coua N°. 46. MIDDE IJIURGSCUE Dingsdag 16 April 1833. lAMI ^Publicatie, l ikficubmafciiui. NIEUWSTIJDINGEN. SDuilöchUub. (BVDDt-EriÜAlljc. Jfrawfcrijfs. ïlebetrlanbcn. ZEETIJDINGEN. ADVERTENTIEN. -wjURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, li brengen bij deze ter kennisse van een ieder dien znlks zoude mogen aangaan, dat bij hun is ingekomen het Kohier van het Patentregt, over de vier eerste maanden van den jare 1833 en dat dit Kohier is gesteld in handen van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier, ten einde het bedrag daarvan te innenop de termijnen die bij de bestaande Wet ten voorgeschreven zijn. En ten einde een iegelijk hiervan kennis dragezal deze worden af gekondigd en aangeplakt mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 15 April «833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. Op Donderdag den 18 April 1833 des voormiddags ten elf uren, zal te Middelburgaan het Lokaal van het Gouvernementin het openbaar worden aanbesteed De Rijs- en Aardewerken ter voorziening en herstelling des vals in den Oever en Zeebreken van den Zuidkraaijert-Polder ontstaan den 6 April 1833, voor de Nummerpaal 7, over eene lengte van ongeveer 80 a 90 Ellen met de leverantie van alle de daartoe benoodigde Materialen. Het bestek zal ter lezing leggen in de Herberg bij Schipper J. van Noordenaan den Zuidkraaijert-Polderterwijl twee dagen voor de be steding de noodige aanwijzing in loco zal" worden gedaanen inmiddels nadere informatien te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenieur van Diggelen te Middelburgen den Ingenieur A. Toutenhoofdte Goes. Op Zaturdag den 20 April 1833 des namiddags ten 2 uren, zal door Burgemeester en Assessoren van de Gemeente SCIIORE en VLAKE in de Herberg aldaar, in het openbaar, bij inschrijving en opbod, wor den aanbesteed Het bouwen eener Nieuwe SCHOOL in dezelfde Gemeente, met de leverantie van de daartoe benoodigde Materialen en School-Meubelen. Het bestek en de conditiën, waarop de Aanbesteding zal plaats heb ben, leggen van heden af ter visie, ten Huize van den Burgemeester, en zal de aanwijzing in loco gedaan worden op Maandag den 15 der- zelve maanddes namiddags ten 2 uren. Schore, den 6 April 1833. Burgemeester en Assessoren voornoemd A. C. ROTTIER. Ter ordonnantie van dezelven, VAN DEN BUSSCHE, Secretaris. FRANKFORT den 10 april. In den nacht van den 8 op 9 dezer is in eene touwslagerij op den Seilergrabenbrand ontstaanen is de be volking dezer staddoor het alarmslaan en het luiden der noodklok andermaal en in geene geringe mate verschrikt. De brand is echter ge. bluscht, zonder dat de goede orde is .gestoord. Men houdt zich intns- schen overtuigddat de brand door kwaadwilligen is aangestokendaar de schuur, in welke dezelve is uitgebroken, gedurende de Paaschdagen gesloten is geweest. Men houdt bij voortduring goede wacht. Ver scheidene uitgangen der stad zijn met pallisaden afgesloten en van schild wachten voorzienzoo dat niemand thans de stad heimelijk kan verla ten of in dezelve binnenkomen. Dag en nacht worden nog personen in verzekerde bewaring genomen, en gisteren zijn weder 10 gevangenen uit het naburig Bonames binnengebragt. Men vermoedt, en met grond dat verscheidene der opstandelingen, welke zware kwetsuren hebben be komen in burgerhuizen zijn opgenomen en in dezelve heimelijk worden verzorgd, en de inwoners zijn van wege de policie aan hunne verplig- ting vermaand, om in dergelijke gevallen, binnen de 24 uren, de noo dige aangifte te doen. Men vleit zich steeds, dat de rust in deze stad verzekerd is, inzonderheid bijaldien de overheden in de naburige gewes ten de noodige waakzaamheid blijven betoonen. Pe Russische oorlogs-vloot, onder bevel van den admiraal Kuma- nywelke van Sebastopol naar Odessa is gezeild, ten einde, des ge vorderd, aldaar troepen aan boord te nemen, en naar Konstantinopel over te brengen, is den 18 maart voor eerstgenoemde stad ten anker gekomen. LONDEN den 10 april. De bil!tot behoud van orde en rust in Ierland, is als eene wet van Staat uitgevaardigd, en dadelijk aangewend. Zaturdag 11. heeft de lord-luitenant het district van Kilkenny in zooda- nigen toestand van onrust verklaard, dat hij zich genoodzaakt heeft ge zien om de bepalingen der genoemde wet op hetzelve toe te passen. Naar luid der openbare dagbladen is de beruchte Ö'Conttell geenszins af geschrikt maar gaat hij voortmet zijne Iersche medeburgeren op te ruijen, ten einde, door middelen die hij zegt wettig te zijn, het be wind te noodzaken, om in de eerste plaats de uitgevaardigde bill weder in te trekken en in de tweede plaats de acte van vereeniging van Ier land met Engeland te verbreken. De ministers zijn ten deele ongesteld. Lord Palmerston heeft zij ne kamer moeten houden, doch bevindt zich, volgens de laatste berig- tenbeter. Ook lord Althorp is ongestelden van de zijde der Tory's wordt op nieuw verbreid, dat hij uit dien hoofde zijn ontslag denkt te vragen. Over 't geheel verliezen de ministers veel van hunne popula riteit, en beklagen zich de voorstanders van de parlementaire hervor ming, dat de menigte bijster weinig bij dezelve heeft gewonnen. PARIJS den 12 april. Woensdag jl. heeft de Russische gezantde heer Pozzo di Borgoaan het ministerie eene verklaring van keizer Nico- laas overhandigd. In dezelve wordt stellig aangezegd, dat de keizer Ni- colaas zijne te Konstantinopel ontscheepte troepen, en diegenen welke nog derwaarts op marsch zijn, niet zal terugtrekken dan nadat de pacha van Egypte zich op genade aan den sultan zal hebben onderworpendie aanf gevraagd heeft dat de Russische vloot tegenwoordig zoude blijven tot zoo lang de geschillen tusschen hein en den Egyptischen pacha zouden zijn beslecht. In het ministerie heerschc eene volslagene scheuring. De verkla- ring van keizer Nicolaas heeft verscheidene ministeriele raadsvergaderin gen noodzakelijk gemaaktin welke onderscheidene gevoelens zijn uitge- bragt geworden. Een der ministers, zegt men, heeft voorgesteld om 50,000 man naar Griekenland en 20,000 man naar Konstantinopel te doen vertrekken. Dit voorstel is ter zijde geschoven na tot hevige debatten te hebben aanleiding gegeven ten welker gevolge twee minister hunne demissie hebben aangeboden. Ook is, zegt men, het gedrag van den ad miraal Roussin door een der raadsleden gewraakt geworden. Niets in- tusschen is beslist; ééne zaak slechts staat vast, namelijk, de aanstaande hervorming van het kabinet. Volgens den Messager is een buitengewoon agent van het ministe rie van buitenlnndsche zaken naar Konstantinopel vertrokkenwiens in- structien den last inhouden om aan de Porte en aan Mekemed- AM eeni- ge voorwaarden van schikking, geheel verschillende van die, welke door den admiraal Roussin zijn gewaarborgd voor te stellen. 's GRAVENHAGE den 12 april. Zoo algemeen de deelneming is ge weest, welke de ongesteldheid van Z. M. den Koning heeft te weeg gebragt, zoo algemeen is ook de blijdschap, welke het berigt van Zr, Ms. herstel heeft verwekt. Naar men verneemtzal de voorgenomene reis van Z. M. naar de hoofdstad waarschijnlijk in het begin der volgende week kunnen plaats hebben. Bij de nota, met welke de Fransche en Engelsche gezanten ver langen, dat den Nederlandschen gezant, den heer Dedelinstructien mo gen worden gegeven, ten einde wegens het sluiten van een eind-trak taat te onderhandelen, wordt van de geschilpunten gewaagd, welke nog zouden behooren te worden vereffend. Naar men verzekertzouden die geschilpunten, welke door de beide eerstgenoemde gezanten als van een ondergeschikt belang worden aangemerktzoodanig dat zij hunne be vreemding te kennen gevendat het Nederlandsch bestuur dezelve niet voorloopig ter zijde steltgrootendeels de vaart op de Schelde en de vereffening van het syndikaat betreffen. Er zijn hier te lande berigten ontvangen van het eiland Sumatra, loopende tot de maand .september jl; Dezelve luiden zeer gunstig, en houden indat de luitenant-kolonel Eloutresident op de westkust van dat eiland, wederom eene overwinning op de Padries heeft behaald, ten gevolge waarvan op nieuw een district aan het Nederlandsche gezag onderworpen is. DORDRECHT den 12 april. Gisteren avond is eene schuur met hooi, in de gemeente Puttershoek, in brand geraakt, welke brand zich dadelijk heeft medegedeeld aan twee daarbij gelegene scheepstimmerwer ven, welke met de woonhuizen der eigenaars, en nog een apart staande huisje, allen eene prooi der vlammen zijn geworden. Eene op de hel ling van eene der werven zittende poonschuit beefc men door inspan ning van krachten, nog te water gekregen, maar overigens is door het snelle en hevige toenemen van den brand weinig kunnen gered worden. De oorzaak van dien brand is onbekend. MIDDELBURG den 15 aprilGisteren is Z. Exc. de luit.-generaal de Koekopper-bevelhebber van het leger in Zeeland, van zijne inspec tie-reis alhier terug gekomen. MIDDELBURG den 15 april. Op den 10 december van het vorige jaar is te Suriname gearriveerd het brikschip Sara Agatha, kapitein P. J. Kasse, van deze stad. Zr. Ms. linieschip de Zeeuw is zaturdag jl., door de stoom boot de Beurs van Amsterdam van voorVlissingen tot op de hoogte van Walsoorde gesleept, om aldaar post te vatten; ook is uit 's Rijks dok aldaar naar de reede gehaald Zr, Ms. brik de Panter, kom- mandant Edeling. VLISSINGEN den 13 april. Gisteren zijn van onze reede naar zee ^DieFrau Elisabeth. kapt. N. Rorden, van Brussel naar Hamburg met glas; de Mariakapt. F. H. de Boer, naar Nieuwharl.ngen met bal last Adelgundekapt. J. H. Hogen naar Hamburgmet stukgoederen Agnes Engelinakapt. A. J. Kalhoff, naar Embdenmet potaarde; Anna Mariakapt. L. Tieman naar Cuxhaven met steenen Bettykapt. F. Danneberg, naar Memel, met ballast; alle vijf van Antwerpen. Ook zijn gisteren en heden, voor Antwerpen bestemd, alhier ter reede gekomen Benezetkapt. P. Howland van New-Bedford met walvisch. traan; Mercurius kapt. S. P. Rohmanvan Cette, met wijn; the Cem kapt. F. Hurstvan Nieuw-York met suiker en koffijFortuna kapt, E. Graff, van Odervelle, met haver; Her.riettekapt. H. Withmervan Libaumet garst. Nog is gisteren alhier ter reede gearriveerd the Majestic, kapt. W. H. Robinson van Charlestown met rijst en katoen mede naar Antwerpen gedestineerd; welk schip, door het breken der kabelkettingen, deszelfs beide ankers verloren hebbendeniet heeft kunnen ankeren, en alzoo tot bij Neuzen gedreven is, zonder echter verdere avarij bekomen te hebben. VERE den 14 april. Heden is alhier ter reede gearriveerd de Pruis- sische galjas Fortunakapitein H. J. Batus, van Wolgast, met rogge, gedestineerd naar Rotterdam. T-Ieden overleed plotselingtot mijne en mijner Kinderen groote droef heid, de Heer HENDRIK LENTE, in leven Notaris te Domburg, i Domburg A. W. HU VERS, den 13 April 1833. Wed. H. Lente. Strekkende deze zoo tot bijzondere als algemeene kennisgeving.

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1