N°. 43. MIIÏDELB USGSCÏIE COÜ ÜET. Kr - Zaturdag NIEUWSTIJDINGEN. SuUechl.mb. S\ Tz G April Jfrauferijït. Öe ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adver teert, dat van heden af, ten zijnen Kantore, zullen worden uitbe taald de traktementen aan de Leden der RegtbankenVredegeregten Auditeur Militairen Waarborg der Gouden en Zilveren Werkenover het eerste kwartaal 1833. Middelburg, den 6 April 1833. De Administrateur voornoemd, P. P O U S. K A D A S T E R» BURGEMEESTER en WETHOUDERS'der Stad MÏDDELBURQ, gezien een besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 23 februarij 1833 QProvinciaal Blad no. 29), en gelet op de bepalingen, vervat in Zr, Ms. besluit van den 7 januarij 1833 Staats blad no. 1), te vinden in de Staats-Courant van den'io daaraanvolgen de, houdende voorschriften ter executie van art. 4 der wet van den 2 januarij 1832 Staatsblad no. 1), en van art. 5 der wet van den 31 december 1832 'Staatsblad no. 65), betrekkelijk de door de belangheb benden in te dienen reclamatien, wegens abuizen in de Kadastrale ope ratien Hebben goedgevonden: 1. Alle daarbij belanghebbende Ingezetenen dezer Gemeente aandachtig te maken op welgemeld koninklijk besluit, van den 7 januarij dezes jaars en die genen, welke van de daarin vervatte vergunning tot het indienen hunner bezwaren over abuizen in de Kadastrale operatien gebruik ver langen te maken aan te bevelenom zich naar de daarbij vastgestelde voorschriften te gedragen met herinnering tevensdat de tijd van reclame met den laatsten junij aanstaande zal zijn geëxpireerd alsmede datin gevolge art. 5 van meergemeld besluit, „bij de reclames, welke ten onderwerp hebben abuizen in de klassering, moet worden overgelegd: Extract, op ongezegeld papier, uit den Perceelsgewijzen Legger, we- gens de goederen van den Reclamantwaaromtrent hij vermeent dat abuizen zijn begaan," en dat voorts die reclames zullen moeten aan wijzen: „de perceelen van andere Eigenaars, in dezelfde Gemeente, waarmede hij de zijne in vergelijking stelt." 2. Ter kennis van een ieder te brengen, dat de bovenvermelde Extracten uit den Perceelsgewijzen Legger dagelijks, ter Stedelijke Secretarie, van des morgens van negen tot twaalf uren aan de belanghebbenden zullen worden afgegeven tegen betaling van twee en een halven Cent (2!) voor ieder perceel in het af te geven extract vervat, indien op hetzelve tien en meer perceelen moeten worden gebragt, en van vijf en twintig Cents (25) voor ieder extract minder dan tien perceelen inhoudendezullende deze extracten echter tot geen ander einde dan tot staving eener reclamein gevolge art. 5 van meergemeld koninklijk besluit van den 7 januarij 11., kunnen worden gebruikt. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads.Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 4 Maart 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. du BUISSON BECIUS 1. p. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. FRANKFORT den 31 maart. De Russische generaal von Kissekjf, plenipotentiaris president van Moldavië en Wallachije, heeft den 12 maart aan den raad van bestuur voor Moldavië eene proclamatie gerigt waarin hij den doortogt van een korps Russische hulptroepen aankon digt door Z. M. den keizer ter beschikking van den sultan gesteldten einde het gezag der Porte te handhaven tegen de ondernemingen van den oproerigen Mehemed-ali, entevens kennis geeft, dat Z. K. M. ook zijne vloot van de zwarte zee bevolen heeft tot hetzelfde einde naar den Bos- phorus te zeilen. De generaal president heeft voorts den raad berigt dat hij door den keizer aangesteld is om het opperbevel over deze hulp troepen te voeren. De voorhoede van het hulp-korps, dat tot het korps van Lithauen behoort, uit vier duizend mail met acht stukken geschut bestaande, en onder de orders van den brigade-generaal IVarpakowskyis den 16 maart te Jassy binnengetrokken. Die schoone troepen zijnnadat haar opper bevelhebber, de generaal von Kisselejf, eene wapenschouw over haar ge houden heeftdoor de burgers onthaald en de stedelijke regering heeft haar een prachtigeti maaltijd gegeven. De overtogt van de Pruth heefc den 13 op drie verschillende punten plaats gehad en weldra zal het geheele hulp-korps op de oevers van den Donau verzameld staan. Deze tijdingen zijn langs een buitengewonen weg alhier aangekomen, en zijn getrokken uit het dagblad dijt te Jassy het licht ziet. Berigten van Konstantinopel van den 7 maart, over Weenen ent- vangen, behelzen weinig belangrijks, uitgenomen, dat de Porte zeer verstoord is over de nieuwe ondernemingen van lbrahimdie ook groote drukte onder de diplomaten heeft veroorzaakt voornamelijk over de vraag, of de Russische vloot in deze omstandigheden den Bosphorus zou verlaten. De Porte moet met veel geestkracht zich verzet hebben tegen het verlangen van eenige gezanten, dat de vloot zich dadelijk zou ver wijderen en dienvolgens lag zij bij het afzenden van dit berigt nog rus tig in den Bosphorus ten anker, Volgens brieven uit Alcxandrie, tot den 22 februarij, scheen men daar destijds zeer te twijfelen aan den uitslag der onderhandelingen tus- schen den onderkoning van Egypte en den gevolmagtigde der Porte Halil- pacha. Men werkte er ijverig voort aan de toebereidselen tot den oorlog, hoezeer men den vrede als zeer waarschijnlijk hield. Men heeft alhier het gerucht verspreid, dat de bondsvergadering besloten had de constitutien van verscheidene Duitsche staten voor den tijd van eenige jaren op te schorsen. Dit verdient volstrekt geen geloof en is als een bloot verzinsel te beschouwen. Uit Griekenland meldt men, dat de Turken reeds ilit NegrOpÖfit vertrokken zijn, en de Grieksche regering aanstalten maakt om ook' dö overige plaatsen, die zij nog bezetten, te doen ontruimen. Op den 28 februarij hadden de Franschen nog geene der vestingen die zij iti Morea bezetten, verlaten. De inwoners van Samos schijnen niet te vredeii met hetgeen omtrent hun eiland besloten is, en schijnen willens te zijn eené deputatie naar koning Otto af te vaardigen, tert einde te vragen, om ook een deel van den nieuwen Griekschen staac te mogen uitmaken. FRANKFORT den 1 april. Een brief uit Kortstantinopeivlih dèü 8 maart, meldt nog het volgende: Onder de diplomatie alhier heerschi groote beweging men is beducht voor eene breuk tusschen Frankrijk en Ruslandindien de admiraal door zijne regering niet wordt afgekeiird en wegens zijn voorbarig gedrag toe rekenschap geroepen. Onze toestand is zeer hagchelijk. en zonder beslissende maatregelen der mogendheden staan wij niet alleen bloot voor alle gevaren van den oorlogmaar ook voor binnenlandsche onlusten. De oude janitsaren-geest begint zich ook weder te Konstantinopel te vertoonener hebben reeds eenige arrestatiért plaats gehad. De Fransche admiraal Roussin blijft op de verwijdering der Russische vloot aandringen. De Sultan schijnt echter niet veel lüst te hebben om haar vertrek te bevorderen, hoezeer zich ook inden divan eenige stemmen voor het spoedig vertrek schijnen te hebben laten hoo® ren. Tusschen de vertegenwoordigers van Engeland en Frankrijk hebben gedurig conferentien plaatsmaar de Engelsche zaakgelastigde is zeer om® zigtig geworden, en schijnt niet zoo veel vertrouwen in da beloften van den admiraal Roussin meer te stellen. PARIJS den 3! maart. De Pruissische en Hanoversche gezahten heb ben dezen morgert eene conferentie met den minister van buiteniandsche zaken gehad, en zoo men zegt bij die gelegenheid hem eene nota mede gedeeld welke door het Russisch kabinet aan de Duitsche bands-verga® dering was ingedienden waarbij ernstig op de beteugeling der onrustige bewegingen en woelingen in Duitschland Werd aangedrongen. Sinds eenige dagen reeds schijnt het gouvernement weder voor on® rustige bewegingen in de hoofdstad bevreesd te zijn. De Nouvelliste deelt eene bijzondere correspondentie uit Londen mede, volgens welke de Nederlandsche gezant aan het Engelsche be stuur een ontwerp van traktaat zoude hebben medegedeeld, waarin zon den voorkomen de navolgende bepalingen: Frankrijk en Engeland zou® den het embargo opheffen en de krijgsgevangenen vrijgeven. Lillo en Liefkenshoek zouden door de Hollanders bij voorraad bezet blijven, even als Luxemburg en Limburg door Belgie. De Scheldevaart zoude vooreersc, even als sedert den jare 1830 vrij zijn, ook de vaart op de Maas, met toepassing van het tarief van Mentz. Belgie zou voor eerst geen aandeel in de schuld betalen doch ook deszelfè onzijdigheid niet worden erkend. Eindelijk zoude men tot den 1 augustus een wa penstilstand sluiten. De berigtgever van het ministerieel dagblad voegt hierbijdat deze voorwaarden als onaannemelijk waren van de hand ge wezen. Wat hiervan zij, dit schijnt steeds meer en meer zeker, dat men het omtrent eene voorloopige schikking niet eens heeft kunnen wor den en alsnu zal beproeven om eene difinitiveonder medewerking, of ten minste goedkeuringvan de drie zoogenaamde Noordsche hoven* tot stand te brengen. Men wildat er een Fransche diplomaat naar Holland verzonden zal worden, om eenige nieuwe pogingen in het werk te stellen, teneinde het Hollandsche kabinet tot toegevendheid te bewegen. Twee buitengewone cotiriers zijn heden morgen van Madrid bij het ministerie van buiteniandsche zaken en de Spaansche legatie aangekomen. De inhoud hunner depeches is niet officieel bekenddoch men wil ten stelligste wetendat het Spaansch ministerie onverwacht in eefien geheel anderen geest dan men vermoedde is gewijzigd. Te Madrid hebben, volgens berigten van den 21 maart, eenige volksbewegingen plaats gehad. Het zeer uitgestrekte paleis Van den hertog van Berwick en Alba is twee dagen te voren verbrand, en wel, zoo men meent, ten gevolge der kwaadwilligheid van aanhanger* van don Carlns. Die infantbenevens de infant don Sebastiaan en de prin ses von Beira, zijn Jen 1 <5 van Madrid naar Portugal afgereisd. 's GRAVENIIAGE den 2 april. Bij koninklijk besluit van den 26 maart jl.no. 10, is de secretaris van legatie, jhr. R. Bangeman Hüy- gens, tot hiertoe ad interim belast met de waarneming der zaken van het gezantschap bij de Vereenigde Staten van Amerika als zoodanig eer vol teruggeroepen en ter beschikking gesteld van het departement van buiteniandsche zaken. Bij besluit van denzelfden dag, no. 11, is jhr. E. M. A. Martini, tot hiertoe zaakgelastigde ad interim, bij het hof van Brazilië, en be last met de waarneming van het consulaat-generaal in dat rijk, als zoo danig eervol teruggeroepen en benoemd tot zaakgelastigde bij de Ver eenigde Staten van Noord-Amerika. Z. K. H. de Prins van Oranje is gisteren alhier aangekomen. Het zou aan onze officieren in Fransche krijgsgevangenschap ver gund zijn, dopr Frankrijk te reizen, doch tevens verboden, zich naar Parijs te begeven. GRONINGEN den 30 maart. Het museum van natuurlijke historie onzer hoogeschool is dezer dagen weder verrijkt geworden met een zeer belangrijk geschenk, zijnde eene verzameling van 468 zeer fraai getee- kende en'geklemde afbeeldingen van Chinesche visschen op nieuw aan hetzelve toegezonden door onzen stadgenoot, den waarnemenden Neder- landschen consul te Canton in China, den heer M. J. Senn van Basel, aan wièn het museum ook reeds vroeger zoo vele belangrijke stukken te danken had, denzelfden, van welken gemeld is, dat hij door zijn be leid en verstandig gedrag heeft weten uit te werken dat alleen onZe Vaderlandsche vlag voor de Nederlandsche factorij te Canton is blijven wapperen toen ai de andere moesten worden weggenomen. DORDRECHT den 3 april. Heden voormiddag, omstreeks 11 uren, zijn hier doorgepasseerdde luitenant-generaal Constant Rebecquebene vens de koionel IValdkirchadjudant van Z. K. H. Prins Frederik; beide kwamen uit het leger en begaven zich naar 's Gravenhage. - Van Christiaansand schrijfc men dat in de verschillende Noorweeg-

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1