N°. 53. Zafcurdag IC Maart 1Ö33. NIEUWSTIJDINGEN. jGIcbetiAitbeu- 85| - *9$ 77* 624 4GJ 85J 78f 65| 97} ioi l 89 79Ï lURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG; Gezien de missive van den lieer Ontvanger der Directe Belastin gen van den 8 dezerNo. 21 Gezien artikel 95h der Wet van den 28 Jnnij 1828 Staatsblad no. 15; maken bij deze alle Ingezetenen dezer Gemeente bekend, dat het Kohier der bij voorschreveiie Wet vastgestelde Belasting op het Perso neel, Lett. A, op den 28 Februarij jl.door den Heer Gouverneur is executoir verklaarden ter invordering aan den Ontvanger overgegeven. Zullende dus een iegelijk, na bekomen kennisgeving van zijnen Aan slag, verpligt zijn, dien, invoege als daarbij, in overeenkomst met art. 96 der )Vetzal zijn opgegeven te voldoenop poene van parate exe cutie; terwijl de noodanigen die hun Aanslag-Biljet niet zullen hebben Ontvangen, zich van een dubbel van hetzelve kosteloos, ten Kantore des Ontvangers, zullen kunnen voorzien, en zij die zouden vermeenen dat de Aanslag niet overeenkomstig is met hunne opgave, zich deswegens schrif. telijkop ongezegeld Papier, bij den Controleur der Divisie zullen kun nen beklagen, binnen den tijd van ééne maand na de dagteekening van hun Aanslag-Biljet. En opdat niemand hiervan onwetenheid voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplaktalom waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan ten Raadhuizeder Stad Middelburg, den 11 Maart 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. DU BUISSON BECIUS 1. p. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. ADMINISTRATIE der DOMEINEN. provincie Zeeland. Agentschap Middelburg. VERKOOPING. De fungerende Agent van het Domein, District Middelburg, adver teert mits deze, dat hij, als daartoe behoorlijk geautoriseerd, al of niet onder voorzitting van den Heer Inspecteur der Domeinen in Zeeland, publiek zal presenteren te verkoopen opDingsdag den negentienden Maart 1833 en volgende dagen, des morgens ten tien uren, te beginnen op den Domanialen Dijk (belendende oost de Vaart van St. Maartensdijk west de Polder het Oudeland, zuid de Rivier de Ooster-Schelde en noord de Stad St. Maartensdijk) ten overstaan van het Gemeente-Bestuur te Sint- Maartensdijk het SNOEILING van zes duizend drie honderd zeven en zeventig OLMEN, ESSEN en WILLIGEN BOOMEN, staande op de acht Domaniale Dijken onder Tholen gelegen. De conditiën en voorwaarden van gemelde Verkooping liggen ter lezing ten Kantore van den Agent voornoemd in de lange Noordstraat te Mid delburg Wijk L. No. 132. De fungerende Agent van het Domein voornoemd, J. H. H O L S C H E R. De COMMISSIE van LANDBOUW in ZEELAND brengt ter kerinis der belanghebbendendat de DEK-HENGSTEN in het District Walche ren welke voor het jaar 1833 zijn goedgekeurd behooren aan C. Fret te OostsouburgJ. Goedblocd, te Gapinge P. C.eschierete Grijpsker- ke; J. Meijers, te Serooskerkeen de Wed. J. Hollebrandsete Oost- kapelle. Middelburg, den 13 Maart 1833. J. H. LIEBERT, Secretaris. DIRECTEUREN van het BIJBEL-GENOOTSCHAP, te Middel burg, maken bij deze bekend, dat de Avond-Godsdienstoefening op Zondag den 17 dezer, in de Nieuwe Kerk, aan de belangen der Bij belverspreiding zal worden toegewijd bij welke gelegenheid eene toe passelijke rede, door den Wel-Eerw. Heer A. I. Snouck Hurgtonje, ge houden, en tevens een kort verslag van den staat des Bijbel-Genootschaps medegedeeld zal worden. Zij vertrouwen dat elk die eenig belang in deze gezegende zaak van onzen tijd stelt, volgaarne deel aan deze pleg- tigheid zal nemen. Middelburg, den 8 Maart 1833. DE SUPERVILLE, President. G. WALLER Secretaris. 's GRAVENHAGE den 12 maart. De zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van heden heeft, in tegenwoordigheid van Z. Exc. den minister van financiën, van half twaalf tot kwart over vier uren geduurd. Nadat de voorzitter te kennen had gegeven dat de gemaakte veran deringen in de ontwerpen van wet op de brandstoffen behoorlijk gewaar merkt waren, is door den griffier voorgelezen eene missive van Zijne Exc. den minister van financien, houdende kennisgeving, dat, op last des Konings, in de laatste artikelen der ontwerpen van wetten op de brandstoften en het gemaalbij den tijd der invoering dier wettenzal worden ingevoegd: 1 mei 1833", en dat in het ontwerp van wet op den turf nog eene verandering was toegestaan. Vervolgens zijn de di'scussien geopend over het op heden aan de orde van den dag zijde ontwerp van wet, tot vaststelling van eenen accijns op den turf. De heeren Hinlópen Quintusvan Reenenvan Dam Fockemavan Boelens, Rengcrs en de Bordes hebben achtervolgens tegen de wet geconcludeerd, terwijl de heeren van Suchtelenvan Hemert op den Hoof, van Nes en van Asch van Wijck nadere inlichtingen van Zijne Exc. den minister van financien zouden afwachtenten einde hun ne stem te bepalen. (Ook deze vijf leden hebben zich bij de algemee- 11e stemming tegen de wet verklaard.) Zijne Exc. de minister van financien heeft, onder anderen, bij de verdediging der wet, gezegd, dat bij de aanneming der begrooting over 1833 een te kort van circa 5 inillioen bestond; dat de regering vei' meende dit te kort in het midden te moeten (aten, zonder speciaal td gewagen, dat de brandstoffen en het gemaal zouden strekken om daarin gedeeltelijk te voorzien; doch dat op het verlangen van drie Sfdeeiingen, nadat in het verslag der centrale afdeelitig met zoo vele woorden werd aangedrongen, dat de regering Van die accijiiSen niet behoorde af tezieil, I en dat die vóór mei in aanmerking behoorden te komen uitdrukkelijk bij de wet der middelen, tot dekking der uitgaven, bepaald is, dat iii het te kort door eene belasting op de brandstoffen en het gemaal of doer' 'andere wettelijke bepalingen zal worden voorzien; dat dus op de rege ring de zedelijke verpligting berust had, om de accijnsen op de brand stoffen en het gemaal aan de raadplegingen der Staten-Generaal te onder werpen, en hij minister niet zon Onderzoeken, in hoe verre die zedelij ke verpligting ook voor de Kamer bestond. Zijne Exc. zeide verder, dat de regering, bij de tegenwoordige voor- dragt zoo veel doenlijk, de bezwaren had uit den weg geruimd, wel ke in het najaar van 1832 de Verwerping van de wet op den ttlrf hadden ten gevolge gehad dat men de belasting verminderd en-de klassificatietl zoodanig had terug gebragtals dit vroeger door onderscheidene leden was gewenscht. Na nog vele bedenkingen in het breede te hebben weder- legd zeide de minister ten slottedat het te kort van Vorige diensten negen inillioen beiiep, hetwelk, met het te kórt over 1833, CirCa veer tien millioen bedroeg dat- het derhalve voor het crediet van het land allernoodzakelijkst is, door gepaste middelen daarin te voorkien. Nadat de discussien gesloten waren is het ontwerp in omvraag gebragt, en met eene meerderheid van 36 tegen 13 stemmen afgestemd. Het ontwerp van wet, tot vaststelling van een accijns op de steenko len, is met eene meerderheid van 34 tegen 15 stemmen verworpen. liet ontwerp van wet tot heffing van een accijns op het brandhout is mede met 47 tegen 2 stemjnen afgestemd waarna de vergadering is ge scheiden. Namens de centrale afdeeling is rapport uitgebragt Op liet ontwerp van wet omtrent den accijns op het gemaal. De Kamer besloot dit verslag te doen drukken en ronddeelen, en de discussien te bepalen op aanstaan den zaturdag ten 11 uren. Het heeft Z. M. behaagd, bij kabinets-schrijven van detl 19 fe bruarij jl.110. 65, om, gebruik makende van liet voorbehoud, ver meld in art. 29 der wet van den 31 mei 1824, vrijdom van zegel en registratie te verkenen voor de volgende door de plaatselijke besturen afgegeven wordende verklaringen alsa. dat men in staat is zijne be- trekkingen, welke zich in militaire dienst bevinden, en in de hospita len opgenomen zijn, ten zijnen huize behoorlijk te verplegen; b. dat de tegenwoordigheid van een' militairdie elders in garnizoen ligt of gekpntonneerd isvereischt wordtter plaatse van zijne betrekkingen hetzij om familiezaken overlijden als anderzins en c. dat er binnefl de gemeente onder de ingezetenen geene aanstekende ziekte heerscbthoe- danige verklaringen met den naam van gezondheidspassen bestempeld worden. Bij-eene missive van den minister van binnenlandsClie Zaken, van den 23 februarij jl., worden de gouverneurs uitgefioodigd wel te wil len zorgen dat voortaan geene gehuwde plaatsvervangers voor de mobie le schutterijen worden aangenomen dan alleen de zoodanigen ten be hoeve van wier echtgenoot of huisgezinnen, door de geremplaceerde!) bij de contracten van plaatsvervanging, de vereisclue bepalingen Zijn ge maakt dat gezorgd is voor het behoorlijk bestaan derzelvegedurende al den tijddat de plaatsvervangers zichals zoodanig in werkelijke diensten gevolgelijk van hunne familien verwijderd zullen bevinden. MIDDELBURG den 15 maart. De jongste buitenlandsche nieuws tijdingen behelzen weinig belangrijks. De Russische graaf Pozzo di Borgo is uit Londen te Parijs teruggeko men. Deze staatsman zou de oplossing van de zaak van Belgie nog niet als nabij beschouwen en wel uit hoofde van de stijfhoofdigheid vart eene der partijen, waarbij te gelijk gemeld wordt, dat de graaf hiermede echter geenszins Nederland heeft bedoeld. De tweede lezing van de bill ter beziging van krachtdadige maat regelen toe beteugeling van alle verdere woelingen in leflandheefc, in den avond van den 8, in het huis der gemeenten te Lónden toe nieuwe en langdurige debatten aanleiding gegeven en deze lezing tot den 11 doen uitstellen. De hertogin van Berry bevond zich den 5 dezer redelijk wel, zoo dat zij eene wandeling op de wallen der vesting heeft kunnen doen. -De beruchte Jan van Halendie in Spanje en in Belgie eene rol heeft gespeeld .en die gebruik wilde maken van de in Spanje verleende amnestie, heeft te Bordeaux het berigt ontvangen, dat hem het Spaansche grondgebied ontzegd was. PRIJZEN eer EFFECTEN te Amsterdam den i3 Klaart i833. 46 k Werkelijke Schuld I— idem Nieuw Grootb Renversalen. Rest. Uitgest. dito Kansbiljetten Amortisalie-Sijiulicaat 3£ pet. Oorlogslasten 97! - Schatkist-biljetten 100J - Vrijwillige Negot. i83i 101J - Handel-Maatschappij 87J - Fransche 3 pet. inschrijv. 794 - 1 •fe 20 1011 Engelsche gecons. h Rusland, bij Hope Co. 97! - 98} Leening HIJ, 984-99 idem i83i, 884 - 894 inschrijvingen 65J - 66 Spanje rente Amsterdam 65J - 65J Oostenrijk, bij Gollü Co. - T4 pet. certificaten Negot. Metaliek 884 - S94 BenemarkenNeg. Londen. Napelsche. certificaten - Staat der Middelprijzen van de Objecten van Markt enz., te Middelburgden 14 Maart 1833. Tarwe de Ned. Mndde fy ,15. Rogge f 6 oo. Gerst/3 70. Haver fa, 00. Boekweit 5 02. Groene Erwten 4, 50. Wicteboonen ƒ4 50. Aardappelen/1 ,30. Grasuwe Erwten niet aangevoerd. Tarwenbrood het Ned. pond, 14L ets.Roggenbrood 13 ets. Vol gens pas. Rundvleesch het Ned. pond 55 ets. Katfsvlecsch 6a ets,Scha- peivdeescli 45 ets. Met de belasting.

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1