C O tfeft N\ 73. MI D DE Lil L' RG SC IIE Dinffsdaa: T£ k 18 flitovittcie Jkclaub. ikkcuömakiug. ^Departement trati Jfiuanticu. NIEUWSTIJDINGEN. iilcfcctrlAtt&gn. AANBESTEDINGEN. Op Donderdag den 27 Junij 1833, des vooririiddags tien Urert, zal, onder nadere goedkeuring, door den Staatsraad Gouverneur der Pro. vincie Zeeland, of bij deszeifs afwezigheid door een der leden van de Gedeputeerde Staten, en in het bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Wacerstaat in deze Provincie, aan het lokaal van het Gouvernement te Middelburg worden aanbesteed 1°. De meest noodzakelijke herstellingen aan de Kaai of Havenwerken en verdere boorden der Haven van Fere. a°. De noodzakelijke reparatien der Veerdammen aan het Sloe. 30. De hoofdzakelijke reparatien aan het Palenhoofd en den Aardendam buiten den Zeedijk beoosten het Fort Bath. 40. De uitvoering van eenige noodzakelijke werken aan de Contrescar- pen der Stad Tholen. 50. Het bewerken der noodige reparatien aan de werken behöoreilde tot het Posthaventje te Gorishoek 6°. De noodzakelijke reparatien aan de Havenwerken te Brouwershaven, i 7°. De reparatien aan de Havenwerken te' Philippine en het daartoe behoorende Spuisluisje. 8°. Het bewerken der noodige reparatien en verdere voorzieningen aan de Havenwerken van Breskens. Daaronder begrepen het onderhoud van alle de vorenstaande Werken tot 1 Julij 1834. Deze Aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijvingen en opbod. Het bestek op hetwelk de bovengemelde Aanbestedingen zullen plaats hebben legt ter lezing in de Bureaux van het Gouvernement der Pro vincie Zeeland, bij den Hoofd-Ingenieur van Diggelen, te Middelburg; bij de Ingenieurs van den Waterstaat, te Zierikzee, Goes en Breskens, en bij den Aspirant-Ingenieur Rijsterborghte Middelburg. Zullende het voorz. bestek ook nog ter lezing liggen op de plaatsen in deze Provincie waar zulks gewoonlijk geschiedt. De Staatsraad, Gouverneur van de Provincie Zeeland, VAN VREDENBURCH. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat de KERMIS of JAARMARKT dezer Stad zal aanvangen op den 22 Julij aanstaande, des middags ten 12 uren, als wanneer dezelve door het Spelen der Klokken zal worden aangekondigd en dat dezelve zal duren tot middernacht van den 3 augustus daaraanvolgende. Dat geene Bedelaars, Dobbelspelers, Horoscooptrekkers, Loterijspe lers, Kwakzalvers of Draaiborden zullen worden toegelaten. Dat de Koopliedenof Vertooners van openbare Vermakelijkheden hunne Kramen en Tenten niet anders vermogen op te slaan dan op zoo danige plaatsenals daartoe, op hun verzoek, zullen worden aangewe zen door den Controleur der Plaatselijke Belastingen als belast met het toezigt over de invordering van het Marktgelddoor wien deswegens de noodige advertentien zullen worden gedaan. Eu eindelijk, dat de zoodanigen, die begeeren publieke Vertooningen te doenof Bals en Vauxhalls te geven hiertoe van Burgemeester en Wethouders permissie zullen moeten verzoeken na alvorens even als de Kramers en Kooplieden, ten Kantore van den Heer Ontvanger der Direc te Belastingen alhier, gevestigd in de lange Noordstraat, Lett L. No. 185, te hebben voldaan aan de verpligtingen welke bij de bestaande verordeningen op het regt van Patent ten hunnen opzigte zijn voorge schreven. En zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, en wijders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 17 Junij 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. du BUISSON BECIUS I. p. Ter ordonnantie van Hun Ed, Achtbaren VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN, brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat ergedurende dit jaar, geene KERMIS of JAARMARKT binnen gemelde Stad zal gehouden worden. Vlissingen den 24 Mei 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. J. BECKER. Ter ordonnantie van Hun Éd. Achtbaren De Stads-Secretaris A. VAN DER SWALME. De GEMEENTE-RAAD van SCHOONDIJKE maakt bekend, dat er dit jaar geon KERMIS z«l gehouden worden. Schoondijke den 12 Junij 1833. De Gemeente-Raad voornoemd, HEIND. VAN CRUIJNING. Ter ordonnantie van dezelve, De Secretaris A. DE SMIDT, De ONTVANGER der /«- en Uitgaande Regten en Accijnzen Kan. ton ZIERIKZEE, zal, als daartoe behoorlijk geautoriseerd, ten over staan van den Heer Controleur der Directe Belastingen, In-en Uitgaande Regten en Accijnsen over de Controle Zierikzee, op den 28 Junij 1833 aanstaande, des voormiddags om 10 uren, publiek presenteren te ver- koopen twee Ladingen RUW FRANSCH ZOUT, als: Eene Lading ZOUT, circa 40 h 50 duizend ponden en Eene Lading ZOUTcirca gelijke hoeveelheid van 40 k 50 dui zend ponden. Zullende het Zout op den dag der Verkooping voor een ieder te zien zijn, en vrij van den Accijns de Koopers worden aangeleverd; alles ver der op conditiën vóór de Verkooping voor te lezen. De Ontvanger der In- en Uitgaande Regten en Accijnsen voornoemd C. A. CA U. LONDEN den 12 junij. Maandag avond gaf de heer Stanley aan Üët huis der gemeenten kennisdat het gouvernement beslöteh had aah Ket parlement voor te stellen, om aan de WeSc-Indiséhe planteisdie mei: billijkheid op eene schadevergoeding voor het vrij verklaren hlrntier SldJ ven aanspraak maken, in plaats van eene leening van vijftien ihillicien; eene gift van twintig millioen ponden stérl. te schenken. Hierdoor meen. de hijdat de planters bewogen zouden worden om tot den raantfegei der vrijverklaring gemoedelijk mede te Werkenen dus dé regering ca ondersteunen in hec bereiken van haar doel. Gisteren is dit voorstelna zeer lange débatten thee 296 cegeh 77 stemmen doorgegaan en zijn tevens ook de overige bepalingen, welke door het gouvernement tot de afschaffing van den slaveristand waren voorgedragengoedgekeurd. Gisteren heeft de. heer Dedel een lang geSprek gehoudeö met lotd Palmerston op liet bureau van buitenlandsche zaken. Het terugkeeféh van dien minister naar Holland wordt hier zeer verschillend beoordeeld en door velen beschouwd als geen gunstig voorteeken voor de spoedige en geheele schikking der Nederlandsche geschillen. Ook wil uien daaraan de flaauwheid die gisteren in den prijs der publieke fondsen ondervon den is, toeschrijven, hoezeer echter de ware reden van de lusteloosheid dier beurs niet bekend is en welligc te wijten kan zijn aan het voorne men van het gouvernement, om eene zoo aanzienlijke som als 2Ö,oóo,0o0 ponden sterl. tot schadeloosstelling aan de West Indische planters te schelf- ken. Een ochtendblad verzekert van goéderhand vernomen tè heftben', dat de heer Dedel slechts voor korten tijd naar 's Gravenhégé veïtrekt, tèn einde persoonlijk instructien te vragen omtrent de verdere onderhandelin genen zeker té Londen terhg zal komen, zoo men hoopt mét de noö-' dige volmagt voor de negotiatien over het definitief traktaat. 's GRAVENHAGE den 14 junij. De Eerste Kamer der Staten-Gené- raal heeft zich, in hare zitting van heden, met de door de Tweede Ka mer aangenomen crediet-wet vereenigd. Morgen ten elf urenzal ge melde Kamer andermaal vergaderen, ten einde over de overige bij de Tweede Kamer aangenomen ontwerpen van wet te delibereren. In de aanstaande week ziet men de finale sluiting dezer gewone zitting te ge- moet. Gisteren namiddag ten 2 uren zijn HH, MM. de Koning en Konin gin, benevens H. K. H. Prinses Marianne van hec Loo alhier terug gekomen. Men verneemtdat de kömpagnien artillerie der verschillende af- deelingen mobile schutterijter bevordering van hunne instructien en een heid, door den directeur-generaal van oorlog gebragt zijn onder het be heer van het departement van den grootmeester der artillerie. BERGEN-OP-ZOOM den 12 junij. Heden is de luitenant-generaal baron Chasséondanks het onstuimige weder, aan boord van de stoom boot Moerdijk, onder bevel van den adelborst Bogaard, met den kolo nel de Boer, en de majoors Homrigh en Scharfalhier aangekomen; door den bevelhebber en de officieren der bezetting verwelkomden door dé menigte met een herhaald vreugdegejuich ontvangen. Des generaals ge zondheid scheen beter dan te voren. Bij het aan land stappen droeg de generaal het ordeteeken*c welk voormaals door den Koning was gedragen. BREDA den 15 junij. Heden, zaturdag avond, omstreeks half zes uren, arriveerde alhier van Bergen-op-Zoomen is afgestapt bij den heer van Alphen, in het logement de Kroon, de kolonel de Boer, chef van den staf van den luit.-generaal baron Chassé, om morgen ochtend de reis naar 's Hage voort te zetten. Men wil dat Z. E. G. met eene be« langrijke zending, door den luit.-generaal baron Chassé, belast is. In 't kamp van Rijen is aan de vrijwilligers bij de jager-Bataillons onbepaald verlof gegeven. Naar men verneemt zal dergelijk verlof wor. den verleend aan al de vrijwilligers; alsmede een min of meer langdurig verlof aan de miliciens van de ligtingen van 1826, 1827 en 1828; en aan een gedeelte (zoo men zegt, een derde) der dienstpligtige schutters, 's HERTOGENBQSCH den 13 junij. Heden zijn alhier zeer veel verlofgangers, zoo van het leger als van de schutterij, teil getale van 1000 1200, aangekomen; de meesten hadden verlof voor zes maanden. Men rekent, dat hec kamp van Oirschot alleen 3000 man zal worden verminderd. VLISSINGEN den 17 junij. De Fransche schepen, onder bevel van den schout bij-nacht de Mackau welk in de vorige week een gedeelte on zer landgenooten alhier aan wal bragtenkwamen gisteren andermaal ter reede dezer stad; onze kanonneer- en stoomhoofen namen dadelijk de aan boord der Fransche schepen zich bevindende officieren matrozen en soldaten over, en omstreeks elf uren des voormiddags hadden wij het genoegen den achtingswaardigen en braven kolonel Koopman, mee zijne dappere officieren en ruim drie honderd kloeke matroozen den voet op den vaderlandschen grond te zien zetten waar die moedige zee. man door Z. E. den heer vice-admiraal Gobius, opper-kommandanc dezeb vesting, den wel-ed. achtb. heer Boekerburgemeester dezer stad een aantal hooge milititairen en burgerlijke heambcenwerd opgewacht wel ke de hartelijkste gelukwenschingeu voor de behouden aankomst dier braven uitbragcen de muzijk hief de nationale liederen aan vrolijk wapperden de vlaggen van 's Rijks en partibuliere gehouwen en sche pen de volksmenigte gaf door luide en herhaalde kreten hare vreug de en deelneming te kennen. De ontscheping liep ondanks het bui. tengewoon ongunstige weder en slagregenin de meeste orde af. Een gedeelte der 10de afdeeling werd buiten de stad hunne kantonne» menten aangewezen, terwijl een gedeelte der 9de afdeeling, onder den luit,-kolonel Naudasscherin deze stad is ingekwartierd. Overal ontvangen de roemrijke verdedigers der citadel, de bewijzen der hoogachting en vriendschap die eene erkentelijke natie, hunne krijgs deugd verschuldigd is; en Vlissings burgerij, nimmer achterlijk in hec volbrengen van daden, die Vaderlandsliefdebewondering van moed, of eerbied voor het ongeluk en belanglooze menschenliefde kenmerkengaf bij deze gelegenheid wederom bewijs, van de hooge vereenngdie zij

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1