Nv 75. MIDDELBURGSCHE COÜË A JVanfctnjk, Zaturdag arrrt Vi GEVöü. 22 Ju n ij 1833. are dttiwing. NIEUWSTIJDINGEN. JOtcbevlattben. ZEETIJDINGEN. De Provinciale COMMISSIE van ONDERWIJS in ZEELAND zal hare gewone Zomer-Vergadering houden binnen Middelburg in de Ab dij op Woensdag den 17 Julij 1833 des voormiddags te half-elf uren; zullende op Donderdag, den 18 dier maand, des morgens te negen uren, worden overgegaan tot het examineren der Adspiranten naar eenigen Rang als Onderwijzer, welke, boven hunne getuigschriften van goed gedrag, afgegeven bij den Burgemeester hunner woonplaatsrespectivelijkelk een authentiek attest van hunnen geboortedag zullen moeten overleggen en zich, ten minste acht dagen te voren, bij den School-Opziener van hun District zullen hebben aangemeld. Middelburg, den ai Junij 1833. De Secretaris der Provinciale Commissie van Onderwijs voornoemd ADR. P. van DEINSE. De ondergeteekende, ONTVANGER der Directe Belastingenverzoekt bij deze alle belastingschuldigen om onverwijld ten zijnen Kantore aan te zuiveren de vier eerste maanden der Belasting op het Personeel en het Patentregt van het loopende jaar, mitsgaders de vervallen of des ver kiezende meer termijnen Ave Grondlasten van 1833, ten einde kosten der vervolgingen voor te komen. Middelburg, den 19 Junij 1833. De Ontvanger voornoemd afwezig, S. W. PRAAG, Commies. De ondergeteekendeCOLLECTEUR van het Stedelijk Middel der LANTAARN-, BRANDSPUIT- en NACHTWACHT-GELDEN brengt bij deze ten laatsten male ter kennis van de zoodanigen der In- en Op gezetenen dezer Stad en Ambacht, welke tot heden nalatig zijn gebleven hunne verschuldigde termijnen van aanslag in genoemde Belasting over de dienst van 183a of vroeger, te voldoen, dat, wanneer dezelve niet Vóór of uiterlijk op den 28 dezer maand, ten zijnen Kantore zijn over- gebragt, tegen de nalatigen in dezen, onverwijld na genoemd tijdstip, de maatregelen van executie zullen worden te baat genomen welke ten opzigte der Schutters-belasting zijn in het werk gesteld. Middelburg,, den 22 Junij 1833. DE TROIJE.Nz. De CONTROLEUR bij de Plaatselijke Belastingen te Middelburg in Zeelandbelast met het toezigt over de inning van het Marktgeld, be- rigt door deze, dat de KERMIS of JAARMARKT op den 22 Julij aanstaande zal aanvangen en eindigen middernacht van den 3 Augustus daaraanvolgende, en dat de aanvragen, tot het bekomen van Plaatsen, voor Tenten of Kramen, met opgave der grootte, uitgedrukt in Neder- landsche maat, niet anders dan bij gefrankeerde Brieven aan hem Con troleur moeten worden ingezonden zullende de inzending dier aanvra gen voor den 15 Julij aanstaande moeten plaats hebben, na welk tijd stip niemand zal kunnen aanspraak maken op de Plaatswelke hem ten vorigen jare was toegewezen terwijlter verkrijging van het vereischte Patent, bedoeld bij de wet van iójunij 1832, zij zich bij hunne aankomst in déze Gemeente kunnen aangeven. Middelburg den 20 Junij 1833. De Controleur voornoemd M. W. KRIJGER. PARIJS den 17 junij. Het Journal de Paris deelt heden de volgen de berigten uit Konstantinopel medewelke het gouvernement onder dagteekening van den 29 mei zoude hebben ontvangen: Het Egyptisch leger heeft thans werkelijk den terugtogt aangeno men en zal waarschijnlijk omtrent het midden der volgende maand den Taurus zijn overgetrokken. Ibrahim.bassa heeft den 24 dezer Kiutahia verlaten. Graaf Orlof erkent gereedelijkdatdaar de vrede gesloten isde Russische expeditie geheel zonder doel is geworden, Men verwacht dus dat dezelve den Bosphorus zal verlaten, zoodra de graaf Lievendie eenen togt in Kiein-Azie heeft ondernomen, om zich van den terugtogt van het Egyptisch leger te overtuigen, te Konstantinopel zal zijn weer gekeerd. Intusschen zijn de Russische officieren der genie, die met eene bij zondere zending in de Dardanellen belast waren, terug geroepen, en de Turksche loodsen, die het eskader bij deszelfs aankomst had aan boord genomenzijn aan wal gezet. De Moniteur Ottoman heeft onderschei dene officiële stukken publiek gemaakt, welke het sluiten van een defi nitief traktaat bevestigen. Het Fransche eskader had zich steeds in de wateren van Smyrnaop gehoudenen het scheen dat het Engelsch eskader zich tot nu toe niet ean hetzelve had aangesloten." De maarschalk Gérard heeft heden morgen, ten elf uren, eene orde bekomen om zich dadelijk bij den koning te begeven. De maar schalk vond aldaar in conferentie de heeren BartheThiers en Human de Belgische aangelegenheden en de vorderingen van Leopold waren het onderwerp dezer zamenkomst. Men heeft opgemerktdat de heer le Hon daar niet bij tegenwoordig was. Men leest in den National: Men verneemt uit eene zekere bron, dat de prins von Metternich den heer von Bindertot voortzetting der negotiatien, naar Berlijn heeft gezonden, en merkt daarbij aan, dat het die gezant is welke hij vroeger in eene belangrijke zending bij koning Willem heeft gebruikt." VLISSINGEN den 19 junij. Gisteren avond had op het raadhuis dezer stad de plegtige uitreiking plaats der eereprijzen aan de leerlingen dezer stads teekenschoolwelker teekeningen eene bekrooning waren waardig geoordeeld. De hoogste prijzen, bestaande uit twee zilveren medailles, van wege Z. M. onzen geëerbiedigden Koning aan de primussen toegestaan; vieléii ten deel aan de verdienstelijke jongelingen A. D. van Boven leerling in het handteekehenen T. Dommisse, leerling in de bürgerlijké bouwkunde! achttien anderen ontvingen mindere eereprijzen en getuigschriften. De uitreiking door eene gepaste rede van den wel-edelert heer Cdt» lenfels mede-bestuurder dezer schoolvoorafgegaan eh besloten gé- schiedde door den wel edel achtbaren heer burgemeester dezer stad; eett welingerigt muziek liet zich bij afwisseling hoorenen ha de uitreiking bedankten de leerlingen bet bestuur der stad en schoolmet ten daartoé vervaardigd zangstukje en accompagnement van de muziek. Militaire en civile autoriteiten een aanzienlijk aantal dames én velé burgers der stad verhoogden door hunne tegenwoordigheid het genoë* gen der leerlingen gaven derzelver tevredenheid over hunne kunde té kennen en prezen de weldadige inrigting, welke, dóór bevórdering én aankweeking van kunsten en wetenschappenbekwame handwerkslieden en daardoor nuttige en beschaafde leden voor Nederlands maatschappij vormt. Na den afloop der plegtigheid vereenigden zich de leerlingen iti eert geschikt lokaal, waarin zij op ververschingen onthaald werden, en het overige van den avond in goede orde en gepaste vrolijkheid doorbragtetl, VERE den 21 junij. Mogten wij, op den i6 dezer, in het voöf* regt deelen, om van de uit Frankrijk wedergekeerde NederlandsChe dap peren ook binnen onze muien te ontvangen. Na een vijfdaagsCh ver. blijf, onder een hartelijk onthaal en de beste verstandhouding, met ftö- paste vrolijkheid, alhier te hebben doorgebragtzijn dezelve heden mor gen naar Middelburg, tot voortzetting hunner bestemming, vertrokken! eene welverdiende achting achterlatende. MIDDELBURG den 21 junij. Het getal der op 11. zondag, eti voOf een klein gedeelte op maandag, uit Frankrijk terug gekomene infanterie bedroeg 45 officieren en 1721 manschappen; en van de mafine 2! óffi* eieren en adelborsten, benevens 320 matrozen. Van wege het gouvernement zijn de noodige maatregelen genomen om de teruggekeerde dapperen, zoo spoedig mogelijk, te scheep uit Walcheren naar Gorinchem en Arnhem te doen vervoeren van waar zij na een feestelijk onthaal te hebben genotennaar de reeds vroeger door ons opgegevene steden, die voorloopig als hunne garnizoens plaatsen zijn aangewezenvertrekken zullen. Reeds zijn dan ook heden morgen, om vijf uren, in vijf beurtschepen gesleept door de stoomboot de Herkules, van hier vertrokken: 2 kom- pagnien van de 2de afdeeling, en 2 kompagnien van het ade bataillon der 9de afdeeling infanterie, mitsgaders een gedeelte van het 3de en van bet 6de bataillon artillerie nationale militie en transporttrein. Niettegenstaande het vroege morgenuur, was eene groote menigte in gezetenen getuige van het vertrek dezer troepenwelke, doör een harte lijk gejuich, derzelver erkentenis en dank te kennen gavém Door de plaatselijke kommandanten zullennaar men verneemt maandelijksche inspectiën worden gehouden óver de verlofgangers van het leger, die naar hunne haardsteden met gróót verlof, ten gevolge der om standigheden zijn gezonden. Naar men wijders verneemtWorden dé kaders der kompagnien bijeen gehouden, met bepaling, dat tweemaal 's maands voor dezelve een min of meer langdurig verlof ban worden aan* gevraagdgelijk ook voor de overblijvende manschappen 1 of 2 maande lijksche verloven bij afwisseling kunnen verleend worden. - Uit Gent den 18 wordt gemelddat aldaar steeds onderscheidene ongeregeldheden tegen de zoogenaamde orangisten plaats hebbeneh men beklaagt zich aldaar zeer over de flaauwheid en werkeloosheid der poli tie, bij het weren of voorkomen van die bewegingen. De stad Thornin West-Pruissen, heeft den 4 dezer eert groot ongeluk getroffen. Een koopmans-leerling heeft, naar men verzekert uit wraakzucht tegen zijnen heer, een pakhuis, waarin zich eene hoe veelheid kruid bevond, in brand gestoken, waarvan de misdadiger, be nevens 3 andere personen de slagtoffers zijn geworden20 andere men- schen zijn door de uitbarsting meer of min gewond; dé belendende hui zen zijn geheel verwoest en 30 andere beschadigd. PRIJZEN der EFFECTENte Amsterdamden 19 Junij 1833. 99» 99$ IOO -ÏOO} 89$ - 90J 65 - 66 69} - 70} Werkelijke Schuld idem Nieuw Grootb Rest. Uitgest. dito Kansbiljetten f Amortisatie-Sijndicaat 5J pet. Oorlogslasten98} Schatkist-biljetten Vrijwillige Negot.i83i Handel-Maatschappij Fransche 3 pet. inschrijv. Engelsche gecons. - 101I Rusland, bij Hope Co. Leening f§ idem }||f, inschrijvingen Spanje rente Amsterdam Oostenrijk, bij GollÖCa. 4 pet. certificaten Negot. Metaliek Pruissen i832. Denemarken, Neg. Londen. Napelsche certificaten 9» 9>< 84} - 86} Staat der Middelprijzen van de Objecten van Markt enz., te Middelburgden 20 Junij 1833. Tarwe de Ned. Mudde fj ,15. Rogge f 6 25. Gerst ƒ3, 50. Haver f 2, 00. Boekweit 5, 50. Aardappelen Groene Erwten Witteboonen en Graauwe Erwten niet aangevoerd. Tarwenbrood het Ned. pond, 16 ets.Roggenbrood 14 ets. Vól gens pas. Rundvleesch het Ned. pond55 ets. Kalfsvleesch 60 ets. Scha. penvleesch 45 ets. Met de belasting VLISSINGEN den 18 junij. Van den 15 dezer tot heden zijn, voor Antwerpen bestemd alhier ter reede gekomen the Stag kapt. J. A. Burnbam, van de Havannahmet koffij en suiker; Mauritiuskapt. C. A. Bager, van Malmo, met haver; de Schaapherder, kapt. P. J. Verstra ten, met koffij en suiker, en de Commerciekapt. P. Ocket, met stuk goederen, beide van Londen; IVilhelminakapt. A. C. Fisher, en de Zsvaan, kapt. I. Pettersenbeide van Riga, met houtwaren; de Vrouut Christinakapt. J. C. Onken ven Hoeksiel, met oud-ijzer; die Nord-

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1