MIBBELBUBGSCIIE N°. io3. jfüebetrUttfeetu Dingsdag 27 Augustus 1833. NIEUW STIJDINGEN. Donderdag den 29 Augustus 1833, des middags ten twaalf uren, zal, onder nadere goedkeuring, aan het Lokaal van het Gouvernement te Middelburg 1 bij inschrijvingen opbod worden aanbesteed: de uitvoe ring van eenige Timmer-Metsel-, Loodgieters- en Leidekkers-Werken, aan de Gebouwen behoorende tot het Provinciaal-Bestuur van Zeeland, in de Abdij te Middelburg,, met leverancie van de daartoe benoodigde Materialen en Gereedschappen. Het bestek en de conditiën, waarop deze aanbesteding zal plaats heb ben leggen ter lezing in de Bnreaux van het Provinciaal Gouvernement en bij den Inspecteur der Lands Gebouwen, J. H. Reygersdoor wien daags vdór de besteding des middags ten twaalf uren de noodige lokale aanwijzingen zullen geschieden. Middelburg, den 14 Augustus 1833. De Staatsraad, Gouverneur van de Provincie Zeeland VAN VREDE NBURCH. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaandat bij den Raad voorloopig is gearresteerd de Liggerrol voor den Ontvangst -der Belasting, bekend onder den naam van Omslag der Lantaarn-, Brandspuit- en Nachtwacht-Celden over 1833, en dat die Rol van heden tot en met den 7 September aanstaande, dagelijks, uit genomen des Zondags, op de Secretarie ter lezing zal liggen, des na middags van 12 tot 2 uren ten einde een iegelijk in de gelegenheid zoude zij.n 0111 zich met zijnen aanslag bekend te maken. Zullende tevens op de Secretarie eene Bus zijn geplaatst, tot den ont vangst der Reclamatien welke de belanghebbenden zouden mogen noodig achten tegen hunnen aanslag op voormelde Rol in te brengen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 26 Augustus 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd BIJLEVELD. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG brengen_bij déze ter kennisse van een iegelijk dien zulk zoude mogen aangaandat bij den Raad voorloopig is gearresteerd de Liggerrol voor den ontvangst der Belasting op de Fouragienover 1833 en dat die Rol van heden af tot en met den 7 September aanstaande, dagelijks, uicge- nomen des Zondagsop de Secretarie ter lezing zal liggen des middags van 12 tot 2 uren, ten einde een iegelijk 111 de gelegenheid zoude zijn ora zich met zijnen aanslag bekend te maken. Zullende tevens op de Secretarie eene Bus zijn geplaatst tot den ont vangst der reclamatienwelke de belanghebbenden zouden mogen noodig achten tegen hunnen aanslag op voormelde Rol in te brengen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 26 Augustus 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. Uit hoofde der te doene Reparatie aan de Klinkheule gelegen op den Vlisshrgselien Rijweg aan de zijde der Stad Middelburg, zal dezelve -voor Rij en Voertuigen, van Donderdag den 29 Augustus 1833, des avonds ten 9 uren, tot Znturdag den 31 daaraanvolgende, des morgens ten zes urenniet kunnen worden bereden. De Schroeweg is, door het Uitdiepen van Waterleiding, nagenoeg on» itijdhaar. FRANKFORT den ai augustus, Den 15 's avonds zijn de bezoldig de troepen der stad Bazel, welker aantal slechts 350 man bedroeg, op last van den Zwitserscben landdag ontbonden en ontwapend. De man schappen hebben zich aan dezen maatregel onderworpen zonder tegen stand te bieden. Degenen, welke zulks verlangden, zijn geheel uit de dienst ontslagen de overigen zijn voor den tijd van zes maanden naar huis gezonden, met behoud hunner soldij. De wapenen zijn te Bazel in het arsenaal g.ebragt. Den 16 's morgens is nog een bataiilon bondstroepen uit Bern in de stad Bazel binnengerukten 's avonds verwachtte men een tweede ba taiilon. in de afgescheidene landgemeenten van het kanton Bazel vindt het bin- -ne«rukken der bondstroepen steeds tegenstand. Me" gelooft, dat het doel der diplomatieke onderhandelingen te TöplitZ voornamelijk daarin bestaat, om Rusland, Oostenrijk en Pruissen op het naauwst te verbinden, ten einde de revolutie, van welken kant die zich ook vertoonen mogemet kracht te keer te gaan. Boven alles moet de toestand van Duitscliland de aandacht der drie monarchen bezig houden. Doctor IVirth en zijue mede aangeklaagden die voor de assises van Laiïdsu te regt stonden, zijn door de jury niet schuldig verklaard. In de laatste dagen vódr het uitspreken van dit vonnis hebben te Lan- dau verscheidene vechtpartijen tusschen de Beijersche soldaten en burgers plaats gehad, waarbij eeivige lieden gekwetst zijn geworden; doch later was het er weder rustig. Uit Geuun den io dezer, meldt mén, dat aldaar door den krijgs raad 2 onder-officieren ter dood, en een luitenant benevens een handels- commies tot sojarige gevangenisstraf veroordeeld zijn, ter zake van eene .zamenzwering tot omverwerping der regering. LONQEN den ai augustus, Gisteren avond is in het huis der lords -de-derde lezing der bil 1 ter emancipatie van de negerslaven in onze West- Indis'Che' koloniën finaal doorgegaan. d&m Aan her. bureau van buitenlandsche zaken is gisteren namiddag door dp gevolmagtigde gezanten der vijf groote mogendheden wederom eene con ferentie gehouden, welke tevens door de Belgische ministers is bijge woond. Daags te voren was de Nederlandsche bijzondere gevolmagtigde, de heer Dedel, aan hetzelfde bureau met den burggraaf Palmerston eeni- gen tijd werkzaam geweest. Ook heeft gemelde burggraaf in deze laatste dagen meer dan eene afzonderlijke bijeenkomst met prins Talleyrand gehad. Laatstleden zaturdag heeft de baron Fagel zich uit deze hoofdstad naar Parijs terug begeven. Men heeft hier thans berigten uit Porto, van den 11 dezer, vol gens welke de maarschalk Bourmont den 7 dezer met zijne hoofdraagt van voor die stad opgebroken, en op Valongo afgetrokken was, met achter lating van eenige door hem vernagelde stukken zwaar geschut. xSommi- gen meenden, dat hij zich tegen Lissabon wenden, en anderen, dat hij naar Almeida, aan de Spaansche grenzen, aftrekken wilde. Villa Nova en de batterijen aan den linker oever der Douro waren nog door de troe pen van dom Miguel bezet gebleven. Te Lissabon had de generaal Villa Flor den 5 dezer reeds eene krijgs- magt van 10,000 man vereenigd, welke dagelijks door overloopers der armee van dom Miguel aangroeide. In Brazilië schijnen, volgens berigten van den 31 mei, de oproe rige woelingen in de provincie Minas Geraes geheel onderdrukt te zijn, 's GRAVENHAGE den 22 augustus. Naar meii verneemt, berust thans een zilveren en een bronzen exemplaar van den gedenkpenning, welken eenige inwoners van Antwerpen ter eere van den generaal Chassi hebben laten slaan, op het koninklijk kabinet van penningen binnen de ze residentie. 's HERTOGENBOSCH den 22 augustus. De Prins van Oranje ij eergisteren uit Tilburg naar Soestdijk vertrokken. De artillerie zet hare practlsche oefeningen voorten geeft den aanschouwers bij voortduring de treffendste bewijzen van hare ongemeene bedrevendheid. In het najaar zal men en wel zoo spoedig mogelijkeen begin maken met de bevestiging van Geertruidenbergen op den 09 de zer zal wederom de levering van eene aanzienlijke hoeveelheid paardenvoe- der in de voorname magazijnen binnen deze provincie worden aanbesteed. BREDA den 24 augustus. De fortificatie-werken, die tot verdediging van de toegangen in deze provincie te Lithoijen worden aangelegd, zul len binnen weinige dagen voltooid zijn. Dezelve zijn uit een krijgskun dig oogpunt bijzonder belangrijk niet alleen voor de defensie van djc gewest, maar vooral ook voor Holland. Had men in het jaar 1794 ifl het bezit mogen zijn van zoo vele middelen van voorzorg en verdedi ging als thans, de Franschen hadden nimmer tot in Holland kunnen door dringen. Eergisteren op den middag is, na van paarden te zijn verwisseld, onze vesting gepasseerd Z. Exc. de generaal Chassi, vergezeld van den heer kolonel de Boer, van Bergen-op-Zoora naar het Loo zich begeven de, alwaar de generaal overmorgen 's Koning verjaardag zal bijwonen en vervolgens aanstaanden maandagop de Gorselsche heide, aan de dappere verdedigers van de citadel den gedenkpenning, tot aandenken aan de roem rijke verdediging, uitreiken zal. Men verneemt dat het bevel van Zr. Ms. korvet Ajax aan den kapitein-luitenant Coops opgedragen is, en dezelve binnen kort met dien bodem eene reis naar de AVest-Indien zal doen. VLISSINGEN den 25 augustus. De 61ste geboorte-verjaring onzes geëerbiedigden Konings, is alhier met plegtigheid en vreugde gevierd. Des morgens snelden de Christenen der verschillende gezindheden tem- pelwaarts, om hunne vereenigde gebeden voor het behoud en het heil van den besten aller Vorsten, voor den Opperkoning uit te storten, en deu zegen des Almagtigen over het dierbare Vaderland af te smeeken. Vlaggen en wimpels wapperden vrolijk van alle Rijks en partikuliere sche pen en gebouwen. Ten 12 uren des middags werd er door de troepen van het garnizoen eene luisterijke groote parade gehouden, waarop Z. Exc. de heer vice-ndmiraal opper-kommandant der vesting, benevens alle de officieren der land- en zeemagtalhier in garnizoen of ter reede en in het dok gestationeerd tegenwoordig wareri. Des namiddags was het diner ten huize van Z. Exc. den vice-admiraal Gobiuswaarop de hoofd officieren en het hoofd van het plaatselijk bestuur genoodigd waren; des avonds was een groot gedeelte der stad fraai verlicht, en de vreugdebe drijven van een volk, vervuld met liefde voor hunnen Koning en eerbied voor de wettenduurden tot laat in den nacht voort. MIDDELBURG den 26 augustus. Kondigde reeds tijdig des morgens van den 24 dezer het vrolijk klokkenspel den beugelijken jaardag van on zen geliefden en geëerbiedigden Koning aan, niet minder vroeg wapper den op dien blijden feestdag de Vaderlandsche vlaggen door de gehee- le stad. Des voormiddags ten 10 uren hadden de plegtige zamenkomsten der verschillende godsdienstige gezindheden plaats, waarbij het Opperwezen den dank des harten werd toegebragt, voor het behoud van het dierbaar leven van Z. M.en tevens vurige gebeden om de verlenging van het zelve, tot heil en vreugde des Vaderlands, van den Alzegenaar werden afgesmeekt. Voorts is deze zoo aangename gedenkdag door onze burgerij aan de welmeenendste vreugde, op eene gepaste wijze, gewijd geweest, vya.a.r- bij de uitvoering van het schoon muzijk onzer schutterij in het open plein in de abdij des middags van 12 tot 2 uren en des avonds van 6 tot 8 uren zeer tot algemeen genoegen heeft verstrekt. Ook de gealimenteerden in de gestichten hebben nu weder, door bij zondere verkwikkingen, met dankbare harten in dit vreugdefeest ge deeld, Gelijk het in den avond en nacht algemeen afsteken van voetzoekers enz. zoo kennelijk een bewijs der algemeene vreugde opleverde en de talrijke wandelaars vermaakte, heeft ook het fraaije, in het Klein Schuttershof gegeven vuurwerk, tot bijzonder genoegen van velen bijge dragen bij welke gelegenheid het aangenaam uitgevoerd muzijk van eenige leerlingen van het school van kosteloos onderwijs in de toonkun de, onder directie van deu heer Saraehtinieene algemeene voldoening heeft gegeven.

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1