N". 54. MIDDE LBïJUGSCflE, C O IJ N Zaturdag Crl'nW): 1 Mei 1833. Bc&cuhmAifciit<j. (Djjcnïrarc QlanbttiiUbxnft. NIEUWSTIJDINGEN. iDiiitscïilfutb. Jxaufeafijfe. jlc&evïanfefiu. a*-,ï», <V; Burgemeester e» wethouders dor stad middelburg, Hoofdplaats van de Provincie Zeeland, verwittigen een iegelijk dien zulks zonde mogen aangaan, dat er op den 6 Mei 1833 en volgende dagen, door Wijkmeesceren van Stads-Arabnchc zal worden omgegaan tot het weren van Ekster- Kraa ij en-Flaamschc Gaaijcn-Knauwen- of IFondduivcn - nesten En worden mitsdien alle Ingezetenenzoo Eigenaars ah Pachters of Baanders van cenige Landen Boomgaarden Hoven of Plantagien ernstig- lijk aangemaand, om de nesten van het voorzegde schadelijk gevogelte die op of boven den grond, welken zij in eigendom of in huur bezitten gemaakt wordenuit te roeijen en te storen 4 op poene dat die genen in welker gehuurde of eigene Plantagien, Boomgaarden, Hoven of ander geboomte, op of na de 30 Junij 1833 zoodanige nesten gevonden wor den zullen vervallen in de straffen by de deswegens bestaande reglemen ten vastgesteld. Gedaan re Middelburg, ren Scadhtiizc, den 2 Mei 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B Ij L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adver teert dat van heden af, tegen intrekking der door hem afgegevene Be wijzen, van No. 1 i si ingesloten, ten zijnen Kantore zullen kunnen worden afgehaald de Rceepisscn en Rente-Certificaten uit de Vrijwillige Negotiatie van ƒ93,500 5 pet. Middelburg, den 3 Mei 1833. De Administrateur voornoemd, P, POUS, Op Donderdag den 9 Mei 1833, des middags ia uren, zal te Mid- delburg, in de Abdij, aan het Gouvernement der Provincie Zeeland, wor den aanbesteed De noodige voorzieningen' aan de Vallenden 28 Maart en den 22 April jl. ontstaan in den Voor-Oever en Zeebrekcr van den IVii- hcltnina-Polderop liet Eiland Zuidbeveland met het verder uit breiden der Oever-defentie aan genoemden Polder; een en ander meestal uit Rijszinkwerk bestaande, en gelegen tusschen de Dijks- Nummcrpnlcn i<> en 2 6, Twee dagen vóór de besteding zal de noodige aanwijzing in loco kun nen verkregen worden, en het bestek ter lezing liggen ijl de Herberg van H. de Groot, aan het Goesche Sas, en in de Stad Goesin het Lo gement de Stad Rotterdambij IVoljf; terwijl inmiddels nadere onderrig- tingen zijn te bekomen bij den Ingenieur A. Toutenhoofdte Goes, en den Hoofd-ïflgenieur P. van Diggelente Middelburg FRANKFORT den 28 april. In de verschillende Duitsche staten wor den bij voortduring maatregelen van voorzorg genomenzoo wel om eene pogelijke poging der uit Frankrijk gevlugte Polen om naar Duitschland door te dringen te verijdelenals om de openbare rust tegen alle stoor nis van kwaadwilligen te beveiligen en de deelnemers aan de Frankfor- rer gebeurtenissen op te sporen. Een brief uit Konstantinopelvan den 6 aprilbehelst het vol gende: De hoofdstad is bij voortduring in onrust, daar er nog geen antwoord uit het Egyptische hoofdkwartier aangekomen is, en dit lange dralen voor een ongunstig ceeken wordt gehouden. De tweede afdeeling van de Russische vloot, bestaande uit 3 linieschepen, 3 fregatten en 2 korvetten, met 5000 man landtroepen, is wel te Konstantinopel aange komen waardoor het Europesche gedeelte der hoofdstaden derhalve ook Ewopecsch-Turkye voor de Egyptennren beveiligd schijnt; doch men heef: deze alleen niet te vrcezendaar de gisting te Konstantinopel zigt- baar toeneemt. Ibrahim behoeft slechts te Scutari te verschijneneii dan barst er vermoedelijk een oproer 1ostot welks demping- de Russi sche lyijgsmngt te klein is. Of de Egyptenaren Smyrna werkelijk bezet hebben, daarover is men nog in onzekerheid." PARIJS den 28 april. Gisteren avond hebben de maarschalk hertog; van Treyise, pair van Frankrijk; de heer le Hon minister pienipotentiaris van Belgie, .en de heer Dupinvoorzitter van de kamer der gedepu-i icerden, achtereenvolgend de eer gehad bij den koning ontvangen te wor den. De kamer der pairs heeft zich geconstitueerd terwijl de heer Du- pis het voorzitterschap der kamer van afgevaardigden heefc aanvaard met £cue aanspraakwaarin hij, onder anderen, heeft gezegd, dat men zich moest verheugen met het vooruiczigt op eene behoorlijke cn onoverha-astc jregeling der geldmiddelen. Een onzer dagbladen spreekt van eene nieuwe reis die de koningin Amelia naar Brussel doen zondede oorzaak daartoe zou gelegen zijn in eenige verkoeling, welke tusschen Lcopold en de jonge koningin dei- Belgen zoude plaats hebben. De ingenieurs van het ministerie van oo.rlog zijn op dit oogenblik bezig 0111 de plannen te beramen van het aanleggen van forten op de hoogten van Montmnrtre, Belleville, Montreuil en Charencon. Volgens de dagbladen van Dijon zouden, volgens eene. zeer onlangs ■ggTkojnene beslissing, de Polen weder onder het bestuur van het ministe rie van oorlog komen. In de Qüotidüen'ne wordt gemeld, dat men thans weet dat de ver klaring van dc hertogin van Berry opgemaakt is door den heer de Broglie en -naar Blaye gezonden is als voorwaarde waarop madame hare vrijheid kog verkrijgen. 's CRAVENHAGE den 30 april. Z. K. H. Prins AlLcrt van Pcuis- ten is-tu inUidcruacln naar Berlijn vererokken-, van waar hij tegen de helft der maand mei wordt terug verwacht. Het schijntdat eene inspectie van het I'ruissisclie leger, waarbij Z. K. H. tegenwoordig wil wezen, de oorzaak is van het korte verblijf alhier. Eenige leden van het korps diplomatieke hebben sedert e«n paar dagen achtereenvolgend de residentie verlaten als de heer Pa Ui Luchczi cbargé-d'Affaires van Napels, de graaf Rossi van Sardinië, en de baron Roentgen van de hertogdommen Nassau en Baden. Den correspondent van het Engelsch dagblad the Times, die een geruimen tijd de rol eens spions in deze residentie vervuld heeft, is de zer dagen ons land ontzegd geworden. Dit heeft aanleiding gegeven tot de verklaring in the Timesdat, hoezeer de zich in Londen bevindende Hollandschc briefschrijver van het Journal da la Ilayezich insgelijks in zijne brieven dikwerf aan beleedigingen van den Engelschen minister heefe schuldig gemaakc, dit voor deze geene aanleiding moet geven om hem het verblijf in Engeland te ontzeggen. De briefschrijver van her Journal de la Haye antwoordt daarop vrij breedvoerig in dat dagbladcn meent zich aan zuike beleedigingen niet te hebben schuldig gemaakt, of the Times moest de wederlegging zijner artikelen voor eene beleediging der ministers houden. BREDA den 30 april. De algemcene inspectiën van de troepen to( het leger te velde behoorende, en van de onderscheidene garnizoenen on« zer vestingen, zijn thans grootendeels afgeloopen en hebben aan de ver wachting ten volle beantwoord als hebbende de chefs der onderschei dene korpsen met de inspectiën belasthier en daar zeker met meer on derscheiding, doch in het algemeen hunne goedkeuring en tevredenheid ondubbelzinnig te kennen gegeven, zoowel over den goeden staat van organisatie bij de korpsen, als over derzeiver bekwaamheid in den wa penhandel en der onderscheidene krijgsoefeningengelijk mede over de ervariug van officieren en manschappen in de wetenschappelijke en theore tische kennis van het krijgsvak. Van een en ander moeten de gunstigste rapporten bij het ministerie van oorlog zijn ingekomen. Bij deze inspec tiën is Voorts weder op de onmiskenbaarste wijs de voortreffelijkheid en bedrevenheid onzer schutterkorpsen gebleken die met de daad m alles wat het krijgswezen bctrefc met de uicmuncendste troepen kunnen wed ijveren en gelijk staan eveneens hebben de jongst weder opgerigte korp sen onzer staande armee, zoo als onder anderen ons van de 14de afdee ling gemeld wordt, de goedkeuring van den bevelvoerenden generaal over den goeden staat waarin dezelve zich bevindenmogen verwerven. Gisteren en heden zijn hier detachementen van onderscheidene bar taillons der iste divisie infanterie doorgetrokken, bestemd tot het mede helpen in orde brengen van het legerkamp bij Reijen't welk met het eind der aanstaande maand voor de ontvangst van de troepen gereed moet zijn. Naar wij vernemen zal het kamp bij Oirschot, even als verleden jaar, weder het eerst door de reserve divisie worden betrokken. Men vleit zich dat Z. M. het leger wanneer de beide kampen door de troepen zullen betrokken zijnmet een bezoek zal verblijden. Jn de jongste dagen hebben wij in onze vesting schier dagelijks niet .enkele maar verscheidene Belgische deserteurs zien aankomendie 'czy aan deze zijde zich aan onze voorposten zijn komen aanmelden, of in Zeeuwsch-VJaanderen tot de onzen zjjn overgekomen en nu onze stad passeren, om naar Thiel, naar het korps van den kolonel Cleerens, te worden opgezonden. 1 mei. De aangekondigde algetneene kantonncmeu ts-veran de ringen onder de troepen van het leger te velde zijn heden begonnen. MIDDELBURG den 3 mei. Heden is alhier gearriveerd de stoomboot de Beurs van Amsterdamom op morgen het alhier gebouwde en aan Zr. Ms. marine verkochte transportschip Prins Willem Frbderik Hen drik, paar Vlissingen te -vervoeren, De besluiteloosheid die zoo lang bij de Belgische gezagvoerders ten aanzien van het al of niet ontbinden der kamer van vertegenwoordi gers heefc geheersehtis thans ten einde; vorst Leopold heeft, onder dag- teekening van den 28 april, een besluit genomen, hetwelk door de mi nisters Rogier, LebeauDuvivier en Goblct nicdc is onderteekend, waar bij dc Belgische kamer der representanten is ontbonden. De k-ieskollegien ter benoeming der leden van de nieuwe kamer moe ten cegen den 23 mei bijeen komen en de opening dier kamer is op den 7 der volgende maand vastgesteld. In het besluitwaarbij die bepalin gen verordend zijn, wordt gezegd dat dit geschiedt, aangezien de moei- jelijkhedendie sedert de opening der tegenwoordige zitting tusschen de kamers en de administratie gerezen zijn, uit overweging, dat dien ten gevolge de ministers herhaaldelijk hunne demissie aangeboden hebben zonder dat men eene nieuwe administratie, die eenigen waarborg van duur zaamheid gaf, heeft kunnen vereenigen; da: die moeijelijkheden in het verschil van gevoelen over den loop der buitenlandschc betrekkingen ha ren oorsprong schijnen te nemen dat er sedert de jongste algemeene verkiezingen gebeurtenissen voorgevallen zijn, die tot de bevestiging der Belgische onafhankelijkheid hebben bijgedragen, en als zoodanig door het land verdienen gewaardeerd te worden, dat, zoo de overeenstemming tusschen het ministerie én de parlementaire meerderheid eene eerste ver- eischte is bij een vertegenwoordigend bestuur, deze meerderheid voorden gang der administratie ook niet onzeker mag wezendewijl eene twijfel achtige goedkeuring van de handelingen des bestuurs zijne werking ver lamt, zonder aan de kroon de elementen voor eene nieuwe administratie te verschaffen; aangezien voorts, volgens de verkiezingwet de helft der leden in junij uitvielen, en deze zelfde leden, volgens de art. 18 en 34 van gemelde wetuit hoofde de onmogelijkheid 0111 de Zitting dadelijk te sluitentot in november zouden blijven zetelencn op dè besluiten der kamer invloed uitoefenen de ontbinding van de kamer dezen hin derpaal uit den weg ruimt. De meeste Belgische bladen laten zich over dezen, door hen coup (Pérat genoemden, maatregel op het vinnigst uit, ads eene daad -der ver metelste en gruwelijkste schennis tegen de natie. In een der Londcnsche bladen leest men het navolgende Kapitein Barrte Salem binnengekomen berigt, dat, ten gevolge van den staat van zaken in Holland en het te Paramaribo op de schepen gelegd embargo, de plhntcrs huntfe pakhuizen vol suiker hebben, ter wijl er geene gelegenheid was tot verzending 'met Hollandsche schepen naar Europa de nlébsten hunner hebben liever verkozen liet Suikerriet af te snijden en uit dett gdo 11 ff te halen, dan het daarin te iateh, Zonder

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1