N°. 89. C O u Donderdag 25 Juli/ 1833. ilcgtli.ink wan ceretcn aanleg te illibbelbnirg. De publicatie. £Utjcmccttc ilcbcvUubödtc fttaatsciiappij* NIEUWSTIJDINGEN. jDuitschlaiib. (Cn*oöt-JjrUta«jc. JVaufcrijk. =*S» VERÉENIGDE KAMERS. Dingsdag den o5 Juni/ 183.3. Ie REGTBANK VAN EERSTEN AANLEG, zitting houdende te Middelburg, Hoofdplaats der Provincie Zeeland; Gehoord het requisitoir van den lieer Officier bij dezelve Regtbank, betrekkelijk het daarstellen der Kamer, voor welke de zaken gedurende de Vakatie van den ne gen-en-twintigsten Julij tot en met den dertigsten September aanstaande, zullen moe ten gebragt worden; Gezien de Artikelen 76, 76, 77 en 78 van het Decreet van den 3o Maart 1808, op de Reglerlijke Organisatie; Heeft, na deliberatie, goedgevonden te bepalen Dat de Kamer van Vakatie dit jaar zal zijn zamengesteld voor de maand Augus tus uit de llecren Mrs. Jonkheer van Doorn, waarnemend Vice-President; van Deinee, waarnemend Regter ter Instructie, en Jonkheer Schorer, Regteren voor de maand September uit de Ueeren Mrs. Moenswaarnemend President Dambrechtsen en Berdenis van Berlekom Regters. Dat deze Kamer hare teregtzitting zal houden tweemaal ter weeken wel des Donderdags en des Vrijdags, te weten: Donderdag den 1 Vrijdag den 3, Donderdag den 8, Vrijdag den 9 Donderdag den i5Vrijdag den 16 Donderdag den 23 Vrijdag den 33Donderdag den 29 en Vrijdag den 3o Augustus. Voorts op Donderdag den 5, Vrijdag den'6 Donderdag den 12, Vrijdag den i5, Donderdag den 19, Vrijdag den 20, Donderdag den 26 en Vrijdag den 27 Sep tember. En dat de teregtzittingen telkens zullen worden geopend des voormiddags ten tien uren. En znllen afschriften dezes gezonden worden aan den Heer Prokureur-Generaal bij het Hoog-Geregtshof te 'sGravenhage aan den Heer Officier bij deze Regtbank en aan de Heeren Vrederegters in het Ressort derzelve; en voorts daaraan door pu blicatie en affictie de noodige publiciteit worden gegeven. Aldus gedaan en gearresteerd in de algemeene Vergadering der Regtbank voor. noemddezen vijf-en-twintigsten Junij achttienhonderd drie-en-dertig bij de Hee ren Mrs. Moenswaarnemend President; Jonkheer ca» Doorn, waarnemend Vi ce-President; Lambrechtsen Regter; van Deinsewaarnemend Regter ter In structie- Berdenis van Berlekom en Jonkheer Schorer, Regters, ten overstaan van Mr. de Wind, Substitut-Officier. Present de Griffier. En is deze door den Heer President met den Griffier onderteekend. (Geteekend) J. A. MOENS. VAN WAESBERGHE APERS. Voor eensluidend afschrift De Griffier VAN WAESBERGHE APERS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, gelet hebbende op het bepaalde bij de artikelen 2 en 23 van het Reglement voor het Bestuur dezer Stad, waarbij is vastgesteld, dat men om tot Kiezer bevoegd te wezen, jaarlijks in de Grondlasten en verdere beschrevene middelen (buiten het Patentregt) moet betalen eene som van honderd tien Guldensen dat men, om het Stemregt binnen deze Gemeen te uit te oefenenin dezelfde middelen jaarlijks niet beneden de dertig Guldens betalen moet. En tevens in overweging genomen hebbende de noodzakelijkheidom behoorlijk onderrigt te bekomen van het bedrag der beschreven middelen waarop ieder Ingezeten binnen het Koningrijk is aangeslagen, brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat de noodige orders zijn gesteld, ten einde aan alle Ingezetenen van het mannelijk geslacht, die in de Belasting op het Personeel zijn aangeslagen, van Stads wege worden uitgereikt een gedrukt Biljet, hetwelk door een iegelijk zal behooren te worden ingevuld en geteekenden drie dagen na de uitreiking zal worden terug gehaald. Dat dien onverminderd aan alle Ingezetenen, welke op het Kohier der Personele Belasting over het Dienstjaar 1833 niet zijn begrepen, en ech ter vermeenen tot het Stemregt binnen deze Stad bevoegd te zijnde gelegenheid zal worden gegeven, om zich als zoodanig bij het Stedelijk Bestuur te doen kennen. Dat, volgens artikel 7 en 8 van meergemeld Reglement, het Kiezers, regt door Mans voor hunne Vrouwen en door meerderjarige Zoons voor hunne Moeders, weduwe-zijndekan worden uitgeoefend, mits de Moe ders zich in het laatste geval schriftelijk aan de Regering verklarendoor welken harer Zoons zij het Stemregt in hare plaats willen zien uitoefenen en dat, eindelijk tot de ontvangst van alle aangifte en verklaringen, wel ke naar aanleiding van voorschrevene bepaling zonden mogen geschieden tot en met den 14 Augustus eerstkomende, eene bus ter Stads-Griffie zal zijn geplaatst. Burgemeester en Wethouders, al het vorenstaande ter kennis van de Ingezetenen brengende, willen dezelve tevens hebben herinnerd aan het belang, hetwelk voor hen gelegen is, om niet, door nalatigheid in de invulling der voorschreven Biljettenof in het doen der vereischie aan- giften, te worden overgeslagen, bij de opmaking van de Lijst der Stem- geregtigde Ingezetenen, en der zoodanigen, welke tot het Kiezerschap zijn bevoegd. Gedaan ten Randhuize der Stad Middelburg, den 22 Julij 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien het zal mogen aangaan dat bij de Regeringen der Steden Middelburg en Goes is gearresteerd en door de Edel Groot Achtbare Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provin cie goedgekeurd, het navolgende Reglement en Tarief van vrachtloonen voor bet beurt veer van Goes op Middelburg en vice versa. Fint insertio En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden afgekon digd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 22 Julij 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. Gedrukte exemplaren van dit Reglement en Tarief, rijn te bekomen bij de Stads-Drukkers de Erven J, C. Altorffer. PUBLIEKE VERPACHTING VAN TIENDEN, gelegen in het FAland WALCHERENover den .lare en Oogst van 1833a A. W. MIRANDOLLE Agent van den Rijkskassier te Goes, belast met het beheer der Domeinen en Tienden van de Algemeene NederUud* sche Maatschappijin de Districten Middelburg en Goes, zal, op de on« der gemelde dagen en plaatsen pnbliek aan de meestbiedenden Verpaehted de navolgende TIENDE-VRUCHTEN, over den Jare en Oogst 1833, als r Te VERE: ten overstaan van den Notaris fV. M. Snijder en getuU gen, op Zaturdag den 37 Julij 1833, des morgens ten tien uren, dé Domaniale Koorn- en andere Tiendengelegen onder de Jurisdictie Aet Gemeenten van Vere, KleverskerkeBrigdarame, St. Latirens, Gapinge* Serooskerke Vrouwenpolder, Oostkspelle Grijpskerke, Aagtekerke,- Domburgen een gedeelte van Stad Middelburgs-Ambachten. Te VLISSINGEN: ten overstaan van den Notaris A, van der Swahné en getuigen, op Dingsdag den 30 Julij 1833 des morgens ten tien uren, de Domaniale Koorn- en andere Tiendengelegen onder de Jurisdictie der Gemeenten van Koudekerke BekerkeMelis, en MariekerkeWest- kapelle, ZoutelandeRitthem, Oost- en Westsouburg, Bottinge, Hoo- gelande en een gedeelte van Stad Middelburgs Ambachten, De conditiën op welke deze verpachtingen zullen plaats hebbenkun-» nen gelezen worden ten Kantore van de Notarissen te VI.istingen en Vere 4. hierboven gemeld. Wordende voorts een ieder gewaarschuwd, dat, bij aldien dé Tienden' van vorige jaren onbetaald mogten zijn verbleven^zijlieden riiet als Pach ters of Borgen zullen worden toegelaten, en dat de 10 pét. onkosten, dadelijk bij de verpachting zullen moeten worden voldaan. De Agent vöornoemd, A. W. MIRANDOLLE. De CONTROLEUR der Plaatselijke Belastingen óVef de Geméenté Middelburgals belast met het toezigt omtrent de inning van het Markt", geld, verwittigt de Ingezetenen, dat gedurende de Kermis (te rekenen van Donderdag den25jülij), de plaats alwaar dé Groenten én andereder- gelijke Eetwaren zullen worden te koop gesteldzal zijn de Balans. Middelburg, den 22 Julij 1833. M. W. KRIJGER. FRANKFORT den 19 julij. De koning vart PrUissen Zal waarschijn lijk na het vieren van zijn verjaardag naar Toeplitz terug keerenwaat1 vertrouwelijke bijeenkomsten en diplomatieke onderhandelingen moeten plaats hebben. De minister Ancillon wordt er mede tegen dien tijd ver wacht. Men meent nn wel te Wetendat de keizer van Rusland dezert zomer niet naar Polen noch Boheme zal komen. Daarentegen bevestigt het zich dat de keizer van Oostenrijk en de koning van Pmissen el kander zullen ontmoetenen welzoo als men verzekertop een lust slot van den prins Frederik Schwarzenberg. De laatste tijdingen van Konstantinopel vSn den 25 jonij houdert indat het grootste gedeelte der Egyptische troepen reeds over den Taurns terug getrokken was en men den baron von Lievendie bij deZen terugtogt tegenwoordig moest zijntegen de eerste dagen van julij in de hoofdstad terug verwachtte. Men zeide, dat graaf Orlof voornemens Was den 7 julij, den verjaardag van den keizer aller Russen, nog inden Bos- phorus te vieren en dan de Russische land- en zeemagt te doen vertrek ken. LONDEN den 20 julij. Dezen ochtend ten 4 uren is de tweede le zing van de bill, tot bekorting van het inkomen der kerk in Ierland, in het huis der lords doorgegaan met 157 tegen 98 en dus met eene meer derheid van 59 stemmen. De hertog van Wellington heeft nietzoo als men verwacht had, tegen maar vóór de tweede lezing dezer wet ge sproken. Dingsdag heeft het huis der gemeenten eèn voorstel van den heer Rhutvcu aangenomen met 90 tegen 81 stemmen. Daarbij wordt gezegd, dat het verminderen der belastingen en verligten van de lasten des volks door het betrachten van alle mogelijke zuinigheidpunten van het hoog ste belang zijn, en dat men aan het volk, dat de lasten betaalt, ver schuldigd isom alle pensioenen en postenwaaraan een salaris en geen werk verknocht is en die niet de belooning zijn van diensten aan den lande bewezen, over het geheele koningrijk af te schaffen. Te vergeefs hebben de ministers het nemen van dit besluit bestreden. Woensdag is de conferentie weder vergaderd geweest, in het bij zijn van de Nederlandsche gezantendoch de Belgische ministers waren daarbij niet tegenwoordig. De Belgische minister van bnitenlandsche zaken, generaal Gobleten de heer van de fVeyer hebben woensdag een bezoek bij lcrd Palmerston afgelegd. Bij gelegenheid van het eergisteren namiddag door den koning ge houden lever, heeft de heer Fiedel, in een hijzonder gehoor, aan Z. M. eenen brief van den koning der Nederlanden overhandigd. Er zijn weder tijdingen van Lissabon en Porto. Bijzondere brie ven van eerstgemelde plaats luiden zeer gunstig voor de constitutione- lendaar zij verzekerendat verschillende steden zich voor donha Ma ria hebben verklaard. Penicbe en Abrantes hebben de partij der konin gin omhelsd. Een Spanjaard, Manuel genaamd, staat aan het hoofd eener zeer talrijke bende gnerillas en doet daarmede de Miguellisten veel af breuk. Hij is in Beja getrokken en schijnt groote vorderingen in Alen. tejo te maken. Uit de Nienw-York bladen van den 25 jntiijblijktdat de chole ra ook in onderscheidene deelen van de Vereenigde Statenvooral echter te Nieuw Orleansverschrikkelijke verwoestingen aanrigt. PARIJS den 19 julij. Men zegt, dat de ontbinding van de kamer der afgevaardigden besloten is en dat in ectober eene algemeene verkie-

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1