N'. 99- MIDDELBURGSCIIE C O JVaafctrijfc. Zaturdag 17 Augustus 11133. Be&cttbtna&tKg. ^eftettbrnaltutg. NIEUWSTIJDINGEN. iluölanb. iühiitgidtlAttb. jfitebetrlatt&Êit.. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, Gelet hebbende op art, 4 van Zijner Majesteits besluit van den 1 maart 1831, no. 14, houdende: De jaarlijksche Rekeningen van de ontvangsten en uitgaven der Pro- vincien, en die der Steden en Gemeenten, zullen, na goedgekeurd en gesloten te wezen met de daartoe betrekkelijke Begrootingenopen- baar gemaakt worden, door derzelver nederlegginggedurende eenen bekwamen tijd op de respective Griffien of Secretarien ter inzage van ieder Ingezetene;" Gezien de circulaire van den Heer Gouverneur dezer Provincievan den 3 februarij 1832 A no, 645 2de afd, En in aanmerking genomen, dat de Rekening dezer Stad over 1831, door Heeren Gedeputeerde Staten, bij resolutie van den 28 junij jl.is gearresteerd Brengen hiermede ter kennisse van de In- en Opgezetenen dezer Ge meente dat gemelde Stads.Rekening, over den jare 1831 en de daar toe betrekking hebbende Begrooting op TVoensdag en Zaturdag van elke week, gedurende de geheele maand September aanstaande, van des voor- 'ffliddags ten tien tot des namiddags ten twee uren, ter Stedelijke Secreta rie ter visie zullen liggen. En opdat niemand hiervan onwetenheid voorwendezal deze worden afgekondigd en in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 12 Augustus 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk, dat, uit hoofde van eenige noodzakelijke herstellingen aan de Seispoorts-Buitenbrugdezelve Brug, te beginnen met Maandag den 19 Augustus 1833 en tot nadere bekendmaking, vooralle Rij- en Voertuigen zal zijn afgesloten, en al leen, voor zooveel het werk toelaatvoor Voetgangers bruikbaar zal zijn. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 15 Augustus 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES en ressorte Win dien, brengen bij deze ter kennisse van een ieder die het aangaat: Dat de JAARMARKT binnen dezelve Stad, bepaald van den 17 tot den 31 dezer maand, alsdan geen plaats zal hebben, maar tot nadere Advertentie wordt uitgesteld. Goesden 14 Augustus 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR VAN NISSE. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris L. de F O U W Jz. PETERSBURG den 3 augustus. Z. M. de keizer heeft, bij rescript van den 27 der vorige maandden bnitengewonen gezant en gövolmag- tigden minister van Z. M. den koning der Nederlanden, den baron van Heeckeren ten blijke van hoogstdëszeifs bijzondere welwillendheidde orde van St. Anna iste klasse verleend. De baron is den 31 julij van hier vertrokken. FRANKFORT den 11 augustus. Volgens de jongste berigten duurde de burger-oorlog onder de anders zoo vreedzame en vredelievende Zwit sers steeds voort, welke te meer te betreuren valt, daar zij meerendeels door vreemden invloed daartoe worden geleid, en zich zeiven aldus in ellende storten. De twee partijen, die dezen burger-oorlog voeren, zijn «fé partij van den landdag te Zurich of de voorstanders van de nieuwe staatsregeling, en de partij van den landdag te Sarnem of de voorstanders van de oude staatsregeling. Tot deze laatste behooren de kantons Schwijz, IJnterwalden Uri, Bazel en Neuchatèl. De overige kantons schijnen tot de partij van Zurich te behooren alhoewel er ook onder deze nog eenige kantons zijn, die, even als de vijf genoemde, de nieuwe staats regeling hebben verworpen. Daarentegen hcerscht er in twee van de vijf voormelde kantons, in Bazel en Schwijz namelijk, ook nog verdeeldheid, als hebbende in deze kantons de eene helft zich van de andere geschei den; Liesthal is in het kanton Bazel, en Küstnacht in dat van Schwijz de zetel der tegenpartij, en deze partij is door de revoltuionnaire Polen die uit Frankrijk gekomen zijn, versterkt en tot den burger.oorlog opge stookt. Het blijkt uit de berigtendat deze opstandelingen door de Pool- sche officieren zijn geregeld en aangevoerd. Twee commissarissendoor den grooten landdag te Zurich benoemd, met last om zich naar Bazel enz. te hegeven, om zoo mogelijk den vre de te herstellen, zijn te Bazel afgewezen, waarna zij zich naar Liestal hebben begevenom ook aldaar alles aan te wenden 0111 de vijande lijkheden te doen staken. Ook heeft de landdag, na lange beraadslagingenbesloten om zoo wel de stad als het landschap Bazel, door bondgenootschappelijke troepen te bezetten welke uit tien duizend man zullen bestaan. Den 5 hebben die van Bazel een tweeden uitval gewaagddie weder aan veel menschen het leven heeft gekost. Terstond na dit gevecht heb ben gemelde commissarissen zich van Liestal in allerijl naar Solothurn en Rheinfelden begevenom den aaucogt der bondstroepen naar Bazel te verhaasten. In het kanton Sckwjjz is het nog tot geene vijandelijkheden gekomen. PARIJS den rt augustus. Gisteren is de hertog va» Brogliominister van buicenlandsche zaken uit deze hoofdstad vertrokken. Het doe! zijner reis en de duur zijner afwezigheid schijnen onbekend; ook was er tot nog toe niet voorzien in de waarneming der zaken van zijn departe ment. Waarschijnlijk zoude dit niet geschieden voor de terugkomst van den maarschalk Soultdie tegen den 23 weder alhier verwacht werd. De Fransche bladen spreken weder van het bijeentrekken eener le. ger-afdeeling in de omstreken van Bayonnewaarover de generaal Su- bervic het opperbevel zoude verkrijgen. Reeds zouden er van wege liet ministerie van oorlog bevelen aan de boofd-officieren der departementen aan de Pyreneè'n gezonden zijn om hunne troepen gereed te houden. Dingsdag is een ambtenaar van het ministerie van binnenlandsche zaken, in een tweegevecht met een oud officier der koninklijke garde; gedood. Verschil van politieke denkwijze was de oorzaak van dit ge vecht. Heden moet om dezelfde reden eene ontmoeting plaats hebben tusschen den heer Roqueplan schrijver van het blaadje de Figaroen den kolonel Galloisdie de republikeinsche gevoelens is toegedaan. De heer Gallois heeft in de opera den heer Roqueplan beleedigd en hem het kruis van het legioen van eer van de borst geruktwaarop deze hem een slag met zijnen rotting aan het hoofd heeft toegebragc. De jonge graaf Charles Léon een natuurlijke zoon van Napoleon Buona- parteheeft voor het hof van assises te regt gestaan, wegens het dood. schieten van een Engelschen kapiteinHesse genaamd, in een tweege. vechtwaartoe een twist aan de speeltafel aanleiding gegeven had. De jury heeft hem vrijgesproken. Te Rijssel heeft de kolonel artillerie-directeur van den oorlogs minister uit Parijs bevel bekomen, om de plaatsen zijner directie, die nog voor een gedeelte gewapend waren nu geheel en al te doen ont» wapenen. Het schijnt zeker, volgens de laatste brieven van Madrid, dat Span je niet tusschen beide zal komen in de Portugesche zaken. GRONINGEN den 12 augustus. Wij vernemen met genoegen, dat de herbouw van 47 afgebrande huizen, enz., in de gemeenten Leek en Marum, reeds is uitbesteed en aangevangen, alsmede dat eenige schip pers, wier vaartuigen verbrand waren, weder in het bezit gesteld zijn van andere, voor hen door de commissie aangekochte schepen, zoodat deze ongelukkigen hun bedrijf kunnen hervatten. AMSTERDAM den 13 augustus. Heden werd alhier, op de gebrtii. kelijke wijzede 49ste algemeene jaarlijksche vergadering der maatschap pijTot Nut van V Algemeenin de Evangelisch-Luthersche kerk, met het houden eener redevoering, door den voorzittenden hoofdbestuurder mr. J. Uitwerf Sterlinggeopend. De welsprekende redenaar had tot onderwerp gekozen den oorsprong en het doel van den Nederlandschen volksgeest en de aanwijzing der middelen waardoor dezelve kan worden on- derhouden. Eene uitmuntend gekomponeerde cantatewaarvan de tekst door den heer IV. H. (Varnsinck is vervaardigd, wisselde de redevoering af en besloot de plegtigbeid, waaraan eene groote schaar van toehoor- ders, uit alle rangen en standen, alsmede een breede rij aanzienlijke ge- noodigden deel namen. Uit het algemeen verslag, des namiddags in de tweede zitting voorgelezen, bleek, dat de maatschappij in den verleden jare, in plaats van verlies van departementen, drie, en volgens kennis geving van den vorigen avond aan de hoofd-directienog één nieuw de partement heeft aangewonnen; bestaande de maatschappij thans uit 186 departementen en 11325 leden. Zij bloeije voortdurend tot heil van ons lieve vaderland, en werkein het tot hier zoo loffelijke betreden voet spoor, krachtdadig mede tot het onderhouden van den edelen en voorbeel. deloozen Nederlandschen volksgeest! Onder de beursberigten van den 12 dezer vindt men het volgende Politiek nieuws van Londen is er weinig; de vermeende expeditie naar Portugal schijnt voor het oogenblik opgegeven te zijn, doch twij felt men niet, dat de erkenning van donna Maria spoedig door Enge land en Frankrijk geschieden zal. Over de behandeling der Belgische kwestie is hoegenaamd niets te Londen met zekerheid bekend, en of de zaken vorderen of nog vertraagd zullen worden berust op gissingen; volgens onpartijdige berigtenschijnt het intusschen dat er nog eentgen tijd verioopen zal voor dat deze za ken zullen geschikt zijn. Doordien echter dagelijks zoo veel van onze binnenlandsche fondsen van de markt weggenomen wordenbejchouwc het handelende publiek den stand onzer zaken gunstig, hetwelk intus schen in geenen deel de algemeene opinie is; want aan de effecten-beurs wordt de publieke opinie door de fondsen-operatien geleid en dit is niet altijd de juiste barometer." 's GRAVENHAGE den 14 augustus. Naar men verneemt zal Z. M. de Koning den 25 augustus, op de Gorselsche heide tusschen Deventer en Zutphen, eene groote wapenschouwing houden over de verschillende korpsen die tot de bezetting van het kasteel van Antwerpen hebben be hoord nadat aan deze dapperen vooraf, door den generaal baron Chassi zeiven, de gedenkpenningen zullen zijn uitgereikt, waarmede zij volgens het koninklijk besluit van den 31 mei jongstleden worden begiftigd. Tot uitvoering van dit voornemen zullen de bataillons en kompagnien der 7de, 9de en 10de afdeeling infanterie, die tot de bezetting der citadel behoord hebben en thans te Kampen AmersfoortArnhem en Does burg in garnizoen liggen, alsmede de artilleristen uit Delft, en het deta chement van het korps mineurs en sappeurs uit Nijmegen, den 24 dezer te Zutphen en Deventer bijeen trekken. Met hunne aldaar reeds aanwe zige wapenbroeders vereenigd, zullen zij in den vroegen ochtend van den 25, de Gorselsche heide oprukken, ten einde aldaar het genoemde eereteeken te ontvangen, en de aankomst van Z. M. af te wachten. Na den afloop der wapenschouwing zal aan de manschappen eene buitengewone uitdeelhig van wijn, brood en kaas worden gedaan; zij zullen daarna naar hunne vroegere standplaatsenterug keeren alwaar alsdan aan een gedeelte dezer krijgsliedenvoor zoo verre zij zulks nog niét hebben ge noten een tijdelijk verlof zal worden toegestaan. Volgens eene kennisgeving van heeren burgemeester en werhouders der stad Utrecht, van den 7 augustus, zijn de inschrijvingen voor aan- deelen tot het bouwen van huizen op dc nieuw aan te leggen kade

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1