. E. A. weder den bovengenoemden vreugdekreet herhaalde. Des avonds waren de gemelde eerepoort, bogen en de woningen van verscheidene ingezetenen zeer schoon verlicht. Alles bewees dat de goede burgerij dezer stad zeer voldaan scheen over de keus van Z. M. onzen dierbaren Vorst, om eenen man aan het hoofd des bestuurs te plaatsen wieus vader vroeger denzelfden eerepost zoo waardig bekleedde en wiens voorouders alhier, sedert anderhalve eeuw, in onderschei dene aanzienlijke betrekkingen, tot welzijn van deze stad en derzelver bewoners, werkzaam waren. Het buitengewoon schoone herfstweder droeg zeer veel bij om de vreugde van dezen feestdag te verhoogen. De Belgische kamer van vertegenwoordigers heeft den 28 augustus de algemeene beraadslagingen over de begrooting van 1833 begonnen, nadat den vorigen dag, wegens het ongenoegzaam aantal leden, de zit ting geene plaats had kunnen hebben. Deze beraadslagingen hebben bij uitsluiting bestaan in redevoeringen van leden der tegenpartij, zoo als de heeren Seron H. de Brouckere en Dumortiertegen het ministerie, het. welk, volgens hen, alle zijne beloften schond, den druk der belastingen niet verminderde, een kostbaar leger noodeloos op de been hield geene enkele verbetering tot stand bragtzoo wel de hoogere geestelijkheid als burgerlijke ambtenaren, te hoog bezoldigde, en de begrooting deed behandelen over een dienstjaar, waarvan reeds twee derde verstreken was. De heer Doignon wist er nog bij te voegen, dat de meeste ambten 'aan oranjevrienden werden toevertrouwd. Op eene daaromtrent gedane vraag, heeft de minister Lebeau geantwoord, dat hij wegens den staat der buitenlandsche aangelegenheden geene mededeeling kon doen. Den volgenden dag heeft de kamer zich met de algemeene discussien van het budget der openbare schuld bezig gehouden. De minister ad interim Duvivier las eene lange redevoering voor, vol berekeningen, waarbij hij wilde gevestigd hebben dat het door de centrale sectie aan gewezen deficit in den staat der schatkist, van 85 millioenen franken bij het einde des jaarsslechts 54 millioenen zoude bedragenen 111 de aan Holland verschuldigde achterstallige sommen bestaan, welke buiten dien bij dat land toch weder in rekening gebragc zouden worden bepaal delijk ten aanzien van het vergoeden onzer kosten van wapening. De gevolgtrekkingen van den minister aldus in strijd zijnde met het ropport der centrale sectie, heeft men begrepen, dat de discussie niet voortge zet kon worden, alvorens tot meerdere inlichting der leden, gemelde rede van den heer Duvivier gedrukt en rondgedeeld ware, De zitting werd dan tot den 30 opgeheven. Volgens hetgeen FEmancipation den 29 uit Frankfort berigttezou de Duitsche bondsvergadering twee gewigtige besluiten genomen hebben, eerstens dat zij in geene transactie omtrent Luxemburg kon bewilligen ten anderen, dat het garnizoen vrin Maastricht door Pruissisch-Oostenrijk- sche troepen zou vermeerderd worden. Volgens berigten uit Brussel van II, vrijdag zijn de plaats gehad hebbende onderhandelingen tusschen de Hollandsche en Belgische com missarissen te Zonhoven, over de militaire gemeenschap, afgebroken. Uit een buitengewoon supplement van de Lissabonsche courant, van den 15, heeft men te Parijs herige van de erkenning van het con stitutioneel bewind door Engeland; men meende stellig te weten, dat er gelijke bevelen van het Fransch ministerie van buitenlandsche zaken zijn afgegaan, en een diplomaat agent onmiddeüjk naar Lissabon zou vertrekken. Men herinnert zich hetgeen door ons in no. 101 dezer courant, ter zake van de onlangs in de gemeente Grauw geheerscht hebbende ziekte, is gemeld. De onpartijdigheid vordertdat wij ook aan het verzoek tot plaatsing van het volgende bij deze voldoen Hulst, den 28 augustus. Met verwondering zagen wij in uw blad van donderdag 22 dezer dat men UEd. de op de gemeente Grauw geheerscht hebbende ziekte had opgegeven, ais in gecnen deele de cholera morbus zijnde. Wij verineenen aan het publiek en aan ons zelven Velke de ziekle, gedurende al dén tijd dat zij geheerscht heeft, behandeld en ge observeerd hebben, verschuldigd te zijn te verklaren, dat wel degelijk de cholera morbus in gezegde gemeente heeft geheerscht, en dat het vermelde berigt van 22 di'zcr geheel huiten de waarheid is. Zoo dat wij moeten veronderstellen dat de be- 'gigever of zelve door anderen is misleid of zelve zich grovelijk in den aard der ziekte heelt bedrogen, oj' willeps en wetens, uit bijzondere oogmerken, de waar heid heelt te kort gedaan. UEd. zult ons grnotelijks verpliglenmet aan deze weinige regelen een plaatsje in uw- blad te wiilcu inruimen. J. 1)8 BELIE med. doet. VAN EN8T med. chir. art. obst. dr. ojfic. van gez. ode kl MIDDELBURG den 2 september. Den 30 augustus is ter reede van Vere gearriveerd het Noordsche pinkschip Sint-Peter, kapt, S. Pedersen vanDramme, met hout, voor deze stad. VLISS1NGEN den 30 augustus. Eergisteren en heden zvjn alhier ge arriveerd Agenoriakapt. Th. Redford, en the Squirrel, kapt. J. Smit!), beide van Sunderland mee steenkolen. Voorts zijn, van den 26 dezer tot heden, voor Antwerpen bestemd, op onze reede aangekomen: C.runstad, kapt. J. Johnson, van Riga, met hennipznad Maria Louisakapt. J. F. Schmidt, van Memel, met zaad en garst; Royal Adelaide, kapt. G. M. Blair van Londen, met passa giers; die Cute Hofnung kapt. J. R. Ricke, van Memel met bontwa ren; Charlotte Louisekapt. P. N. Svarrer, vati Sonderburg, met haver; de Maria kapt. C. H. Bruns van Dantzich met houtwaren Eli sa Au gustakapt, J. J. Sonuichseuvan Sonderburg, en Paulinekapt. P. Petersen, van Flensburg, beide met haver; Diana, kapt. K. J. Stek van Embden, met haver en garst; Rudolf Christinekapt. J. Schu- mncher van Memelmet houtwaren die Gute Hofnungkapt. U. Han- schen van Carolinenseel met haver en garst Providentiakapt. J. Dreijer van Altona met stukgoederen; Mathildakapt. A. C. Adamsen van Svenborg, met haver; Neptuneskapt. J. P. Visser, van Nice, met olie en fruit; Mettakapt. E. Peensche, van Bergen in Noorwegen, met stokvisch de Juliakapt. H. J. Laudtvan Dantzich, met weedasch the Unicom, kapt. R. Owin van Londen, met suiker en koffijRegina kapt. L. Nielsen van Koppenhagen, met haver; de Jonge Johannakapt. B. A. Ricke, van Londen, met stukgoederen. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en sedert den 27 dezer van onze reede naar zee gez-eildthe Famekapt. M. Dishman, met bal last, en Dispatck kapt. J. Jacksonmet boomschors, beide naar Londen Anna Christinakapt. J. N. Scnnichsen naar Newcastle met ballast; de Jonge Frederikkapt. C. Stuhl, naar Embden, met stukgoederen; llelenakapt. B. Henke, naar Hamburg, met ballast; le Boeufkapt. F. Franyois naar Londen met boomschors die Hofnung kapt. A. H. Scheepsina naar Embden met stukgoederen Henriette kapt. N. L. Jungren, naar Odessamet suiker; Een igt hedenkapt. M. Samsing, naar Gothenburg met ballast; Nantina kapt. G. J. Schudde naar Hamburg, met stukgoederen; the Laurelkapt. W. Francis naar de Kaap-Verdische Eilanden, met ballast; Hull-Packetkapt. L. van der Haven naar Leith met boomschors; Industrie, kaps. J. H. Kinczel, naar Gothenburg, en Themernkapt. H. H. Maass naar Denemarken beide met ballastle Bienver.uekapt. E. Morisor., naarBremen, met suiker; Johannakapt. H. Molletnaar Londen, met boomschors; Jasonkapt. F. Pieters, naar Embden, met potaarde; Angelinekapt. H. H. Hoop, naar Villa- Nova met ballastde Zwaan kapt. A. Cassauwe met boomschors en Royal Adelaidekapt. G. M. Blairmet passagiers en goederen, beide naar Londen. Getrouwd K. BLONK Vlissingen en den 28 Augustus 1833. A. DOMMISSE. Dienende deze tot kennisgeving aan Vrienden en Bekenden zoo bin nen als buiten deze Stad. fjeden beviel gelukkig van een' ZOON, Anna Frederika Meynardt geliefde Echtgenoote van Middelburg 28 Augustus 1833. A. KRAIJESTEYN. Vrienden en Bekenden gelieven deze voor bijzondere kennisgeving aan te nemen. J-Jeden avond, ten half tien uren, overleed, tot mijne bittere droef, held, in den ouderdom van 45 jaren, mijne geliefde EchtgenootC. M. VERSCRUEREN. Middelburg J. C. H O C H, den 1 September 1833. Wed. Verschueren. Vrienden en Bekenden worden verzocht, deze algemeene ook als bij zondere kennisgeving aan te nemen. Op uitdrukkelijke begeerte van den Overledene, zal geen uiterlijk teelten van rouw gedragen worden. ^Jet gevoel van dankbaarheid, erken ik de vele blijken van deelne ming aan mij betoond, bij het overlijden van mijnen geliefden Echtge noot, op den 23 Julij 1833 en doe zulks langs dezen thans gebruike- lijken weg, ook in naam mijner Kinderen, Broeders en Zusters. Middelburg S. H. E. KOEMANS, 3 September 1833. Wed. J. H. Gillissen. VERKOOPING binnen VLISSINGEN, in de Sociëteit la Belle Allianceaan de IJzeren Brug, op Vrijdag den 6 September 1833 des namiddags om 3 uren precies, in tegenwoordigheid van den Heer Vrede- regter van het Kanconen ten overstaan van den Notaris A. van der Swalmevan een kapitaal HUIS en ERVE, met annex KOETSHUIS, STALLING en TUIN staande op de Oostzijde van de Nieuwe Haven en op den hoek van de PalingstraatWijk K. No. 69bewoond door den Eigenaarden Heer A. J. C. IValtman. De genen die verlangen mogten gemeld Huis te zien gelieven daar toe op Woensdag en Donderdag den 4 en 5 September aanstaande, tus schen des voormiddags 10 en des namiddags 3 uren, bij den gemelden Eigenaar aanvraag te doen. Zullende de Memorie van Lasten, acht dagen bevorens, ter lezing liggen ten Kantore van den gemelden Notaris. J£en Heer of Jufvrouw, eene Gemeubeleerde KAMER begeerende, of in den Kost te zijn adressere zich bij den Boekverkooper J. Ooms, U't hand te koop een PAARD; adres bij den Stads Architect. §edert acht dagen is vermist een BRAK wit met bruine vlakken; die denzelven teregt brengt bij de Uitgevers dezer Courantzal eene be looning genieten. Jn Lossing beste Engelsche SMIDS-KOLEN, bij J. Borghmanste VLISSINGEN. JJij den Heer Brouwerop de Noordzijde van den Dam is van ston den aan, 't zij met de maand November, een vaste KOETSIER be- noodigd. 'J'erstond eene MEID als NOODHULP benoodigd met Pot en Wasch kunnende omgaan adres bij de Uitgevers dezer Courant. Afvaart in September 1833, Van MIDDELBURG: Van ROTTERDAM: Donderd. 5, Zondag 8 Donderd. 12, 5 morgens 5 5 10 uren. Dingsdag 3, 's morgens 6 Vrijdag 69 Dingsdag 10, 11 Vrijdag 13 4 uren. Van VLISSINGEN, Dingsdag 3 vm. en nm. Woensd. 4 Donderd. 5 Vrijdag 6 Zaturdag 7, 33 33 3» 3» 33 24 Van BRESKENS Dingsdag 3vm. en nm. 2§ur. Woensd. 4, 2§ Donderd. 53 33 33 33 31 Vrijdag 6, 4! Zaturdag 7, 7 33 33 Van VLISSINGEN naar NEUZEN, Woensdag 4 Sept.'s namidd. 3| uren terug 's namidd. 5J uren. TER DRUKKERU VAN DB GEBROEDERS ABRAHAMS*

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 2