MIÏ5ÖE LBURGSCIIE N°. 71. Donderdag fJrotnncie Bcclaub. flcbcvUttbsdïc üanbeJ-iWaatsttïtajiptj. NIEUWSTIJDINGEN. (SrfwUlairitianje. ^tcberUubeti. AANBESTEDINGEN. Op Donderdag den s7 Junij 1833, des voormiddags tien uren, zal, onder nadere goedkeuring, door den Staatsraad Gouverneur der Pro vincie Zeeland of bij deszelfs afwezigheid door een der leden van de Gedeputeerde Staten, en in het bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat in deze Provincie, aan het lokaal van het Gouvernement te Middelburg worden aanbesteed i°. De meest noodzakelijke herstellingen aan de Kaai of Havenwerken en verdere boorden der Haven van Vere. 20, De noodzakelijke reparatien der Veerdammen aan het Sloe. 30. De hoofdzakelijke reparatien aan het Palenhoofd en den Aardendam buiten den Zeedijk beoosten hec Fort Bath. 4°. De uitvoering van eenige noodzakelijke werken aan de Contrescar- pen der Stad Thólen. 50. Het bewerken der noodige reparatien aan de werken behoorende tot het Posthaventje te Gorishoek 6°. De noodzakelijke reparatien aan de Havenwerken te Brouwershaven. 7°. De reparatien aan de Havenwerken te Philippine en het daartoe behoorende Spuisluisje. 8°. Het bewerken der noodige reparatien en verdere voorzieningen aan de Havenwerken van Breskens. Daaronder begrepen het onderhoud van alle de vorenstaande Werken tot 1 Julij 1834. Deze Aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijvingen en opbod. Het bestek op hetwelk de bovengemelde Aanbestedingen zullen plaats hebben, legt ter lezing in de Bnreaux van het Gouvernement der Pro vincie Zeeland, bij den Hoofd-Ingenieur van Diggelen, te Middelburg; bij de ingenieurs van den Waterstaat, te Zierikzee, Goes en Breskens, en bii den Aspirant-Ingenieur Rijsterborghte Middelburg. Zullende het voorz. bestek ook nog ter lezing liggen op de plaatsen in deze Provincie waar zulks gewoonlijk geschiedt. De Staatsraad, Gouverneur van de Provincie Zeeland, VAN VREDENBURCH. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adver teert, dat, van af Maandag den 17 dezer, zoo ten zijnen Kantore als bij de respective Ontvangers hunner Standplaatsen, zullen worden uitbe taald alle de traktementenaankomende 's Rijks Ambtenaren in deze provincie, tot ultimo Junij 1833. Middelburg, den 13 junij 1833. De Administrateur voornoemd, P. P O U S. Do DIRECTIE verwittigt de stemgeregtigde Deelhebbers, dat, inge volge het piste der artikelen van overeenkomst, de in de vergadering van Commissarissen goedgekeurde balans over liet achtste boekjaar ge ëindigd zijnde met ultimo December 1832, van den 15 tot en met den 29 Junij aanstaande voor hen ter visie zal liggen ter Secretarie van de Directie te Amsterdambij de Agenten der Maatschappij te Rotterdam Dordrecht en Middelburgaan het lokaal der., Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leyden en op het Raadhuis der Stad sGravenhage Amsterdam, den 8 Junij 1833. G. SCHIMMELPENNINCK President. DE CLERCQ, Directeur fungerend Secretaris. De ondergeteekendeKollectenr van het Stedelijk Middel der LAN TAARN-BRANDSPUIT- en NACHTWACHT-GELDENbrengt bij deze ter kennis van de zoodanigen der In- en Opgegezetenen dezer Stad en Ambachtwelke tot hiertoe nalatig zijn gebleven hunne verschuldigde tèrmijnen van Aanslag in genoemde Belasting, over de dienst van 1832, of vroeger, te voldoen: dat, wanneer dezelve niet vóór of uiterlijk op den 21 dezer maand, ten zijnen Kantore, zijn overgebragttegen de nalatigen in dezen, onverwijld de maatregelen van executie zullen wor den te baat genomen, welke ten opzigte der Schutters-Belasting zijn in het werk gesteld. DE TROIJE, Nz. LONDEN den 7 junij. De koning heeft op het adres van het hoo- gerhuis wegens de onzijdigheid van Portugal, alleen geantwoord: Ik heb reeds al zulke maatregelen genomen als mij noodzakelijk schenen tot handhaving der onzijdigheid, welke ik heb besloten, in de nu in Por tugal heerschende geschillen in acht te nemen." Dit antwoord heeft eenen diepen indruk op de leden van genoemd huis gemaakt. In het lagerhuis is het voorstel van den kolonel Davies, om aan Z. M. een adres aan te bieden, waarbij de door de regering tot hier toe gehou dene staatkunde omtrent Portugal wordt goedgekeurdmet de groote meerderheid van 361 tegen 98 stemmen doorgegaan. Gedurende de dis cussie», heeft een der ministers, lord John Russeli, zich sterk ten voor- deele van donna Maria uitgelaten. 's GRAVENHAGE den 9 junij. Z. M. de Koning is gisteren nacht uit deze residentie naar het Loo vertrokken. De Eerste Kamer der Staten-Generaal is bijeengeroepen tegen den 12 dezer. De Staats-Courant behelstwegens het vertrek van onze in Frank rijk gehoudene krijgslieden, het volgende: Nadat de Fransche regering aan de manschappen der verschillende korpsen van onze landmagt, alsmede aan de zeelieden van de flotille op de Schelde, die in Frankrijk gevangen zijn gehouden, had doen aanzeg gen, dat zij zich allen naar Duinkerken in beweging moesten stellen, om naar hun vaderland te worden overgevoerdhebben zij zich dadelijk daar heen op marsch begeven. Den 7 dezer bevond zich een groot gedeelte der landtroepen reèds te Duinkerken, in de haven van welke stad zij acht Fransche oorlogschepen, namelijk 4 fregatten, 2 korvetten, en 2 brikken vonden, die bestemd waren, om hen over te brengen. Van de zijde der Fransche regering waren bevelen gegevendat onze landgenoo. ten al de hun toebehoorende goederen konden medenemenen dat de door ben genoten wordende toelage hpn tot op den dag hunner insche ping zou worden uitbetaald. Toen de opperbevelhebber, baron Chassi in den namiddag van den 7, te Duinkerken aankwam, was men reeds bezig onze manschappen in te schepen, en nog voor den avond waren 2400 man daarvan aan boord genomen, en zouden de schepen den vol genden dag naar Vlissingen onder zeil gaan. Uit de rapporten, aangebragt door Zr. Ms. stoomboot de Batavier welke in den vroegén ochtend van den 8 uit Duinkerken vertrok ken is, blijkt nog verder, dat de bovenvermelde Fransche oorlog schepen dadelijk tiic Vlissingen naar Duinkerken zonden tertrgkeerenom de óverige manschappen en zeelieden, welke zich toen deels te Duin kerken en deels nog te St. Omer en te St. Wynoxhergen bevotidenaf te halen; dat de generaal baron Ck'assédie te Duinkerken is gebleven, van den Franschen vlootvoogd het aanbod heeft ontvangen, om met zijn admiraalschip naar Nederland te worden overgescheept, doch dit aanbod beleefdelijk heeft afgewezen, en verkozen heeft, op de stoomboot de Batavierdie van hier weder naar Duinkerken zal vertrekkennaar het vaderland te worden overgevoerden eindelijk dat de Fransche regering aan'de Belgische gezagvoerders last heeft gegevenom de wapenen en equipement-stukken onzer troepen, die in Belgie in depot zijn gebleven, dadelijk naar Vlissingen te doen overbrengen." Zr. Ms. linieschip Ju pit er heeft den 7 dezer *s Rijks werf te Amscerdam verlaten, om door het Noord-Hollandsche kanaal naar Wil lemsoord te worden overgebragt. 'sGRAVENHAGE den 10 junij. Jhr. SDedelna het afsluiten der voorloopige conventie verzocht hebbende zijne familie alhier te komen bèzoeken en dit verlangen ingewilligd zijnde, wordt zijne excell. eerst daags hier verwacht. Jlir. IV. G. Dedelom dezelfde reden onlangs met een korr V"êrIof hier te lande geweest zijnde bevindt zich sedert het begin der-taaiste week, weder op zijnen post als minister plenipotentiaris te Londen,: Daar het voor de betrekkingen der thans uit Frankrijk terwgkeeren- de krijgslieden van belang is, derzelver aanstaande garnizoenen of ver blijfplaatsen te kennen, strekt het ons tot genoegen, in staat te zijn, óm daaromtrent het volgende mede te deelen De generaal der infanterie, baron Chassémitsgaders de officieren van zijnen staf en de officieren van den staf der artillerie en genie zullen voörloopig respectivelijk ter beschikking worden gesteld van het départe ment van Oorlog, van het departement van den grootmeester der artille rie en van de generaal-majoor chef van de algemeene directie der genie. De twee kompagnien van de Qde afdeeling en de twee kompagnien van het tweede bataillon der 9de afdeeling zullen tot nader order té Amers foort garnizoen houden. Hetflankbataillon der 7de afdeeling komt in garnizoen te Kampen. Van het flankbataillon der 9de afdeelingkomen twee kompagnien te Doesburgde beide andere te Arnhem. De 10de afdeeling konu in garnizoen te Deventer en Zucphen. De militairen behoorende tot de korpsen artillerie en mineurs en.sap- peuts zullen op de respective depots worden gerigt. Alverder zullen, nadat de bovenvermelde troepen in derzelver garni zoensplaatsen zijn aangekomende twee kompagnien van de 2de afdee ling met de twee kompagnien van de 9de afdeeling worden 'Z&nérige- voegd, teneinde daaruit het ade bataillon der 9de afdeeling te fomrerfen. De beide bataillons der 7de en 9de afdeelingen en de 10de afdeeling zullen tijdelijk eene afzonderlijke brigade, onder de bevelen van den ge neraal-majoor de Favauge vormen, wiens hoofdkwartier te Deventer zal worden gevestigd. BREDA den 10 junij. In het naburig kamp bij Reijen is gisteren, na de gehoudene plegtige Godsdienstoefeningen, in tegenwoordigheid van Z. K. 11. den Prins Veldmaarschalk, groote parade gehouden, en heeft de divisie voor den Opperbevelhebber gedefileerd. De uitmuntende houding der troepen trok de aandacht en bewondering der talrijke menigte, die door het heerlijk weder uitgelokt, van alle kan- ten waren zatnengevloeid. Uit het kamp te Oirschot meldt men, dat de troepen een gewenschte gezondheid genieten en in al het benoodigde voor hen met zorg wordt voorzien. Met de meeste plegtigheid hebben gisteren de Godsdienst oefeningen ook aldaar plaats gehad, begunstigd door het uitmuntend we der. Heden wordt Z. K. II. de Opperbevelhebber in de legerplaats verwacht, ten einde bij eene door de divisie te houdene groote parade te assisteren en daarna de troepen, in groot tenue gekleed, in oogenschouw te nemen. VLISSINGEN den 12 junij. Gisteren ten half één uur des middags, kwam de stoomboot de Batavier alhier ter reedeaan boord hebbende Z. Exc. den generaal baron Chassi en deszelfs gevolg. Alle rijks- en par- tiknliere gebouwen waren met vlaggen en wimpels versierd; bet spelen der klokken, het vreugdegejuich der volksmenigte, het bulderen van het geschut der wallen van deze vesting, duidden de algemeene blijdschap aan. De streelende hoop, om Neêrlands oudsten held in ons midden te zien, is niet verwezenlijkt: ten half 3 uren des namiddags, heeft Z. Exc de reis naar Bergen-op-Zoom voortgezet. Een Fransche chasse marèe, (ventjager) is heden morgen op de hoogte dezer stad vergaan; de cquigagie van dat vaartuig is gelukkig ge redhij kwam van Ostende en was gedestilleerd naar Havre-de-Grace. MIDDELBURG den 12 junij. Bij de jongste verkiezing voor de Staten der provincie Zeeland, ter vervulling van de vacatures ontstaan door de gewone aftreding der leden, zijn gedaan de navolgende benoe mingen! Door de ridderschap, de heeren jhr. .7. H. Schorcr en jhr. mr. C. J. Versluis van Krabbendijke en Nt'euwlande. Door den stedelijken raad van Middelburg, de heeren jbr, mr. M. Cc Paspoort van Grijpskerkemr. .7. F. Lantsheer en mr. M. P. M. van Visvliet. Door den stedelijken raad te Zierikzee, de heeren M. C. de Cratie

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1