N°. 38. MlDDELBUItGSCHE COÜRA BU3ÊP Donderdag ;Yki :te\ 28 Maart 1833. NIEUWSTIJDINGEN. ZDuiUnhUub. Jfranfcrijfc. jflebetrUnbett. «i 85 >9t 76i 97 100 J 1011 8?ï 78 - 85J - 63J - 97l - 78J 97* 98ï 98f - 99» 88J - 89 64 J - 65 i 64J - 65| 88 - 88J 8a£ - 84 ZEETIJDINGEN. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adver^ teert: dat van Maandag den i April 1833, en verder op Maandag, Dingsdag, Donderdag en Vrijdag, *s morgens van 9 tot 12 uren, ten zijnen Kantorezal worden gevaceerd tot het overnemen der Recepissen van de thans loopende Vrijwillige Negotiatieh 5 pCt.zijnde inmiddels de daar toe benoodigde lijsten ten zijnen Kantore, op dezelfde dagen en uren, gratis verkrijgbaar. Middelburg, den 20 Maart 1833. De Administrateur voornoemd, P. P O U S. Wordt bij deze bekend gemaakt, dat te GROEDE in 1833 geen Kermis zal worden gehouden. Burgemeester en Assessoren van Groede, A. van GEELKERKEN, Ter ordonnantie van dezelven J. G. M E IJ E R. FRANKFORT den 21 maart. Bijzondere brieven berigten, dat in Smirna de aankomst van 5 600 Egyptische ruiters werd gewacht, die voorafgegaan waren door vier commissarissen van Ibrahimwelke bij den musselin de overgave der stad in naam van hunnen meester vorderden. Dit veroorzaakte in den beginne eenige beweging, doch moest, daar de stad onverdedigd wasmet bedaardheid worden aangezien. Te Weenen liep het gerucht, dat Ibrahim zich met zijn leger door Klein-Azie verspreidde, en Brnssa zoo wel als Smirna bedreigde. De Russische vloot zou versterking van 6 linieschepen en 4 fregatten ont vangen hebben. Daarentegen waren er ook eenige Fransche oorlogsche pen voor Konstantinopel verschenen. Men sprak van den overtogt van een Russisch leger over den Donau en den Balkan. Alhoewel deze ge ruchten weinig geloofd werden, hebben zij toch de fondsen doen dalen. Naar allen schijn verwisselt zich de cholera in andere juist niet zeer verblijdende ziekten. De zoogenaamde griep of influenzaaan welke te Petersburg iedereeii is ziek geworden, is reeds tot bij Konings bergen voortgedrongen, en staat in verwantschap met de overërvende of aanstekende snof koorts te Berlijn. LONDEN den 22 maart. Het vereenigde Engelsche en Fransche smaldeel, onder het bevel van sir Pulteney-Malcolmhetwelk eenige da gen lang op de Nederlandsche kust heeft gekruist, is den 19 in Duins teruggekeerd. Deze terugkeer is, volgens den Courier van den 20, het gevolg van een bevel van de Engelsche regering hetwelk met het oor logsvaartuig Scoutop zaturdag den 16 uit Deal aan genoemden vloot voogd is afgezonden, en met de aankomst van den heer Dedeldie drie dagen vroeger heeft plaats gehad, in verband staat. Men heeft alhier, zoo als hetzelfde blad aanmerktuit een en ander opgemaakt, dat de on derhandelingen over het Belgische vraagstuk eene nieuwe en gunstiger wending namenofschoon deswege niets stelligs was uitgelekt. Volgens hetgeen men uit Deal schrijftmoet het vereenigde smaldeel gedurende den kruistogt in de Noordzee, vrij veel schade geleden heb ben en schijnt hetzelve niet spoedig weder in zee te zullen gaan. Onze bladen van verschillende kleur beklagen zich bij voortduring over de nadeelen die de Britsche scheeps-eigenaars ten gevolge van het embargo op de Nederlandsche koopvaarders en de daaruit voortgevloeide maatregelen lijden. Gisteren hebben de Nederlandsche gezantde prins de Talleyrand en de Belgische minister, een bezoek op het bureau van buitenlandsche zaken bij lord Palmerston afgelegd. De heer Dedel heeft donderdag de eer gehadop het cercle der ko ningin, aan H. M. voorgesteld te worden. Ontvangen berigten uit Porto, tot den 4 dezer, gewagen van eenen nieuw beproefden aanval op die stad door dom Miguels legermagt doch welke door de constitutioneelgezinde troepen andermaal afgeslagen is. PARIJS den 22 maart. De Gazette de France zegt, dat de gezond heid der hertogin van Berry steeds afneemt, dat zij door eenen hardnek- kigen hoest gekweld wordt, en bare gelaatstrekken op eene ontrustende wijze veranderd zijn. Volgens dat blad is er alle vrees, dat het kasteel van Blaye het graf der vorstin zal worden, in welk geval de naam van dat kasteel met de gracht van Vincennes door alle weidenkenden in eenen adem zou genoemd worden. De schrijver van de Charivarieen blaadje, dat dagelijks uitkomt gewoonlijk met eene gesteendrukte spotprent versierd, is door het hof van assises in eene maand gevangenis en vijf duizend francs boete ver wezen, wegens het publiek maken van een onnaauwkeurig en belagche- Iijk verslag der procedure in de zaak van het pistoolschot, dat op den koning zou gelost zijn. De schrijver van den National is ter zelfder za ke tot eene gelijke straf veroordeeld. r De berigten uit Spanje, wegens eene verandering van ministerie enz., loopen vrij uit een en vereischen zeer bevestiging. 's GRAVENFIAGE den 24 maart. Men wil hier thans weten dat men te Londen zou terug gekomen zijn tot het denkbeeld van het, zoo mogelijk, sluiten eens definitiven traktaatsdaar men zich overtuigd hield van het omtrent eene voorloopige schikking niet eens te zullen kunnen worden. Men voegt er bij, dat naar Petersburg, Weenen en Berlijn gezonden wasten einde voor de gevolmagtigden dier hoven te Londen instructien te vragen, om hen te magtigen tot het goedkeuren van zoodanig door Engeland en Frankrijk met Holland te sluiten definitief traktaat; en men twijfelde niet of gezegde hoven zouden daartoe denoo- dige instructien overzenden. Bij de Belgische representanten heeft de heer Osy, bij gelegenheid dat men het budget voor het ministerie van oorlog moest behandelen inlichtingen gevorderd omtrent den toestand der buitenlandsche betrek kingen van Belgie. Hij wilde weten, of, nu dpor het nemen der ciia- del een begin gemaakt was met het ten uitvoer leggen van het traktaat vart 15 november, Frankrijk en Engeland dat traktaat geheel zouden doen uitvoeren. Indien dit het geval was en men den Belgen niet Wilde toe. laten hunne eigene zaken te schikken dan behoefden zij geen leger op de been te houden, dat 's lands geldmiddelen uitputte en tot niets baten kon dan om de natie in de oogen van gansch Europa verachtelijk ta maken. Hij beklaagde zich over de onderhandelingen door Frankrijk en Engeland met Holland gevoerddaar de voorstellen van die twee mogend heden strijdig waren met de belangen van Belgie en zelfs met het daaraan opgedrongen traktaat. Ook toonde hij aan dat men niet meer van het traktaat van 15 november sprak, en over een nieuw traktaat handelde, om tot de scheiding tusschen Belgie en Holland te geraken. Nu wilde hij weten hoe zich de regering ten dien aanzien had gedragen en deed de vrees kennen, dat men aan Holland zou toegeven ten koste van Bel gie.' Voorts sprak hij over de souvereiniteitdie Holland op de Schel de uitoefende en over de belemmering van de vaart op die rivierom wier vrijheid te verkrijgen de Belgen de blokkade van Maastricht opge heven hadden. Nog betoogde hij dat de Belgen niet langer aan den leiband van Engeland en Franktijk moesten loopen, en men zich moest haasten om aan de pijnlijke onzekerheid een einde te makenterwijl hij verklaardedat de ministers de zaken tot schande en oneer voor het land bestuurden. De minister van buitenlandsche zaken heeft hierop met het voorlezen van een verslag geantwoordwaarin hü verklaarde dat Frankrijk en En geland de dwangmiddelen niet laten varenmaar de blokkade der Hol- landsche havens en kusten nog gestrenger zouden maken doch dat on- dertusschen geene definitive schikking dadelijk te treffen wasen men dus eene provisionele overeenkomst zou moeten aangaan waarbij aan Belgie de vaart op de Maas en de vrijheid der Schelde zoo verzekerd worden zonder dat het tot de dienst der schulden van het oude ko ningrijk zou behoeven bij te dragen dat voorts het ministerie de we derzijds aangegane verbindtenissen deed handhaven en dat Belgie geen geweld kon plegen noch Holland aanvallen, zonder daardoor af te zien van de alliantie met Frankrijk en Engeland. Na eene zeer hevige dis. cussie heeft de minister beloofd om aan de kamer eenige diplomatieke stukken over te leggen. VERE den 25 maart. Heden, op den middag, hadden wij alhier het geheel onverwacht genoegen Z. K. H. den Veldmaarschalk onzen beminden Kroonprins, alhier te zien aankomen, dadelijk de vestingwer ken in oogenschouw nemendehet uitsteken der vlaggen en vreugdege roep der menigte getuigden aldra van de belangstelling in dit doorluch tig hoofd onzer Nederlandsche helden. Na van de stedelijke en militaire autoriteiten benevens die van het Rijks hospitaalde verschuldigde op wachtingen' op eene minzame wijze te hebben ontvangenis hoogstde- zelve, onder een hernieuwd gejuich en terwijl zich van het carrillou het alom bekende volkslied deed hooren, reeds om half 2 uren naar Neuzen vertrokken. VLISSINGEN den 26 maart. Heden hadden wij het genoegen on zen beminden Kroonprins eenige uren binnen onze stad te zien. Ten half 12 uren des voormiddags, kwam Z. K. H.. vergezeld van een' tal rijken staf, na bevorens de verdedigings-werken der vesting van den zee kant te hebben bezigtigd, aan wal, en begon, vergezeld van Z. Exc. den heer vice-adiniraai opper-kommandant Gobius, de wallen, batterijen, en andere defentie-werken in oogenschouw te nemenreed van daar vergezeld van welgemelde Z. Exc. en verder gevolg, naar het fort de Nolle, inspecteerde ook daar de verdedigings-middeienen keerde, ten drie uren des namiddags, in de stad weder. Z. K. H. begaf zichna hoogstdeszelfs tevredenheid te hebben be tuigd, in het koninklijk stoomjagten verliet kort daarop deze plaats, stoomde langs de Schelde tot aan het fort de Ruiternam ook deze sterkte in oogenschouw en vervolgde zijne reis naar het fort Bath. Zr. Ms. korvet Pollux, kommandant Dufez is heden van de reede dezer staddoor de stoomboot de Beurs van Amsterdamnaar Bath gesleept. PRIJZEN der EFFECTEN te Amsterdam den o5 Maart i833. Werkelijke Schuld idem Nieuw Grootb Renversalen. Rest. Uitgest. dito Kansbiljetten Amortisatie-Sijndicaat 3J pet. Oorlogslasten Schatkist-biljetten Vrijwillige Negot.t83i Handel-Maatschappij Fransche 3 pet. inschrijv. 62} a 46j - 77 T - 100? - 10! t -88f* Engelsche gecons. Rusland, bij Hopeü Co. idem i83i, inschrijvingen Spanje rente Amsterdam Oostenrijk, bij Goll&Co. 4 pet. certificaten Negot. Metaliek DenemarkenNeg. Londen. Napelsche certificaten VLISSINGEN den 26 maart- Eergisteren is alhier ter reede geko men Carl Heinrickkapt. P. G. Barmeister, van Straalsund naar Rotter dam gedestineerd met garst. Ook zijn sedert den 24 dezervoor Antwerpen bestemd op onze reede aangekomen: Bettykapt. F. Dannebergvan Memel, met hout waren Svanenkapt. W. Meltzvan H^dersleben met raapzaad S/rius kapt. H. Bornholt, van Ussemmet haver; Theresekapt. A. T. Ring- mas, van Bordeaux, met wijn die Elbekapt. H. Nielsenvan Ostende, en de drie Gebroeders, kapt. B. Pauls van Hamburg, beide met stuk goederen. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen, en van den 23 dezer tot heden naar zee gezeild: Anna Maria, kapt. C. K. Juul. naar Newcastle, met ballast; Tuskany kapt. C. Prince, met olie en ballast, en Alice, kapt, H. J. Stevens, met ballast, beide naar Savannah Carolina, kapt. i E. flansen, naar de Eemsmet steen en glas; de Vrouw Antje kapt. J, j Burghard en de Nymph, kapt. H. Preekel, beide naar Emden, met stuk. goederen; die Ilofnungkapt. J. H. Bruns naar Hamburg, met Stuk. goederen Varthana kapt. C. A. Eegholm naar Christiaansandeti IVenskabekapt. W. Petersennaar Newcastle, beide met ballast; diefrau Maria, kapt. C. Cannich naar Erabden, met glas enz.

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1