M, N°. 47- MïDDE .LBURGSCHE COÜ Wf >>3- m Y&m ?i: Donderdaff ,KJ 18 April 1833. NIEUWSTIJDINGEN. SDuitssdtïiUtb. (Bvccl-iSrtttkujc. Jratifcrijk. 7? i 64} 98 871 97a k 97| 9«C 99} -&• x a:-,^ ■jrwe STAATSRAADGOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, M-9 brengt door deze ter kennisse van de respective Belanghebbenden, dat op Zaturdag den 20 April aanstaande, des namiddags ten twee uren, in een der Vertrekken van het Lokaal van het Ministerie van Finantien te *s Grayeqhagezal worden aanbesteed: het leveren van het benoodigde papier voor de dienst van 's Rijks Zegel liggende de conditiën en voor- waardenwaarop deze aanbesteding geschieden zalalsmede de monsters van he; te leveren Papier ter visie in de Bureaux van het Provinciaal pouvernement te Middelburg. Middelburg, den 10 April 1833. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. FRANKFORT den 12 april. Alhier heerscht thans de diepste rust. Inmiddels duren de maatregelen van voorzorg voort en zijn de wachtpos ten van linietroepen en gewapende burgers nog verdubbeld. Voor de op de straat uitziende vensters der gevangenissen, waarin de van deelne ming aan het oproer beschuldigde personen opgesloten zijn, worden hou ten koekoeken gemaakt, waardoor de gevangenen, zonder dat men hun licht of lucht ontneemt, belet worden om op straat te zien of gezien te worden. De grenzen der aan ons stads-gebied palende Staten wordennaar men verzekert, door sterke afcfeelingen krijgsvolk bezet. Te Hüchst wordt eene Nassauschete Offenbach eene groothertogelijk-Hessischeen te Bergen eene keurvorstelijk-Hessische bezetting verwacht; een maatregel, die voor Frankfort zeer heilzaam is, alzoo daardoor elke aanval van bui ten op die stad belet wordt. De muiters schijnen intusschen hun plan nog niet geheel te hebben opgegevengisteren ochtend heeft er even buiten de stad brandstichting plaats gehaddie zonder verwarring gebluscht is. Des avonds heeft men nog eene proef met een oploop voor een kruidmagazijn genomendoch toen de schildwachten vuur gaven stoof de hoop uk een. Schoon er een aan bal slechthoofden naar Straasburg ontsnapt is, bewijst dit, dat er zich nog moedwilliger! in de stad bevinden. Er worden voortdurend arresta- tien gedaan, en men verneemt, dat dr. Neuhof, die zich in den beginne uit de handen der politie gered had, te Konigstein is gegrepen, naar Wiesbaden is geleid en van daar uitgeleverd zal worden. Tijdingen uit Lemberg van den 28 maart melden het volgende Twee divislen van het Russisch leger, die naar Silistrïe op marsch wa ren, om in Turkije te rukken, hebben van Petersbnrg last gekregen halt te houden. De generaal Kisselew had overeenkomstig de eerste bevelen eene divisie infanterie uit Bëssarabie inde vorstendommen laten binnen trékken welke er nu zal blijven. Brieven uit Napoli van den 13 en uk Patras van den 18 der vo rige, maand melden de aankomst van 700 man Beijersche troepen te Pa tras, waarvan een deel Missolunghi gaat bezetten. Zavellas heeft zich niet tegen de bezetting aangekant, maar zal koning Otto gaan huldigen. Men zat er 4000 man van de oude Grieksche troepen en 4000 man mi litie reorganiseren. Te Navarino lagen 5 Fransche sloepschepen gereedom troepen naar Frankrijk te voeren; maar op ontvangen tegenbevel zullen deze Fran- schen Griekenland nog niet verlaten. Te Weenen heeft men brieven uit Alexandrie van den 13 maart. Den 3 waren aldaar de depeches van den admiraal Roussin gekomen, over de verbindtenissen van den 20 februarijte Konstantinopel door hem aan. gegaan. Volgers deze berigten uit Alexandrie scheen hét buiten twijfel, dat Mehemed-ali de vredesvoorwaarden wharvoor de admiraal ingestaan had, verwierp. Den voorslag, die daarbij geschiedde, om zijne vloot iu handen van de Porte te stellen moet hij zeer euvel opgenomen heb ben. Men voegt er bijdat hij dadelijk een tweede smaldeel liet gereed maken en aan Ibrahim bevel had gezonden om voort te rukken. Men schijnt te Weenen ook eenige voorloopige berigten uit Konstan tinopel te hebben waaruit men opmaken kon dat aldaar Mehemeds ant woord aangekomen was; want volgens die tijdingen zou de.sultan Mehe med en Ibrahim op nieuw voor rebellen hebben verklaard en de Russi sche vloot in beweging zijn gekomen. Sommige lieden dachten nu dat het geval daar zou zijn, dat Frankrijk den onder-koning moest dwingen, en dat zich dus Russische en Fransche schepen tot dat einde zouden vereenigen doch het laat zich niet denkendat de admiraal Roussin daartoe volmagt zal hebben. LONDEN den t3 april. Zijne Exc. de heer Dedel heeft zich eenige dagen onpasselijk bevonden. De prins de Talleyrandde Russische ge kant, prins Lievenen andere leden van het korps diplomatiek hebben hem een bezoek gegeven. Zijne Exc. bevindt zich thans beter. Het ministerie heeft een regement ligte infanterie en eenige kompa, gnien dragonders naar het Iersche gtaafschap Kilkenny gezonden, dat, zoo als bekend is, in staat van onrust is verklaard, ten einde.aan de uitvoering der nieuwe wet de noodige kracht bij te zetten. Men ver zekert, dat het nemen van dezen maatregel een merkelijke» invloed op de misnoegden in Dublin heeft gemaakt, en dat hunne genootschappen 'vair vrijwilligers en anderen zich sedert veel bedaarder gedragen, De Nederlaudsche Oost-Indievaarder Marco Botzariskomende van Batavia en bestemd naar Amsterdam, is den 28 februarij 11. te St. Hele- ng aangekomen, en aldaar door de Britsche scheepmagt aangehouden. Dit gn, het vroeger te St. Helena aangehoudene schip de Dortenaar schijnen, Wijken» berigt uit Porcsmouth, waar thans reeds 9 Hollandsche Oost-In- diev.aarders liggeneerstdaags aldaar onder convooi gewacht te worden. PARIJS den t« april. Dezen ochtend heeft de Oostenrijksche am bassadeur, graaf VAppony berigten uit het Oosten ontvangen en spoedig daarna eene lange conferentie met den hertog de Broglie gehad, in tegen woordigheid van den heer de Rigny. Er loopt een geruchtdat de ad miraal de Rigny naar Konstantinopel zou gaanom er het bevel over de Fransche zeemagt op zich te nemen. De Oostersche zaken schijnen de ministers veel moeite te berokkenen. Men spreekt van het zenden van 20 schepen naar de Middeilandsche zee en van eene overeenkomst tusschen Frankrijk, Rusland en Engeland, om aldaar op één punt eene aanzienlijke scheepsmagt te vereenigen. Dingsdag en woensdag heeft de kamer der gedeputeerden zich be zig gehouden over de wijze, waarop zij tegen den schrijver van de Tri bune wegens de beleediging, die hij haar aangedaan heeft, procederen zai. Den eersten van die dagen was de discussie alleronstuimigsten zijn daarin woorden gebezigd, die men nooit kon verwachten in de ver gadering der afgevaardigden van de Fransche natie te hooren. Het voor naamste punt van geschil was, dat de oppositie meende, dat de kamer geen regter in hare eigene zaak kon zijn en dat de wetkrachten» welke men het proces wilde voeren inconstitutioneel was. Den volgenden dag is het eenigzins bedaarder toegegaanen heeft men eindelijk de wijze van procederen bepaald. De heer Lionnede schrijver van de Tribune, is gedagvaard. In zijn blad wordt een hooge toon gevoerd en gezegd, dat hij met veel genoe gen vuor de balie van de kamer zal verschijnen. Daarin wordt voorts de Parijsche jeugd aangemaand zich rustig te gedragenen aan de regering geen voorwendsel te geven om van de buitengewone krijgsmagt, die zij uit vrees voor troebelen te Parijs bijeen zal brengen, tegen haar gebruik te maken, 'sGRAVENHAGE den 14 april. Z. M. de Koning heeft vrijdag avond de voorbereiding en heden het heilige avondmaal bijgewoond. De reis van Z. M en der verdere Koninklijke Familie naar Amsterdam zal woensdag aanstaande voortgang hebben. Kort daarna zal Z. K. H. de Prins van Oranje, zoo men verzekert, naar het hoofdkwartier terug- keerenvergezeld van Z. K. H. den Erfprins. Bij koninklijk besluit heeft eene vrij aanzienlijke promotie bij d? marine plaatsde kapitein-ter-zee Dibbetz is tot schout-bij-nacht be noemd voorts zijn er 6 kapitein-luitenants tot den rang van kapitein verheven, 7 eerste luitenants tot den rang van kapitein.luitenants opge klommen, en 16 tweede luitenants tot eerste luitenants bevorderd, terwijl er mede een aanmerkelijk getal tweede luitenants zijn benoemd. De koninklijke akademie van kunsten te Berlijn heeftin hare al- gemeene vergadering, gehouden den 1 maart, den verdienstelijken Nedcr- landschen zeeschilder J. C. Schotel, tot lid verkozen. MIDDELBURG den 17 april. Den 3 dezer werd alhier, in de open bare gehoorzaal, de halfjaarlijksche promotie aan óns gymnasium ge vierd. Twee verdienstelijke naat de akademische lessen bevorderde jongelingen, M. H. van Deinse en A. I. van Deinseheilden bij deze gelegenheid elk eene redevoering; de eerste sprak: in laudem Uanni- balis de tweedede consulatu Ciceroniswaarna C. E. de Vassynaar de orde der candidaten bevorderddeclameerde over het gezegde van Horatius: dulce et decorum est pro patria mori. Van de 2de klasse wer den bevorderd, naar de 2de orde der iste klasse: M. van Visvliet C. Ripping met prijzen; J. M. Loois, fV. A. Wanrooyop de gewond wijze, Van de iste orde der 3de klasse naar de ade klasse: J. G. Sprengermet eenen prijs; IV. de Bruyn, A. IV. Snouck Hurgronje, P. Bogaert, op de gewone wijze. Van de 2de orde der 3de klasse naar de iste orde dier klasse: P. J. Ackermansmet eenen bnitengewonen prijs; A. J. Burger, J. TakS. D. de IVindH. MachiehenJ. Ph. van Visvliet met prijzen. Van de 4de klasse naar de 2de orde der 3de klasse: A. R. van Bel, D. van Eek, met prijzen. Van de 2de orde der 5de klasse naar de iste orde dier klasse: J. C. de Man, met eenen buitengewonen prijs; S. Tak, op de gewone wijze. Van de iste orde der 6de klasse naar de 2de orde der 5de klasse: H. J. van EekBiet eenen prijs; J. A. J. C er lachII. P. G. van Diggelenop de gewone wijze. Met prijzenvoor hunne vorderingenin de geschiedenis werden begiftigd, M. J, van Visvliet, A. R. van Bel; in de wiskunde, G. Ripping, S. D. de Wind; in de fabelkunde, D. van Eek; in de aardrijkskunde, .7. C. de Man. Alle met prijzen begiftigde jonge liedetl betuigden daarvoor hunnen dank aan heeren curatoren, in latijnsche dichtmaat. Bij den aanvang van dezen curcus zijn aan deze school als leerlingen ingeschreven: W. Ph. Vis, M. F. LantsheerA. Boursse Wils C. J. Fokker C. M. van Visvliet. Volgens de jongste berigten uit Belgie zouden te Brussel geloofwaar dige brieven uit Parijs zijn ontvangen, welke den openbaren geest aldaar als zeer verontrustend afschilderen, en eene of andere beweging als zeker doen voorzien. Het Belgische ministerie staat eene verandering te ondergaan., en wel zoo men meent in den zin van de partij der geestelijkheid. Naar het zeggen van Belgische deserteurs, den 12 en 14 te Breda binnCngebragtzou het met het Belgische leger al zeer slecht zijn ge steld de grootste ontevredenheid heerschte in deszelts gelederen zoo over de slechte behandeling en het geringe traktement, als over het plaat sen van vreemdelingen van onderscheidene rangen en graden. Het Brusselsch dagblad de Lynx spreekt van een Londenschen brief, welke door iemand die tot het hof behoorde was geschrevenwaarin verzekerd werd, dat er tegenwoordig aan een huwelijks-ontwerp werd gedacht, tusschen den oudsten zoon van Z. K. H. den Prins van Oranje en de jonge hertogin van Kent, de vermoedelijke erfgename van den En- gelschen troon. PRIJZEN der EFFECTEN te Amsterdam den i5 April i833. Werkelijke Schuld idem Nieuw Grootb Rest. Uitgest. dito Kansbiljetten Amortisatie-Sijndicaat 3} pet. Oorlogslasten Schatkist-biljetten Vrijwillige Negot.i85i Handel-Maatschappij Fransche 3 pet. inschrijv. Engelsche gecons. 45} a 84} - >r 20 - 7,3 - 64} - 97Ï - ioo| - 101-1 - 88} 45} 85} ir'* 20} - 88} Rusland, bij Hopeü Co Leening idem }f}}, inschrijvingen 88} - 88} 64 - 64} 65 - 65} Spanje rente Amsterdam Oostenrijk, bij GollüCo. 4 pet. certificaten - Negot. Metaliek 87} 88 Pruissen i83a. - Denemarken Neg. Londen. - Napelsche certificaten 82} - 83

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1