o U ft WM Ti N". 74. MIDDELBURG SCHE nieuwstijdingen. Donderdag 20 Jllliij 81Süit«r0cfïut»ittg. ^Departement van Jfutantien. £2eberlan ben. Burgemeester en wethouders der stad middelburg achten het noodig een ieder te herinneren aan Art. 32 van het Re glement van algemeene Plaatselijke Policie, gepubliceerd den 24 April 1820, zijnde van den navolgenden inhoud: 1. Het is verboden op de Straten, Kaaijen Markten, Pleinen n en andere publieke plaatsenaf te schieten Vuurpijlen, Voetzoekers, SpringpottenSchietgeweer, en in het algemeen al hetwelk eenige schade of ongelukken kan veroorzaken." 2. Bij publieke Feesten zullen geene Vuurwerken mogen worden afgescoken, dan op de uren en plaatsen door Heeren Burgemeesteren daartoe bepaald." Wordende een ieder gewaarschuwd om zich stiptelijk naar voorschre ven verordening te gedragen, als zullende tegen alle overtredingen ten strengste worden gewaakten de schuldigenovereenkomstig Art. 60 van hetzelve Reglement, verbeuren eene geldboete van drie gulden of wel met één dag gevangenis worden gestraft. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 19 Junij 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. du BUISSON BECIUS 1. p. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. De ONTVANGER der In- en Uitgaande Regten en Accijnsen Kan ton ZIERIKZEEzal, als daartoe behoorlijk geautoriseerd, ten over staan van den Heer Controleur der Directe Belastingen, In- en Uitgaande Regten en Accijnsen ovei; de Controle Zierikzeeop den 28 Junij 1833 aanstaande, des voormiddags om 10 uren, publiek presenteren te ver- koopen twee Ladingen RUW FRANSCH ZOUTals Eene Lading ZOUT, circa 40 h 50 duizend ponden en Eene Lading ZOUT, circa gelijke hoeveelheid van 40 h 50 dui zend ponden. Zullende het Zout op den dag der Verkooping voor een ieder te zien zünen vrij van den Accijns de Koopers worden aangeleverd alles ver der op conditiën vóór de Verkooping voor te lezen. De Ontvanger der In- en Uitgaande Regten en Accijnsen voornoemd C. A. CA U. PARIJS den 13 junij. Bij koninklijke ordonnantie van heden is de staat van beleg opgehevenwaarin eenige departementen de voormalige Vendée uitmakende, sedert den jongsten opstand aldaar, gesteld waren. Het rapport van den heer iTArgouthetwelk deze ordonnantie vooraf gaat, behelst dat, behalve eene groote hoeveelheid krijgsbehoeften, 44,000 geweren in de Vendée zijn opgehaald; dat de ligting van 1832 er zonder den minsten tegenstand heeft plaats gehad en de gewone bur gerlijke mngten voortaan wel in staat zullen zijn om de rust, onder de gewone medewerking der gewapende magtte handhaven. Sedert maandag zijn de voorbereidende werkzaamheden tot het aan- leggen van vijf sterkten beoosten Parijs begonnen vele honderden werk lieden en eenige kompagnien van de genie zijn daarmede onledig. Prins Talleyrand zal, zegt men, den 20 dezer uit Londen terug komen en waarschijnlijk niet weder derwaarts terug keeren. *s GRAVENIIAGE den 15 Junij. In hare zitting van eergisterenheeft de Tweede Kamer de zeven ontwerpen tot wijziging van het vierde boek des burgelijken wetboekswaarvan zes met eenparige stemmen aange nomen. Daarin is tevens besloten om het voorscel van den heer van Reenentot intrekking van alle de schatkist-biljetten, vooreerst terzijde te stellen op grond der door Z. Exc. den minister van financiën gege- vene openingen, dat de regering het onvoorzigtig hield om, bij den on- zekeren staat van Europa, nu reeds dadelijk de overblijvende gelden uit te geven maar dat zij het plan had om uit de overblijvende gelden de geheele aflossing der 6 pets. schuldbrieven tegen de maand october voor te dragen? dat, wat de schatkist.biljetten betreft, daarvan in de laatste tijden niets was in omloop gebragten dat het ten minste ontijdig schijnt om daaromtrent eene definitive bepaling te nemen. De vergadering is tot nadere bijeenroeping gescheiden. 's GIIAVENHAGE den 17 junij. In deze residentie is gearriveerd de heer Dedel, van Londen, als ook de generaal-majoor de Favauge en de kolonel de Boer, beiden behoord hebbende tot het garnizoen van het kasteel van Antwerpen. Heden zijn te Scbeveningen terug gekomen de pinken van den heer P, Farkevisserwelke, sedert den opstand in Belgie, als kanonneerboo- ten gewapend bij de linie van defensie te water hebben gediend. Het afbeeldsel van H. K. H. Mevrouw de Prinses Albert van Pruis- sen, ten voeten uit, is door deze geliefde vorstin uit Berlijn naar her waarts gezondenen der stad ten geschenke aangeboden. Z. M. de Koning heeft den 14 dezer de wet geteekend waarbij omstreeks 17 miliioenen guldens ter bestrijding van den nog voortdurenden staat van oorlog worden beschikbaar gesteld. Dienzelfden dag is, tenge volge dezer wet, te Amsterdam de rentebetaling voor 1 julij aanstaande aangekondigd. Eergisteren zijn door de Eerste Kamer de 24 ontwerpen van wet tot wijziging van het 3de en 4de boek des burgerlijken wetboeks aange nomen. Dat de voordragt van wet op de suiker niet behandeld gewor den ismoet worden toegeschreven aan den in de afdeelingen der Twee de Kamer geuiten wensch dat deze wet tot october aanstaande onafge daan zoude blijven, daar toch eerst dan blijken kan, of de tegenwoor dige bestaande wet onvoldoende is, en niet die opbrengst heeft opgele verd als men daarvan verwachte. Heden middag is de tegenwoordige zitting def Staten Généraal door Zijne Exc. den minister van binnehland»the zaken, namens dei) KÜ= ning, met de volgende aanspraak gesloten: Edel Mog. Heeren i Gedurende Uwe tegenwoordige zitting; thé! welker sluiting ik belast ben is onze handel en scheepvaart aangerand geworden, en heeft eehe groote overmagt het Antwerpsche kasteel aange. vallen, waarbij zee- en Iandmagt den Nederlilndschen röeiii glorierijk ges handhaafd en hare trouw mét het bloed Van Vele dapperen bezegeld heeft. Ook de medewerking van U Edel Mog. heeft de regéritig ih stiini gesteld, om aan deze nieuwe schokken rustig het hoofd te bieden, Eetlé leening, door de wet uitgeschreven, heeft bijval gevonden in de Va derlandsliefde der natie, en weder in eigen boezem de middelen aangewe zen, om de verdediging van ons erf, van onze eer, van on£e önafhatia kelijkheid te verzekeren. De wet op den landstorm zoü waré het noo dig geweest, die verdediging nog méér ontzagwekkend hebbed gemaakti Het crediet van den Staat is bij voortduring gevestigd gebleVen de be grootingen en andere finantiële wetten hebben medegewerkt Om daarasti vastheid te verschaffen. Te midden van deze en andere soortgelijke werkzaamheden ëri Iti weerwil van de moeijelijke Omstandigheden, in welke het Vaderland vér- keerdeheeft de wetgeving het belangom Nederlandsche wetboekélj te bezitten, niet uit het oog verloren. Met ijver, maar tevens met oitt* zigtigheidis de arbeid voortgezetwaardoor dat gewigtig werk tillertgï zijne voltooijing nadert. Het aan uwe vergadering medegedeeld traktaat heeft het gewéld dóéti ophouden. Het brengt onze koopvaarders met hunne ladingen in hét Vaderland terug en heeft de brave verdedigers van Antwerpens Sterkte aan Land en Koning aan hunhe betrekkingen wedergegeven. Op die wijze is het uitzigt hernieuwd op eene eind-schikking déf Belgische aangelegenheden welke voor Nederland ën een groot deel Vari Europa eene langdurige spanning hebben veroorzaakt. De Koning verlangt, Edel Mog. Heeren, deze eind-schikking spdé- dig tot stand gebragt te zien en terwijl alles wordt aangewend om dit doel, met handhaving van de eer en bet belang van het otide Nederland te bereiken, zal van de credieten, bij de Wet voor de vier volgende maanden verleend tot buitengewone"voorziening in de behoeften van ma- rine en oorlog, zoo spaarzaam gebruik worden gemaakt, als de omstan digheden eenigzins gedoogen. Ik ben gelast, de verzekering hiervan aSti U Edel Mog. te herhalen, en verklaar, in naam des Konings, deze ge* wone zitting der Staten-Generaal te zijn gesloten." VLISSINGEN den 18 junij. Gisteren had alhier het feestmaal plaat» ter eere van de uit Frankrijk teruggekeerde brave verdedigers der citadel. De vice-admiraal opper-kommandant Gobiusde kolonel Koopmanniet zijne officierenbenevens de heeren officieren der 9de afdeeling met den luit.-kolonel Naudasscherals ook de officieren van de marine en eenige van de verschillende korpsen tot het garnizoen behoorende; de officieren van den aden ban der schutterjjen eenige civile ambtenaren, waren daar bij uitgenoodigdHunne Exc. de luitenant-generaal, opper-bevelhebbef der troepen in Zeeland, H. M. de Koek, de heer gouverneur der provincie, de heer generaal-majoor, provinciale kommandantGuicheritbenevens de heeren burgemeester, wethouders en secretaris dezer stad, woonden dit collation bij, dat door Z. Exc. den heer vice-adiniraalopper-kommandant Gobius, was geregeld. In de rijk gedecoreerde zaal van den Prinsentuin alhier, was het collation voor 150 couverts gereed gemaakt; hartelijke vreugde en deelnemende vriendschap heerschten op dit feest; menige toast, die vaderlandsliefde en erkentenis kenschetsen, werd er gedronken, en eenige dichtregelen, door een onzer stadgenooten vervaardigd, werden door een officier der marine met gevoel, en op eene voortreffelijke wij ze, voorgedragen. Nog lang zal dit feest, aan heldenmoed en vaderlands liefde gewijd, de herinnering der deelgenooten bezielen. [Wij zijn in de gelegenheid gesteld gemelde dichtregelenafzonderlijk gedrukt, uit te geven, waarbij wij zullen voegen de Uilboezeming vart den heer A. Ruyschgeplaatst in no. 71 onzer courant.} MIDDELBURG den 1 9 junij. Gisteren is binnen onze stad de jaar dag van Waterloo, door het uitsteken der vlaggen en het tot laat in den nacht afsteken van vuurwerken, met groote vreügde gevierd, waartoe! het tijdelijk verblijf binnen onze muren van een gedeelte onzer uit Frank rijk teruggekeerde troepenniet weinig heeft bijgedragen. Op den 24 augustus eerstkomende, zal de piegtige uitreiking plaats hebben van de ingestelde medaille voor de dappere bezetting van Ant werpens kasteel en onderhoorige fortenterwijl met dank door Z. M. is aangenomen het vaderlandslievend aanbod van de heeren de Heus Zoon om de levering te doen, zonder genot van eenige belooning, varf het metaal voor die medailles, eri wel zoo ver bewerkt, dat het door 's Rijks graveurs dadelijk verder kan worden voltooid, alsmede dat vart den beer van Heijnsbergente 'sHage, tot de leverantie van het lint waaraan het gedenkteeken zal worden gedragen. Men verneemt, dat tot kommandant van de 2de afdeeling infante rie is benoemd de heef luitenant kolonel Ardesckdie tot dusverre die afdeeling tijdelijk kommandeerde, en tot kommandant van de 7de afdee ling, de heer luitenant-kolonel Serrarisvan de grenadiers; terwijl de heer majoor van Poolsem Boojvan de 9de afdeeling infanterie, bij de af deeling grenadiers wordt overgeplaatst. Wij meenen onder de aandacht van het publiek te moeien brengen dat de geruchten, door sommige verlofgangers van het leger hier en elders verspreid, als of dat verlof hun ware opgedrongen, ten eenernale onwaar zijn bevonden; en het dient, tot voorkoming van ontevredenheid wek kende geruchtenvermeld te worden, dat aan de manschappen wel dege lijk wordt afgevraagd of zij verlof verkiezen. De zeildag voor de haringbuizen van Amsterdam is op den ij de zer bepaald. Uic Enkbuizen zullen de haringbuizen als gewoonlijk eene week later uitvaren. Uit Antwerpen schrijft men, dat de Hollandsehe vaartuigen, op dö hoogte van Bath en Lillo gestationeerd, steeds de Belgische loodsen te rugwezen en op de afvarende schepen door Vlissingsche zeelieden de den vervangen. Voorts waren van daar op den 14 en 15 dezer de btir- gerwaebten uit de provinciën Henegouwen, Luik en Zuidbrabahdé dfe een gedeelte der bezetting tiituiaaktenmet onbepaald verlof vertrok ke lt

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1