CöüE N°. 68. MfDDELBUÉGSCïSE Donderdag" 0 Jsinij 1833 QSWlMXS Bckenbmafcitig. fJuMicatic. NIEUWSTIJDINGEN. SDuitstfitattb. (Öroot-Bnttawje. Jfranferijfe. lügbetrlanbeti.. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, brengen bij deze ter kentiisse van de Ingezetenen dat, op aanzoek van de Distrikts Commissie ter aanmoediging en ondersteuning van de Ge wapende Dienst inde Nederlanden, op Zaturdag den 15 Jnnij aanstaande, des namiddags tusschen twee en vijf uren door Heeren Wijkmeesteren eene algemeene Kollecte aan de Huizen zn! worden gedaan ten behoeve van het Fonds tot evengemeld einde, uit krachte van Zr. Ms. besluit van den 9 November 1 8 15 daargesteld En aangezien het Hoofd Betiiur van voorschreven Fonds, buiten en behalve de voorziening in de behoeften der Verminkten en der nageblc- venen van Gesneuvelden in den slag van Waterloo, zich thans ook de verpligting ziet opgelegd om te geraoet te komen in de ondersteuning der SlagtofFers van den Strijdten gevolge van den opstand in Belgie ge voerdzoo worden alle Ingezetenen uitgenoodigdom, door milde bij dragen een zoo nuttig Fonds te helpen in stand houden, waaruit indien zulks niet alreeds heeft plaats gevonden, ook hunne EchtgenootenZo. nen en Aanverwanten, of zoodanige Mede-Ingezetenen, welke zich thans bij het Leger of in de Vestingen bevinden, in het geval kunnen komen om ondersteuning te moeten vragen. En zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 23 Mei 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Gezien een besluit van den Heer Staatsraad, Gouverneur dezer Provincie, van den 31 Mei 1833 Provinciaal Blad no, 61); Brengen bij deze ter kennis van alle Ingezetenendat op den tienden Junij aanstaandedoor de Rijks-Schatters eenen aanvang zal worden ge maakt met de algemeene opneming, van Regeringswege, van de Deu renVensters en Haardstedenuitmakende de tweede en derde Grond slagen der Personele Belasting, overeenkomstig het bepaalde bij Art. 28 5 der Wet van den 29 Maart 1833 (Staatsblad no. 4). En wordt tevens een ieder herinnerd aan Art. 33 2 der voorschre ven Wet, volgens hetwelk een iegelijk verpligt is aan de Schatters, op lederen werkdagvan des morgens acht uren tot Zons-ondergangden vrijen toegang tot de panden, bij hem bewoond, of tot de bij hem in gebruik zijnde gedeelten van Gebouwen Vertrekken enz.te verlee- nen, ter verrigting van den hun opgedragen arbeid, zoo mede om hen de daartoe noodige aanwijzing te doen op verbeurte eener boete van vijf-en twintig Gulden. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden gedrukt afgekondigd en aangeplakt mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 4 Junij 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. do BUISSON BECIUS 1. p. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VERE brengen ter kennis, dat het Vergraven der Dammen., gelegen in de Grachten der Ravelijnen buiten de beide Poorten dier Vesting, van heden af, zal worden aangevangen, en de gemeenschap met Voertuigen, van de zijde van Zandijk en Lieve Vrouwen Poldergedurende die werkzaamheden zal zijn afgesneden en alleenlijk over den Damter linkerzijde de LVar- wijksehe Poort, kunnen plaats hebben. Vere den 6 Junij 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. KLEINMAN, Ter ordonnantie van dezelve, DE N O O D, Dz. De ONTVANGER van de Centrale Directie des Eilands H^alcheren verwittigt de daarbij belanghebbenden datbij hem ontvangen zijnde de door den Heer Staatsraad, Gouverneur dezer Provincie executoir ver klaarde Rol van het Geschotover den jare 1833, de daaruit getrokke- 11e Aanslag-Biljetten zijn rondgebragten de onderscheidene Land-Eige naren hiervan behooren te zijn voorzien; wordende de zoodanigenwel. ke die niet mogten hebben ontvangen, uitgenoodigd, dezelve ten zijnen Kantore te komen afhalen terwijl de belastingschuldigen worden aange maand zich naar de bepaalde betalings-termijnen te gedragen ten einde kosten te voorkomen. Middelburg, den 20 Mei 1833. De adsistent-Ontvanger voornoemd, ISAAC LUTEYN. FRANKFORT den 1 junij. De vrees, welke men gekoesterd had, dat de.gewoonlijk zeer luidruchtige viering der pinksterdagen in de om streken dezer stad tot stoornis der rust aanleiding zoude gevenis ge lukkig niet bevestigd geworden. Ofschoon de openbare vermakelijkheden niet in het minst belemmerd waren werd de openbare orde volstrekt niet gestoordalleen zijn in den avond van den 27 mei twee vreemde studenten, die beschonken zijnde oproerige liederen zongen, in hechte nis genomen. Niet zoo rustig schijnt den 27 de verjaardag van het beruchte Ham- bacher-feestin Rhijn-Beiieren te zijn afgeloopen. Stellige berigten en bijzonderheden wegens het aldaar voorgevallene vindt men in de Duitsche bladen nog niet, ten minste geene waarop staat te maken is; want het volgende artikel uit de courant van Spiers een wegens Zijnen slechten geest bekend blad, schijnt Zeer overdreven en met partijdigheid gesteld te zijn: „Wij vernemen, zegt dat blad, in zijn hommer Van den 294 tot ons innig leedwezen, dat er te Nenstadt vreesselijke tooneeleli zijn voorgevallen. Eene ontzettende menigte vreedzame en weerlooze bur gers moeten door militairen met geweerschoten, sabelhouwen en bajonet steken overvallen en gekwetst zijn geworden. Zelfs de adjunct-burge meester van Nenstadt werd in zijn ambtsgewaad voor het stadhuis döor soldaten mishandeld. Wij hopen dat de zaak naauwkeurig onderzocht en de schuldigen gestrengelijk gestraft zullen worden," In andere berigten wordt slechts bij wijze van gerucht melding ge maakt van bewegingen te Neüstadt waarbij een aantal vreemde studen ten eene groote rol gespeeld hadden, Intusschen zijn de troependie uit Spiers en andere plaatsen reeds vroeger naar Neüstadt gezonden waren om de orde te handhaven, reeds den 28 weder vat) daar terug gekeerd. De kamer der gedeputeerden van Wurtemberg heeft een zeer voeg. zaam adres aan den koning over bet openen der zitting aangebodenhet welk door Z. M. beantwoord is met de verzekering, dat het hem aan- genaam zou zijn, bij alle de bewijzen van liefde van zijn volk, waar over hij door 's Hemels gunst tot dusver zoo gelukkig had geregeerd ook op de opregte verknochtheid en den goeden geest van de kamer def gedeputeerden te kunnen staat maken. 1De diplomatieke conferentiendie te Berlijn gehouden moeten worden, zijn nog niet begonnen, en wachten, zoo men zegt, na de aan komst van een vreemden minister. Zij zullen zich niet alleen bij de za- ken van Belgie bepalen, maar ook betrekking hebben op latefe gebeur tenissen, die een gemeenschappelijk besluit tot noodige maatregelen vor deren, welke niet onmiddellijk tot het ressort van den bondsdag behooren. Bij kabinets-orde van den koning van Prtiissen is aan de studenten uit zijn rijk kennis gegeven dat de vrijheid om aan vreemde akademien met gelijke voorregten als aan Pruissische universiteiten te studeren ge schorst is, tot dat de bondsvergadering algemeene bepalingen voor alle hooge scholen zal hebben verordend. Na het opgeven van het punt van Adana door de Portewaaruit men den oorlog met Ibrahim als geëindigd rekent, schijnt in Konstanti- nopel en elders het gevoelen geuit te zijn geworden, dat nu ook het oogenblikkelijk vertrek der Russen onvermijdelijk was. LONDEN den 1 junij. De kanselier van den exchequer heeft giste, ren avond aan het huis der gemeenten zijn plan omtrent het hernieuwen van het privilegie der bank van Engeland bekend gemaakt, dat hij ook in eene vergadering van actiehouders der bank medegedeeld had. Het plan heeft veel bijval gevonden, zoo dat men niet twijfelt of het zal aangenomen worden. Het huis der gemeenten houdt zich thans bezig met het ontwerp tot afschaffing van den slavenstand. Brieven van Rio Janeiro, van den 15 april, melden, dat in de provincie van Minas-Geraes, die de rijkste van Brazilië in mijnen is, een opstand is uitgebroken van een ergen aard. Het volk in de groote mijn te Gongo Soco had geheel opgehouden te werkenten gevolge van het oproer de Onre-Preco, de hoofdstad der provincie. Men hoopte, dat de regering geschikte middelen zou nemen oin het kwaad te stuiten, PARIJS den 1 junij. Naar men zegt zouden er zeer merkwaardige papierenbetrekkelijk het aandeel der policie en der Fransche agenten in de onlusten te Frankfort en het overige Duitschland, in handen van de bondsvergadering zijn gevallen; de hertog van Broglie zou, met den meesten haast, een geëmploijeerde van zijn departement gezonden hebben om tegen deze stukken te protesteren, en om te trachten er de uitwer king van te verzachten. Niettegenstaande het met Holland aangegane traktaat, is, naar men verzekert, prins de Talleyrand geenszins volkomen gerust op het behoud van den vrede. Ook gaat de maarschalk Soult voort met zijne kostbare ontwerpen van wapening en militaire organisatie Nog zegt men dat de minister van marine een supplement van 12 millioenen voor zijn departe ment wil vragen, en het opperbevel onzer zeemagt op zich nemen, zij ne portefeuille overlatende aan den admiraal Mackau. Tusschen den minister van buitenlandsche zaken en de vreemde ge- zanten hebben drukke bijeenkomsten plaats. Nadat het voorloopig ver drag met den Koning der Nederlanden is geteekenden de wapenstil stand in Belgie eenen nieuwen waarborg verkreegmoet onder anderen de Oostenrijksche gezant meer nadrukkelijk op de ontbinding van het Noorderleger hebben aangedrongen. Te Piemont is eene zamenzwering ontdekt, om gansch Italië in eene republiek te doen omwentelen, waarvan Milaan de hoofdplaats we zen zou. Ofschoon de plannen van de lieden, die daaraan deel geno men hebben, afschuw wekken, door de keus der middelen, baart de ontdekking weinig ontsteltenis, daar de ondernemers klein in getal en onbeduidend van vermogen zijn. Tot dus ver maakt men maar melding van het arsesteren van een kapitein vier officieren en eenige onder-offi- cieren en burgers in Turin. Men vermoedt, dat de hoofdzetel van dit complot buiten 's lands bestaat. MIDDELBURG den 5 junij. Bij koninklijk besluit van den 1 de zer is bepaald, dat de overeenkomst en het explicatoir artikel, daartoe behoorende, den 21 mei jl. tusschen de Nederlanden Frankrijk en Groot- Brittanjetot herstel der onderlinge betrekkingente Londen gesloten en den 26, 24 en 23 mei door de onderscheidene contrakterende par tijen bekrachtigdin het staatsblad zal worden geplaatst. Bij een besluit van denzelfden dag worde het tweede artikel van het besluit van 16 november, omtrent de belemmeringen aan het inkomen uit zee der Engelsche en Fransche schepen op Nederlandich grondgebied, ingetrokken en buiten werking gebragt, Bij koninklijk besluit is bepaald, dat de, overeenkomstig art. 13, litt. c, des besluits van 18 november 1822, no. 157, aan de pnevangers toe te kennen belooning van vijftien centen aan" die ten platten laqde et> van achttien centen aan die in de stedenvoor iederen belastingschuldige

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1