N°. MIBDELBÜRGSCIIE C O ujfl N T. Scfecnbmafchig. JVattfeeijfc. 100. Bingsdag 20 A S®Sn«ir0cïnitvi«0. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, gezien art. 31 2 van het regiement van algemeene Plaatselijke Po litie binnen deze Stad, gearresteerd ten Rade den 24 Januarij 1820, en gepubliceerd den 24 April daaraanvolgende, houdende: Dat wanneer bij groote droogte er gebrek aan water mogt ontstaan het verboden zal zijn de Straten, Stoepen of Huizen te schuren, of Glazen te wasschen van het oogenblik dat zulks zal zijn afgekondigd op de boete daarna bepaald." Overwegende dat, bij de voortdurende groote droogte, welke plaats heeft, het noodzakelijk is geworden, aan bovengemelde bepaling de In gezetenen indachtig te maken Verbieden mits dezen, de Straten, Stoepen of Huizen te schuren, mitsgaders het wasschen der Glazen eu zulks tot tijd en wijle dit zal zijn of worden opgeheven. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, en in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 15 Augustus 1833, en afgekondigd den 19 daaraanvolgende. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANI1UYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG zullen, op Donderdag den twee-en twintigsten Augustus 1833, des mid dags ten twaalf uren, in een der Vertrekken van het Raadhuis, in het openbaar aan den meestbiedenden verpachten Het uit duit end liegt tot het houden der BANK van LEENING binnen dezelve Stadvoor den tijd van drie jaren, ingaande den 1 September 1833 en eindigende den laatsten Augustus 1836;van welke Verpachting de conditiën, bene vens het Reglement op het houden der Bank, dagelijks (Zon- en Feest dagen uitgezonderd} op de Stedelijke Secretarie ter lezing zullen liggen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 1,2 Augustus 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. (Ütycn&affe 3anï)cstcöing. Op Maandag den 26 Augustus 1833, des voormiddags ten 10 uren, zullen de Dijks-direccien van den IVilhelmina-Polder in Oostbeveland in bijzijn van den Heer Ingenieur van den Waterstaat op het Eiland Zuid- beveland in de Keet aan het Goessche Sastrachten aan te besteden De arbeidsloonen tot de vernieuwing en reparatiengedurende den J»re 1833, van eenige gedeelten der Rijsbermen aan hunne Polders ge legen. Het Bestek zal ter lezing liggen in de Herberg bij H. de Grootaan het Goessche Sas, en inmiddels nadere informatie te bekomen zijn, bij den Heer Ingenieur en Dijks-directien voornoemdterwijl drie dagen vóór de Aanbesteding de noodige aanwijzing in locodoor den Dijkbass der beide Polders, zal gegeven worden, NIEUWSTIJDINGEN. <ÖtrjO0t~33ritta»}c. LONDEN den 14 augustus. Gisteren avond is in het huis der lords de tweede lezing van de billtor afschaffing van den slavenhandelzon der eenigën tegenstand aangenomen. Er loopt alhier een gerucht, dat zich nieuwe moeijelijkheden heb ben opgedaan in de onderhandelingen over de Nederlandsche aangelegen- heden. Volgens den Timeszouden dezelve alleen hierin bestaan, dat, hadat al de vorderingen van Holland aan de conferentie zijn onderworpen' geworden, de Belgische minister, zijne beurt bekomen hebbende, on derscheidene ernstige tegenwerpingen heeft in het midden gebragt. Het zal nu," voegt het blad er bij, „aan de conferentie staan, om uitspraak te doen. Intusschen, zegt men, dat de vertegenwoordiger van één dei- leden van de conferentie zijne verontwaardiging heeft te kennen gege ven over de vertraging, welke heeft plaats gegrepen, en dat hij heeft verklaard, dat, bijaldien de onderhandelingen niet vóór de sluiting van het parlement waren geëindigdlui geen deel daaraan meer zou nemen." Zaturdag ochtend ten half-één uur is te Dublin een schrikkelijke brand uitgebroken, in de magazijnen van het tol- of custom-huisdie geheel eene prooi der vlammen zijn geworden, met bijna alle de koopman schappen welke daarin lagen. De schade wordt op 400,000 pond sterl berekend. Berigten uit Mexico, van het midden der maand junijmelden, dat aldaar weder ernstige binnenlandsche onlusten hebben plaats gehad. PARIJS den 15 augustus. Hec tweegevecht tusschen de heeren Gal- iois en Roqueplan heeft plaats gehad en beide zijn gekwetst geraakt doch naar het schijnt niet gevaarlijk. De heer Guinardeen der getuigen, heeft daarop den heer Pillet den schrijver van het Journal de Parisgedwongen met hem te vechten, ook wegens verschil van politieke denkwijzeen heeft hem een steek in den bals toegebragt. - Men meent hi'er te weten dat de expeditie die Engeland uitrust niet naar Lissabonmaar naar Jamaica bestemd is. De zoogenaamde Fransche katholijke kerk van den abt Chatel is sinds eergisteren gesloten. Het schijnt dat deze nieuwe godsvereering geen bijval vindt en weldra vergeten zal zijn, De Courrier Francais meldt, dat door een Engelsch courier, van een der Noordsche hoven komende, depeches naar Londen werden over- gebragt en alhier afgegeven, welke eene zeer onverwachte en ernstige verklaring omtrent de Belgische en Portugesche aangelegenheden inhielden. De berigten uit Zwitserland van den 53 dezer vermelden, dat de gezanten der drie Noordsche mogendheden aafi het voorzittend"'kantofl 1 eene ernstige nota hadden overhandigdwaarbij eene meer gematigde handelwijze werd aangeraden, de bezetting van Bazel en Schwijz ais peil geheel onstaatkundig voornemen werd afgekeurd, eti eindelijk niet ondui delijk te kennen gegeven, dat, zoo de rust niet spoedig hersteld en aan de woelingen der liberalen een einde gemaakt werdgenoemde mogend heden zich alsdan tot eene tusschenkomst zouden moeten verscaan. Het antwoord op die nota door het bestuur van Ztirich namens de bonds vergadering gegeven moet zich door eenen krachtigen en onafhankely- ken toon onderscheiden. Hcbctrlatibett. LEIDEN den 15 augustus. Gisteren had alhier In de grijnfabiek van den heer Tortike een droevig ongeluk plaats: een meisje Van 17 jaren, tpet name Judith Taaispil111 gemelde fabriek werkende, geraakte, te nabij de groote as gekomen zijndemet hare kleederen aan dezelve ge hecht en werd met zulk eene snelheid medegevoerddat Zij aan de ge volgen van eene aan het hoofd ontvangene wonde is bezweken. Diep wordt dit ongeval betreurdde spoedwaarmede hetzelve plaats had heeft volstrekt belet eenige hulp aan te brengen. NIJMEGEN den 16 augustus. Aanstaanden maandag zal van hier een detachement van 45 man infanterie naar het Loo vertrekken, ora aldaar, gedurende het verblijf van Z. M.tot nader order garnizoen te houden. Men meldt ons van Dreumel, 111 het district Maas-en-Waal dat al daarin den namiddag van den 14 augustus, een verschrikkelijke brand is ontstaan in een der aanzienelijkste huizen van de gemeente, waarvan de vlammen zich dadelijk aan de belendende huizen mededeelden, en metzoo veel woede dat, voor men bijna eenige hulp konde verleenen vier der voornaamste huizen en eene arbeiders woning jij de as^che gelegd werden. Het was een schrikkelijk gezigtvier der beste 'huizen groote vol gepakte achterhuizen, een klein huis, zeven meest-topvolle bergen, (waarbij er een met 189 vimmen tarwe), acht schuren, zeven-en-twintig meer of minder groote mijtenmet andere belangrijke voorwerpenbran dende te zienin de kom van een dorp in de nabijheid van de kerk en vele andere gebouwen. Gelukkig was de wind gunstig en niet sterk zoodatdoor gepaste hulp vele andere huizen voor verdere onheilen ge lukkig bevrijd bleven. De oorzaak van dit ongeval wordt aan het broeijen van te nat geborgen hooi toegeschreven, VLISSINGEN den 19 augustus. Zr. Ms. linieschip be Zeeuw, kapitein.ter-zee J. C. Rijkis heden morgen ten half.vijf uren door de Rijks stoorabooten C0ra9aen Suriname, kommandanten leJeune en van Franckzeewaarts gesleept, ten einde Zich naar het Nieuwe Diep te begeven. Gemeld vaartuig begroete deze vesting met 15 kanon schoten hetwelk door de alhier ter reede liggende korvet Triton, met 9 kanonschotenwerd beantwoord. De aankomst van een bataillon der jode afdeeling, onder kommando van den heer majoor iVagnerom alhier garnizoen te houdetiwordt heden te gemoet gezien. MIDDELBURG den 19 augustus. Bij besluit van Z. M.van den 13 dezer, is het reglement vastgesteld nopens de heffing van den accijns op het gemaal, bij wege van uitkoop of admodiatie in grens-districten of grens-gemeenten. Woensdag avond is te Amsterdam in Zeemanshoop een luisterrijke maaltijd ter eere van den heer kolonel en kapitein.ter-zee Koopman gege ven en is bij die gelegenheid aan dien wakkeren zeeheld een prachtige gouden eeredegen overhandigdeen geschenk hetwelk eene vereeniging van 86 inwoners van Amsterdam heeft doen vervaardigen. De Belgische representanten moesten zich den 14 met de wet op het uitleveren van vreemdelingen bezig houden, en bij die gelegen heid is twist ontstaan tusschen den heer Gendebien en den minister Lebeau over het al of niet ter tafel leggen van de papieren, betrekkelijk het uit leveren van een persoon aan het Fransche gouvernement, dat door ge noemden minister geweigerd werd. De heer Gendebien heeft daarop ver klaard den minister in staat van beschuldiging te stellen. Op de wet zelve zijn zoo vele veranderingen voorgedragen dat men begrepen heeft haar naar de centrale sectie te moeten terug zenden. In de zitting van dezelve kanjer van den 16, heeft de heer Gendebien een voorstel op het bureau nedergelegd, 'twelk, naar men zeidede aanklagt tot het instaat van beschuldiging stellen der ministers inhield en waarin liij zich tot de daadzaak zou hebben bepaald van inbreuk op de constitutie, uit hoofde van willekeurige arrestatie. Dit voorstel is naar de sectien verzonden. Hierop heeft de kamer het rapport der centrale sec tie gehoordopzigtelijk de onderscheidene amendementen door hetzelfde lid op de voorgestelde wet op de uitlevering van vreemde misdadigers. Men is het over liet eerste artikel niet eens kunnen worden, zoodat de verdere discussie tot de volgende zitting was uitgesteld. De laatste berigten uit Zwitserland melden, dat, in weerwil van het uit een gaan tier troepen van Binnen-Schwijzden 8 een korps van 3000 man bondstroepen in dat kanton is binnengeruktwelke maatregel geen tegenstand had gevonden. De gezanten van Oostenrijk, Rusland, PruissenPiemont en Beijeren hebben den 7 te Zurich met den president van den landdag eene bijeen komst gehad en op matiging ten aanzien van Bazel aangedrongen doch een weigerend antwoord ontvangen. Men verzekert stellig dat tusschen de Porte en Rusland een vol ledig of- en defensief traktaat gesloten is. - ffif 96 - Sol- fJL V. -i *>-s: PRIJZEN der EFFECTEN, te H meter dam den 17 Augustus :855. 5o| a Werkelijke Schuld idem Nieuw Grootb g5 Rest. Uitgest. dito - Kansbiljetten a3J - Amortisatie-Sijndicaat 88J - 3J pet. Oorlogslastenggj - Schatkist-biljetten 102 - Vrijwillige Ncgot.i83i 102 - Handel-Maatschappij g4 Fransche 5 pet. inschrijv, Engelsclie gecoas. 2ÖJ - 70 - 100 - 10?/ - 102j Rusland, bij Iiope Co. Leening f§§», -! inschrijvingen 100J joof 92 i 68J C8J kioi J -101 J 92| Span je rente Amsterdam Oostenrijk, bij Gollü Co. gö - gCJ 4 pet. certificaten - Negot. Metaliek g3 - goj Pruissen 1832 Denemarken Neg. Londen. Napclsche certificaten -

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1