N°. 88. MIDDE.LB UIIG SCHE COU R e. jfraufcvijfc. Dingsdag h'. »HETF-ï' 23 Ju lij Ï83$£0li NIEUWSTIJDINGEN. 2Duit0c!tlAttb. (Öirool-ISrittAMjc. jücbcrlaitbien. ZEETIJDINGEN. rtKitl./-■*? Be ONTVANGER der DIRECTE BELASTINGEN voor de Ge- meenten St. Laurens Serooskerke Grijpskerke Biggenkerke en Melis- kerkeverzoekt een ieder de zeven maanden zijner Belastingen in die Gemeenten aan te zuiveren daar hij verpligt is voor nu en in het ver volg maandelijks, alle achterblijvenden door het ter executie doen leg gen van dwangbevelen, tot betaling te constringeren. St, Laurens, 22 Jnlij 1833. De Ontvanger P. A. de CHATELEÜX. V. V De CONTROLEUR der Plaatselijke Belastingen over de Gemeente Middelburg, als belast met het toezigt omtrent de inning van het Markt- geld, verwittigt de Ingezetenen, dat gedurende de Kermis (te rekenen van Donderdag den 25 Julij), de plaats alwaar de Groenten en andereder, gelijke Eetwaren zullen worden te koop gesteld, zal zijn de Balans. Middelburg, den 22 Julij 1833. M. W. KRIJGER. FRANKFORT den 16 julij. Uit Weenen wordt van den 9 julij het navolgende gemeldgraaf Stroganof, secretaris bij de Russische lega tie te Turinis als courier uit Petersburg aangekomen. Een Spaansche courier is naar Madrid vertrokken. De aangelegenheden van Spanje en Portugal worden meer en meer ingewikkeld, en schijnen aanleiding tot wrijvingen te zullen geven. In Weenen keurt men het zeer goeddat het bevel over de Migueliisten aan den maarschalk de Bourmont zal wor den toevertrouwd. Ter zake van Belgie wordt druk onderhandeld; ook deze zaak moet spoedig en vreedzaam worden afgedaan, 0111 eenmaal de vruchten des vredes te kunnen genieten." In een berigt uit Luxemburg wordt, betreffende de goede ver standhouding van Duitschland met Belgie, aangemerkt: „De goede ver standhouding zal in acht genomen worden zoo lang de Belgische agen ten zich op eenen eerbiedigen afstand houden en de bevelen nakomen welke hun uit Luxemburg worden toegezonden. Voor het overige ver wacht men eerlang gebeurtenissen, welke de Belgen zullen overtuigen, dat de bondsvergadering er veel prijs op stelt om met Belgie in eendragt te leven maar op zoo grooten afstand als slechts mogelijk zal zijn." LONDEN den 17 julij. Eergisteren ochtend hebben Hunne Excell. de baron Verstolk van Soelen en de heer Dedel bij sommige der vreem de ministers bezoeken afgelegd, en zich vervolgens naar het bureau vati buitenlandsche zaken begeven om er eene vergadering van de leden der conferentie bij te wonen waar zij den Russischen gezantprins Lieven den Oostenrijkschen gezant prins Esterkazyden Franschen gezantprins Talleyrandden Pruissischen minister, baron Bulow en den Engelschen minister, lord Palmcrstonvonden. De ministers zijn twee uren lang bij elkander geweest. Lord Palmerston heeft zondag een maaltijd gegeven aan verschillende leden van het korps diplomatiek waar ook de heer baron Verstolk van Soelen genoodigd was. De vernietiging van dom MigueF s zeemagt door die van dom Pedro wordt hier beschouwd als de doodsteek voor de zaak van eerstgemelden. Dit blijkt vooral daaruit, dat de stoomvaartuigendie hier voor hem ge- kocht of gehuurd waren en gereed lagen naar Portugal te vertrekken terug zijn gehouden, en er order gegeven is 0111 geen voortgang temaken met het verzekeren dier bodems bij Lloyds. Ook de berigten uit Porto en uit de Algarves luiden gunstig voor dom Pedro. Men zegt, dat in de Algarves zes duizend man van MigueF s leger tot hem zijn overgeloopen waardoor de troepen van den graaf de Villa Flor tot acht duizend man waren aangegroeid. Dom Miguel heeft in den nacht van den 6 weder een aanval op Por to gemaaktdoch moet met groot verlies afgeslagen zijn. Op order van lord Palmerston is aan de commissie van Lloyds be kend gemaaktdat bij het departement van buitenlandsche zaken berigt ontvangen is, dat het regentschap, handelende in naam van Hare Allerge- trouwste Majesteit donna Maria da Gloria, besloten heeft onmiddellijk eene werkelijke blokkade te leggen op de haven van Lissabon en alle an dere Portugesche havens, waar Ijarer Majesteits gezag nier erkend is, en dat men gelooft, dat die blokkade reeds bestaat. PARIJS den 18 julij. Gisteren is een courier, van prins Talleyrand afgezonden, met depeches voor den koning aangekomen, en dezen mor gen met her antwoord naar Londen teruggekeerd. Omtrent den inhoud der depeches is niets uitgelekt. De generaal Bugeaud, die de hertogin van Berry naar Sicilië heeft vergezeld, is eergisteren te Parijs terug gekomen en heeft zich terstond naar den koning begeven, om 7,. M. verslag van zijne zending te doen. De generaal heeft de hertogin tot Palermo in het pafeis van den prins de Campo Franko, vader van den graaf Hector de Lucchesi Palli en kanselier van het onder-koningschap der beide Sicilien vergezeld. 's GRAVENHAGE den 19 julij. Z. M. de Koning, vergezeld van 7.. K. H. Prins Fredèrik der Nederlandenzijn heden ochtend ten 4 uren in de residentie teruggekeerd. Nadat de Koning eenige weinige uren rust had genoten, is er kabinetsraad gehouden, die tot 12 uren heeft geduurd. Z. K. H. Prins Karei, derde zoon van den koning van Pruissen is gisteren middag ten half 5 uren alhier aangekomen, en heefc in het voormalig hotel van Meerman, bezijden het hotel van Z. K. II. Prins Frederik. zijnen intrek genomen. Naar het schijnt zal de Prins de doop- plcgtighedendie aanstaanden woensdag zullen worden gehouden, bijwo nen. Reeds wordt daartoe alles, zoo in de kerk als ten liove, in ge reedheid gebragten wordt er ook voor die gelegenheid eenige ruiterij, zijnde lansiersin deze residentie verwacht. De graaf van Limburg Stirum is dingsdag avond met depeches naar Londen teruggekeerd. Heden morgen is de itabinets-cotirier Hoogen met depeches uit Lor in de residentie aangekomen. HELDER den 19 julij. Heden namiddag is alhier ter reede gekomen Zr. Ms. korvet Nehalennia, kapitein Gcesteranus. Z. K. II. Prins Frederik Hendrik welke een zeetogt met dezen bodem heeft gedaan bevindt zich zeer welvarende, en vertrekt op morgen naar 's Gravenhage. BREDA den 20 julij. Had de groote wapenschouwingdoor Z. M. op de vlakte van het kamp bij Reijen gehouden, een luisterrijk schouw spel opgeleverd, die van den volgenden dag, op de Achtsche-Heide nabij Eindhoven, is niet minder indrukwekkend geweest, en heeft, volgens het zeggen van deskundigen, uit een militair oogpunt beschouwd, die van« Reijendoor de geschiktere opstelling der troepen in twee linienover troffen. Omstreeks tien uren waren de troepen uit het kamp van Oirschot, zijn de de 2de divisie infanterie, en de troepen der reserve-divisie, welke in de omstreken van Eindhoven gekantonneerd lagen op de heide-vlakte bij Acht, vereenigd. De infanterie der beide divisien rukte daarna in eene uitgestrekte linie in bataille opterwijl de kavallerie en de artille rie, die zicheen weinig zijdwaarts van het terrein voor de wapenschou wing bestemd, vereenigd hadden, manoeuvrerende, eene stelling achter waarts en evenwijdig met de infanterie innamen. Twee veld- en vijf rij dende batterijen waren op den regtervleugel der tweede linie, en vier es kadrons kurassiers van het regement no. ij, acht eskadrons dragonders en vier eskadrons huzaren vormden den linker-vleugel der tweede linie. Te half twaalf verscheen Z. M. op het terrein, en werd met een drie maal leve de Koning! door de troepen ontvangen. Nadat Z. M. de troe pen der beide linien in oogenschouw had genomen, defileerden dezelve; de kavallerie en rijdende artillerie tweemaal, de eerste keer in stap en vervolgens in drafwaarna alle de troepen wederom naar hunne respec- tive kantonnementen afmarcheerden. Tegen half drie uren was de wapen, schouwing afgeloopenwaarna Z. M.door hoogstdeszelfs zonen en klein zonen vergezeld, naar Tilburg is geretourneerd. Z. M. scheen over deze wapenschouwing ten uiterste te vreden te zijn; dewijl hoogstdezeive bij herhaling aan de verschillende chefs zijne tevredenheid over het fraaije voorkomen der manschappen en over hunne krijgshaftige houding en geoefendheid te kennen gaf. Deskundigenwel ke deze beide wapenschouwingen hebben bijgewoond, en inde gelegen heid geweest zijn de legers van andere mogendheden te zien, hebben moeten bekennen, dat er op dit oogenblik welligt geen leger in Europa bestaat, hetwelk in krijgshaftig voorkomen, deugdelijkheid in paarden» in kleeding, bewapening, uitrusting en marschvaardigheidmet het onze zoude kunnen wedijveren. Met bijzonder veel genoegen moet men oëjc hebben opgemerkt, dat de kavallerie, sedert het afgeloopen jaar, in het ensemble harer bewegingen vele vorderingen heeft gemaakt. 1 Naar men verneemt zou Z. M. hoogstdeszelfs verlangen hebben be tuigd, om den generaal Chassi tegen den 24 augustus op het Loo te ont vangen; zoo men daarbij voegde, zouden de dappere verdedigers der ci tadel, te dier gelegenheid, tevens door hoogstdenzelven in oogenschouw worden genomen. Gisteren avond is een kwartier van Tilburg, In het dorpje de Kor- ve!omstreeks half 11 uren, een zware brand ontstaan, waardoor eene schuur en een woonhuis geheel in de assche zijn gelegd. Z. K. H. dé Prins van Oranje heeft van het begin tot het einde daarbij tegenwoordig geweest en alles in het werk gesteld tot redding der ongelukkigen en hunner bezittingen. Een der muzijkanten van het regement lansiers heeft zich bij die gelegenheid zeer verdienstelijke gemaakt, door het redden ónder anderen van een kind zoo ook de knecht uit. het logement het Zwaard, die van den beginne af op de daken hulp heefc toegebragt. De oorzaak van dezen brand schijnt niet bepaaldelijk bekend. MIDDELBURG den 22 julij. Wij vernemen, dat de kolonel-ter.zee J. C. Rijk door Z. M. den keizer van Rusland met de orde van St. Stanislaus is vereerd. Te Vlissingen zijn weder twee Belgische deserteurs uit het vierde district aangekomen Men verneemt, dat door de staten der provincie Groningen een parig besloten is om een eerbiedig verzoek aan Z. M. den Koning aan te bieden over de bezwaren, welke de provincie Groningen heeft ten op ziftte der te hooge waardering van de vaste goederen en de Massificatie derzelve bij de kadastrale werkzaamheden, strekkende dat verzoekom te bekomen eene gebeele hernieuwing van de voorzeide waardering of be grooting" der huurwaardeen het klassificeren der goederen. De Brusselsche Coum'er iaat de omstandigheid dat de Nederlnnd- sche gevolrtingtigden de bijeenkomst der conferentie hebben bijgewoond, en dat vaii de tegenwoordigheid van de Belgische ministers niet is ge waagd niet onopgemerkt. Een der bladen hetwelk doorgaans in den zin van de Belgische gouvernements-partij schrijft, meent, dat bijaldien dit eene beleefdheid is ten aanzien van Oud-Nederlanddie aan Belgie wordt geweigerd de ministers dezelve niet mogen dtilden maar betuigt zijne vrees, dat het bewind van prins Leopold reeds te veel toegeeflijk heid heeft betoond. Men las onlangs in een Duitsch tijdschrift een merkwaardig voor beeld van het gevaar, hetwelk in het eten van vleesch van ziek rund vee gelegen is. In het Hannoversche dorp Ilettensen werd eene sedert verscheidene weken zieke koe geslacht en derzelver vleesch verkocht. Meer dan 40 personen werden na het gebruiken van het vleesch dezer köe ziek, de meesten gevaarlijk ja 3 der zieken moesten hunne onvoor- zigtigheid inet den dood boecen. VLISSINGEN den 20 julij. Sedert den 17 dezer zijn, voor Ant werpen bestemd, alhier ter reede gekomen de Vrouw Catharinakapt. J, van der Schuyt, van Londen, met stukgoederen; /Inna Marialtapt. L. Tieman, van Tonningen; de drie Gebroederskapt. E. Alberts en de drie Gezusters, kapt. K. R. van Laaten beide van Norden en alle drie met haver; Fortuna, kapt. J. li. Schnakel, van Memel, met houtwaren; Qorothea Frederikakapt. O. J. N. Sunde, van Ditsum met haver;

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1