N°. 94. MI DDE LB URGSCHE C O II A PI T,:él il (&tro0t~ïtaittAnje. Jranferijfc. Dingsdag -T ETITSN O! *P* 6-«s C Augustus 1833. itZ NIEUWSTIJDINGEN. üSuiischUnb. Üleberlanben. ZEETIJDINGEN. Prl». I FRANKFORT den 30 julij. Van de Puolsche grenzen schrijft men, dat de keizer van Rusland, in weerwil van het tegengesproken berigt in de eerste dagen van Augustus op teis gaan zal, om eene zamenkomst met den koning van Pruissen te hebben. Te Warschau werden toebe reidselen gemaakt om Z. M. bij hoogstdeszelfs doorkomst luisterrijk te ontvangen de keizer werd voorts tegen het eind van augustus te Peters- burg terug verwacht. Met groote verontwaardiging leest men in brieven van de Russische grenzen, dat een tweede aanslag op het leven van den keizer is gesmeed. Kort vóór de uitvoering is dezelve gelukkigerwijze ontdekt geworden. -— Door eene buitengewone gelegenheid zijn te Weenen officiële be- rigten van Konstantinopel van den 10 dezer aangekomen, inhoudende, dat de Egyptische armee geheel over den Taurus terug getrokken isen dat daarop de inscheping van het Russische hulpleger heeft plaats gehad hetwelk op genoemden dag des morgens met een ligten zuidenwind de reede van Bnjucdéré heeft verlatenom naar de Zwarte zee terug te kee- ren. Het Engelsch smaldeel, onderden admiraal Malcoimwas reeds den 2 julij van de Dardanellen naar Samos gezeild. LONDEN den 31 julij. Er is alle reden te geloovendat, hoezeer geen punt definitief door de conferentie is afgedaan, zoo van den kant van Holland als van dien van Belgie de sterkste gezindheid aan den dag wordt gelegd om tot een vergelijk te komen en toe te geven op alle punten van weinig gewigt, die eene spoedige en bepaaldelijke schikking der geschillen tusschen de afgescheiden landen konden in den weg staan. De conferentie komt dikwerf bijeen, en ijverig werkt men aan het overwegen der bijzondere bepalingen van het ontworpen traktaat. Eer gisteren hebben de plenipotentiarissen der vijf mogendheden op het bu reau van buitenlandsche zaken eene zitting gehouden met den heer van de FVeyer en den generaal Cob/et, die vijf en een half uur heeft geduurd. Daarbij waren de Nederlandsche gevolmagtigden niet tegenwoordig, de wijl het hoofd-oogmerk dier vergadering was de aanmerkingen der Belgi sche ministers te hooren op de voorstellen van Holland. Wat den voortgang der onderhandelingen betreft, is het niet te ver wachten, dat de talrijke kleine bijzondere bepalingen van een traktaat van scheiding tusschen beide landen met ééne pennestreek zullen afge daan worden. Vele uitleggingen en overwegingen zijn onvermijdelijk doch zeker is het, dat de werkzaamheden der conferentie op eene vol doende wijze voortgaan. De baron Verstolk van Soelende heer Dedel, de prins Lieven, de prins von Esterhazyde prins Talleyrandde baron Bulow en de baron von FVessemberg hebben gisteren na den middag verscheidene uren met den burggraaf Palmerston op het bureau van buitenlandsche zaken door- gebragt. De baron Fagel, welke zich thans weder hier te lande bevindt, en de heer Dedelhebben eergisteren de eer gehad van bij HH. MM. het middagmaal te gebruiken en den avond door te brengen. De Iersche kerk-bill is gisteren avond in het hoogerhuis ten derde maal gelezen en met eene groote meerderheid doorgegaan, hebbende 135 lords voor en 81 tegen gestemd. PARIJS den 30 julij. De maarschalk van Lobau heeft, onder dagtee- kening van den 20 julij, eene dagorder aan de Parijssche nationale garde gerigtwaarbij hij haar dank zegt voorden ijver, die hare manschappen bij het opkomen voor de wapenschouwing van den vorigen dag ten toon hebben gespreid, en er tevens bijvoegt, dat hunne rijen nooit talrijker zijn geweest, en hunne liefde voor koning en vaderland bij geene vroe gere gelegenheid treffender gebleken is. Hij heeft daarbij tevens eenen brief van koning Lodewijk Philips, aan hem maarschalk, medegedeeld, waarin deze insgelijks zijne tevredenheid over de houding dezer bnrger- magt en de bewijzen van genegenheid die hij daarvan weder heeft ont vangenin sterke bewoordingen uitdrukt. Van de zijde des ministeries is dan ook bekend gemaakt, dat, volgens eene begrooting, die, bij het defileren der nationale garde voorbij den koning, met de meest mogelijke naauwkeurigheid is gemaakt, derzelver gezamenlijke sterkte niet minder dan 58,000 man heeft bedragen zoodat zijdie slechts van 20 of 25,000 man spraken, voorbedachtelijk der waar heid hadden te kort gedaan. Bij de gratis voorstellingen in den schouwburg, waarmede de feesten der drie dagen in den avond van den 29 besloten zijnis het insgelijks rustig toegegaan. De verzamelde menigte heeft aldaar den marseiilaanschen marsch en de parisienne door de tooneelspelers laten zingen, en, zoo het schijnt, levendig toegejuicht. PARIJS den 1 augustus. De zamenzwering waarvan het Journal de Paris gisteren zoo veel gerucht maakte wordt door andere dagbladen als eene niets beduidende zaak voorgedragen. Onder anderen verzekert men, dat de gewigtige ontdekking bij den agent der wapenfabriek zich tot een getal van 160 geweren bepaald heeft, hetwelk voorzeker slechts eene geringe voorraad zoude zijn om de bevolking tegen eene bezetting van 50,000 man te wapenen. Het getal der personendie gedurende de drie feestdagen in hechtenis werden genomen wordt overigens op 250 geschat, waarvan reeds 240 weder in vrijheid zijn gesteld. Dezelfde dagbladen herhalen nogmaals, dat men tot heden toe dagelijks met den arbeid aan de ontworpen vestingwerken voortgaaten zeker is het, dat dezen morgen, bij de regtbank van eersten aanleg, onderschei dene regtsgedingen over de schadevergoeding die men wegens onteige ning ten algemeenen nutte tot het aanleggen der forten is verschuldigd zijn behandeld. Het nieuwe metalen standbeeld van Napoleon op het plein Vendó- mehetwelk den tweeden dag van onze revolutie-feesten plegstntig is ontblootheeft 11 voeten hoogte en stelt Napoleon voor met de grootst mogelijke historische waarheid, te weten: met den hoed, den militairen rok, de epauletten, den overrok met opslagen, de hooge harsen met gouden sporenzijnen degen en zelfs den verrekijker waarvan hij zich op het slagveld pleeg te bedienen, alles naar de echte stukken op het vol. maaktste nagebootsten men schijnt daarmede deh smaak der bevolking getroffen en een onbegrijpelijk genoegen gegeven te hebben. Voorts had men ook aan den voet der kolom, op het oogenblik der inwijding, eeni- ge officieren en soldaten van de oude keizerlijke garde in de uniformen vatl 1814 vereenigd, als ook een luit. kolonel der jagers te paard, een luit. der grenadiers te paardeen jager te voet en een sapeur dor oude garde allen in groote tenue en versierd met de orde van het legioen van eer met de heeldtenis van Napoleon. De vermaarde Engelsche werktuigkundige, mr. Stephrnsonaan wien men den ijzeren spoorweg van Liverpool naar Manchester te dan ken heeft, bevindt zich thans alhier, schikkingen beramende tot het aanleggen van eenen ijzeren spoorweg tusschen deze stad en Caiais. Wij zullen dus eerstdaags, door middel der spoorwegende reis tusschen Parijs en Liverpool in 24 uren kunnen afleggen. *s GRAVENIIAGE den 1 augustus. H. K. H. de Prinses van Oranje is naar Soescdijk vertrokken. Naar men verneemt zullen eerlang aan de Staten-Generaal eenige wijzigingen worden voorgedragen in het wetboek van koophandel. AMSTERDAM den 1 augustus. Gisteren heeft de plegtige inwijding van het alhier nieuw opgerigt Nederlandsch-Israëlitische oude mannen- eti vrouwen- en ziekenhuis plaats gehadin tegenwoordigheid van de bur gerlijke overheid en een aantal aanzienlijke ingezetenen. De geheete plegtigheid heeft'een nieuw blijk opgeleverd van den geest van echte liefdadigheid en broederlijke eensgezindheid, die in ons gezegend Vader land blijft heerschen. 's HERTOGENBOSCH den t augustus. Den 9 augustus zullen de beide legerkampen van Oirschot en Reiien worden opgebrokenen de troepen der 2de en 3de divisien in kantonnementen worden verdeeld. Reeds wordt er aan de gekantonneerde troepen nleer ruimschoots verlof gegeven; hetwelk denkelijk ook eerlang met betrekking tot de thans nog gekampeerde divisien zal plaats hebben. MIDDELBURG den. 5 augustus. Het Hoog-Geregtshof te 's Graven, hage heeft bekend gemaakt, dat de kamer vab vakantie dit-jaar beurte lings zal worden gepresideerd door de heeren mrs. Ii. van der Burg eit C. Carbasiuspresidenten in dit Mof, en voorts zal bestaan uit de hee ren mrs, IVestenbergS, P. van Swinden J. Douw LokeT. baron van Herzeelejhr. F. Beelaerts van Blokland, R. C. Verhuell en E. H. van Nes van Meerkerk, raden. De teregtzittingen der kamer zijn bepaald op den 2, 3, 5, 6, ld, 17, 19, 20, 30 en 31 augustus, en den 2 3, 13, 14, 16, 17, 27 en 28 september. Zullende de eerste ci viele kamer hare zitting weder beginnen op den 1 en de derde civiele kamer op den 3 october. Bij besluit van Z. M. is de heer Jacob Lavinus van Dertmont tot burgemeester der stad Hulst benoemd. - Te Axel heeft, op den 2 dezer, bij het vuren met losse patroo- nendoor de artillerie, een ongeluk plaats gehad: de kanonnier Sturm, bij de bediening van een hauwitser ingedeeld, op het hooren van het losbranden van een nevensstaand stuk geschut zich verbeeldende dat dat genewaarbij hij behoort, reeds gelost is, begeeft zich voor dit laat ste om het op nieuw te kunnen laden juist in het oogenblik dat het wordt afgeschoten, en wordt zoodanig gewond, dat de amputatie zijner beide armen daarvan het gevolg is. Uit de verklaringen in de registers van den burgerlijken stand te Rotterdam blijkt, dat aldaar, van den 16 tot en met den 31 julij, 678 personen zijn overleden. Het Journal d'Anvers, in eene redenering voor eenige dagen, over de handelingen der conferentiegezegd hebbendedat hij het beginsel en de invordering van een tolregt op de Schelde voor onvermijdelijk hield heeft zich daarmede een uitval van den Brusselschen Gourrier op den hals gehaald, als die op dit zeggen hoogdravend vermeent te moeten uitroepen: „Zoo dit de belangen van Antwerpen en Belgie heet voor te staandan begrijpen wij er niets van." Het Antwerpse!) blad beant woordt zijn Brusselschen ambtgenoot in dezer voege: „Ja, wij beschou wen het beginsel van een tolregt op de Schelde als genoegzaam onver mijdelijk. Waarom? omdat zulks, naar ons gevoelen, van zeiven volgt uit het 9de artikel van het traktaat van 15 november, buiten ons geslo ten, maar door onze staatslieden aangenomen, en waartegen wij te ver. geefs onze stem verheft hebben. Antwerpen bewilligt niet; het prote steert uit alle niagtmaar zal zich aan de slavernij der Schelde onder werpen moeten zoo als het zich aan de revolutie en hare gevolgen heeft moeten onderwerpen." Zijne vrees en meening berustten voorts op de zwakheid der Belgische bestuurders, die eene schuld, zoo het ver meent, buiten evenredigheid met de verpligtingen van Belgie, aangeno men hadden vooral zoo men daarbij in overweging nam dat men voor meer dan 100 millioenen Belgische domeinen had verkocht, terwijl hec vorig bestuur daarvan nog het tiende deel niet vervreemd had. MIDDELBURG den 2 augustus. Ter reede van Vere is gearriveerd de Noordsche brik Edwardkaptitein B. Nielsen van Dramme, met hcut, voor deze stad. VLISSINGEN den 3 augustus. Eergisteren zijn alhier gearriveerd the Squirrelkapt. J. Smith, van Blythe; Brittanniakapt. W. Garrich en Agenoriakapt. Th, Redford, beide van Sunderland en alle drie met steenkolen. Gisteren is naar Londen vertrokken de stoomboot Royal Adelaïde, kapt, G. M. Blair, van Antwerpen, met passagiers. Sedert den 31 dezer zijn, voor Antwerpen bestemd, alhier ter reede gekomen: Laura Margarethakapt. T. Brjuckvan Kurkeminde, met haver en garscIVaaren kapt. 1'. Holst, van Sundswall met houtvva- 'j renMargarethakapt. P. Cassens, van Rusterseei; Nantina, kapt.G. J. Schudde, van Altona, en de Vrouw Catharinakapt. J. G. Juister, van Irhauerseel alle drie met haver; Luddkapt. A. Cordier, van Londen met stukgoederen; Soeblomsterkapt. A. Thalervan Nyborg, Diet haver.

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1