MIDDE E BUIIG SOI E C O u N°. 81. ff f- m c jaiijtim: Zaturdag P. P O u s. NIEUWSTIJDINGEN. JVat»ferijk. Üebetrlanbett,. T .-y.'-Vv De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adver teert, dat, van heden af, ten zijnen Kantore, tegen overgifce van de door hem afgegeven Renversalen, kunnen worden geligt alle de Bewijzen van Inschrijving in het Grootboek 5 pret., voor de des wegens overgebragte Recepissen tot ultimo Junij 1833. Middelburg, den 5 Julij 1833. De Administrateur voornoemd, De fungerende AGENT van KAZERNERING berigtdat op de onderstaande dagen en uren, ten zijnen Kantore, zullen worden uitbetaald (op teruggave der Biljetten) de Gelden van Huisvesting en Voeding aan de In- en Opgezetenen dezer Stad en Ambacht, welke van den 8 tot en met den 28 Junij 1833 met inkwartiering zijn belast geweest: Op Zaturdag den <J Julij, des morgens van 10 tot 1 uur, voor de Wijken I. en K. Op Maandag den 8 Julijdes morgens van 10 tot 1 uur, voor de Wijken L, M. en N.en 's namiddags van 3 tot 6 uren O. P. en Q. Op Dingsdag den 9 Julij, des morgens van 10 tot 1 uur, voor de Buitenwijken A. B. en C.en *s namiddags van 3 tot 6 uren D. en E. Zullende na dien tijd geene betaling meer geschieden. PARIJS den 30 junij. Men gelooft vrij stellig aan eene ontbinding van de kamer der gedeputeerden. De wijze, waarop de afgevaardigden in de provinciën ontvangen worden schijnt dien maatregel noodzakelijk te makenterwijl de rustige toestandwaarin Frankrijk zich thans be vindtin het onwaarschijnlijke van een buitenlandschen oorlogeen gun stig oogenblik voor het hernieuwen der kamer oplevert. Het is nog vrij onzeker, of de ministers wel van het plan, om vestingen rondom Parijs aan te leggen, zullen afzien. Vele burgers zou den het voornemen hebben opgevat ombij gelegenheid der verjaring van de julij.omwentelingzich naar de plaatsen te begeven, waar de forten van FEpine en Charenton gebouwd moeten worden, en den reeds be gonnen arbeid te vernielen. Een oppositie-blad raadt hen dien opzet ten sterkste af, en betoogt, dat het veel beter zijn zou, bij de ontbinding der kamers, van de nieuw te kiezen afgevaardigden de stellige belofte te vorderen, dat zij zich verzetten zullen tegen het omringen der hoofd stad met bastillesdie onvermijdelijk tot het in slavernij houden van ge heel Frankrijk zouden dienen. De koning van Spanje heeft een blijk van zijne tevredenheid aan zijne land- en zeemagt willen geven, bij gelegenheid van het afleggen van den eed aan zijne dochter als erfprinses, en daartoe een bijzonder ridder-teeken ingesteld, bestaande in een kruis, dat aan een hemelsblaauw lint in het knoopsgat van den rok gedragen en de decoratie van Maria Isabeila Louisa genaamd zal worden. PARIJS den 1 julij. De koning en koningin zijn heden naar het kas teel van Eu vertrokken. Door eenige dagbladen wordt aangekondigd, dat het gouvernement thans werkelijk van het aanleggen van geregelde vestingwerken rondom de hoofdstad heeft afgezien- Een der liberale dagbladen verhaalde zijnen lezers voor weinige da gen, dat het hof van Rome ernstig bij het gouvernement op de noodza kelijkheid had aangedrongen, dat koning Lodewijk Philips zich zoude la ten zalven. Het Journal de Paris beantwoordt zulks door te zeggen dat deze plegtigheid tot tijden en instellingen behoort, die aan de tegen, woordige geheel vreemd zijn, daar thans de regten des konings op de grondwet van den staat, en niet op eene godsdienstige wijding gegrond zijn. In Griekenland heeft men veel moeite om een nationaal leger op te rigten. De Fransche troepen ontruimen het koningrijk nog niet; het schijnt zelfs, dat zij zich naar het verblijf der Beijeren zullen regelen. 'sGRAVENHAGE den 2 julijIn het laatst dezer week zal, naar men verneemt, de lieer Dedelals Nederlandsch gevolmagtigde bij de conferentie, wederom naar Londen vertrekken, en daarheen vergezeld worden door den heer Verstolk van Soelen, onzen minister van buiten, landsche zaken. Dit laatste houdt men voor een allersterkst bewijs, dat de regering tot eene spoedige billijke beslissing ten aanzien der Belgische aangelegenheden wenscht te komeneu daartoe van zijnen kant al het mogelijke wil aanwenden. Hier schijnt ook het gevoelen vrij algemeen te zijn dat wij, nog voor het einde dezer maand, ons zullen kunnen ver heugen over de sluiting van een definitief traktaat. De portefeuille van het ministerie van buitenlandsche zaken zou, ge durende de afwezigheid van den ministeraan den baron van Zuilen van Nyeveltgewezen gevolmagtigde bij de conferentie, opgedragen zijn. De heer Otnphaldie in kwaliteit van officier-commissaris van Z. M. den Koning naar Parijs was vertrokken, belast met eene bijzon, dere commissie aan Z. M. den koning der Franschen, is den I dezer hier teruggekomen. Men gelooft niet, dat het doel zijner zending aan vankelijk is gelukt, welke, naar men verzekert, de strekking zou gehad hebben, het vaandel der 10de afdeeling, dat door de Franschen uit de citadel van Antwerpen medegevoerd en in het hotel der invalides ge plaatst is, terug te vorderen. Zijne Exc. de generaal baron Chassé zalzoodra zijne gezondheid zulks veroorlooft, Bergen-op-Zoom verlaten en aanvankelijk zijn intrek nemen op het buitengoed van professor Hendriksbij Voorburg, waartoe bereids de noodige schikkingen zijn gemaakt. Volgens loopende geruchten zou Zr. Ms. linieschip de Zeeuw, kapiten Rijk, weidra eene reis naar Kroonstadt maken, aan boord heb bende Z. K. H. Prins Hendrikjongsten zoon van den Prins van Oranje, die van daar dan een uitstapje naar Petersburg, doen zou. Ook wil mendat binnen kort twee 's lands schepen naar Oost-Indie zullen vertrekken, waarvan het eene gekommandeerd zal worden door den bij koninklijk besluit tot schout-bij-nacht benoemden kapitein-ter- Zee Bolcke. Op zijn verzoek is aan den schout bij nacht van der Straaten het noti- zetiviteits-traktement toegestaan, en is de kapitein-cer.zee Koopman door Z. M, in zijne plaats benoemd tot kommandant van Helvoatsttïil. Men gaat steeds voort met het maken van aanzienlijke bezuinigingen. Zoo is nu weder voor niet minder dan veertien onderscheidene scheeps- kommandanten een besluit buiten toepassing gesteld, waarbij bepaald werd de verhooging van traktement voor de officieren ter zeezootira zij een kommandement bekomen, en zijn alzoo, deze terug gebragt op het gewo ne traktementdat zij vroeger genoten. Betrekkelijk de reserve-schutterij is door Z. M. het navolgende be. sloten geworden: Dat voor het oogenblik de bepalingendie het gevolg zijn geweest van de oproeping van het overschot van den isten ban alsmede van den 2den en 3den ban, buiten werking worden gesteld, met dien ver. standedat de formatie der bataillons reserve-schutterijvoor zoo ver- re dezelve reeds heeft plaats gehad, zal in wezen blijven, zoödac elk zal gecontinueerd worden in den rang en in de betrekkingtot welke hij bij de reserve-schutterij is bestemd, doch zonder voor als nog, althans ter zake van de reserve-schutterijeenige verdere dienst te doen en eenig traktement of verhooging van dien welke voor de dienst bij dezelve werden genoten, te behouden znllende ten gevolge hiervan de gewone schutterijen hare diensten even als voor de formatie der reserve-schu;. terijverrigten. Dat de officieren en onder officieren van het leger en van de mobiele schutterijen, bij de reserve gedetacheerd, naar hunne respectlve korpsen zullen terugkeeren met vergunning echter aan de officieren der mobile schutterij die zonder rangsverhooging bij dezelve zijn overgegaanom zich des verkiezende naar hunne woonplaatsen doch zonder behoud van eenig traktement te begeven. Dat de 2de luitenants der reserve-schutterij, die zich bij de staven der bataillons hebben aangesloten en vroeger in eenen minderen rang dan die van officier bij de mobile schutterijof als vrijwilligers voor eenen on. bepaalden tijd bij eenig korps van het leger dienden, mede naar hunne gemeenten zullen worden terng gezonden. Dat de gepensioneerde of op non-activiteit geplaatste officieren bij de meergenoemde schutterij in dienst gesteldin hunne vorige positie moe. ten tertiggebragt worden, en eindelijk, dat zoodanige leden van de schut, terijdie zich uit hun gewoon domicilie naar de standplaatsen van dfli staven der bataillons hebben moeten begeven naar hunne woonplaatsen- behooren terug te keeren. De heeren officieren, die tot heden bij de vrijwillige studenten- jagerkorpsen gedetacheerd warenkeeren naar hunne korpsen terug. Laatst!, zaturdag is te Schevetiingen de gewone jaarlijksche afrekening der visscherij gehouden. Niettegenstaande de rampenbij het uitbreken der cholera morbusnu een jaar geledenen waarbij de visscherij zoo veel schade ondervonden heefcis de uitkomst zeet vóordeelig geweest en hebben de visschers, over het algemeen, eene goede uitbetaling ge- noten. Genoemde dag is dan ook in gepaste en matige vrolijkheid doo r- gebragc. DORDRECHT den 3 julij. Eergisteren avond zijn hier van Ooster. hout aangekomenen gisteren morgen verder gereisd een detachement van de 9de afdeeling kurassiers sterk 1 officier en <58 mangaande naar Haarlem; en een detachement van de 3de afdeeling kurassiers, sterk officier en <55 mangaande naar Leiden. Zoo als men voorts verneemt, zullen de manschappen met groot verlof naar huis gezondenen de paarden jn de weide gedaan worden een maat regel die voor alle de jonge paarden onzer kavallerie bepaald isen dus, daar deze een zeer groot gedeelte uitmaken, eene nieuwe aanmer kelijke bezuiniging oplevert. MIDDELBURG den 5 julij. Gisteren zijn weder een aantal man schappen van de Zeeuwsche en Noord-Brabandsche schutterijennit het 5de district dezer provincie, te Vlissingen aangekomen, en hebben hunne wapenen ingeleverd, om met groot verlof te vertrekken; zijnde, naar wij vernemen het laatste gedeelte. - Bij besluit van Z. M. is de heer Johannes Nelemans tot wethou der der stad Zierikzee benoemd. Den 3 dezer is de 18de vergadering van de algemeene synode.der Nederiandsche kerk te 's Hage geopend. Van wege deze provincie be vindt zich aldaar de wel-eerw. heer G. Blaaubeenpredikant te Goès. Het Belgisch ministerieel dagblad PEmanctpation behelst liet Vol- gende artikel uit Parijs den 30 junij: Gisteren is er van het kasteel een buitengewoon courier naar Brus sel gezondenmen verzekertdat de heer le Hon eene nota aan Z. M. heeft overhandigdwaarbij kennis zou worden gegeven, dat de boridisvér. gndering te Frankfort aan den keizer van Rusland den tegenwoordigen staat van Belgie heeft doen kennen, als de oorzaak van al de Europe- sche beroeringen en dat het noodzakelijk was dat de zaken werden her steld op de grondslagen van 1815. Ten gevolge dezer mededeeling was er een courier naar den prins de Talleyrand gezonden. Het overschot van het mmster-mortier is van Braschnet naar Ant werpen gebragt. Men denkt dat hetzelve op een pedestal buiten de ves tingwerkenen wel op de plaats waar hetzelve, bij het beleg der citadel, zijne werking heefc gedaan, zal worden opgerigc. Het gezelschap liefhebbers van duiven te Gent beeft dit jaar Ronén verkozen, als de plaats, alwaar voor hunnen gewonen jaarlijkschen wed strijd de duiven moesten worden opgelaten De 18 duiven, welke zij daarheen hadden doen brengen zijn den 24 junij,' ten 9 uren 55 minuten opgelaten. Eene daarvan, coebehoprende aan dén héér de Léeuw, kwam in anderhalf uur van Rouen te Gent terug, en behaalde dus den prijs ro andere hebben in 2% uur de reis gedaan, 3 kwamen in den loop van den dag terug, en de overige 4 zijn niet te regt gekomert. Itv de den 2 dezer te Amsterdam gehoudene veiling van bet schil derijen-kabinet van wijlen den wel-ed, heer J de Vos. heeft da schilderij no. id, van Hobbemade som van 11,400 opgebragt; die van Everdin gen, no. 9, ƒ1,200; die van Ph. IVouwermanno. 44, f1,615. De i geheele kolleetie heeft de som van 22,000 opgebragt. In de den vorigen dag insgelijks aldaar gebonden schilderij.veiling, van het kabinet van wijlen den hoog-welgeb. heer jhr. J. Goll van Franckensteinis de schilder ij van Metzuno. 48% voor de aanzienlijke som van ƒ12,400 verkocht geworden.

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1