MIDDELBUBGSCHE COU T. N°. 29. 3s'.n; •««- Jfratifctftjfe. Donderdag iücbicirltïnbsiche #Attb£l~2)laAt0dtappij. F.«i.Vi-v- Jf 7 Maart 1833. NIEUWSTIJDINGEN. ==ïa «DuitöcïU.inb. jfóg&éirlanbsn.. De DIRECTIE maakt bekend, dat de VOORJAARS-VEILINGEN der Maatschappij van 1833, zullen gehouden worden, op de dagen en plaatsen, en bestaan zullen uit de Artikelen en hoeveelheden, hier on der gemeldals Te ROTTERDAMDonderdag 14 Maart 1833. 131 Vaten NOTENMUSCAATliggende te Rotterdam. 49 Dito DITOK Amsterdam. 90 Dito FOELIE, n Rotterdam. 290 Dito Amboina NAGELEN, Idem. Vrijdag 15 Maart 1833. Te AMSTERDAMDingsdag 19 Maart 1833. 36,437 Balen Java |kOFFIJ, liggende te Amsterdam 10,525 Dito Sümatra J Woensdag 20 Maart 1833. 11,342 Kisten en Kistjes THEEliggende te Amsterdam. 59' Dito DITORotterdam. De Maatschappij geeftbij deze aankondiging, de verzekeringdat zij vóór hare gewone Zomer-Veilingengeene andere Koffij, en vóór hare gewone Najaars-Veilingen geene andere Thee en Specerijen, dan de bo vengemelde partijen, aan de Markt zal brengen. De Veil.Conditiën zullen in tijds worden uitgegevenen de Monsters der Koffij en Specerijen op Maandag den 18 dezer verkrijgbaar zijn. Amsterdam, den 8 Februarij 1833. G. SCHIMMELPENNINCKPresident. DE CLERCQ, Directeurfung. Secretaris. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar, te Amsterdam, op de hieronder vermelde dagen, de daarbij opgegevene Goederen zullen ge veild wordenals Woensdag 27 Maart 1833. 0,529 Kanassers en Kranjangs 1T 369 Kisten jïAVA SUIKER, liggende aldaar. Donderdag 28 Maart 1833. 206 Kisten Java INDIGOliggende aldaar. De Veil-Conditienbenevens de Monsters der Suiker, zullen in tijds worden uitgegeven. Arasterdam, den 8 Februarij 1833. G. SCHIMMELPENNINCK, President. DE CLERCQ, Directeurfung. Secretaris. DER LEVERANTIE VAN STEENKOLEN, ten dienste van de Garnizoens Ziekenzaal te Vlissingen. Krachtens autorisatie van het Departement van Oorlog, en onder des- zelfs nadere goedkeuring, zal, op den Elfden dezer loopende maand, aan den minst-inschrijvendenten behoeve van voormeld Etablissement, worden aanbesteed de leverantie van STEENKOLEN, bij de 1000 Nederlandsche Ponden, voor den tijd van negen maandenin te gaan met den 1 April aanstaande en eindigende met den laatsten December daaraanvolgende. Strekkende wijders tot narigt der gegadigden 1. Dat de voorwaarden, waarop deze aanbesteding zal plaats hebben, van heden af ter lezing zullen liggen in het Bureau van den ondergetee- kenden. 2. Dat de naam voornamen en woonplaats van den Inschrijvermits gaders die zijner Borgen duidelijk zullen moeten worden geschreven. 3. Dat de prijzen der inschrijvingen naauwkeurig in Schrijf-lettersin Guldens en Cents en honderdste gedeelten van Cents moeten worden uit gedrukt, en dat de biljetten door de Inschrijvers zeiven onderteekend moeten zijn. 4. Dat de biljetten, behoorlijk op gezegeld papier geschreven en ver zegeld, op het Bureau van het Etablissement bezorgd, en gestoken moe ten worden in de daartoe bestemde geslotene bus uiterlijk des middags vóór twaalf uren van den dag der aanbestedingna welk tijdstip geene inschrijvingen meer zullen worden aangenomen. 5. Dat alle biljetten, welke niet in den verlangden vorm zijn ingerigt, of op ongezegeld papier geschreven alsmede die welke eenige bijzon dere voorwaarden bevatten, die niet bij het bestek van aanbesteding zijn vastgesteld buiten aanmerking gehouden en verworpen zullen worden. 6. Dat de Inschrijvers en hunne Borgen van hunne gegoedheidtot het behoorlijk volbrengen der leverantie, bewijzen van het Plaatselijk Bestuur zullen moeten overleggenhetwelk echter dan eerst zal behoeven te geschieden wanneer het zal gebleken zijn dat hun de leverantie is toe gewezen en in welk geval zij verpligt zullen wezen, binnen 24 uren na dat hun daarvan zal zijn kennis gegeven die bewijzen aan de Admi nistratie van voormeld Etablissement te bezorgen, daar, bij gebreke van dien over de leverantie nader zal worden beschikt. Vlissingen, den 1 Maart 1833. De Kapitein fungerende Militaire Onder-Intendant, belast met het toezigt over voornoemd Etablissement KRIESFELD. De Provinciale COMMISSIE van Geneeskundig Onderzoek en Toevoor- zigt in Zeeland, residerende te Middelburg, informeert bij deze de belanghebbenden dat zij hare gewone Vergadering houden zal op Don derdag den Vierden April 1833; en verzoekt tevens allen, welke als dan verlangen te worden toegelaten tot het Heel-Verlos- of Artsenij- mengkundig Examenof tot c'at van Oog- of Tandmeester of Drogist zich voor den 20 dezer maand bij requestemet overlegging van de noodige bewijzen te vervoegen bij den Heer J. R. de Vassij Pre- «ident derzelve Commissie. Middelburg, den 4 Maart 1833. De Provinciale Geneeskundige Commissie voornoemd, Namens dezelve Js. de MAN Jz.Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VERE Zullen, op Zaturdag den 9 Maart 1833 des voormiddags ten 11 uren, ten ttaaü- huize aldaar, in het openbaar presenteren te verhuren: Het LOGEMENT de Kampveersche Torenstaande en gelegen binnen dezelve Stad, op zoodanige voorwaardenals acht dagen te voren zullen ter lezing liggen ter Secretarie ten Raadhuize voormeld. Burgemeester en Wethouders der Stad Vere, J. K L E I N M A N. Ter ordonnantie van dezelve, DE NOOD Dz., Secretaris. FRANKFORT den 1 maart. Te Berlijn zijn, behalve de generaal von Borsteldie het opperbevel in de Rijn-provincien voert, nog ver scheidene generaals en kommandanten van korpsen aangekomen om over eene aanmerkelijke vermindering van het staande leger in Pruissen te be raadslagen. De infanterie van linie zou tot op de helft worden gebragt en daarentegen de diensttijd der ruiterij verlengd worden. Koning Otto van Griekenland is den 31 januarij in zijn koningrijk te Napoli aangekomen. LONDEN den 2 maart. Het ministerieel avondblad de Conriert gewag makende van de benoeming van den heer S. De del, om den ba ron van Zuylen van IVyevelt als minister der Nederlanden te vervangen, zwaait den heer van Zuylen van Nyevelt den hoogsten lof toe voor het gedrag, dat hij steeds in zijne moeijelijke betrekkingen heeft gehouden, en prijst vooral 's mans kunde, voorzigtigheid en trouw. Het huis der gemeenten is thans bezig met te beraadslagen over de eerste voorlezing der bill, tot demping der Iersche onlusten. Deze de batten hebben reeds drie dagen geduurd en moeten maandag nog worden voortgezet. De laatste berigten uit Ierland ontvangen schijnen gunstiger te luiden. In onderscheidene graafschappen was de onrust merkelijk be daard en toonde men zich bereid om aan de wetten te gehoorzamen. Te Winforthitigin het graafschap Buryis den 21 februarij eene weduwemet name Sarah Tessop in den hoogen ouderdom van ruim io 1 jaar overleden. Gezegde vrouw heeft ook onderscheidene kinderen nagelaten, van welke de oudste zoon nu in zijn 81ste jaar is. PARIJS den 2 maart. De verklaring der hertogin van Berry is nog steeds het onderwerp van alle gesprekken. De Gazette de France en de Tetnps meenen beide te wetendat het gouvernement thans aan die vorstin beloofd heeft, haar in vrijheid te stellen, onder voor waarde dat zij zich naar Napels zal begeven, en dat de koning, haren broeder, zich tot borg stelle dat zjj zijne staten niet meer zal verlaten. Men zoude vroeger dit laatste beding ook aan den keizer van Oostenrijk hebben aangeboden, doch was hetzelve door dezen van de hand gewezen, De gravin d'Appony heeft gisteren een bjjzonder gehoor bij de koningin gehadwaarschijnlijk met het doel om de tusschenkomst van H. M. ten behoeve der hertogin van Berry in te roepen. De Engelsche en Belgische gezanten hebben gisteren eene langdu rige conferentie met den minister van buitenlandsche zaken gehad. Voor een paar dagen zijn twee Egyptenaars alhier met eenen fir- man van Mehemed-Ali aangekomen, en hebben onderscheidene bijeenkom sten met den minister van buitenlandsche zaken gehad. De gouverne- ments-bladen laten er zich zeer op voorstaandat de strijd in het Oos ten door eene diplomatie, waarin Frankrijk, zoo zij zeggen, de hoofd rol heeft gespeeld, ais geëindigd kan beschouwd worden. 's GRAVENHAGE den 4 maart. Het comité-generaal van de Twee de Kamer der Staten-Generaalheden gehouden, moet, volgens zeggen naar genoegen van alle de leden zijn afgeloopen. Men meent te weten, dat het besluit daarin genomen een nieuwe waarborg van de eendragc zal zijn. Het is genomen na de expHcatien, die de minister van bui tenlandsche zaken heeft gegeven Met wacht, dat het besluit publiek zal worden gemaakt, na dat het zal zijn geresumeerd. In de op eergisteren gehoudene zitting van genoemde Kamer'zijn, na het hooreu van een verslag der commissie tot de petitiende beraad slagingen over de veranderde titels van het tweede boek van het burgerlijk wetboek voortgezet, en zijn achtervolgelijk de titels 11, 13, 14, 15 en 17 met genoegzaam eenparige, en titel 16 met ai tegen 16 stemmen aangenomen, maar titel 12, kandelende van uiterste willen, met 25 te gen 15 stemmen verworpen zullende Z. M. verzocht worden dien titel in nadere overweging te nemen. Vrijdag avond ten 8 uren is Z. K. H. de Prins Veldmaarschalk van hier vertrokkenom zich wederom naar het leger te begeven. Z. D. H. de hertog van Saxen Weimar bevindt zich nog altoos in deze residentie. Blijkens een algemeen overzigt der uitkomsten van den Aziatischen Braakloop in ons land, gedurende 1832, zijn in alles door die epidemie aangetast 10,253 en daarvan overleden 4,854 personen. Wanneer men de bevolking van alle door die epidemie bezochte plaatsen te zamen rekent, dan staat het getal der aangetasten in dezelven in evenredigheid van minder dan 1 tot honderd. Er zijn voorts plaatsen waar meu naau- welijks 1 aangetaste op 200 zielen gehad heeft, maar er zijn ook 32 plaatsen waar men van 1 tot 13 aangetasten per 100 zielen heeft ge teld. Het ergst zijn bezocht geweest: Scheveningenwaar men Schokland, waar men 12 en Katwijk aan Zee, waar men 13 aangetas ten per 100 zielen gehad heeft. Te Scheveningen was voorts de sterf te liet érgste, zijnde daar 1 van de 18 zielen overleden, terwijl te Kat wijk aan Zee maar 1 van de 24, en te Schokland 1 van de 26 zielen overleed. VLISSINGEN den 6 maart. Zr. Ms. stoomboot Suriname is heden naar Bnth vertrokken, van waar dezelve, naar men verneemt, naar Londen zal stevenen. Zr. Ms. korvetten Pollux en Dolehjjn, kommandanten Du-

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1