N°. 5a. MIDDELBURGSCIIE C O i|; A T. NIEUWSTIJDINGEN. Dingsdag VBVlTEJi öckcttbmakitig. Burgemeester en wethouöers der stad middelburg brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenendat Heeren Ge deputeerde Staten dezer Provincie, bij besluit van den 12 April 1833 no. 7, invorderbaar hebben verklaard de Ligger-Rol voor den hoofde, lijken Omslag, tot daarstelling van een Fonds, tot verleening van onder, stand aan de naastbestaanden van uitgetrokken Schutters en Vrijwilligers bij het Leger, voor het jaar 1833 en dat tot invordering van dien Om slag is benoemd en geinagtigd de Heer J. L. de Troije Nz.welke deze gelden tegen kwitantie door hem geteekendaan te vangen ge durende de maand Mei aanstaande, aan de Huizen der Ingezetenen zal ophalen of doen ophalen, en zulks telken maand twee maanden, tot dac de achterstallen, sedert 1 Januarij dezes jaars verschuldigd, zullen zijn aangezuiverd. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekondigd en in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 25 April 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V F. L D, Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. publicatie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDEFBURG brengen bij dezeter kennisse van alle Ingezetenen, dat, overeenkomstig een besluit van den Stedelijken Raad, van den 12 April 1833, en inge- volge de magtiging, verstrekt bij Koninklijk besluit van den 3 te voren, no. 15, in afwachting van Zijner Majesteits nadere beschikking, en ui terlijk gedurende den itijd van zes maanden, te rekenen van den eersten Mei aanstaande, op de hoofdsommen van den met dien dag in te voeren Rijks.Accijns op het Gemaalvastgesteld bij de wet van den 29 Maart 1833 Staatsblad no. 3), tot vervanging der thans bestaande Plaatse lijke Belasting op dat middel-zullen worden geheven honderd Stedelijke Opcentenen dat in die evenredigheidvan alle ingevoerd wordende Blom, Meel, Brood, Beschuiten Koekbakkers.Warenvoor Stedelijken Impost zal moeten worden betaald: als volgt Ongebuild Tarwe-Meel, de 100 ponden, 2 15. Gebuild dito dito 3 25. Ongebuild SpeltemeeL - 1 75. Gebuild dito do. Rogge.Meel ,.v Tarwe Brood of Beschuit Rogge Brood of Beschuit MeelBrood of Gebak van gemengde Graanspecien de hoogste Belasting. Zullende, in. geval wan teruggave dezer belasting bij den uitvoer, ge volgd worden de sommenbepaald bij art. 53 der boven aangehaalde wet van den 29 Maart 1833 (S&aatsblad no. 3)- En opdat een iegelijk hiervan- kennfs drage, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. .Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 29 April 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd .1; B IJLE VELD. Ter. ordonnantie van Hun Ed, Achtbaren, VAN PANHUYS. Jauktrijk, PARIJS den 25 april. Heden middag ten half twee uren, heeft zich de.koning met de gewone plegtigheid naar het paleis Bourbon begeven, en aldaar met de volgende toespraak de zitting der kamers gesloten: Mijne Heeren: Na de langdurige en belangrijke werkzaamheden dezer zitting, ge voel ik de behoefte om u dank te zeggen voor hetgeen gij voor Frank rijk en voor mij gedaan hebt. Door uwe krachtdadige medewerking zijn de regering en het charter beide bevestigd; gij hebt bij elke gelegenheid de ware belangen van het vaderland en der grondwettige monarchie we ten te onderscheiden en te ondersteunen. Gij hebt aan mijn gouverne ment de grootmoedigste hulp verleend. Reeds op dit oogenblik geniet Frankrijk daarvan de vruchten. Het is thans geene ijdele hoop meer waarmede wij ons vergenoegeneen nieuw tijdperk van voorspoed is voor ons geopend. De natie wordt kalmer en geruster; koophandel en nijverheid zijn weder geheel verlevendigd. Wijd en zijd wordt de wel vaart der bevolking en de gevestigde orde van zaken door den arbeid verzekerd. Deze vorderingen brengen de onruststokers tot wanhoop, en hunne ergernis geeft zich door bedreigingen luchtdie bedreigingen in- tusschen zullen zonder invloed zijn; uw voorbeeld, mijne heeren, zal de moed der goede ingezetenen schragen. De ondersteuning van het gouvernement zal hun nimmer ontbreken. Onze belooning zal bestaan in de geruste ontwikkeling onzer instellingenen de algemeene veilig heid zoowel binnen- als buitenslands. Om dit doel te bereiken is het volstrekt onmisbaar, dat de onder scheidene magten in den staat tot hunnen waren werkkring worden te- ruggebragt. Het provisionele stelseldat wij tot nu toe hebben gevolgd is eene groote ramp zoowel voor de natie als voor het bestuur. Wan neer die ramp zal ophouden, zal ook het onderzoek der uitgaven met meer vrucht kunnen geschieden. De stemming over het budget zal als dan geheel vrij worden. De openbare oiagt zal in het bezit zijn van alle de middelen, die haar behooren ten dienste te staan, en de natie van hare waarborgen. Dit is de voorname beweegreden die mij noodzaakt om van uwe vaderlandsliefde eene tweede zitting te vergen. Ik zal gelasten dat dezelve onmiddellijk geopertd wórde. De financiële wetten, waarin alle mogelijke bezuinigingen zijn opgenomen, zullen u dadelijk worden voor gelegd. Te gelijker tijd zult gij de wettende openbare instellingen be treffende, die reeds aan uw oordeel werden onderworpen, een naauw- keurig onderzoek wijden. Over de bestaande betrekkingen met de vreemde mogendheden kan ik niet anders dan mij verheugen. De loop der gebeurtenissen heeft be wezendat de kwestie, welke Holland en Belgie verdee/'t, zal beslist worden, zonder de rust van Europa te verstoren. De toestand van het Oosten baart bij het algemeen eenige zorg dóch men heeft alle reden om te verwachten, dat de vrede ook in die streken vooreerst niet zal verbroken worden. Weest intusschen verze kerd, dat Frankrijk ook in deze zaken den rang die aan hetzelve toe komt zal weten te behouden. De natie zal zich nimmer bedrogen vin den in datwat zij van ons verwachten ik houde mij overtuigddat zij aan onze gemeenschappelijke pogingen regt zal laten wedervaren." De onderscheidene dagbladen der oppositie verzekeren steeds dat het gouvernement reeds in de volgende week eene nieuwe wet op de drukpers zoude voordragen. Volgens de Gazette de Franc.e zoude de heer Dupin op nieuw tot voorzitter der kamer van afgevaardigden verkozen worden. Men verhaalt, dat de Russische ambassadeur bij het Loudensche kabinet aan lord Palmerston en prins Talleyrand heeft te kennen gege ven, dat het hof van Petersburg geen deel aan de onderhandelingen der conferentie zou hernemenzoo lang niet Frankrijk en Engeland van hun ne dwangmaatregelen hadden afgezien. Dien ten gevolge heeft de heer Dedel verklaard, dat Z. Nederl. M. in geen definitief vergelijk kon be willigen, zoolang Rusland zich hield afgezonderd. Van een anderen kant schijnt het zich te bevestigen, dat de Hoiland- sche schepen vergunning hebben bekomen, om onder Russische vlag te varen, ten einde zoo doende de door Frankrijk en Engeland ingestelde blokkade te ontduiken. Deze maatregel des Russischen k?binets zon ge. lijk staan met eene daad van vijandelijkheid, jegens de kabinetten van Londen en Parijs. Van Ton Ion schrijft men van den 19 dezer, dat'aldaar dagelijks vier Engelsche linieschepen en vijf kleinere vaartuigen ter reede werden gewacht, om zich waarschijnlijk met het Fransch eskader ie vereenfgen. jlebedanben. *s GRAVENHAGE den 26 april. Men verzekertdat de Tweede Ka. mer tegen het einde van de maand mei hare werkzaamheden zal hervat ten, en, zoo er geene verandering in den staatkundigen toestand des lands mogt komen, beraadslagen over het verder beschikbaar stellen van de gelden, welke door den staat van oorlog worden gevorderd, en welke tot den 1 julij zijn verleend. ■■-r- Naar men verneemt heeft Z. M. bepaald, dat, naar luid der be staande wettelijke voorschriften, 13 opcenten van de belasting van het van Antwerpen zoo jammerlijk is verminkt, en ten aanzien van welken de Nederlandsche milddadigheid zich weder heeft doen kennenbevindt zich alhieren wordt in het Willems-hospicaal van JI. K. H. de Prin ses van Oranje verpleegd. ij. -r- Men schrijft uit BredaIn de eerste dagen van mei zal er eene algemeene kantonnementsverandering onder de troepen van het leger te vel^e plaats hebben. Dit jaar zullen er voorts, even als in het vorige, wederom twee kam pementen op de heide-vlakren nabij Rijen en nabij Oirschot worden aan gelegden het eerscgemelde in den aanvang der maand juni} 'door de iste divisie infanterie betrokken worden. NIJMEGEN den 26 april. Gisteren namiddag kwamen alhier aan Z. K. II.de Prins van Oranje, vergezeld yan hoogstdeszelfs oudsten zoon, komende uit het hoofdkwartier des legers;' terwijrop. hetzelfde oogenblik alhier aankwamen en mede aan het logement de 'Plaats Royaal afstapten Z. K. H. Prins Albert van Pruissen en hoogstdeszelfs gemalin. Prinses Marianne der Nederlanden. Na alhier Overnacht te hebben hebben HH. KK. HH. Prins en Prinses Albert van Pruissen hoogst deszelfs reis naar 's Gravenhage vervolgd, terwijl Z. K. FI. de Prins van Oranje gil hoogstdeszelfs Zoon naar het hoofdkwartier zijn teruggekeerd, MIDDELBURG den 29 april. De Belgische bladen van den 27 be helzen het ontwerp van overeenkomstdoor den heer Dedel den 23 maart 11. te Londen aan de gevolmagtigden van Frankrijk en Engeland, prins Tal leyrand'ew lord Palmerstonaangeboden, waarop door beide laatsten is geantwoord geworden bij eene nota van den 2 dezer (zie ons No. 49.) gemeld ontwerp was van dezen inhoud Z. M; de koning der Nederlanden, groot-hertog van Luxemburg, de koning der Franschen en de koning van het Vereenigd Groot-Brittannisch Rijk en Ierland, verlangende de onderlinge betrekkingen op den voet te herstellen fcoo als zij voor de maand november 1832 bestonden, heb ben ten dien einde besloten eene overeenkomst te sluiten en daartoe tot hunne commissarissen benoemd te wetenenz. Welke omtrent de volgende punten zijn overeengekomen 1„Önmiddelijk na de ratificatie-uitwisseling der tegenwoordige over eenkomst, zullen HH. MM. de koning der Franschen en de koning van het Vèreenigd Rijk van Groot-Brittanje en Ierland hec embargo, door hen op de schepen, vaartuigen en koopwaren, aan onderdanen van Z. M. den koning der Nederlanden behoorende gelegdopheffenen zullen alle vaartuigen met derzelver ladingen terstond vrij en aan hunne respec- cive eigenaars weder gegeven worden. Eveneens zal Z. M. de koning der Nederlanden de maatregelen intrek ken in zijne Statenten aanzien der Fransche en Engelsche vlaggen genomen. 2. Tarzelfder tijd zullen de Nederlandsche krijgslieden, zoo die van de ma.rine als van het koninklijk leger, tegenwoordig in Frankrijk ge houden'in de Staten van Z. M. den koning der Nederlandenmet wa penen, bagage, rijtuigen, paarden en andere voorwerpen, aan de korp sen en manschappen behoorende, terugkeeren. 3. In afwachting van de sluiting eens eind-trafctaats'bestemd om de scheiding tusschen Holland en België te rSgelen zal er tot öp den 1 j augustus een volkomen wapenstilstand bestaan tusschen de troepen van Z. M. den koning der Nederlanden en de Belgische troepen. 4. Staande dien wapenstilstand zal de Schelde-vaarc plaats hebben op W-"— «-MM* o 60. - I 60. - O 50. irpm.aL .an t.a1i-aiTA Ua. -Jvaii uti KUStLCl .3,

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1