N". 34. MIDDEIiB (JRGSCIII2 C O u II -T. -Wfi jaL$ Dingsdag IS Maart 1333X 1 'f' TA publicatie. NIEUWSTIJDINGEN. 3Duit0clilflub. <&ff00t~3fcittatii*.. Jfranfcrijf». jüUberlAttben. W Burgemeester en wethouders der stad middelburg, brengen bij deze ter kennis van alle belanghebbenden dat het Kohier waarna de hoofdelijke omslag, ter voorziening in de behoeften van ach- tergelaten betrekkingen van uitgetrokken Schutters en Vrijwilligers, over het jaar 1833 zal worden geheven, op den 13 dezer, door den Raad dezer Stad voorloopig is gearresteerd, en dat hetzelve van Maandag den 18 dezer maand, tot den 1 April aanstaande, dagelijks, Zon. en Feest dagen uitgezonderddes middags van twaalf tot twee uren ter inzage zal liggen op de Stedelijke Secretarieten einde een ieder in de gelegen heid te stellen, om, daartoe termen zijnde, zijne reclame tegen deszelfs aanslag in gemelde Belasting, schriftelijk op ongezegeld papier, voor of uiterlijk op den eersten der volgende maandaan Burgemeester en Wet houders in te dienen. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplaktwaar zulks gewoon is te geschiedenmits gaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 14 Maart 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. nu BUISSON BECIUS 1. p. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Gezien de circulaire van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provin cie van den 11 Maart 1833 {Provinciaalblad no. 36.} Hebben goedgevonden Alle ingezetenen dezer Gemeente dien zulks zouden mogen aangaan ten ernstigste aan te manen tot de spoedige aanzuivering van het door hen nog verschuldigde over de afgeloopene jaren wegens de Grondlas ten, de Belasting op het Personeel en de Patenten, ten einde den Heer Ontvanger der Directe Belastingen buiten de noodzakelijkheid te houden, om tot de gewone dwangmiddelen over te gaan. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwendezal deze worden afgekondigd en aangeplaktwaar zulks gebruikelijk ismitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaanten Raadhuizeder Stad Middelburg, den 14 Maart 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. DU BUISSON BECIUS I. p. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. FRANKFORT den 12 maart. Te Munchen heeft men over Triest het berigt ontvangendat koning Otto van Griekenlandmet het regent schap op den 18 februarij zijnen plegtigen intogt te Napoli had gedaan, en aldaar met de grootste geestdrift was ontvangen. Gelijktijdig met deze berigten verneemt men dat eenige hoofden van de onderscheidene partijen, die elkander gewapenderhand het gezag in Griekenland betwisttedenonder anderen ook Colocotronizichna de komst des konings, aan deszelfs bestuur onderworpen en de wapenen neergelegd hebben. LONDEN den 13 maart. Eergisteren is in het huis der gemeenten tot de tweede voorlezing der billtot demping der Iersche onlusten, besloten met 363 tegen 84 stemmen. De heer O" Connell heeft tegen het ontwerp van wet geprotesteerd, op grond dat de noodzakelijkheid, om 111 eze van e constitutie af te gaan, geenszins was aangetoond. Sedert eenige dagen zijn er tijdingen die den toestand van het le ger van dom Pedro in Portugal als zeer benard en bijna hopeloos af- schilderen. De generaal Jackson is weder tot president der vereenigde staten gekozen. De heer Martin van Btiuren is vice-president geworden PARIJS den 14 maart. In de zitting van de kamer der gedeputeer den van den 11 is men terug gekomen op de uitgaven voor de twee expeditien naar Belgie. De minister van buitenlandsche zaken heeft ge- zegddat de eerste dier togten zoo spoedig was opgekomendat er geen tijd voorhanden was geweest om in de dienst der levensmiddelen van de armee te voorzien welke dan ook van den 4 augustus tot den 7 sep tember door de Belgische gemeenten gevoed was geworden. De onkos ten voor dien veldtogt bestonden derhalve in hetgeen door de Belgische gemeenten in het begin was geleverden in hetgeen daarna door Frank rijk tot het terugtrekken der troepen verstrekt was. Belgie weigert dit laatste gedeelte te betalen en wil zelfs, dat men hetgeen van zijnen kant geleverd is zal vergoeden, om dat Frankrijk tusschen beide was geko menten einde nan de verpligting te voldoen, daaraan door de trakta ten opgelegden dus de onkosten moet dragen die het ten uitvoer leg gen van die traktaten noodzakelijk gemaakt had. De minister voegde er bij, dat men die gelden van Holland niet kon vergen, om dat, hoezeer men niet in vrede met dat land ook eigenlijk daarmede niet in oorlog was, en dat het gouvernement in het juiste midden tusschen twee kwade schuldenaars zat. Over deze uitdrukking ging bij de oppositie-partij niet weinig gelach op. In de zitting van den 12 zijn de buitengewone kre dieten, eindelijk behoudens eenige bezuiniging, goedgekeurd; doch door de kamer zijn eenige additionele artikelen aan dit ontwerp van wet toe gevoegd. 'sGRAVENHAGE den 15 maart. Bij koninklijk besluit van den ji dezer wordt bepaald dat, over het jaar 1833 voor het eerst 111 de maand april aanstaandeen voorts in de maanden junij september en de- cembertelkens zal worden overgegaan tot de uitloting, ter aflossing met den eersten van de daaraanvolgende maand, van een kapitaal van honderd duizend guldens schatkistbiljetten, en zulks op den voeten de wijze, als achtervolgens het besluit van den 5 maart 1832, 110, 55, voor 1832 heeft plaats gevonden. DORDRECHT den 15 maart. Van Brussel schrijft men, dat decho- lera zich wederom zou vertoond hebben op onderscheidene punten in Frankrijk, waar die geesel verleden jaar met mindere of meerdere hevig, heid gewoed heeft. VLISSINGEN den 18 maart. Zr. Ms. korvetten Dolfijn en Ko< MEET, zijn in den afgeloopene week de Schelde opgevoerd, door de stoomboot de Beurs van Amsterdam. It het 4de en 5de district dezer provincie is alles zeer rustig, en niettegenstaande de zware dienst, laat de gezondheidstoestand onzer mail. schippen niets te wenschen overig. De gouden bergen, die men zich in Antwerpen, na de overgaaf der citadel, beloofd had, zijn verdwenen: zeer weinig schepen, onder Ros. tokiche of Ilanoversche vlaggen, zeilen de Schelde op derwaarts, doch ketren meest alle zonder eenige lading van daar terug. Men waande geheele vloten met koopvaardijschepen vóór de zoo schuldige en Zoo edelmoedig gespaarde stad en in derzelver bassin te zien; men streelde zich met het winstgevend vooruitzigtde sedert een groot jaar opge propte magazijnen, met voordeel te kunnen ledigen; men droomde niets dan van rijkdom, alleenhandel en groote schitterende ondernemingen en alles verdwijnt in rook eenige weinige schepen brengen wel hunne koopmanschappen aan, doch voeren niets dan ballast uit; geene groots handelhuizen stellen het noodige vertrouwen in de Antwerpsche kanto ren om de schoone droomen te verwezenlijken, waarmede ffleh zich, na ruim twee jaren door eigen schuld veroorzaakte ellende verheugde. Men hoopt op verbetering, maar kan men die immer van deregtvaar- digheid verwachten, wanneer men zijne welvaart, zijn bloei en volksge. luk zoo roekelooszoo brooddronken heeft opgeofferd, voor het scha. duwbeeld der onhestaanbaarste vrijheid voor het stofgoud eener denk beeldige grootheid, dat schandelijke oproerstokers, die zich nu schamen in hun ongelukkig vaderland te blijven en zich in Frankrijk laten natu raliseren, het verdwaalde volk in de oogen hebben geworpen? MIDDELBURG den 18 maart. Volgens brief van den 7 januarij II. was het schip Walcherenkapitein Cornelis Richelsop den 3 januarij, na eene reis van 58 dagen, aan de Kaap de Goede Hoop gearriveerd, en den 7 daaraanvolgende van daar naar Java vertrokken. Te Amsterdam is de volgende brief uit Parijs ontvangen gedag, teekend den 5 dezer maand Het zal voorzeker aan uwe aandacht niet ontsnapt zijn, dat onze zoogenaamde ministeriële dagbladen thans, meer dan gewoonlijk, artike len bevatten, toegewijd aan de beschouwing uwer aangelegenheden, en die met het kennelijk doel geschreven zijn om, zoowel in vreemde lan den, als in Holland zelf, te doen gelooven, dat het alleen uwe rege ring is, die, strijdig met de belangen des volks, de zaken op de lange baan schuift, en weigert het oor te leenen aan zoodanige voorstellen, als zouden kunnen dienen om de geschillen tusschen Holland en Belgie, spoedig en op eene voor Holland waardige wijs te vereffenen. Dusdanige boosaardige praktijken moeten u niet bevreemden zij zijn het gevolg van een sedert langen tijd gevormd plan om te trachtendoor middel van het verwekken, van binnenlandsche oneenigheden een doel te bereiken, waartoe tot heden noch bedreiging, noch onregt, noch geweld hebben kunnen leiden. Gedurende het verblijf alhier van de beeren Felix de Merode en Meeus, zijn er nog middelen van eenen anderen aard beraamd, die töc hetzelfde einde moeten medewerken. Verscheiden geheime agenten voorzien van paspoorten waarin zij worden gezegd wijnkoopers te zijn' hebben last gekregen zich naar Holland bepaaldelijk naar Noord-Braband te begeven ten einde zoo mogelijk bij u opstand te verwekken. De beruchte Mellinetbij wien twee hunner bekend zijn, heeft hen doen gelooven dat niets gemakkelijker zal vallen. Een dier agenten dreef te voren handel met Antwerpenaren. De ander is zoon van eenen voorma- ligen prefect. Hij is offleier der artillerie en disponibilité. Deze personen reizen onder verdichte namen en zijn geadresseerd aan eenen logementhouder, die voornoemde Franschen in het uitvoeren hun ner plannen moet behulpzaam wezen. Ik zoude haast vergeten u te zeggendat de gelden die moeten die- nen om die snoode oogmerken te bereiken, door den heer de Merode zijn verstrekt geworden, Ook de bekende Fontan heeft zich beroemd in staat te zijn kwaad te kunnen brouwen, door middel van sommige betrekkingen, die hij zoude hebben aangeknoopt tijdens zijn verblijf in Holland, dat echter, indien ik. mij de zaak nog goed herinner, slechts Van korten duur moet zijn geweest. Ofschoon ik nu geen oogenblik twijfel aan het ijdele van alle dus danige intrigues, die men voorzeker niet zoude aanwenden, indien men de Hollandsche natie beter kende, Zoo heb ik het echter van genoeg zaam belang geacht 11 het bovenstaande te moeten mededeetefl. Op de echtheid daarvan kunt gij staat maken. In de Fransche bladen kwam eenige dagen geleden een berigt voor uit 's Gi avenhage betreffende het verblijf aldaar van zekeren Engelschmart Turnbull genaamden correspondent van het Londensche blad the Times Ik heb dien Engelschman alhier vroeger gekend als een hevig radi- kaal, en ik geloof dat men dit bij u uit zijne brieven aan the Times wel spoedig zal ontwaren," Een onzer dagbladen laat op dezen brief de volgende zeer juiste op merking volgen: Men ziet dat de Belgische gezagvoerders, nog nieu welingen in het regeren, goede vorderingen maken bij hunne leermees ters in de diplomatie. Maar zij bedenken niet, dat onze natie al vrjj wat ondervinding beeft opgedaan sedert den Amerikaanscben oorlog in da vorige eeuw, toen zich ook Fransche emissaires in onze voornaamste steden ophielden, om door gesprekken en geschriften tweedragt te sto. ken, hetgeen toen meesterlijk gelukt is, maar nu wel niet anders zal uit werken dan dat die heeren op kosten van mijnheer de Merode eens zullen gezien hebben boe het er uitziet in een land waar orde en va derlandsliefde heerschen." De voordragt van den Belgischen minister Rogieraan de kamer van vertegenwoordigers gedaan, om ook de seminaristen en onderwijzers tot de gewapende dienst te verpligcen, is steeds het onderwerp van eeti hevig beklag van de zijde van den Courrier de la Meitse. De schrijver tracht aan te toonen, dat eene vrijstelling van den geestelijken stand van

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1