N°. 83. MIDD.E.LBURGSCIIE C O ü:ir A N T. m Donderdag Iï Jnlij 1833. P. P O u s. NIEUWSTIJDINGEN. Z3uit0tftlanb. (BrooUBtriftattje,. rijft. jRcbgfflanbgtt. WA- Öe ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adver teert, dat, van heden af, ten zijnen Kantore, zullen worden uit betaald de Interessen der Borgtogten van de Ambtenaren van 's Rijks Ont vangsten over het eerste halfjaar 1833, en zulks tegen overlegging hunner acte van Borgtogten der kwitantien, aan de respective Ontvan gers hunner woonplaatsen toegezonden en aldaar verkrijgbaar. Middelburg, den 11 Julij 1833. De Administrateur voornoemd, FRANKFORT den 5 julij. Te Berlijn zijn dezer dagen eenige vreem delingen gearresteerd. Uit het onderzoek had men weder sporen ontdekt van de verstandhouding der omwentelingsgezinden op de Duitsche univer siteiten met de buitenlandsche revolutionnairenalsmede van het bestaan van een uitgestrekt plan of zamenzweringtot omverwerping aan de be staande orde van zaken in Duitschland. In den namiddag van den 1 julij is buiten Berlijn de dorre hei grond door den bliksem in brand gestokeneene oppervlakte van omtrent 400 schreden was reeds voortgebrand eer men zulks ontdekte; door spoe dig aangebragte hulp had men evenwel de naburige wouden voor de me- dedeeling des vuurs bewaard. Eerlang zal de commissie der Duitsche vorsten, tot onderzoeknaar de oorzaak en de omstandigheden van het oproer van Frankfort, bijeen komen. Oostenrijk, Pruissen, Beijeren Wurtemberg en Hessen Darm stad benoemen daartoe commissarissen. Van Berlijn kondigt men het ver trek van den raadsheer Eichmann daarvoor aan. Uit Oostenrijk verneemt men, dat er weder verscheidene zendelin gen van de Fransche propaganda zijn gevat geworden en over de gren zen gebragt. Van de Poolsche grenzen schrijft men: De officieren, die uit Zwitserland en uit Frankrijk weder naar Polen kwamen afzakken, wor den op hun vertrek bedacht. Diegeen der vroegere opstandelingen die hardnekkig voortgaan hun vaderland te plagenverzamelen zich in kleine hoopen vallen afzonderlijke detachementen kozakken aan, vernielen ze en keeren in de bosschen terug. De Russische regering, zegt men, moet weder tot het besluit komen, om meer troepen door Polen te verdee- len daar de ondervinding leert, dat de veelvuldige gebeurtenissen met deze itisurgenten niet als op zich zelve staande voorvallen zijn aan te merkenmaar met elkander in verband staan en altijd ten doel hebben om een koningrijk Polen, naar hunne inbeelding van vólksgeluk, op te tigten. LONDEN den 6 julij. Het huis der gemeenten heeft woensdag in comité de besluiten, door de regering voorgesteld, omtrent het privi legie van de bank van Engeland, aangenomen. Gisteren avond is het huis der gemeenten zoo ver gereed gekomen met de wet over de inkomsten der Iersche kerk dat deze maandag ten derde maal voorgelezen zal worden. De inkomsten van het rijk hebben in het vierdejaars, dat gisteren ver schenen is, 5,251 ponden sterl. minder opgebragtdan in dezelfde drie maanden van het vorig jaar is ontvangen geworden. In het avondblad de Courrier van eergisteren leest men Met genoegen verneemt men dat de kabinetten van Rusland Oos tenrijk en Pruissen besloten hebben een beslissend bewijs van hun ver langen te geven om de nog overblijvende verschillen tusschen Holland en Belgie tot eene eindelijke schikking te brengen. Met dit oogmerk hebben die hoven ambassadeurs benoemd, om hen aan het hof van ko ning Leopold te vertegenwoordigen. De Oostenrijksche ambassadeur is de graaf DietrichsteinN Door den bedoelden maatregel (zegt verder dit blad) moet voor den koning van Holland gewis de laatste hoop (indien men deze nog kan voor onderstellen) vervlogen zijn, om zich met den bijstand zijner bondge- nooten en bloedverwanten in het bezit van Belgie te zien hersteld. Het is waar, dat de mogendheden Leopold slechts voorwaardelijk en onder voorbehoud, als koning van Belgie erkennen. Maar de benoeming van gezanten stelt het echter buiten twijfel, dat men hem voortaan de voor- regtenaan den koninklijken stand verbonden, niet zal weigeren. Deze gewigtige stap tot de beslissing van een geschil, dat, zoo het al niet Europa met eenen noodlottigen oorlog bedreigd heeft, echter op het punt was om eenig misverstand tusschen de groote mogendheden te doen ont staan heeft men vooral te danken aan de standvastigheid van den koning der Belgen. Men verhaalt ons, dat hij, bij de onderteekening der laatste voorloopige overeenkomst, het stellig besluit heeft uitgedrukt, van zich voortaan aan alle onderhandelingen te onttrekken, totdat de drie mogend- beden, die men vooronderstelt dat de vorderingen van Holland ondersteu nen, hunne werkelijke bedoelingen door het aanknoopen der gewone di plomatieke betrekkingen hadden doen kennen." Eergisteren heeft men hier met een schip, dat te Falmouth aan gekomen is tijding van de expeditie der constitutionele Portngesche ar mee ontvangen. Zij is wel en behouden te Lagos, eene haven in de Al- garves omtrent 11 <5 mijlen bezuiden Lissabon, geland. Daar dit berigt per telegraaf naar Lissabon overgebragt was heeft men daarbij geene verdere omstandigheden vernomen doch het ontbreekt niet aan lieden die het landen op een zoo grooten afstand van Lissabon zeer misprijzen te meer, daar men zoo hoog opgegeven had van de misnoegdheid, wel ke te Lissabon heerschteen van de gunstige stemming der bewoners van die stadom de troepen van dom Pedro met opene armen te ont vangendat men stellig geloofd had, dat de expeditie meer regtstreeks tegen Lissabon gerigt was. PARIJS den 6 julij. Eergisteren avond is de koning onverwacht te Neuilly, zijn gewoon zomerverblijf, terug gekomen. Een der ministeriele dagbladen vermelde gisteren, dat het Belgisch gouvernement de officiële kennisgeving heeft ontvangendat dc heeren de Dietrichuein en d'Arnim binnen kortals gezanten der hoven van Oos tenrijk en Pruissen, te Brussel zouden aankomen. De maarschalk Soalt is dezen morgen naar de baden van Mont-d'Of vertrokken. De heer Sebastiani is gedurende zijne afwezendheid met hes departement van oorlog belast. De telegraaf moet heden aan het gouvernement het berigt hebben overgebragt, dat de maatregelen van voorzorg in de zuidelijke departe menten, ten aanzien van de Italiaansche uitgewekenen genomen, onder anderen te Lyon tot een ernstig misnoegen onder de bevolking hadden aanleiding gegeven, zoodat men zich genoodzaakt zag op het vroeger ge nomen besluit terug te komen en voorloopig aan deze vreemdelingen het verblijf in genoemde stad te vergunnen. - Het gerucht verspreidde zich heden dat het gouvernement van Bayonne de tijding ontvangen had, dat de geheele provincie Algarvie 11a de landing dor troepen vatt dom Pedro in opstand was geraakteo voor donna Maria partij had getrokken. Eenige Piemontezendie zich te Marseille ophielden, hebbed, ten gevolge der onlusten, die in hun land plaats gehad hebben, order gekregen om Frankrijk te ontruimen en zich naar Belgie of Engeland tö begeven. Uit Madrid schrijft men van den 27 der vorige tnaaild dat de rust noch in den hoofdstadnoch zoo ver zulks bekend wasin de provin ciën te midden der plegtigheden die de beëediging der cortes gevolgd waren was gestoorddat de carlisten te vergeefsch eenige oproerige proclamatien hadden verspreid, die bij de menigte zonder eenig gevolg waren gebleven. 's GRAVENHAGE den 8 julij. De tijding der gelukkige bevalling van H. K. H. de Prinses Frederik der Nederlanden, van eenen Prins, is door den baron de Pestreadjudant van Z. M. den Koning, naar Ber lijn overgebragt. Aan den kapitein Duchasteladjudant van den staf vatl Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden is het overbrengen dezer ge lukkige gebeurtenis naar het leger opgedragen. H. K. H. bevindt zich naar de omstandigheden vrij welen ook de jong geboren Prins is welvarend. Zaturdag is er een kabinetsraad gehouden, die kort geduurd heeft en die Z. Exc. de minister van buitenlandsche zaken, Verstolk van Soe- lenheeft bijgewoond. Z. Exc, heeft gisteren afscheidsgesprekken mee de vreemde gezanten gehouden en is dien avond, vergezeld van den heer Dedel,, tiaar Londen vertrokken. Bij besluit van Z. M. is bepaald, dat het groot Noord-Hoilandsche kanaal nog in dit loopende jaar verder bewerkt zal worden bij Alkmaar zou de bogt afgesnedenaldaar een dubbele brug over het kanaal gelegd en voorts de vlotbruggen te Koedijk en aan den St. Maartensdijk veran derd worden. Èen en ander zou door de permanente commissie van het amortisatie-syndikaat worden aanbesteed. In den avond van den 5 overleed te Scheveningenalwaar hij zich tot gebruik der zeebaden bevondde heer G. C. Rombachoud 49 jaren een der eerste tooneeikunstenaren van den Amsterdamscben stads schouw burg aan welk tooneel hij ongeveer 30 jaren verbonden was. Hij had eene aigemeene achting en bewondering verworven, en wordt door zijne vrienden en kweekelingen diep betreurd. Het lijk zal naar Amsterdam worden vervoerd. ROTTERDAM den 8 julij. Heden ochtend heeft II. K. H. Mevrouw de Prinses Albert van Pruissen 's Konings werf alhier met een bezoek vereerd en met veel belangstelling bezigtigd. Heden zijn van hier met 's Konings stoomjagt naar Hellevoetslnis vertrokken Hunne Exc. de heeren baron Verstolk van Soelcn, minister van buitenlandsche zaken, en jhr. 6". Dedel, met derzelver gevolg, om verder de reis naar Londen voort te zetten. Zijne Exc. de heer Dedel heeft dezen nacht in het Nieuw Roijaal Bad-Hotel doorgebragtwaar gis teren ook lord Carringtonvan Londen komende, zijn intrek genomen heeft. MIDDELBURG den 10 julij. Gisteren is Z. Exc. de luitenant-gene raal de Koek naar het 4de district dezer provincie vertrokken om in spectie over de aldaar gekantonneerde troepen te houden. Gisteren is een Fransche kotter ter reede van Viissingen gekomen, aan boord hebbende den luitenant der 10de afdeeling Tentijemet 12 man herstelde zieken uit Fransche krijgsgevangenschap teruggekeerd. Ook zijn gisteren te Viissingen wederom drie Belgen met geweer en wapens aangekomen, zijnde twee van de 6de afdeeling en een van de garde-civiquewelke zich aan onze voorposten in Zeeuwsch-Vlaanderen als deserteurs hebben aangemeld. De provinciale Staten van Holland hebben, in hunne zitting van den 4 dezer, tot leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal be noemd de heeren mr. IV. J. Junius van HemertJ. J. 17. van tVicke- voort CrommelinII. baron Col/ot d'Escury van hleinenoortjhr. O. Re- pelaer van rs v v" uueru de heeren F. C. IV. van Druyvesteynter vervanging van wijlen den heer D. van Foreesten jhr. D. Hooft Iz., in plaats van den heer G.G. Clijford. Door de Staten van Noord Brabnnd zijn de heeren mr. P.A.van Meeu wen en A. J. Ingenkouszaftredende leden van de Tweede Kamer, ais zoodanig weder ingekozen. Door die der provincie Groningen is de heer mr. P. Tammo bypkens op nieuw tot lid der Tweede Kamer benoemd geworden. Door die van Geldtland zijn weder als zoodanig benoemd, de heeren J. IVeerts en IIJ. D'ijckmeèiter. Terwijl dié van Overijssel op nieuw hebben ingekozen de heeren mr. F. Lemker en mr. A. Sandherg. Bij een besluit der Indische regering, van den 21 januarii 11., is bepaald, dat geenerhande traktement zal worden toegelegd aan iemand, die, alvorens hij tien jaren achtereen in gouvernements dienst op Java is geweest, wegens bijzondere belangen, en niet uit hoofde van ziekte, met verlof uit Neerlands Indie vertrekt. Volgens PEmancipation is thans van ieder regement van het Bel- gische leger een geheel ba'taillon met onbepaald verlof naar huis gezon- den en zijn de officieren daarvan op half traktement gcsteid. Het concert 11. maandag door den heer Vrugt in den schouwburg alhier gegeven, heeft, zoo als te verwachten was, dealgëmeene bewon»

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1