3HIDDELBUÏIGSCHE C O I| R A N°. 106. Btifceiibmafcittgett. nieuwstijdingen. Bingsdag 53uitsdtl.i«b- 3 ScpSïtrer 1833. - u iHeberlatibett. Öe STAATSRAAD, GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat op Maan dag den 16 September 1833, des middags ten twaalf uren, ten over staan eener Commissie uit de Edel Groot Achtbare Heeren Gedeputeer de Staten van Zeeland, in de Vergaderzaal der Provinciale Staten, inde Abdij te Middelburgin het openbaar zal worden overgegaan tot de Uitloting der Obligatien van de Provinciale Negotiatie van 290,000 welke, ingevolge het plan gearresteerd bij Zijner Majesteits besluit van den 1 December 1822, no. 70, met den 1 Januarij 1834, moeten wor den afgelost. Middelburg, den 29 Augustus 1833. De Staatsraad Gouverneur voornoemd Bjj deszelfs indispositie, J. S. HURGRONJE, Lid der Gedeputeerde Staten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG brengen bij dezeter voorkoming van ongelukken en onrustter kennis van alle Ingezetenen dezer Staddat eerstdaags zullen aanvangen, omeeni gen tijd aan te houden de praktische oefeningen der te Vlissingen in be zetting liggende Artillerie, welke dagelijks zullen plaats hebben van des voormiddags ten acht tot 's namiddags ten drie urenmet het Kanon van de batterij op den Westdijk, en met den mortier aan het strand voorbij het Fort de Nolle aan den zoogenaamden Vijgeter. En zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den a September 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG hebben goedgevonden het, bij derzelver Publicatie van den 15 Augustus 1833, gedaan verbod tegen het schuren der Huizen, Stoepen en Straten «n het wssschen der Glazen op te heffengelijk geschiedt bij deze. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 2 September 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. De Provinciale COMMISSIE van Geneeskundig Onderzoek en Toevoor- zigt in Zeelandresiderende te Middelburginformeert bij deze de belanghebbenden dat zij hare gewone Vergadering houden zal op Don derdag den Derden Oetober 1833; en verzoekt tevens allen, welke als dan verlangen te worden toegelaten tot het Heel-, Verlos- of Artsenij- mengkundig Examen, of tot dat van Oog- of Tandmeester of Drogist zich voor den 20 aanstaande maand bij requestemee overlegging van de noodige bewijzen te vervoegen bij den Heer J. R. de Vassij President derzelve Commissie. Middelburg, den 31 Augustus 1833. De Provinciale Geneeskundige Commissie voornoemd, Namens dezelve Js. de MAN Jz.Secretaris. Dirigerende LEDEN der TEEKEN-AKADEMIE binnen deze Stad adverteren, dat de uitdeeling der Prijzen zal plaats hebben op Woensdag 4. September 1833, des middags ten 12 uren, aan het Lokaal der Aka- demie. FRANKFORT den 26 augustus. Uic Zwitserland wordt gemeld, dat te Schwyz, op den 17, de eerste conferentie plaats had van de afge vaardigden der beide kancons-deelenmen is daarin overeengekomen om bij de verdere handelingen aan de beide parijen in allen deele gelij ke regten toe te kennen. Deze eerste bijeenkomst is vreedzaam afgeloo- pen. Ten gevolge van deze rustige en onderworpene stemming van het kanton heefc de landdag, den 20, zijne commissarissen gemagtigdom de bezetting van hetzelve, welke door de last der inkwartiering de in gezetenen zeer knelt, te verminderen. De stad Bazel heeft zich genoopt gevonden, om ook voor het laat stelijk door den landdag genomen besluit, omtrent het erkennen van al deszelfs decreten en de losscheuring van het Sarner-verbond te bukken. Den 22 heeft de groote raad der stad met eene meerderheid van 43 tegen 28 stemmen, deswegens een besluit genomen. -— De Schwab. Mercur meldt uit Leipzig den 16 augustus het vol gende: Naar alle voorboden te oordeelenbelooven wij ons dit jaar van onze herfst-mis een gunstig resultaat. I11 Engeland zijn de prijzen van *He katoenen en wollen manufacturen aan het rijzen, hetwelk voorna, melijk is toe te schrijven, deels aan de ruime bestellingen voordeNoord- Atnerikaansche markt, deels ook aan de prijsverhooging van vele grond stoffen, met name der wol en katoen. Voorzeker zal daarom onze te genwoordige jaarmarkt niet met Engelsche manufacturen en om dezelf de redenen ook niet met dergelijke fabrikaten uit andere landen over stelpt worden, hetwelk reeds op zich zelve eene gunstige omstandigheid is. Hierbij komt 1111 nog, dat men de eerlange toetreding tot het groo te Duitsche tolstelsel voor onfeilbaar zeker houdt, weshalve men als dan op eene hij uitnemendheid levendige vraag naar alle buitenlandsche nij- verheids-produkten staat maakt, vermits, ten gevolge der gezegde toetre ding, vermoedelijk derzelver in- en uitvoer doormiddel onzer jaarmarkten echter alleenlijk onder beding van een aanzienlijk tolgeld zal kunnen plaats grijpen. Wat nu de voormelde toetreding zelve betreftzoo be- toonen zich onze groote lakenfabrikeurs als ijverige voorstanders derzel- ve. Reeds nu trekken die in Bcijeren met de Rijn-Prnissische fabrik.eurs ééne lijn; des te meer verzekerd zal echter hun voordeel zijn, wanneer zijten gevolge der tolvereeniging, die ook Wui temberg even als ons koningrijk zal omvatten met de gezegde fabrikanten gelijke regien zul. len geniecen. LONDEN den 27 augustus. De conferentie in de zaken van de Ne derlanden heeft op zatnrdag den 24 dezer hare zittingen voor een' onbe- paalden tijd opgeschort. De koning der Nederlanden heeft, zoo als reeds gemeld is, geweigerd om zich tot de Duitsche bondsvergadering te wenden, ten einde derzelver toestemming te verwerven, om een gedeel te van het groot-hertogdom Luxemberg aan Belgie toe te wijzen. Deze weigering van den koning der Nederlanden heeft dit besluit van het con gres ten gevolge gehad. Z. M. heefc, zoo als de Morning.Post meent gewigtige redenen bijgebragt voor zijne weigering om In dezen aan het verlangen van het congres, of liever van het Fransche kabinet, vereenigd met dat van Groot-Britcanje, te voldoen. De overige drie mogendhe den van het congres hebben meent menweinig deel aan deszelfs laat ste beraadslagingen genomen en eene der redenenwelke men opgeeft voor de weigering der Nederlandenom in de voorstellen van prins Tal~ leyrand en lord Palmerston te treden bestaat daarin, dat zij dezen stap niet kunnen doen zonder gevaar te loopen van bij Oostenrijk en Pruïs- sen misnoegen te verwekken. Gisteren heefc de heer Dedel nog met den minister Palmerston eene bijeenkomst gehad. 's GRAVENHAGE den 29 augustusTen gevolge van ontvangene de. peches uit Londen zijn gisteren morgen de alhier nog aanwezige minis tersdie zich niet bereids naar het Leo hadden begeven, derwaarts vertrokken waaronder zich ook bevond Z. Exc. de baron van Zuylen die tijdelijk, gedurende de afwezigheid van den baron Verstolkmet de portefeuille van buitenlandsche zaken belast is. Naar het schijnt, heb- ben de depeches betrekking gehad tot de op maandag jl. gehouden con ferentie der gevolmagtigden van de groote mogendheden te Londenwel. leer bijeenkomst, naar men verzekertvelerlei bezwaren heeft opgeleverd. Het Luxemburgsche geschilpunt en het op de Schelde te heffen tolregt schijnen de voornaamste punten van beraadslaging te hebben uitgemaakt; doch deswege moet geen besluit gevallen zijn. Integendeel moet de I.on- densche conferentie zijn uiteen gegaan, zonder iets te hebben besloten, en zonder zelfs den tijd te bepalen, waarop zij hare zittingen zal hervat ten, zoodat sommigen meenendat zij hare werkzaamheden voorloopig heefc geschorst. Naar Hellevoetsluis zijn bevelen gezonden om eene stoomboot in gereedheid te houden ten einde onmiddellijk depeches naar Londen te kunnen overbrengen. Op het Loo zal er waarschijnlijk een ka binetsraad worden gehoudenwaarin over de gewigtige ontvangen de- peches zat worden geraadpleegd. Door de te Vlissingen geplaatste of woonachtige ambtenaren en of ficieren der marine, alsmede door de kommandanten van de aldaar en op de Schelde geposteerd liggende schepen en vaartuigen van oorlog en der zelver onderhebbende equipagien, ten behoeve der gekwetste of der we duwen en weezen van de gesneuvelden bij de verdediging der citadel van Antwerpen en de gevechten op de Schelde, bijeengebragc zijnde eene som van ƒ2,063, 20J, is dit montant ter hand gesteld aan den vice-admiraal Gobiusdirecteur en kommandanc der marine in het hoofd-departement van de Schelde; en zal daarvan, in overeenseeraming met het doel der edelmoedige gevers, het meest gepaste gebruik worden gemaakt. MIDDELBURG den 2 september. Met leedwezen kunnen wij mel den, dat door de hevige scormbuijen van gisteren groote schade aan den Westkapelschen dijk, en in 't algemeen aan meest alle de dijken en zee weringen van dit eiland zijn toegebragc. Ook is voor Wesckapelle een kleine kotter verbrijzeld, waarvan echter de manschappen gered zijn; ter wijl voor Zoutelande een fregatschap is gestrand. Omtrent deze, en nog andere zeeschadenwachten wij nadere berigten. - Vrijdag 11. is een detachement koloniale troepen, komende van Harderwijk, te Vlissingen ontscheept, ter versterking van het garnizoen dier vesting. I11 het 4de en 5de district dezer provincie valt volstrekt niets voor. De gezondheids toestand der aldaar gekanconneerde krijgslieden is zeer wenschelijk. De heeren van Zuylen en de Mey van Streefkerk zijn 11. vrijdag van het Loo te 's Hage teruggekeerd. Er was nog niets stelligs aangaande den inhoud der Londensche depeches bekend. De volgende berigten zijn bij ons II. vrijdag te Iaat ingekomen, om in ons No. van zaturdag te kunnen geplaatst worden. Hulst den 25 augustus. De 6isce verjaardag van Z. M. onzen ge liefden Koning is ook hier met veel vreugde gevierd, zoo door liet uit steken van vlaggen ais door het luiden en spelen der klokken. Des voor middags ten half 10 uren had er bij de beide gezindheden eene gods dienstoefening plaats tot die der Hervormde werd het garnizoen opge leid, met het muziek der afdeeling Overijsselsche schutterij alhier en in Axel in bezetting liggende. De stilte en eerbied, gedurende deze gods dienstoefening, toonden het belang, dat er door alle welgezinde onderda nen, ook hier ter stede, in het leven van den geliefden vaderlijken Vorst gesteld wordt; des middags was er groote parade. Na den afloop derzelve hadden heeren officieren eenen vrolijken maaltijd, waartoe eenige aanzien lijke ingezetenen waren uitgenoodigd en waarbij eendragt en guiie vreugd voorzaten ook de onder-officieren hadden een' dergelijken maaltijd op eene andere plaats, terwijl de overige manschappen in den namidddag, in een der bastions dezer vesting, ruim onthaald werden op brood, ham en bier. Des avonds was de kazerne sierlijk verlicht, prijkende in den voorgevel met een chasinet, waarop men las: Hulde aan onzen Koning! Alles getuigde van den goeden geest, de liefde voor Vorst en Vaderland die ieder weldendend Nederlander bezielt; de gcheele dag, tot laat in den avend, was het weder schoon, en de vreugde, die door geene wanor de gestoord werd, algemeen. Vrijdag den 23 dezer, des voormiddags ongeveer 12 uren, meenen verscheidene menschen zoo binnen deze stad als in den omtrek derzei-

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1