MIDDELBURG SCHÉ 1 N°. 80. Donderdag ^.mbcotcbtug NIEUWSTIJDINGEN. ühntsrftlAftb. ülcbci'l.ittbett. -wjURGE ME ESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN JlS ontvangen hebbende de navolgende aan hen geadresseerde missive Vesting Vlissingen, den I Julij 1833. Ziine Majesteit bevelen gegeven hebbende, om bij voorraad dever- eischte schikkingen te maken, ten einde bij eene gewenschte bevalling, van hare Koninklijke Hoogheid Prinses Fr e der ik der Nederlanden, deze heugelijke gebeurtenis op de gebruikelijke wijze worde aange- kondigd, heb ik de eer Uw-Ed. Aclub. door deze te verwittigen, dat, ten gevolge bij mij uit 's Gravenhage ontvangene depechesdoor mij is bevolen om zoodra ik van de bevalling van hare Koninklijke Iloog- heid zal hebben kennis bekomen, zulks den volke in mijne ónderheb- bende Vesting worde aangekondigd, en wel de geboorte van eenen Koninklijken Prins., door honderd en eendie van eene Koninklijke Prin- ses door een-en-vijftig schoten uit het kanon. De Vice-Admiraal Opperbevelhebber der Vesting Vlissingen en onderhoorige Forten (get.) O. W GOBIUS." Brengen dezelve bij dezen ter kennis van de In- en Opgezetenen de zer Stad en van deszelfs Grondgebied. Gedaan ten Raadhuize der Stad Vlissingen, den 2 Julij 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. J. BECKER, Vt. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren De Stads-Secretaris, A. VAN DER SWALME. Op den 10 Julij aanstaande, des voormiddags om tien uren zullen, ten Huize en Herberge van Gerardus Kas, op het Dorp KLOOSTERZANDE Gemeente Hontenisse, Publiek worden aanbesteed: 1. Eenige reparatie-werken aan het Palenhoofd van IValzoorden. 2. Het verzwaren van een gedeelte van den Zeedijk voor den Molen polder ten lengte van 170 Ellen. 3. Het vernieuwen van den Rijsdam voor den hoek van dén Noorddijk- polder 4. Het gedeeltelijk vernieuwen van eenige Rijswerken aan den Molen polder met de leverantie van Vijftig Lasten Brik. 5. Het gedeeltelijk uitbreken en op nieuw opmetselen aan de Heul voor het Huis te Zande. 6. Het leggen van eenen nieuwen Steenen Heul in de Molenstraat. Alles breeder omschreven bij de bestekken daarvan zijnde, welke door de gegadigden kunnen worden ingezien bij den Heer J. IV, van der Linde op het Huis te Zandein genoemde Gemeente; alsmede bij den Heer A.J.Obreen, Dijkgraaf van de Watering van Walzoorden te Hulstzul lende de aanwijzing ten Locale daags voor de Aanbesteding plaats hebben. Zegt het voort. De fungereude AGENT van KAZERNERING berigt, dat op de onderstaande dagen en uren, ten zijnen Kantore, zullen worden uitbetaald (op teruggave der Biljetten) de Gelden van Huisvesting en Voeding aan de In- en Opgezetenen dezer Stad en Ambacht, welke van den 8 tot en met den 28 Junij 1833 met inkwartiering zijn belast geweest Op Vrijdag den 5 Julij, des morgens van 10 tot 1 uur, voor de Wijken A. B. C. en D.en 's namiddags van 3 tot 6 uren E. F. G. en H. Op Zaturdag den 6 Julij, des morgens van 10 tot 1 uur, voor de Wijken I. en K. Op Maandag den 8 Julij, des morgens van 10 tot 1 hurvoor de Wijken L. M. en N.en 's namiddags van 3 tot 6 uren, O. P. en Q. Op Dingsdag den 9 Junij, des morgens van 10 tot 1 uur, voor de Buitenwijken A. B. en C.en 's namiddags van 3 tot 6 uren D. en E. Zullende na dien tijd geene betaling meer geschieden. FRANKFORT den 28 junij. Het dagblad van Augshurg bevat dén volgenden bijzonderen brief uit Weenen onder dagteckening van 20 junij: Onze afgezant te Londen, vorst Ester/iazy, zal binnen kort naar zij nen post terugkeercn, om deel aan de conferentie te nemen, welke nu bepaaldelijk over de Belgisch-Hollandsche kwestie aldaar zal plaats heb ben. Men hoopt hier, dat deze aangelegenheid binnen kort geheel zal geschikt worden. Daar nu de zaken in het Oosten mede genoegzaam ge regeld zijn, zoo blijft er nog maar alleen het Porttigesche vraagstuk over, dat waarlijk een zeer ernstig aanzien schijnt te beginnen te nemen. Men wil weten, dat Ibrahim-pacha sedert eenige weken gevaarlijk ziek i». -Zoo dit waar is dan zou Mehemed-Ali zich niet lang over zijne nieuwe bezittingen in Egypte verhengen, en de zaken zonden alsdan misschien wederom eenen gansch anderen keer kunnen nemen." De laatstelijk in Zuid-Duitschland ontdekte zamenzwering is zoo belangrijk en uitgebreid, dat in Wnrtemberg alleen meer dan 70 perso nen zijn gevat, uit welker papieren het gebleken is, dat het Frankforter oproerde inval der Polen, de aanslag op den koning van Napels en nu laatstelijk de voorvallen in Sardinië en Piemonc, aan een en dezelfde oor zaak en leiding toe te schrijven zijn. De nieuwe regtsvervolgingenwaartoe men zich weder in Polen genoodzaakt ziet, leveren weder bewijzen op, dat er voortdurend buiten 'stands een besturend ligchaam moet bestaan, hetwelk zich er op toe legt, om het rijk iit onrust te houden en er geen gewetenszaak van maakt om, ondanks de sterke militaire bezetting, vele en zelfs zeer aan zienlijke lieden in gevaar van hun leven te brengen en ongelukkig te maken. Te Kalisch is eene militaire regtbnnk aangesteld waarvan men eerlang verschillende vonnissen te gemoet ziet. LONDEN den 28 junijDe bill, om ook aan de Israëlitische onder, danen gelijke burgerregten te schenken, is door het huis der gemeenten aangenomen, na dat drie amendementen, door sir O. Mos.'ey en de heeren A. Johnston cn Plumptre voorgeslagen om die regten nog te beperken rc ou m tp ■I 4 J,,lij met eene groote meerderheid waren verworpen. Er zijn tijdingen van Lissabon en Porto tot dert 2! dezef. Daaruit blijkt, dat den 22 de zeemagtvan dom Pedro -bestaande uit 1 linieschip, 2 fregatten, 2 korvetten, 1 brik en 5 stoombooterthebbende 3 4 4000 man troepen aan boord, den Douro verlaten had, om Lissabon aan te tasten. De landingstroepen staan onder bevel van den graaf de Viilaflor die door den hertog de Palwelia vergezeld wordt. In Lissabon heerscht hij voortduring zeer sterk de cholera. UTRECHT den 30 junij. Van Soestdijk verneemt mendat np het paleis van Z. K. H. den Prins Veldmaarschalk toebereidselen worden gemaakt tot ontvangst van H. K. K. H. de Prinses van Oranje, Hoogst- dezelve wordt er in het begin van julij verwacht, en zou er eenigen tijd doorbrengen. AMSTERDAM den 1 julij. Het feestmaal gisteren door de leden deé sociëteit de Roos, aan den kolonel Koopman in den Ouden Graaf gegeven is allerlnisterrijkst geweest. Er zijn bij die gelegenheid door onderschei dene der dischgenooten vele gedichten voorgedragen en feestdronkenbe- halve op den kolonel en deszelfs aanwezige wapenbroedersop den Kö. ning en boogstdeszelfs gezin op den generaal Chassé en de dappere ver dedigers der citadel, op Hollands zeemagt, enz. enz., ingesteld, waar in alle aanwezigen met geestdrift hebben deelgenomen. Ook heeft men een vuurwerk op de plaats van het lokaal afgestoken, waarvan er een in zonderheid de aandacht en het welgevallen der aanschouwers tot Zich trok, daar men er met groote vurige letters de woorden leve Koopman! in zag prijken. 's GRAVENHAGE den 30 junij. De gisteren ochtend alhier gehou den kabinetsraad is, naar men verneemt, gewijd geweest aan de resumtie der instructienwelke voor den heer Dedelonzen gezant bij de Lon- densche conferentie, bestemd zijn. Men verwacht, dat gezegde gezant zich nu onverwijld wederom naar Londen zal begevenen men schijnt zich ook te vleijen met eene spoedige sluiting van het definitief trak taat. De verlofgevingen zullen, nnar men verneemt, ingevolge bij het leger ontvangene bevelen, zich ook tot de of eieren en ondér-officieren uitbreiden, zoodanig, dat deze afwisselend hunne korpsen, voor eene maand, verlaten zullen en altijd bij elke kompagnie ten minste 2 offi cieren en 3 onder.officieren tegenwoordig zullen blijven. Verder schijnt er ook nog per kompagnie bij afwisseling aan ia manschappen een maan- delijks verlof gegeven te zullen worden. Z. M. heeft den kolonel F. graaf de Lensla suite van de 18de afdeeling infanterie, tot generaal-majoor benoemdonder toekenning van het aan dien rang verbonden pensioen. De verkooping der schilderijen en teekeningen nagelaten door den heer C. Bernetwelke den 20 junij te Rotterdam heeft plaats gehad, heefteen bewijs opgeleverd, dat de kunst hier té lande nog op hoogen prijs wordt gesteld. Dit kabinet, bestaande uit 120 schilderijen, meest alle van hedendaagsche Nederlandsche meestersheeft eene som opge- bragt van ƒ19,890, terwijl vijf kunstboeken met teekeningen en enkele ingebondene prentwerken ruim ƒ4000 gegolden hebben. Onder de schil derijen heeft men opgemerkt een Hollandsch landschap met veedoor J. Kobellvan Utrecht, verkocht voor 1410; een landschap met vee, door B. P. Ommeganckvoor 1010; een hevige storm óp de Zeeuw- sche stroomen, door J. C. Schotel, voor ƒ1305 eene binnenkamer met kaarslicht en dood wild door M. Versteegvoor ƒ1635 een landschap van Schelfhout, voor ƒ950, enz. DORDRECHT den 1 julij. Gisteren zijn hier verscheidene schepen gepasseerd, en deels de Merwede verder opgevaren, deels de Noord in gezeild, welke van Middelburg kwamen, en vol waren met militairen van de aldaar uit Staats-Vlaanderen aangekomen verlofgangers. 's HERTOGENBOSCH den 28 junij. Eergisteren avond heeft alhier en in de omstreken dezer stad een zwaar onweder gewoed hetwelk echter, zoo men verneemt, weinig schade aan de te veld staande vruch ten heeft te weeg gebragt. Geheel anders is het gelegen in het arron dissement Eindhoven en voornamelijk in de gemeente Budel en twee bij liggende dorpen aivvaar de geheele oogst door den zwaren hagelslag moet vernield zijn. De schade is onberekenbaar en hierdoor is een aantal men- schen van deszelfs bestaan beroofd. BREDA den 1 julij. De groote parade, na den afloop der beide godsdienstoefeningengisteren in het kamp van Reijen gehoudenis zeer luisterrijk geweest en werd door een groot aantal toeschouwers, zoo te voet als te paard en in rijtuigen bijgewoond, HH. KK. HH. de Prins Veldmaarschalk en de Erfprins waren dien dag naar het kamp bij Oir- sehot vertrokken. Uit het kamp van Oirsqhot wordt het volgende gemeld: Nadat Z. K. H. de Veldmaarschalk gisteren de godsdienstoefening in het kamp had bijgewoond is voor Hoogstdenzelven groote parade gehouden de troepen waren in groote tenue met witte pantalons gekleed en zagen er allezins gunstig uit, waarover de Prins wederom zijne bijzondere tevre denheid heeft betuigd. Na de parade zijn al de hoofd-officieren, de chefs der korpsen, bene vens de staf officieren, opeen prachtig dejeuner in de tent van den Op perbevelhebber des legers genoodigd geworden, zijnde Z. K, M.na af loop van dit regt vrolijk onthaal, tegen 5 uren naar Tilburg geretourneerd. Heden ochtend zullen er in tegenwoordigheid van den Prins Veld maarschalk groote manoeuvres met los vuur worden verrigt Heden is de heer kolonel de Boer van Bergen-op Zoom hier we der aangekomen, om, naar wij vernemen, morgen naar Gorinchem te vertrekken. MIDDELBURG den 3 junij. Dezer dagen is door Z. M. den Ko ning bepaald, dat de orders van betaling voor provinciale uitgaven, welke tot dusverre door de gedeputeerde staten aan de ministerien en door de zen aan de aigemeene rekenkamer ter verevening werden opgezonden te rekenen van de dienst van 1834, niet meer aan de verevening der ai gemeene rekenkamer zullen onderworpen worden. De gedeputeerde sta ten zullen bevoegd zijn, om die uitgaven, onmiddellijk te ordonnanceren mits zich regelende naar de door Z. M« goedgekeurd wordende-provin ciale begrootingeti.

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1