ADVERTEiVTIEN. Zie verder het Bijvoegsel.) Wij meenen ais stellig tc kunnen melden dat Zr, M»s. linieschip de Zeeuw, thans voor Vlissingen liggende, onverwijld naar Texel staat te vertrekken en bestemd is naar Oosc-Indie. Den 9 is Zr. Ms, korvet Triton van het Nieuwe Diep voor Vlissingen gearriveerd. (Wij herhalen deze berigten om dat wij dezelve niet in alle afdrukken 'tan ons vorig no. hebben kunnen vermelden.) 'sRliks stoomboot. Curaqao, welke eergisteren Zr. Ms, schip de Zeeuw tot op deze reede had gesleept, is gisteren de Schelde wederom opgestoomd. Omtrent het arresteren van een onzer officieren in het 4de district dezer provincie, verneemt men het voigende Den 4 dezer, ongeveer 6 uren des avonds, werd door eene patrouille jagers te paard, in de nabijheid van Eede een karretje aangehouden waarin zich een paar Belgische ingezetenen bevonden, die,.zoo als later gebleken is den weg niet zeer kundigzich bij vergissing op ons grondgebied begeven hadden. De patrouille begaf zich met het gearresteerde rijtuig naar Eede, ten einde aan den aldaar kommandertndén officier rapport te maken. Intusschen was daarover aan de herbergt Kuilpan welk huis gedeel telijk op ons gebied, gedeeltelijk over onze grenzen is gelegen, een op. loop van Belgische ingezetenen ontstaan waarvan eenigen den kapitein Maai, van de 9de afdeeling infanterie, die zich toevallig daar bevond, aanriepen, voorgevende over de plaats gehad hebbende arrestatie met heat te willen spreken, aan welke uitnoodiging genoemde kapitein de onvoor- zigtigheid beging van te voldoen, doch terstond door eenige Belgische douaniers werd gearresteerd ongetwijfeld met oogmerk hem als gijzelaar te houden, ten einde diardoor de vrijgave van het gearresteerde rijtuig en de daarbij behoorende personen te verkrijgen. De kommanderende officier te Eede dit vernemende, en hopende door onverwijld de loslating van den kapitein Maai te reclameren, verdere moeijelijkheden voor te komen zond te dien einde een officier als par lementair naar St. Laurens, vergezeld door een wachtmeester en twee jagers. Te St. Laurens komende verneemt die officier, de luitenant van Reent, dat de kapitein Maai alreeds naar Ecloo was getransporteerd. Hij vermeent daarop het eskorte te moeten volgen aangezien hetzelve slechts eenige oogenblikken te voren van St. Laurens vertrokken was en in der daad werd hetzelve spoedig door den luitenant van Reem ingehaaldde Belgen naderende, wordt hij door dezelven aangeroepen; hij maakt halt, zendt den wachtmeester der jagers te paard Baardt met eene witte vlag af, om zich als parlementair te doen erkennen, doch in plaats van hein als zoodanig te erkennenarresteren de Belgen niet alleen terstond den wachtmeester, maar trachten ook den luitenant van Reem in hunne magt te krijgenloopen daartoe op hem af en lossen een karabijn en pistool den wachtmeester Baardt ontnomen, op dien officier, die, ziende zijne onderneming niet alleen geheel tegen gevallen, maar zich zelve en zijne manschappen in gevaar gebragt om mede gearresteerd te worden hij tijds de partij koos het anders onvermijdelijk gevaar te ontwijken, waarvan ver volgens door hem te Eede rapport is gemaakt. Z. Exc. de luit.-generaai de Koek, van het voorgevallene onderrigten tevens geïnformeerd van de ware toedragt der zaak gaf terstond bevel om het gearresteerde rijtuig en den Belgischen landbouwer Buyi, van Basse- velde, die zich met zijn knecht bij hetzelve bevonden had, onverwijld te ontslaan en over de grenzen te laten terugkeeren; informeerde daarvan den kommanderenden Belgischen generaal Magnantevens het ontslag van den kapitein Maai en den wachtmeester Baardt verlangende. Alvorens echter de missive van den generaal de Koek nog aan den generaal Magnan koude zijn ter hand gekomen had onze waardig opperbevelhebber reeds het genoegen zijne billijke handelwijze, ten aanzien der Belgische inwoners die zonder kwade bedoeling en slechts bij vergissing op ons grondgebied waren gevonden op gelijke wijze beantwoord te zien daar door den Belgischen bevelhebberop het vernemen van het voorgeval lene, en uit overtuiging dat de komst van den kapitein Maai en van den wachtmeester Baartop het door hen bezette territoir, zonder vij andig oogmerkmaar door voormelde omstandigheden te weeg gebragt, was geschiedtdadelijk bevel had gegeven hen weder naar Eede terug te geleiden. Dit is niet de eerste maal dat de in alle handelingen van den eerbied- waardigën opperbevelhebber van het leger in Zeeland doorstralende bil lijkheid, die, zoowel bij vijand als vriend ontzag inboezemt, dergelijke voorvallenalvorens dezelve meer verwikkeld wordenin de geboorte smoort en derzelver onaangename gevolgen voorkomt terwijl (eere, wien eere toekomt,) de generaal Magnan reeds meermalen blijken heeft gegeven, dat hij door het zijne bij te dragen om alle onaangename aan. rakingen tc vermijden, en kleinigheden, welke daartoe aanleiding zouden kunnen geven, uit den weg te ruimen, prijst stelt op de achting van een* tegenstander, die hem daarin steeds zoo loffelijk voorgaat, Ruim 150 manschappen der koloniale divisie, te Vlissingen in garnizoen, zijn gedesigneerd om eerrsdangs naar de Oost- en West-Indie te vertrekken. - Uit Breda wordt gemelddatna het opbreken der beide leger, kampen te Rijen en te Oirschot, op den 9 dezer, de hoofdkwartieren der onderscheidene divisien van het leger te velde, waarvan de manschap pen alsdan allen weder kantonnementen zuilen betrekken, aldus zullen worden gevestigd: dat van de iste divisie te Breda zelf; dat van de ade, te Eindhoven; dat van de 3de, te Oosterwijlc, en dat van de reserve divisie, te Boxtel, Veghel of Uden meenende men, dat ook een deel der troepen van laatstgenoemde divisie naar Boxmeer zou worden gezonden. Nog wordt van Breda gemeld Den 5 is hier binnengebragt een fourier die met zijn paard en ge- heele equipage van het 3de regiment jagers gedeserteerd was en zich te Nispen, onder Rozendaal aan onze troepen aangegeven had; naar zijn zeggen had het zeer weinig gescheeld of de Belge| die hem op hpt spoor waren en nareden, hadden hem ingehaald, van welk ongeval alleen de vlugheid van zijn paard hem gered had, en alsdan was zijn lot niet twijfelachtig geweest, daar zij eiken deserteur, die in het overloopen herwaarts betrapt wordt, dadelijk voor den krijgsraad brengen en binnen den kortst mogelijken tijd, zonder genade, tot den kogel veroordeelen. De deserteursdie van ons naar hen overloopen, worden daar ook in hpt geheel niet minzaam behandeld, want deze moeten allen, of zij wil len of niet willen dienst nemen voor den ex-keizer van Brazilië en wor den, zoodra er zich maar eene gelegenheid toe opdoet, op een schip ge smeten en naar Portugal opgezonden om daar ten zijnen behoeve tegen de troepen van dom Miguel te strijden." Den 5 dezer zijn voor het hof van assises van Zuid-Braband drie van de vroeger bij verstek ter dood veroordeelde medepügcigcn aan den moord van den majoor Caillard verschenen dezelve hebben in het ver hoor verklaard onschuldig te zijn aan de misdaad, hun te laste gelegd. Van de 42 opgeroepen getuigen waren er 38 verschenen en zijn er 16 in deze zitting gehoord waarvan verscheidene verklaarden dat zij een der beschuldigden met de brandende toorts boven het hoofd van den ma joor hadden zien zwieren. De acte van beschuldiging hangt een ijzing wekkend tafereel op van de wreedheden bij dit schandelijk moordtooneel gepleegd. Uit Brussel den 7 dezer wordt gemeld De meerderheid in de kamer Van afgevaardigden heeft gisteren, na nog eenige discussie over het eerste artikel van het ontwerp betreffende de bedelarij, me: verwerping van de onderscheiden voorgestelde amende menten, niet slechts dit eerste artikelmaar achtervolgelifk al de overige en eindelijk de wet in haar geheel met 48 tegen 19 stemmen aangenomen. De gemeenten zullen alsnu met de kosten van onderhoud in de bedelaars gestichten belast blijven. Het programma van de doopplegtigheid op morgen is heden publiek gemaakt. Daarbij zullen tegenwoordig zijn, de wetgevende kamers, de onderscheiden hoven de deputatien uit het leger en uit de provinciën enz. Ten twaalf uren zal de koning, van de koningin der Franschen den hertog van Orleansdie heden alhier wordt gewacht, den hertog van Nemours en de beide Fransche prinsessen vergezeld, zich naar de kerk begeven. Na de doopbedieningdie door den aartsbisschop van Meche- len zal geschieden, zal er een te Deum worden gezongen; des namid dags zal er groot' diner op het paleis wezen. In het park zal een maal tijd aan de onder.officieren en manschappen van de deputatie uit het le ger worden gegeven. Aan de armen zal eene uitdeeling van 15000 brooden worden gedaan des avonds zal er illuminatie en vuurwerk plaats hebben. De chef van den staf des legersde Fransch-Belgische generaal Des- prez, is gisteren morgen, na eeneniet zeer lange ongesteldheid, waarvan de hoofdoorzaak naar men zegt, in droefheid over het verlies zijner echt. genoote lag, overleden. Door degenen die hem van nabij kenden wordt bij vrij algemeen betreurd. De generaal Evain heeft zijn overleden bij dagorder aan het leger bekend gemaakt. De courier Dclmoitie is eergisteren met depeches voor den Koning en het ministerie van buitenlandsche zaken van Londen hier aangekomen." PRIJZEN der EFFECTENte Amsterdam. den 7 Augustus i833. 5o 5o| 94 - g4| -> >T Werkelijke Schuld idem Nieuw Grootb Rest. Uitgest. dito iTJff - ï/j Kansbiljetten f 23 - a3| Amortisatie-Sijndicaat 88J - 8g| 3£ pet. 72Ï - 73J Oorlogslasten 991 - 100 Schatkist-biljetten ïoij - 102 Vrijwillige Negot.i83i 102 - ro2| Handel-Maatschappij 94 - g4| Fransche 3 pet. inschrijv. 76J - 77J Engelsche gecons, - Rusland, bij Hope Co, 100J èiouj leening f||*, ïooi -101 idem Jff f, inschrijvingen Spanje rente Amsterdam Oostenrijk, bij Goll&Co. 4 pet. certificaten Negot. Metaliek Pruissen i83a DenemarkenNeg. Londen. Napelsche certificaten -101 91I - 9*1 68J - 69J 67 - 67J 92i - 9-2 Staat der Middelprijzen van de Objecten van Markt enz. te Middelburgden 8 Augustus 1833. Tarwe de Ned. Mudde 7 00. Rogge f6 10. Gerst 3 70. Haver f 2 00. Boekweit f 5 50. Graauwe Erwten f Groene Erwten f Wicteboonen f Aardappelen Tarwenbroodhet Ned. pond, 16 ets. Roggenbrood 14 ets. Kolgens pai. Rundvleesch het Ned, pond, 55 ets. Kalfsvleesch 60 ets. Schapenvleesch 45 ets. Met de belaiting Qndertrou wd J. TETTERODE en Middelburg h. P. HOLLE, Augustus 1833. Wed. J. P. Soermans. Familie en Vrienden gelieven deze als bijzondere kennisgeving aan te nemen. Qndertrouwd M. BLONKERS Middelburg en den 8 Augustus 1833. e. A. E M O N D. Deze is dienende tot kennisgeving aan Vrienden en Bekendenzoo binnen als buiten de Stad. Ondertrouwd G. J. VAN M U IJ E N Middelburg en den 9 Augustus 1833. C. de METS. Vrienden en Begunstigers gelieven deze algemeene ook als bijzondere kennisgeving aan te nemen. f-Jeden verloste zeer voorspoedig van eene welgeschapene DOCH TER, Chatharina Maria Jansen geliefde Echtgeuoote van Middelburg G. ESINK, den 8 Augustus 1833. Juwelier. )\1 de genen, welke iets te vorderen hebben van JAN ANTONI VA- REL, en deszelfs Huisvrouw MARIA CLASINA van EEKELEN, worden uitgenoodigd daarvan specifieke opgaaf te doen, ten Kantore van den Notaris A. Staart Makkersin de lange Singelstraat te Middelburg|, uiterlijk vóór den 15 Augustus 1833 zullende na dien tijd geene ver dere Schuldvorderingen meer kunnen worden aangenomenalzoo er van de alsdan ingekomen Pretc-ntien de betaling zal worden geregeld. QPENBARE VEILING te Middelburg, op Maandag den 9 Septem ber 1833 en volgende dagen, des voormiddags ten 10 uren, ten over staan van den Notaris D. J. van der Horst Serléop den hoek van de St. Pieterstrnac en Kortendelft, van eene fraaije Verzameling BOEKEN, MUZIEKWERKEN, LANDKAARTEN, PRENTKUNST, TEEKEN- en SCHILDER-BEHOEFTEN, KARTON-WERK, BRIEVENTAS- SCHEN AGENDAS enz.; benevens eene goede kwantiteit PAPIER, PENNEN en andere Kantoor- en Schrijfbehoeften BOEKBINDERS GEREEDSCHAPPENen eindelijk eene LEES-BIBLIOTHEEKbe staande uit ruim 2600 Nommers van de Nieuwste Werken in onderschei dene Talenherkomstig uit de Boek-Affaire van C. E. Schuttersbij Catalogus vermeld. NB. De genoemde Lees-Bibliotheek is inmiddels in eens uit de hand te koopadres bij de Gebroeders Abrahamsbij wien de Catalogus derzelvealsmede die van het bovenstaande, k 10 cents ieder, te bekomen is.

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 2