MIDDELBURGSCHE C Oi N T. N°. 32. Donderdag ,j\ïaa-r$.w fóabadtes; jGlatttnialé iïDIttte, Qlmöirtiöattfi-^gnbicaal. NIEUWSTIJDINGEN. ücbetiaa&sii. De Uitgevers dezer Courant nu en dan nog Advertentien ter plaatsing ontvangendewelke op Formaat-Zegel geschreven zijnherinneren het geëerde Publiek bij herhaling dat deze be paling niet meer bestaatmaar sedert den 10 Ju lij 1832 is ver vangen door het heffen van een zegel-regt voor elke Adverten- tieen men zich dusdoor het schrijven van dezelve op zegel onnoodige kosten veroorzaakt. ,e Staatsraad GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, Gehoord het rapport van den fungerenden Inspecteur van het Kadas ter, houdende dat de Kadastrale Plans, benevens de aanwijzende Tafels en de Perceelsgewijze Leggers, van de Gemeenten /txel, Boschkapelle ClingeGraauwHengstdijk HoekHontenisseHulstKoevachtNeuzen Ossenisse Overslag, PhilippineSas van Gent Sint JansteenStoppel- difkefVestdorpe Zaamslag en Zutddorpeaan derzei ver respective Be sturen zijn verzonden Roept mits deze op al de Grond-Eigenaars, Pachters en Bestuurders van Vaste Goederen in de voormelde Gemeenten gelegen welker aan slagen in de Grondbelasting, wegens verkoop of andere vervreemding, verandering behooren te ondergaanom aan de Plaatselijke Besturen eene naauwkeurige opgave der verkochte of op eene andere wijze overgegane perceelen in te leveren. Deze opgaventot het opmaken van welke de hierboven vermelde bij de Gemeente-Besturen nedergelegde stukken alle gemak aanbieden zul len behalve de Letter en het Nummer van het Kadastrale Plan mits gaders de soort en inhoudsgroote der Perceelen, ook eene aanwijzing moeten bevatten van de Koopers Verkrijgers enz., en zullen dezelve aan meergemelde Besturen behooren te worden ingediend van Maandag den 4 tot Maandag den 18 der maand Maart aanstaande. Wordende een ieder, dien zulks aangaat, aangemaand, om door de tijdige indiening van eene naauwkeurige opgave, zich tegen alle nadeel, welke uit eene tegenovergestelde handelwijze in dezen zoude kunnen voortvloeijen vrij te waren, onder opmerking dat dein dezen bedoelde rectificatie alleen betreft de herstelling van bestaande erreuren in de Kadastrale Leggers, ten opzigte van de namen der Eigenaars, en dus geheel afgescheiden is van de reclamatien wegens abuizentot welker indiening de belanghebbenden, bij art. 5 der Wet van den 31 Decem ber jl. Staatsblad no. 65) tot den laatsten Junij aanstaande zijn be voegd verklaard. Middelburg, den 07 Eebruarij 1833. De StaatsraadGouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats der Provincie Zeelandbrengen bij deze ter kennisse van alle de genen, die daarbij eenig belang mogten hebben, dat de Tweede Zitting van den Militie-Raad zal plaats hebben op Woensdag den 27 Maart des morgens ten tien urenop het gewone Locaal in de Ab dij binnen deze Stad dat voor dezelve moeten compareren alle de 111 dit jaar geloot hebbende Personen, welke vermeenen regt op vrijstelling te hebben. Wordende mitsdien alle belanghebbenden bij deze aangemaand, om zich op voorschreven plaats en uur voor den Militie-Raad te sisteren. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaanten Raadhuizeder Stad Middelburg, den 7 Maart 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. DU BUISSON BECIUS 1. p. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. ADMINISTRATIE der DOMEINEN. provincie Zeeland. Agentschap Middelburg. VERKOOPING. De fungerende Agent van het Domein District Middelburgadver teert mits deze, dat hij, als daartoe behoorlijk geautoriseerd, al of niet onder voorzitting van den Heer Inspecteur der Domeinen in Zeeland, publiek zal presenterep te verkoopenop Dingsdag den negentienden Maart 1833 en volgende dagen, des morgens ten tien uren, te beginnen op den Domanialen Dijk (belendende oost de Vaart van St. Maartensdijk west de Polder het Oudeland, zuid de Rivier de Ooster-Schelde en noord de Stad St. Maartensdijk) ten overstaan van het Gemeente Bestuur tc Sint- Maartensdijk het SNOEILING van zes duizend driehonderd zeven en zeventig OLMEN, ESSEN en WILLIGEN BOOMEN, staande op de acht Domaniale Dijken onder Tholen gelegen. De conditiën en voorwaarden van gemelde Verkooping liggen ter lezing ten Kantore van den Agent voornoemd in de lange Noordstraat te Mid delburgWijk L. No. 132. De fungerende Agent van het Domein voornoemd, J. H. HOLSCHER. De Administrateurs bij bet Detachement van het 3de Bataiilon der Af- deeling Zeeuwsche Mobiele Schutterij te Vlissingenadverterendat zij op Dingsdag den 19 Maart 1833, zullen overgaan tot den openbaren Verkoop van eene partij MILITAIRE GOEDEREN, afkomstig van ge noemd Bataiilon bestaande in Kartonnen Schakots Lakenscbe Pantalons Lakensche Slopkousen, Mouwvesten KapotjassetiKwartiermutsen, Halsdassen, RandselsHemden, Schoenen, Sokken, Onderbroeken, HandschoenenSlaapmutsenLinnen PantalonsLinnen Slopkousen Broodzakken en Veldflesschen. Die gading hebben, komen ten dage voornoemd, des voormiddags 10 uren, aan het Magazijn van Kleediug, in het lange Groenewoudte j VLISSINGENalwaar de Verkooping zal worden gehouden. 's GRAVENHAGE den 10 waart. In de gisteren gehouden zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal werd, na indeeling der af- deelingen voor de 'maand maart en benoeming van derzelver voorzitters en onder.voorzittersdoor den voorzitter der Kamer medegedeeld dat bij hem van den heer van Nes was ontvangen het navolgend voorstel 'j Gravenhageden 8 maart 1833. Edel Mog. HeerenDaar de ondervinding schijnt geleerd te hebben, dat onze jaarlijksche raadplegingen over de begrooting der uitgaven van het rijk merkelijk bemoeijelijkt worden door die omstandigheid dat de venvbillende hoofdstukken daarvan tot hiertoe steeds in dezelfde voor- dragt van wet begrepen zijn geworden, zoodat het ééne hoofdstuk niét zonder bet andere aangenomen kon wordenzoo is de ondergeteekende te rade geworden, om aan U Ed. Mog. voor te stellen, om het vol gende adres eerbiediglijk aan Z. M. den Koning aan te bieden. J. G. van Nes. Voorstel van adres. Sire! De Staten-Generaal van dit Koningrijk, meenende dat de raad plegingen over de inwilliging der Staten-Generaal op de begrooting der uitgaven van het rijk, bij het 121ste artikel der grondwet vereischt meer eenvoudig zouden kunnen afloopen, en meer doelmatige uitkomsten opleverenwanneer die raadplegingen toe elk afzonderlijk hoofdstuk der algemeene begrooting van uitgaven, bij het 127ste artikel der grondwet vermeld, ook afzonderlijkwierden bepaald, onderwerpen deze bedenking eerbiediglijk aan het oordeel van Uwe M.met den wensch dat het aan Uwe M. moge behagen te verstaan, dat de uitgaven voor elk departement van gemeen bestuur, welke volgens het 127ste artikel der grondwet een afzonderlijk hoofdstuk der algemeene begrooting uitmaken, ook bij eene afzonderlijke voordragt van wet aan de Staten-Generaal vootgesteld zul len worden." En werd besloten om dit voorstel te doen drukken en naar de afdee- lingen te verzendenten einde in dezelven overwogen te worden. De centrale afdeeling bragt daarna verslag uit op drie ontwerpen van wetbetreffende het heffen van eenen accijns op den Turf, de Steenko len en het Brandhout. Uit dit verslag blijkt, dat er nog onderscheide ne bedenkingen tegen den accijns op den turf bestaan en dat eenige le den verlangen dat de drie genoemde accijnsen, als een geheel uitmaken de, niet afzonderlijk worden ingevoerd. De beraadslagingen over ge noemde drie ontwerpen van wet zijn bepaald tegen dingsdag aanstaande, te beginnen met dat op den turf, daarna dat op de steenkolen en ein delijk dat op het brandhout. Waarna de vergadering tot aanstaanden dingsdag scheidde. Het ontwerp van wet op de personele belasting heeft andermaal eenige veranderingen ondergaan. Onder de voornaamste daarvan behoo ren dat het tarief der vrijstellingen van de belasting naar de huurwaar de is verhoogd, zoo dat thans, in gemeenten ten platten lande en in ste den en vlekken, eene bevolking van minder dan 3000 zielen hebbende, de belasting niet zal worden geheven, wanneer de huurwaarde niet hoo- ger dan ƒ18 is, terwijl bij het concept die huurwaarde op f 1 5 bepaald was. Het tarief is mede voor de steden en vlekken van eene meerdere bevolking naar evenredigheid verhoogd, zoo dat, in steden van 48,000 zielen en daarboven, die vrijstelling zich thans bepaalt tot woonhuizen, in huur doende f 54, in plaats van ƒ45, zoo als bij het ontwerp was' voorgesteld. Voorts zullen slechts op 50 ten honderd van de huurwaar de geschat worden de pakhuizen, zolders en kelders, dienende tot ber ging, hetzij van koopwaren, hetzij van voorwerpen ter uitrusting van vaartuigen, mits daarin geene goederen of waren worden uitgepakt of uit gestald. Ook zal thans van de deuren en ramen van broei- en bloemkas- sen voor zoo veel die kassen tot geene andere einden worden gebezigd, de belasting niet worden geheven. Bij kabinetschrijven van den 22 februarij II.heeft Z. M. met.ge noegen en dankbetuiging aangenomen het door den heer Amptreferen daris bij den Staatsraad en directeur van politie in deze residentie, aan hoogstdenzelven gedane aanbod van den stoel, waarvan Z. Exc. de ge neraal der infanterie baron Chasségedurende het beleg der citadel van Antwerpen, in zijne kazemat gebruik heeft gemaakt, gelijk mede van een tweede stuk huisraad, door denzelfden generaal aldaar gebezigd. Bei de deze voorwerpen, welke door Ida llanssenhuisvrouw van den ser geant Pieter Eygenberg, dienende bij de tweede flank.compagnie der 9de afdeeling, onder den kapitein Ampt, broeder van den genoemden refe rendaris, van de citadel na de overgave herwaarts waren overgebragt waarvan de verklaringen bij de voorwerpen gevoegd zijn, zullen, op be geertedes Konings, met het koninklijk kabinet van zeldzaamheden veree- nigd worden, en aldaar voor het publiek zigtbaar zijn. Z. M. heeft aan den heer Duboisdirecteur der koninklijke school van nuttige en beeldende kunsten te 's Hertogenbosch eenen kostbaren ring, met eenen saffiersteen versierd en omzet met twee rijen juweelen, doen ter hand stellen, als een blijk van hoogstdeszelfs tevredenheid en goedkeuring wegens het vervaardigen van de twee zich thans op het pa leis bevindende schilderijen, voorstellende de roemrjjke daden van van Speyk en llobeyn. ROTTERDAM den 11 maart. Men verneemt, dat de heer S. Dedel heden naar Londen vertrekt. Van Londen den 6 dezer wordt gemeld: Na vijf dageiï beraad slaagd te hebben heeft het huis der gemeenten eindelijlt dezen ochtend ten half drie uren de eerste voorlezing van de bill, tot het toestaan van buitengewone magt aan de regering, voor het dempen der lersche onliis. ten, besloten. Opmerkelijk is de groote meerderheid, waarbij dit be sluit is uoorgegaauhebbende 4^6 leden daar voor en slechts 89 daar tegen gestemd." ZIERIKZEE den 12 maart. Op den 11 dezer is zeer gelukkigen voorspoedig van ttvee zoons en eene dochter -erlost, Jacoba van Oiest huisvrouw van Ditrgeman Versteeg. De moeder en kindéren genieten tol heden eene wenschelijke gezondheid; deze vrouw is in het jaar 1B-23 nog van twee kinderen verlost.

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1